TROY INDUSTRIES w Cenzin

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
inquinabor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: inquinabor »

Hej. Mam pytanie.
Czy ktoś z Was miał styczność z TROY SPC A3?
Cena kusząca, producent (podobno) też dobry. Ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii użytkowników.
Generalnie szykuje się do kupna:
Sage msr-15 recon lub Mossberg MMR lub Mossberg MMR PRO.
A teraz zainteresował mnie jeszcze powyższy tylko nie wiem czy w ogóle warto na niego zwracać uwagę.
Cel zakupu to rekreacyjne dziurawienie papieru 100-300m oraz 3gun.
Bardzo proszę o nie zmieszanie z błotem [emoji3] Dopiero zaczynam przygodę i jeszcze nie jestem w stanie sprecyzować kierunku w którym pójdę.

Nataptane z mojego Redmi Note 5
Ostatnio zmieniony 27 września 2018, 20:58 przez inquinabor, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: tomek89 »

Wygląda po prostu na kolejny budżetowy AR-15. Fakt jednak pozostaje, że osprzęt Troy robi pierwszorzędny. Spójrz na model SPC A4. Ma zdaje się metalowe przyrządy Troya w komplecie. Dla nich samych warto dopłacić te 6 stówek. Wziąłbym go zdecydownie zamiast recona.
Awatar użytkownika
inquinabor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: inquinabor »

tomek89 pisze:Wygląda po prostu na kolejny budżetowy AR-15. Fakt jednak pozostaje, że osprzęt Troy robi pierwszorzędny. Spójrz na model SPC A4. Ma zdaje się metalowe przyrządy Troya w komplecie. Dla nich samych warto dopłacić te 6 stówek. Wziąłbym go zdecydownie zamiast recona.
Do recona ok.
A jak to się ma do obu MMR-ów oraz do Ruger AR-556 MPR o którym zapomniałem wczoraj wspomnieć?
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: D-Q »

cześć
ciężko coś powiedzieć o ofercie TROY'A ,Cenzin został oficjalnym dystrybutorem dopiero w czerwcu br. a o ile wcześniej było coś w obrocie to raczej pojedyncze sztuki.Na MSPO Cenzin Troy'em się nie chwalił ( może żle patrzyłem ) jedynie ''FRAGOUT'' zamieścił artykuł o Troy'u z danymi technicznymi i paroma fotkami.
Awatar użytkownika
inquinabor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: inquinabor »

D-Q pisze:cześć
ciężko coś powiedzieć o ofercie TROY'A ,Cenzin został oficjalnym dystrybutorem dopiero w czerwcu br. a o ile wcześniej było coś w obrocie to raczej pojedyncze sztuki.Na MSPO Cenzin Troy'em się nie chwalił ( może żle patrzyłem ) jedynie ''FRAGOUT'' zamieścił artykuł o Troy'u z danymi technicznymi i paroma fotkami.
Więc reasumując. Firma dobra i znana, ale nie wiadomo jakiej jakości sprzęt pchają do nas. Czy to będzie taki sam sprzęt na jakim stworzyli markę, czy odrzuty, które nie przeszły testów.
Najgorsze jest to, że nadal jestem w lesie z wyborem.
Argument wielokrotnie tu przytaczany przy tym pułapie cenowym" bierz co Ci się bardziej podoba" jakoś mnie nie przekonuje. Ponieważ uważam, że to ak jakby pójść do komisu z różnymi samochodami i powiedzieć: Poproszę tego, bo jest najbardziej zielony...
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: tomek89 »

Stary... przepraszam cię, ale z tym stwierdzeniem to pojechałeś... "nie wiadomo jakiej jakości sprzęt pchają do nas". Możesz trafić na badziewny egzemplarz u każdego producenta, i to pomimo że wszyscy na forach ten model chwalą. Mało który dystrybutor pochyla się nad każdym egzemplarzem. Moja rada - nie chcesz badziewia to dokładnie obejrzyj co kupujesz.
Awatar użytkownika
loco50
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 15 września 2016, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: loco50 »

Zamówiłem Troy Alpha.Czekam na realizację.Jak przyjdzie to się pochwalę.
.22, 223 REM, 308 WIN, 9 x 19, 357 Mag., 45 ACP, gładka 12
Awatar użytkownika
inquinabor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: inquinabor »

Troy-a ze względy na małą iloc opinii sobie odpuszczam.
I teraz zastanawiam się co wybrać pomiędzy mmr pro a AR-556 MPR.
Mógłby ktoś bardziej obyty z bronią się wypowiedzieć co lepiej wybrać z tych dwóch?
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: Piotrek_114 »

Nie rezygnuj, bardzo fajne sprzęty :)

Mam już u siebie - polecam

Miałem trochę arów, i te wyglądają bardzo dobrze, wykonanie na wysokim poziomie. Rozmawiałem z też ze sprzedawcami i podobno żaden nie wrócił na naprawy/serwis.

W droższych modelach bardzo dużo fajnego osprzętu jest w gratisie, a jak powszechnie wiadomo troy słynie z wysokiej jakości dodatków.


Jak masz pytania - wal śmiało
Awatar użytkownika
inquinabor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: inquinabor »

Piotrek_114 pisze:Nie rezygnuj, bardzo fajne sprzęty :)

Mam już u siebie - polecam

Miałem trochę arów, i te wyglądają bardzo dobrze, wykonanie na wysokim poziomie. Rozmawiałem z też ze sprzedawcami i podobno żaden nie wrócił na naprawy/serwis.

