Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Moderator: Moderatorzy WBP

Janek160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 15:47
Tematy: 4
Lokalizacja: Raciąż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Janek160 »

Cześć,
jako że to mój pierwszy post chciałbym się ze wszystkimi przywitać.
Od kilku tygodni siedzę, przetrząsam fora i internet w poszukiwaniu pistoletu.
Szukam pistoletu najlepiej polimerowego, który będzie łykał każdą amunicję i nie będzie wymagał częstego czyszczenia (taki wół roboczy).
To z czego strzelam na co dzień to Sig P226 Legion SAO i nie ukrywam że bardzo odpowiada mi praca spustu w tym egzemplarzu, więc dobrze było by gdyby miał dość krótki reset i wybierało się go dość płynnie.
Zależy mi żeby był to też pistolet relatywnie nie drogi (do ok. 4 tys.).
Pistolet stanowiłby dla mnie pewnego rodzaju wsparcie w strzelaniu na które mógłbym się urwać z pracy (z domu zazwyczaj dopada mnie seria pytań i spostrzeżeń mojej ukochanej żony typu - co tak często jeździsz, może ja bym sobie zrobiła wychodne, przecież w domu jest tyle do zrobienia itp. - mniemam że niejeden z Was to zna) i miejsce postojowe miałby w moim biurze w sejfie.
W zasadzie rysopisowi odpowiadałby Sig p320 x-carry, niestety z własnych doświadczeń ze strzelania z tego pistoletu (a przepuściłem około 1000 szt.) absolutnie nie mogę nazwać go wszystkożernym (jest raczej wybredny).
Jeśli chodzi o Glocka to strzelałem z 19 gen. 5, która podobno ma najlepszy spust z pudełka i powiem szczerze że był dla mnie nie do przełknięcia.
Bardzo proszę o propozycje, jeśli zetknęliście się koledzy z jakimkolwiek sprzętem który odpowiadałby w/w opisowi.
Janek
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: JAC72 »

Z doświadczenia proponuję HK USP - spełnia wszystkie wymagania. Jeżeli miałby to być Glock to szukaj używanego gen. 3 - postrzelasz i jeszcze wnukom przekażesz, a spust będzie bez porównania lepszy od nowych i współczesnych generacji (subiektywnie oczywiście).
JAC72
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Spyderco »

A wiesz że też pomyślałem o p99? :piwo:
Broń działa nawet nieczyszczona przez lata, chwyt ok, reset świetny, tani i prosty, może to właśnie to?
.22, .223, 9x19, 12GA
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 421
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Ramesses »

Polecam P09 . Wszystkożerny ( wypróbowałem ammo 8 czy 9 producentów w tym 2 elaborki) zero poblemów. Dobry spust ,polimer i taaaani.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: wryg »

Skoro każda sroczka swój ogon chwali to ja ze swojej strony polecę HK SFP9. I będziesz Pan zadowolony :piwo:
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Wielki_Wezyr »

Strzel z Glock'a że spustem ZEV albo z przerywaczem Ghost, zupelnie inny spust, zmieści się w budżecie, żre wszystko i nie wymaga częstego czyszczenia.
No i są magazynki 33szt.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Karkolomny »

Janek160 pisze:Cześć,
...
W zasadzie rysopisowi odpowiadałby Sig p320 x-carry, niestety z własnych doświadczeń ze strzelania z tego pistoletu (a przepuściłem około 1000 szt.) absolutnie nie mogę nazwać go wszystkożernym (jest raczej wybredny).
Mam Siga P320 RX i nigdy nie miałem żadnych problemów z jakąkolwiek amunicją (elaborki, fabryczne to chyba większość dostępnych na rynku), przelot około 2400szt. Nigdy żadnego, najmniejszego zacięcia czy niezbitej spłonki.
Od jakiegoś czasu mam też spust Apexa i grip X-Five i jest to moim zdaniem setup marzeń 8-)
ps. a na jakiej amunicji miałeś problemy i jakie?
Ostatnio zmieniony 16 października 2019, 12:59 przez Karkolomny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: montrala »

