Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Cześć,
będę powoli przymierzał się do zakupu pierwszego pistoletu(tak wiem, mnogość podobnych tematów, wybaczcie kolejny).
Dotychczas raczej skłaniałem się ku Shadow 1, ale pojawiła się 2 i teraz stoję przed dylematem.

Ponieważ będzie to mój pierwszy pistolet, nie do końca wiem jakimi kryteriami mam się kierować.
Planuję strzelać do tarczy, a z czasem spróbować swoich sił, zaczynając przygodę z dynamiką.
Wiem, że nie ma jednego, uniwersalnego sprzętu, ale potrzebuję czegoś, co będzie w stanie pogodzić oba te zastosowania, przynajmniej przez jakiś czas.
Nie chcę też pakować się w wynalazki, bo później będzie kłopot z ewentualnym odsprzedaniem.

Nie mam z góry zdefiniowanego stylu, więc konstrukcje z tworzywa mnie nie odrzucają, ale kryterium jest podstawowe: możliwie największa uniwersalność w rozsądnej cenie i dobrej jakości.
Na pewno nie chcę przekroczyć 4k, jeżeli będzie taniej- to tylko się cieszyć.

Ku Shadow 1 przekonuje mnie też to, że sporo ludzi teraz ten sprzęt wymienia na nowszą generację- rozważam zakup używanego sprzętu, a kupno używanej 2 może być na obecną chwilę dosyć trudne.

Shadow 2 ma bardzo dobre recenzje i jeżeli byłby to wybór pomiędzy pistoletem, który za pół roku mam wymienić, a docelowym, bo za takiego traktuję SH2, to wolę dopłacić, żeby ten pistolet został na dłuuuużej, ale tylko wtedy, jeżeli faktycznie jest on warty swojej ceny.
Przed zakupem planuję wpaść do sklepu na mały rekonesans, zobaczyć jak te cuda leżą w dłoni, czy może będzie coś, co zadecyduje na korzyść jednego, bądź drugiego egzemplarza.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
dzwonek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 lutego 2017, 22:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: dzwonek »

Ja osobiście nagrzałem się na Shadow 2, do czasu kiedy zabrałem na stanowisko oba, do tego jakiegoś klocka i hk bezkurkowca.
Oczywiście nastawiony na SH2 na maksa, strzelam i okazuje się, że mi w rękach skacze, bardziej szarpało moim zdaniem niż SH1. Dodatkowo jakoś przyrządy celownicze w SH1 bardziej mi pasowały i skończyło się na zakupie jedynki.
Proponuję Ci zrobić to samo. Przymierz się do kilku, może okazać się, że Ciebie przekona jeszcze co innego. Nie warto walczyć na siłę bo każdemu pasuje co innego.
Do SH1 na pewno będziesz miał sporo akcesoriów, część używanych pojawia się w dobrych cenach więc jak o dynamice myślisz to koszty samego pistoletu to początek. Dochodzi pas, jakiś wieszak, ładownice, zapas magów itd.
Cień SP-01,G19.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Raffael »

Bardzo dobra rada!
Wpierw opróżnij kilka magazynków (no, choć jeden) z kilku modeli, a później zdecydujesz.
Pierwszy pistolet ma cieszyć, a dopiero do drugiego będziesz się przyzwyczajał ;)
Sam byłem zauroczony CZtkami ale gdy wziąłem do reki 1911, to dopiero poczułem, ze to jest to. Moim pierwszym pistoletem będzie jakis klon 1911.
A czy będę za rok strzelał stojąc, czy biegając, to sie dopiero okaże.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Strzelałem z Shadow 1, niestety do dwójki nie miałem możliwości jeszcze się przymierzyć.
Z 1'ki strzelało mi się bardzo dobrze, do porównania miałem jedynie P99, a wiadomo, że to dwa różne światy.

Za jedynką przemawia fakt ceny, akcesoriów i tego, że troszeczkę znam ten pistolet i dobrze mi się strzelało.
Nie ukrywam, że dobrze byłoby kupić coś na dłużej, bo nie chcę za pół roku zmieniać pistoletu.

