Odprawa paczki z USA matryce do broni

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
zlote
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 23:44
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: zlote »

Cześć, szukam rozpaczliwie pomocy bo każdy mnie zbywa,
przysłano do mnie paczkę ze stanów poprzez firmę DOMA która się zajmuje takimi przesyłkami (w paczce różne rzeczy + matryce do broni)
i dostałem od nich informację że paczka została zatrzymana do indywidualnej odprawy i ta firma DOMA posiada agencje celną ale ta agencja się tą paczką nie zajmie bo w środku jest coś związanego z bronią (całkowicie legalna i dostępna bez pozwolenia w polsce) i teraz sam muszę znaleźć agencję celną która odprawi mi paczkę, problem w tym dzwonie po omacku do różnych agencji i wszyscy mi odmawiają.

Może jest ktoś na forum kto zna agencje celną która odprawia też części broni lub akcesoria które wydały się podejrzane Urzędowi
S&W M&P 15 22, CZ 527, Sig Sauer P320, Bergara B14 HMR 308 WIN
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: SpaceDog »

Zadzwoń do Grzegorza z Hubertus Pro Hunting z WWa
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: Jedrula »

A jacyś zwykli celnicy "państwowi" typu poczta Polska. Prywaciarze często mają różne dzikie ograniczenia.
W czasach taniego dolara jak ściągnąłem to czy tamto z Chin, szło to chyba przez Zabrze zwykłą pocztą.
Oczywiście się nie chwal od razu że to coś do broni, części maszyn do przeróbki plastycznej itd mogą uspokoić celnika :one:
Pozdrawiam
Jędrzej
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: franek »

zlote pisze:Może jest ktoś na forum kto zna agencje celną która odprawia też części broni lub akcesoria które wydały się podejrzane Urzędowi
Niech Ci Doma wystawi dokument do odprawy celnej to sam sobie odprawisz ...

Nauczka, wysyłać pocztą ... matryce zawsze przychodzą na czas.

Taki materiał do dyskusji z celnikami

ITAR https://www.ecfr.gov/cgi-bin/text-idx?S ... 2.1.121_11
Category III—Ammunition/Ordnance
...
(c) Equipment and tooling specifically designed or modified for the production of defense articles controlled by this category.
...
(f) The following explains and amplifies the terms used in this category and elsewhere in this subchapter:
..
(3) Equipment and tooling in paragraph (c) of this category does not include equipment for hand-loading ammunition.
...
Tak że ze strony ITAR jesteś "kryty". :-)
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
zlote
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 23:44
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: zlote »

O ITAR rzeczywiście się nie boję chociaż aż strach przez telefon komuś powiedzieć o co chodzi bo same słowa straszaki. Doma coś mi wysłała podobno ale wątpię żeby dało się samemu odprawić jakąkolwiek paczkę chyba że ty coś takiego robiłeś i nie mowie o sytuacji kiedy dostałeś list z cła a ty podałeś wartość i przy odbiorze opłaciłeś vat.
Tutaj DOMA (ktora ma agencje celna tak jak POLAMER ale nie zajmują się "bronią" ) podała konkretną drogę czyli agencja celna która zgodzi się załatwić sprawę, zastaw około 30% wartości paczki do UC w Pruszkowie bo pod niego podlegają i transfer paczki do tej Agencji Celnej - dla mnie to czarna magia bo zazwyczaj sam kontaktowałem się z Pocztą Polską na ul. Łączyny jak kupowałem coś z Chin i wpadło na cło.
S&W M&P 15 22, CZ 527, Sig Sauer P320, Bergara B14 HMR 308 WIN
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: mkw »

Rożne widziałem interpretacje takich systuacji, ale trzeba się liczyć, że jeśli będzie to potraktowane jako postępowanie podatkowe to za oświadczanie nieprawdy bądź zatajenie prawdy jest 6mcy-8lat a już z pewnością depozyt i cofnięcie. Rożnie rożne źródła mówią, ale jeśli wszystko masz w tej paczce koszer - a matryce na pewno takie są to nie kombinuj z niczym.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
zlote
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 23:44
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: zlote »

Chciałem poinformować jak zakończyła się cała sytuacja - paczka została odprawiona i opłaciłem vat i cło, pomógł mi kolega z forum który był w identycznej sytuacji z firmą DOMA i znalazł agencje która nie bała się odprawić paczki, tą agencje mogę polecić http://www.aclex.eu/kontakt.php kosztowało mnie to 150 zł, wystarczyło przesłać oświadczenia o zawartości i pełnomocnictwo a agent celny znalazł kod na zawartość paczki i to wszystko.

Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za pomoc i dobre chęci, wiem że cała sytuacja wynikła z braku dobrej woli firmy DOMA i niechęci szefowej do broni a może nawet strachu przed wymówieniem takiego słowa bo ciągle używała zwrotu "takie rzeczy" w kontekście "nie odprawiamy takich rzeczy" lub "takie rzeczy są wyłączone z transportu" co oczywiście jest bzdurą.

Stawka na cło to 2,70% i kod 9305 99 00 00 V999 czyli:
Dział 93 BROŃ I AMUNICJA; ICH CZĘŚCI I AKCESORIA 9305 "Części i akcesoria artykułów objętych pozycjami od 9301 do 9304" 9305 99 "Pozostałe"

Mam nadzieję że pomoże to innym z takim samym problemem bo problemem nie byli tym razem celnicy tylko agencja celna przewoźnika która regularnie robi takie problemy o czym wcześniej nie wiedziałem (https://reloading.pl/forum/viewtopic.php?t=3888)
Co więcej sami celnicy też potrafią trzeźwo myśleć https://celnicy.pl/showthread.php/10783 ... szk%C3%B3w
S&W M&P 15 22, CZ 527, Sig Sauer P320, Bergara B14 HMR 308 WIN
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: hubu79 »

Cieszy to, że są w tym kraju ludzie, którzy nie reagują paniką na słowo broń.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: fusz »

Tak przy okazji, gdyby ktoś potrzebował wgladu w tzw. taryfę celna, choćby właśnie na potrzeby przygotowania oświadczenia o zawartości paczki: ISZTAR
I tam właśnie szukać działu 93.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: Chochla »

zlote pisze:Chciałem poinformować jak zakończyła się cała sytuacja...
Szybkie pytanie. Ta paczka to byla jakiego typu? Lotnicza czy morska?
Awatar użytkownika
zlote
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 23:44
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: zlote »

Paczka lotnicza
S&W M&P 15 22, CZ 527, Sig Sauer P320, Bergara B14 HMR 308 WIN
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: Chochla »

To może dlatego. Sugeruję w przyszłości wysyłać drogą morską. Dlużej to trwa ale szanse, ze się dowalą do czegoś są znacznie mniejsze.
Awatar użytkownika
zlote
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 23:44
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: zlote »

Niestety nie o to chodziło w tej sytuacji, wiem że czasami można uniknąć kontroli i podatku ale tutaj chodziło nie o drogę którą paczka przebyła tylko o brak chęci do odprawy rzeczy powiązanych z bronią których nazwy aż strach wymówić, pamiętaj że odprawy dokonuje celnik z agencji celnej i zgłasza elektronicznie a urząd nie widzi zawartości na oczy tylko pobiera cło i vat. Oczywiście lepiej morską i w grudniu ale gdyby ktoś był w podobnej sytuacji to może wyszuka ten temat i znajdzie tu odpowiedzi
S&W M&P 15 22, CZ 527, Sig Sauer P320, Bergara B14 HMR 308 WIN
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: Chochla »

Rozumiem. Zwracam tylko uwagę, że być może było to spowodowanie nie tylko samym nastawieniem firmy ale może typem paczki. Kumpel wysyłał mi jakiś czas temu, też przez DOMA tylko statkiem, paczkę z olbrzymią ilością sprzętu do elaboracji i nawet się o tym nie zająknęli.
Lebaid
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 20 października 2013, 01:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Odprawa paczki z USA matryce do broni

Post autor: Lebaid »

Następnym razem daj znać, ściągam z usa wszelkie akcesoria bez żadnych problemów, door to door :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”