Glock z przerywaczem Ghost czy nawet spustem ZEV (no chyba, że kompletny kit, który w USA kosztuje $200-240) dopiero zbliża się do fabrycznego spustu w SFP9. Jak do SFP włoży się sprężynki Ultra Match za $20, to spust schodzi na 1,6kg. W Glocku też oczywiście można zejść z ciężarem spustu. Nawet niżej, do 1,4-1,5kg tylko że to kosztuje dużo drożej i pistolet przestaje być "wsztkożerny" bo odbywa się to między innymi kosztem słabszej sprężyny iglicy. A jak do SFP9 dołożyć spust Lazy Wolf za $130 to już z ZEV trudno podejść. Zakładałem koledze ZEV Fulcrum Ultimate, więc wiem co porównuje. Jak na Glocka to wspaniały spust, ale SFP9, P320 czy PPQ mają tą przewagę że są de facto spustami SA, podczas gdy Glock to jednak semi-DAO.

Co do czyszczenia to nie wiem czy czyszczenie co 3500 strzałów to często, ale mój P30L kiedyś z ciekawości dociągnąłem bez czyszczenia i smarowania do takiego przebiegu. Bez ani jednego zacięcia, rzecz prosta. Aktualnego SFP9SD jeszcze nie czyściłem, ale ma zaledwie jakieś 1000 czy 1500 strzałów, więc jest ledwie ułożony.

Generalnie polecam popróbować, wziąć do ręki, strzelić. Pistoletów spełniających opisane oczekiwania i mieszczących się w budżecie jest kilka. SFP9, Steyr L-A2 MF, CZ P-10, Glock. Z tej listy najlepszy spust "z pudełka" ma SFP9. Jest jeszcze Walther PPQ, który ma wyśmienity spust z pudełka (nawet "zwykły" nie biorąc pod uwagę wersji Match i Champion), ale przekracza zadany budżet.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Janek160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 15:47
Tematy: 4
Lokalizacja: Raciąż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Janek160 »

Karkolomny

Strzelałem z S&B i z GECO - obie uważam za przynajmniej przyzwoitą amunicję z którą w moim P226 nie miałem żadnych problemów a strzelałem z tej samej partii. W x-carry przynajmniej co 30-40 szt. wystrzelonego ammo była niezbita spłonka (po doładowaniu drugi raz nabój odpalał), ślady po iglicy na niezbitych spłonkach w okolicach krawędzi. Jak dla mnie - zbyt dużo.

Montrala

Z SFP9 nie strzelałem, strzelałem natomiast z P30 V3 i jak dla mnie ten spust to zupełnie inna bajka. Z tego co mi się wydaję jest chyba dwu oporowy i po przesiadce z Legiona musiałem wystrzelać ze 3 magazynki żeby się przestawić. Jeśli spust jest inny i bardziej zbliżony do SIGa to SFP wydaje mi się super opcją tym bardziej w modelu PB, bo do guzika jestem przyzwyczajony. A jak jest z dostępnością tych spustów Lazy Wolf? W Europie znajdę czy trzeba ze Stanów ciągnąć?
Jak wygląda sprawa z PPQ odnośnie wszystkożerności czy trwałości? Czy jest ona podobna jak w SFP9?
SFP9 to na dziś ok. 3000 PLN + spust Lazy Wolf z dostawą z USA ok. 600, to daje nam 3600 PLN. Walther PPQ to cena koło 4000 - 4200. Dokładka tych 600 PLN jest dla mnie akceptowalna, pytanie tylko czy warto?
Na którą z tych dwóch opcji Ty byś się zdecydował? SFP9 + spust czy PPQ z pudełka? Biorąc oczywiście też trwałość i niezawodność, która ma tu też duże znaczenie.

