Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ochrona wzroku przy szkłach korekcyjnych

Moderator: Moderatorzy WBP

maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ochrona wzroku przy szkłach korekcyjnych

Postautor: maciek199815 » 2018-10-11, 09:53

A może laserowa korekcja wzroku? Przy kilku parach okularów wyjdzie taniej.

nooreck
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Grupa: Ekspert WBP

Postautor: nooreck » 2018-10-11, 11:36

fotopaluch1 pisze:a wiesz nooreck jak się one nazywają, kto jest producentem?

Wiele firm produkuje, bo problem dotyczy sporej części okularów sportowych.
Ogarnięty optyk powinien doradzić, jeśli nie wie to rekomenduję zmienić optyka.
Przykłady: Hoya soczewki Sportive, Shamir soczewki Attitude.

HotDoc

Postautor: HotDoc » 2018-10-11, 18:16

maciek199815 pisze:A może laserowa korekcja wzroku? Przy kilku parach okularów wyjdzie taniej.

Tylko trzeba mieć na uwadze, że nawet parę par okularów nie spowoduje znaczącego pogorszenia widzenia, a powikłania po laserowej korekcji jak najbardziej. A nie są tak rzadkie jak wszyscy byśmy chcieli.
HotDoc
---
S&W M&P Pro Series 9x19 mm | SA-858 7,62x39 mm | Benelli M3 Tactical 12G | Alfa Proj 2261 .22LR | Savage 12 F/TR .308 Win | Anschütz 54 Match X .22LR | S&W 14-5 .38 Special

mikolajw

Postautor: mikolajw » 2018-10-11, 21:02

HotDoc pisze:
maciek199815 pisze:A może laserowa korekcja wzroku? Przy kilku parach okularów wyjdzie taniej.

Tylko trzeba mieć na uwadze, że nawet parę par okularów nie spowoduje znaczącego pogorszenia widzenia, a powikłania po laserowej korekcji jak najbardziej. A nie są tak rzadkie jak wszyscy byśmy chcieli.

A Lentivu? Ostatnio napotkałem różne blogi reklamujące tę metodę. Póki co nie znalazłem złych opinii, więc nie wiem co o tym myśleć.

cunnilingus

Postautor: cunnilingus » 2018-10-11, 21:22

Okulary Rudy Project, soczewki wygiete (co niestety narzuca jedynego, z tego co sie orientuje producenta w Europie), wymiarowane i produkowane na wymiary twarzy i wg konkretnego rozstawu oczu. Ochrona balistyczna, kolory do wyboru. NIE jest tanio, powiedzmy jakies 4x cena Ess, ale bez zadnych dupereli typu dodatkowe wkladki korekcyjne. Wariant malo ekonomiczny ale fajny dla osob bez nadmiernych problemow z budzetem. Spytaj u dobrego optyka.
.380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76

cunnilingus

Postautor: cunnilingus » 2018-10-11, 21:27

Uzupelniam, bo ktos tu pisal o Ess za 260 zl, a piszac 4x Ess mialem na mysli takie Ess z wkladkami za 500 zl.
.380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76

HotDoc

Postautor: HotDoc » 2018-10-13, 17:46

mikolajw pisze:
HotDoc pisze:

A Lentivu? Ostatnio napotkałem różne blogi reklamujące tę metodę. Póki co nie znalazłem złych opinii, więc nie wiem co o tym myśleć.

Trzeba poprosić o druk zgody na zabieg i przeczytać wszystko drobnym drukiem. Na pewno w reklamach nie pokazują ludzi, u których coś poszło nie tak.
HotDoc
---
S&W M&P Pro Series 9x19 mm | SA-858 7,62x39 mm | Benelli M3 Tactical 12G | Alfa Proj 2261 .22LR | Savage 12 F/TR .308 Win | Anschütz 54 Match X .22LR | S&W 14-5 .38 Special

my_key
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: my_key » 2018-10-14, 19:57

W moim przypadku strzelanie w soczewkach kontaktowych jest dość niekomfortowe, mimo, że mam je idealnie dobrane i nie czuje ich na sobie (a także nie zaburzają perspektywy tak jak okulary) Problemem jest to, że przy statyce i dłuższym celowaniu i nie mruganiu - soczewka wysycha i ostrość bardzo spada. W dynamice nie powinno być to aż takim problemem.
Zamierzam wypróbować inne marki soczewek kontaktowych, może będą mniej wysychać.

Z drugiej strony w okularach muszę się napocić przy składaniu się (np karabin stojąc) by dobrze wszystko widzieć. No i z racji sporego astygmatyzmu - okulary strasznie zaburzają mi perspektywę.

I tak źle i tak niedobrze, dlatego coraz poważniej myślę o laserowej korekcji.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”