Nie mam za to zupełnie porównania z polimerami (czymś lepszym, niż p99 polskiej produkcji).
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Raffael »

Troszke mnie rozbrajasz :)
We Wrocławiu masz taka ofertę:
http://www.war-zone.com.pl/cennik-strzelnica-wroclaw/
Do wyboru m.in. glock 17, beretta 92f, 1911, H&K SFP9, MP446 Viking i inne.
Nie jest to pewnie jedyna strzelnica w twojej okolicy.
Kluby/stowarzyszenia jeszcze dodatkowo organizują pewnie jakies pikniki/treningi otwarte.
Dodatkowo możesz umówić się grzecznościowo z kims na strzelnicy i wypróbujesz daną broń.
Mozliwości mnóstwo.
Nie spiesz się. Wpierw strzelaj, potem kupuj.

Jeżeli masz juz promesy, to nie dziwię sie przebieraniu nogami :)
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2017, 18:52 przez Raffael, łącznie zmieniany 1 raz.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Ano właśnie promesy czekają grzecznie na (z)użycie :one:

Chyba się faktycznie wybiorę, bo chętnie strzelę z tego SPF9.
Przypomniało mi się, że z CZ75 też strzelałem, ale to było już dosyć dawno.

Muszę trochę ochłonąć, bo wczoraj odebrane pozwolenie, a opcji i planów mnogość.
Żeby nie kupować na wariata, to na spokojnie poczekam do lipca, rozpoznam okoliczne strzelnice, postrzelam, przymierzę się, zwiedzę okoliczne sklepy z bronią i wtedy wybiorę.

Dzięki za rady !
michalllbbb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: michalllbbb »

jakieś 2 tyg temu też stałem przed takim dylematem i zgadnij co wybrałem...
powiem tyle, że jest piękna i leży w dłoni jak ulał, dodatkowo ma regulowane przyrządy celownicze, a niestety każdy ma inną rękę.
Strzela super i jestem mega zadowolony. Powiem tak - wahałem się, ale wydatek 1k więcej(tylko 1k) nie mógł zaważyć na moim zadowoleniu i spełnieniu :) Wybrałem CZ 75 Shadow 2 i nie żałuję ani złotówki..
i radzę Ci to samo :)
faktycznie akcesoriów na razie mało, ale to nie problem, bo pewnie wkrótce wszystko się na rynku pokaże, ja na razie wybrałem kaburę i ładownicę ze skóry, na zamówienie od Kajmana - czekam na realizację

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2017, 21:29 przez michalllbbb, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ75 Shadow 2 9x19,Mossberg MMR 5.56x45,Zastava M70B1 7.62x39,CZ455 Thumbhole 22LR,Walther LGM-2 PCP
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: LARPAK »

Officer_199 pisze: rozpoznam okoliczne strzelnice, postrzelam, przymierzę się, zwiedzę okoliczne sklepy z bronią i wtedy wybiorę.
A wystarczyłoby jakbyś pojechał na zawody dynamiczne do klubu, na który kiedyś na forum narzekałeś (swój macierzysty przynajmniej wtedy) to strzeliłbyś i SH1 i SH2, SFP9 i kilku innych modeli bez żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Larpak- nie narzekałem, tylko opisałem swój punkt widzenia, co nie było tezą bezpodstawną, natomiast resztę rozmów prowadziliśmy na PW, której byłeś inicjatorem.
Trochę od tego czasu się zmieniło, myślę, że na lepsze, natomiast nie widzę podstaw, by to wyciągać w tym konkretnym temacie.
Jest też w okolicy strzelnica w Pleszewie, gdzie również można w fajnym środowisku postrzelać i zapoznać się z ciekawymi egzemplarzami.

SH1 znam, pozostało mi porównać do SH2.
Wybiorę się do sklepu, gdzie jedna i druga sztuka będzie dostępna i wybiorę tę, która mi będzie lepiej leżała w dłoni.