BTW bardzo dziękuję wszystkim za tak szybkie i rzeczowe odpowiedzi :)
Janek
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: janek777 »

Ciekawą propozycją dla Ciebie może być APX. Dokupujemy sprężynę bijnika w wersji competition i mamy spust nie gorszy od HK SFP9
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: zoom2 »

Montrala,
czy Ty jako niewątpliwy fachowiec od HK SFP9 możesz napisać jakie opcje modyfikacji polecasz? Niekoniecznie muszą być zgodne z regulaminami sportowymi.
Mogą też to być propozycje wątpliwe dla większości, niech każdy sobie zdecyduje jak chce sobie "popsuć" zabawkę.
Chodzi mi o zwięzłe kompendium możliwości podane przez kogoś kto mocno ogarnia temat.
Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Jachet1 »

P10c przepuściłem 3k amunicji bez ani jednej zaciski, fajny spust, świetny reset, tani jak barszcz, i do tego producent nie każe sobie płacić 300 zł za magazynek jak to jest w pewnej niemieckiej marce ;)
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: biper »

Janek160
moim zdaniem musisz zdecydowanie zawęzić wymagania. To co podałeś (polimer, wszystkożerny, do 4kPLN) spełnia tak szeroka gama współczesnych pistoletów, że naprawdę każdy będzie mógł chwalić swój. OK.. wyeliminowałeś empirycznie Glocka i SiGa P320. Pozostały jeszcze HK, CZ, XDm, Beretta - w każdym po kilka wariantów i modeli.

Na Twoim miejscu zacząłbym od decyzji:
1. kurkowy czy bijnikowy
2. budżet zawiera w sobie dodatkowe magazynki, czy sam pistolet.
3. Czy spust ma być super w fabrycznym, czy dopuszczasz dodatkowy wydatek na ew. modyfikacje

Weź też pod uwagę dostępność akcesoriów (przyrządy, kabury etc.)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: montrala »

Janek160 pisze: 1. Z SFP9 nie strzelałem, strzelałem natomiast z P30 V3 i jak dla mnie ten spust to zupełnie inna bajka.

2. Jak wygląda sprawa z PPQ odnośnie wszystkożerności czy trwałości? Czy jest ona podobna jak w SFP9?

3. Na którą z tych dwóch opcji Ty byś się zdecydował? SFP9 + spust czy PPQ z pudełka? Biorąc oczywiście też trwałość i niezawodność, która ma tu też duże znaczenie.
Ad. 1. Spust w P30V3 (kurkowy SA/DA) i spust "SF" w SFP9 (bezkurkowy SAO) to dwa różne światy. Akurat w P30 i P2000 to ja najbardziej lubię spust LEM V4.1 (taki DAO) ;)
Ad. 2. Nie słyszałem o problemach z wrażliwością PPQ na amunicję, natomiast w trwałości do do HK mało kto ma podejście.
Ad. 3. Najpierw przeczytaj moją stopkę ;) A teraz do rzeczy. Spust PPQ jest naprawdę bardzo dobry, ale generalnie strzela mi się (zwłaszcza dynamicznie) dużo lepiej z SFP9. Niezależnie zastrzeżenia ze stopki, wolałbym HK.