W droższych modelach bardzo dużo fajnego osprzętu jest w gratisie, a jak powszechnie wiadomo troy słynie z wysokiej jakości dodatków.


Jak masz pytania - wal śmiało
Dzięki za odpowiedź.
A który model masz konkretnie? Mógłbyś podrzucić jakieś fotki ( inquinabor@gmail.com).
Przez Ciebie znów jestem dalej niż bliżej wyboru :-)
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: Piotrek_114 »

Wybrałem najkrótszą wersję fotka od producenta poniżej :

Obrazek

Zdjęcia wykonania zrobię na dniach ze względu na to,że sam jak szukałem to było bardzo mało informacji, nawet na zagranicznych forach. Może komuś pomogą podjąć decyzję.

Chciałem coś krótkiego, właśnie z rozsuwaną kolbą ( bardzo polecam )

Niestety NEA która miała coś podobnego w ofercie zostawiła u mnie duży niesmak po pierwszej generacji, chciałem kupić Fedarma- bardzo przyzwoite karabiny i go wyposażyć ale jak policzyłem dodatki które fabrycznie są w troy'u to wyszła pozorna oszczędność. W fabrycznym egzemplarzu jest spust Geselle, porządne przyrządy celownicze, powiększony dwustronny selektor ognia, powiększony kabłąk spustowy, akcesoryjny chwyt, rewelacyjna kolba - praktycznie nie ma luzów , linearny kompensator, powiększona dźwignia przeładowania. Suwadło jest zintegrowane z bufferem przez co można uzyskać tak krótki rozmiar całości. Jak ktoś szuka króciaka to jest to na prawdę ciekawa konstrukcja. Na wstępie można się przyczepić tylko do magazynka, jest stosunkowo "miękki" i nie sprawia wrażenia solidnego, ale na tą chwilę działa poprawnie. Dodatkowym kompromisem który występuje w najkrótszej wersji jest trochę bardziej skomplikowane rozkładanie, trzeba wyjąć oba piny i trochę się nagimnastykować ze sprężyną aby całość złożyć/rozłożyć ponieważ suwadło jest dłuższe niż w standardowych konstrukcjach. Przypadłość ta nie występuje w wersjach 10.5 i dłuższych. Niestety jak to w życiu- coś za coś :)
uspcomp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 09 lutego 2014, 12:04
Tematy: 6
Lokalizacja: warmia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: uspcomp »

A jak cena w takiej konfiguracji?
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: Spitfire24 »

Troy robi fajne karabiny, miałem kilka w ręku. Spory wybór ma sklep SemperFi z Mińska Maz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
OlekKru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: OlekKru »

Mam Troy XM177E2. Kupiłem od Semper Fi, bo ładny, jednak okazało się że do IPSC on raczej się nie nadaje, co niestety okazało się nieco później. Tak to jest jak się kupuje "co ci się podoba", bez lepszego pomyślunku. Na wiosnę zatem czeka mnie nowy zakup. JP kusi.
Do rzeczy: Jakość wykonania jest przednia, naprawdę ładnie to wygląda. Wszystko pracuje jak należy, bez szurania, stukania, skrzypienia itp. Powłoki są trwałe.
Przepuściłem przez niego niewiele jak dotąd, około 600 szt. ammo.
1 raz zdarzyło mi się że nie zbił spłonki w naboju Hornady Steel Match 55 gr, przy pierwszym magazynku przez niego przepuszczanym. Potem taka sytuacja nie powtórzyła się.
Miałem kilka zacięć, ale za każdym razem z mojej winy - jestem raczej początkującym strzelcem.
Magazynki magpul gen 3 na 10, 20, 30 szt i 40 szt. ładuję na maksa, nigdy absolutnie nie było żadnego problemu z nimi, chyba że nie dobiłem maga albo zjechałem rączką zamiast puścić.
Przepuściłem ponad 150 szt. Hornady Steel Match 55 gr - bardzo ładnie chodzi, 100 szt. S&B 55 gr, bez problemów, 100 szt GGG 55 gr, bez problemów, 300 szt. Barnaula 62 gr, bez najmniejszych problemów. Niezależnie od amunicji, jeśli ja sam nie popełniłem błędu, nie było zacięcia, double feed'a, fajki, itp. itd. O dziwo po barnałach nawet nie było za dużo syfu w środku. Dopiero po fakcie się dowiedzałem, że barnały na lufę motzno niezdrowe. To tłumaczy, dlaczego w sklepie na magazynie zalegają. Przepuściłem też ok. 20 szt. BN Sowińskiego 55 gr, też bez najmniejszych problemów, jak na razie.
Lufa już się chyba dotarła - karabinek strzela tak celnie, jak ja wyceluję i strzelę. Nie miałem problemów ze standardowymi poperami na 200 m (taki był tor na zawodach), czy tarczami IPSC na 200 m, z żelaznych przyrządów.
Spust jest twardy jak sam diabeł, chyba się to nazywa mil-spec. Ponoć sprężynki JP mocno pomagają, ale nie próbowałem jeszcze.
Innymi słowy, gdy będę kupował karabinek który będzie już stricte pod IPSC, biorę Troy jak najbardziej pod uwagę - jestem mocno zadowolony z jakości i przyjemności strzelania z mojego karabinka.
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 18:07 przez OlekKru, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: Spitfire24 »

A dlaczego się wg ciebie do IPSC nie nadaje ? Oczywiście pomijam temat spustu, bo mill-spec jest do wywalenia na dzień dobry.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”