Dostawa z Brownells.pl

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateu.sz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 listopada 2017, 14:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Internety
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: Mateu.sz »

Amerykanie mają hopla na punkcie eksportu i re-eksportu bardzo wielu technologii. ITAR to tylko wierzchołek góry lodowej.

Z mojego zawodowego podwórka - jeżeli coś wykorzystuje technologie kryptograficzne (nawet mocno przestarzałe) albo ma dużą moc obliczeniową i jest kompaktowe (np. FPGA) to podlega pod amerykańską kontrolę eksportu jako urządzenie podwójnego zastosowania. Czyli u nas zrobią z tego dekoder TV/ konsolę do gier, a gdzieś na półwyspie koreańskim sterownik do rakiety balistycznej.

Zamawiając jakąś pierdołę za 20$ muszę wypełnić stos dokumentów, że nie spróbuję za pomocą tego ustrojstwa o wymiarach 5x5 cm wymazać USA z powierzchni ziemi i nie sprzedam tego do <i tutaj lista krajów>.
Strasznie to upierdliwe, ale cóż...taki mają tam klimat ;)
Jak mawiał trener Piechniczek „Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka”.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: lto »

BrownellsPL pisze:Istotne części broni od Stycznia. Przynajmniej takie są plany i rokowania.
I jak, wystartowaliście z istotnymi częściami broni?
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: stalker77 »

Na początek to niech może ogarną burdel z przesyłkami z listopada, bo to już dwa miesiące mijają a towaru jak nie było tak nie ma, a klientów mają gdzieś. Chyba starają się ugryźć więcej niż mogą połknąć.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: Wilek1 »

Zamowilem/zaplacilem 30.11 a do dzis ani paczki ani informacji. Cierpliwie czekam, rozumiem, ze daleko...

Ale na stronie informacja mowi o 7+7+5+3 = jak dla mnie max 22 dni + daje tydzien opoznienia, to i tak mi wychodzi ze juz powinno byc.

I zadne tam 'istotne' czy czary z ITAR - dwa proste elementy... Slabo to widze.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2019, 08:36 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 558
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 43
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: Severin »

Moje zamówione w listopadzie dostałem jeszcze przed świętami, więc nie było najgorzej. Niestety nie jesteśmy w temacie handlu hameryką, więc nie liczmy na szybką dostawę.

BTW1: to jednak druga strona świata - jeszcze 20 lat temu przesyłka szła, i szła, i szła ...., zawsze pojawi się argument że teraz szybciej, ale mało kto dodaje, że wzrosły transferowane obroty, a to też zatyka system.
BTW2: w hameryce, też mieli święta, i jak znam życie to ich priorytetem jest rynek lokalny, a nie jakiś mały sklepik w zlokalizowanej na krawędzi świata europie ....

A poza tym, to Wszystkiego Dobrego w Nowym Yorku
Różne takie co dają radość :)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: KG92RS »

Severin pisze: BTW2: w hameryce, też mieli święta, i jak znam życie to ich priorytetem jest rynek lokalny, a nie jakiś mały sklepik w zlokalizowanej na krawędzi świata europie ....
Jak można zobaczyć w historii statusu zamówienia, problemem nie jest czas "obróbki" w hameryce (bo wysyłają zwykle w ciągu jednego dnia)... Problemem są durni celnicy na "naszej krawędzi świata"...
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: Wilek1 »

Wilek1 pisze:Zamowilem/zaplacilem 30.11 a do dzis ani paczki ani informacji. Cierpliwie czekam, rozumiem, ze daleko...
Ale na stronie informacja mowi o 7+7+5+3 = jak dla mnie max 22 dni + daje tydzien opoznienia, to i tak mi wychodzi ze juz powinno byc.
I zadne tam 'istotne' czy czary z ITAR - dwa proste elementy... Slabo to widze.
musze powiedziec ze wlasnie dzis dostalem info o nadanej paczce, czyli nie jest jednak tak zle (uzwgledniajac swieta) ! OK !
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: stalker77 »

Cała Europa jakoś bez problemu wyrabia się w podawanych na stronie terminach, tylko u nas jak zwykle "czynnik ludzki" kładzie wszystko na łopatki. I nie ma to nic wspólnego z przerwą świąteczną, bo zamówiłem przez znajomego z Niemiec na początku grudnia parę rzeczy w niemieckim Brownellsie i przed nowym rokiem miałem już to w domu ! Więc Niemcy mogą, Czesi, Norwedzy i cała reszta też, tylko my, Polacy, jak zwykle nie potrafimy zrobić czegoś w cywilizowany sposób. I powtórzę się - uważam, że największą winę ponosi polski Brownells, nie potrafią problemu rozwiązać w normalny sposób, tylko "januszują", co dobitnie świadczy o tym jak u nas traktowany jest klient i jak firma traktuje tych z których żyje.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
NieTakT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 17:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: NieTakT »

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: GreenHeart »

Severin pisze:Moje zamówione w listopadzie dostałem jeszcze przed świętami, więc nie było najgorzej. Niestety nie jesteśmy w temacie handlu hameryką, więc nie liczmy na szybką dostawę.

BTW1: to jednak druga strona świata - jeszcze 20 lat temu przesyłka szła, i szła, i szła ...., zawsze pojawi się argument że teraz szybciej, ale mało kto dodaje, że wzrosły transferowane obroty, a to też zatyka system.
BTW2: w hameryce, też mieli święta, i jak znam życie to ich priorytetem jest rynek lokalny, a nie jakiś mały sklepik w zlokalizowanej na krawędzi świata europie ....

A poza tym, to Wszystkiego Dobrego w Nowym Yorku
Rozumiem że towary związane z bronią ale z bronią to większość z nich niewiele ma wspólnego, także specjalne traktowanie przesyłek to zawdzięczamy tylko lewackim hoplofobom z UE.

26 paź 2018 zamówiłem lunete do ASG od myfriendów a to chyba nieco dalej do Polski niż z Usa. Towar doszedł 07 grudnia a i to było już spoooro czasu. Zwykle dostaje towar od nich w ciagu 2 tyg. Także nie wiem dlaczego tyle to trwa ale tłumaczenie sie odległością jest chyba nie na miejscu.
Igorski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 08 listopada 2016, 17:50
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: Igorski »

A ja do dzisiaj nie dostałem zamówienia z 31.10.2018 r. Elegancko nie :mad:
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: Mariusz888 »

Była jaką informacja że w pierwszym tygodniu stycznia ma się rozpocząć prawdopodobnie rozsyłanie towaru który utknął i na razie lipa... zero informacji czy coś się ruszyło czy nie bo towaru zamówionego nadal nie mam.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2019, 19:13 przez Mariusz888, łącznie zmieniany 1 raz.
pojke123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 23 listopada 2017, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: pojke123 »

Z tego co dostałem na maila to towar z pierwszego zamówienia jeszcze lezy w Holandii... Zamowiłbym drugi raz ale już ceny poszły w górę i nie mam zamiaru dopłacać za ich błędy.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: Qba »

Pisałem dzisiaj z nimi - utrzymują, że do 8 stycznia dostaniemy nasze zamówienia.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dostawa z Brownells.pl

Post autor: slaw2 »

Globalizacja, promocja i kredyt to taka współczesna odmiana prawa Darwina. Zamówiłem wycior bo był 0.25 zł tańszy (dwadzieścia pięć groszy ) :wink:

Moim zdaniem te paczki powinny przyjść w marcu. Może poprzez konieczność przemyślenia w dalekiej przyszłości ....uratuje to kilka istnień. Wierzących w Globalizację, promocję i kredyt :piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”