zoom2 pisze:jakie opcje modyfikacji polecasz?
1. Przyrządy dostosowane do przeznaczenia. Standardowe są dobre, ale nie każdemu pasuje Superluminowa. Mi, jako ogólnego przeznaczenia sprawdzają się Truglo TFX i TFX Pro. Ale jak ktoś na poważnie w dynamikę to Dawson z cienką muszką. Mieszanka tarczy i dynamiki to regulowane LPA ze światłowodem. (dopuszczone w IPSC Production)
2. Urządzenie powrotne: testuję DPM i robi dobre wrażenie, ale przy nowym SFP9 z silniejszą sprężyną różnica nie jest mocno wyczuwalna. (nie dopuszczone w IPSC Production)
3. Spust: zestaw sprężyn Ultra Match z HK parts robi robotę, ale słabsza sprężyna powrotna spustu może dla niektórych pogorszyć czucie resetu. Wtedy tylko sprężyna zaczepu iglicy. Do tego spust aluminiowy Lazy Wolf z regulacją ruchu jałowego po zwolnieniu robi dużą robotę (ja wybrałem F3). (jedno i drugie dopuszczone w IPSC Production)
4. Okładziny: Jak tylko na zawody to taśma przeciwpoślizgowa z rolki Tesa i jedziemy. Ja na co dzień do okładziny Talon Grips w wersji gumowej. (dopuszczone w IPSC Production)
5. Lejki: Jest tu wybór. Na zawody Taylor Freelance, na co dzień ciekawie wygląda mały lejek HKParts. (nie dopuszczone w IPSC Production)
6. Magazynki: Opcje na pojemność są spore, bo HK ma tam zapas na trwałość i niezawodność. Można przyciąć podajnik o płytkę oporową tak że wejdzie +1 czy +2. Można dać sprężyny z podajnikami Grams dro STI/SVI .40SW (raczej nie będą działać z zaczepem zamka) i walczyć o +3. Można też stosować przedłużki. Ja używam +5 Taylor Freelance z odpowiednimi sprężynami. Oczywiście są fabryczne magazynki 20nb. (nie dopuszczone w IPSC Production)
7. Obciążniki: Nie jestem fanem. Może coś pomogą przy szybki strzelaniu do jednej tarczy ale spowalniają przenoszenie z celu na cel. Nie żebym sam był tu jakiś specjalnie szybki, ale tak tylko o tym wspominam. (nie dopuszczone w IPSC Production)
8. Kompensator: Korzystam z kompensatora PMM do VP9 na gwint M13.5x1 LH do fabrycznie przedłużanej lufy w SFP9SF-SD. Nie jest specjalnie wydajny, ale przy fabrycznej amunicji 9mm cudów i tak nie będzie, a przynajmniej wygląda jakby był zrobiony do tego pistoletu i nie ma tendencji do odkręcania się. Fabryczne lufy "taktyczne" Glocka mają ten sam gwint, więc jest wybór kompensatorów. (nie dopuszczone w IPSC Production)
9. Amunicja: Raczej nie używać w stalowych lub aluminiowych łuskach, ale poza tym używać dużo i często :)
10. Obsługa: Co 25.000 strzałów dogłębne czyszczenie i wymiana sprężyn.

O czym zapomniałem?
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Janek160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 15:47
Tematy: 4
Lokalizacja: Raciąż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wszystkożerny pistolet z dobrym spustem 9mm

Post autor: Janek160 »

biper pisze:Janek160
moim zdaniem musisz zdecydowanie zawęzić wymagania. To co podałeś (polimer, wszystkożerny, do 4kPLN) spełnia tak szeroka gama współczesnych pistoletów, że naprawdę każdy będzie mógł chwalić swój. OK.. wyeliminowałeś empirycznie Glocka i SiGa P320. Pozostały jeszcze HK, CZ, XDm, Beretta - w każdym po kilka wariantów i modeli.

Na Twoim miejscu zacząłbym od decyzji:
1. kurkowy czy bijnikowy
2. budżet zawiera w sobie dodatkowe magazynki, czy sam pistolet.
3. Czy spust ma być super w fabrycznym, czy dopuszczasz dodatkowy wydatek na ew. modyfikacje

Weź też pod uwagę dostępność akcesoriów (przyrządy, kabury etc.)
ad. 1 raczej bijnik
ad. 2 budżet jest umowny, tak jak napisałem powyżej 4000 +/- 600 zł
ad. 3 nie ukrywam, że najlepiej byłoby dostać fajny spust "z pudełka" im mniej grzebania - dla mnie - tym lepiej. Nie bez przyczyny napisałem o x-carry, gdyż "z pudełka" ma bardzo dobry spust oraz przyrządy trytowe - i to wszystko w cenie ok 4500 PLN. Ale jeśli zmieściłbym się w miarę w podanym budżecie, to jak najbardziej jestem otwarty na pistolet (podstawa) + spust razem z robotą u rusznikarza, ew + dobre przyrządy day/night. Co do kabur, używam naleśników z Kydexu, więc w 4-6 tygodni można zorganizować praktycznie wszystko z EU bądź USA.
Janek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”