@michalllbbb
Też z tego samego założenia wychodzę, teoretycznie różnica, to 1k, ale jeżeli to sprzęt na dłużej, to czemu nie.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: LARPAK »

Nie bez celu wyciągnąłem ten temat - zwyczajnie wielu "świeżych" zamiast zakręcić się u siebie w klubie to szuka rady w internecie.
Nie raz już pisałem w wielu tematach (w tym już mi się nie chciało, a sam zauważyłeś, że tego typu wątków jest kilka), że najlepiej jest przejechać się na strzelnicę i postrzelać trochę z tego co jest dostępne.

Sam kupiłem jako pierwszą broń używany egzemplarz i wybierałem spośród dwóch: CZ 75B i ASTRA A70 (lub A75) i w sumie gdyby nie ograniczona ilość promes wtedy to wziąłbym oba przy tamtych cenach, to 75B wziąłem nieco w ciemno - oczywiście w internecie też zadałem pytanie (nie polskim) i po zakupie Cześka okazała się tym czymś. Wcześniej jednak postrzelałem z różnych egzemplarzy w znanym Ci klubie - wystarczyło tylko pojechać na zawody, pogadać z ludźmi, zapytać czy dadzą strzelić, poprosić kogoś o zakup amunicji dla siebie w celach właśnie testowych - tym sposobem przetestowałem jeszcze przed zakupem kilka różnych modeli i wiedziałem czy coś mi pasuje czy też nie.

We Wrocławiu co jakiś czas klub Colt Oława organizuje strzelania, gdzie można postrzelać m.in. z P99, G17, P09, HS9, Beretta 92F, CZ85, SH2 też tam, gdzieś się przewija jak i USP.
Spokojnie będąc tam na strzelaniu jak zapytasz ludzi to dadzą Ci strzelić ze swoich zabawek - jak powiesz, że zapłacisz za amunicję to tym bardziej nikt nie będzie miał żadnych "ale" tym sposobem strzeliłem sobie z S&W model 29 Classic w .44 MAGNUM z lufą 6 cali czy paroma innymi zabawkami, które w internecie mają dobrą lub bardzo dobrą opinię, a mi jakoś nie przypadły do gustu!

Promesy do szafy, portfel w łapę i na strzelnicę.
Nikt i nic Cie nie goni.
owiess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: owiess »

Jak pisali koledzy wyżej, przymierz się, postrzelaj. Długo strzelałem z SH1, wziąłem SH2 do ręki i spuścik fajny, ale w ręce się nie układa... koniec końców poszedłem w zupełnie inną stronę i padło na Tanfoglio Limited Custom. Miłość od pierwszego strzelenia :D
9x19, .45ACP, 7,62x39, .22 LR, 12/89
dzwonek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 lutego 2017, 22:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: dzwonek »

Oj właśnie 1911 .45 chyba będzie kolejnym moim wyborem z pistoletów... To jest fajna alternatywa ;)
Cień SP-01,G19.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: PP-67 »

cz 97b 45 acp gloss blue
Obrazek

A to mój wybór.

Mówią że bardzo celny.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2017, 11:29 przez PP-67, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Wiecie Panowie, 45 acp fajny kaliber, ale raczej do "mania", niż do tarczy, czy ewentualnie kiedyś do dynamiki.
Też mi się marzy klasyczna 1911, ale na to przyjdzie jeszcze czas. Póki co czeka mnie zakup pistoletu i karabinu, więc muszę trochę studzić zamiary.

W miarę możliwości będę starał się zaznajomić z jak najszerszą gamą pistoletów, które wytypowałem i wybiorę któregoś.
Podejrzewam, że stanie na wyborze SH1 lub SH2.

Chyba, że w międzyczasie coś z polimerów dojdzie, jako ciekawa alternatywa.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: mkw »

A dlaczego tylko do mania ? Do dynamiki piękny kaliber, tańszy niż 9para do strzelania.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”