Colt Python

Moderator: Moderatorzy WBP

HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: HotDoc »

Hubert pisze:Czekam na 2 egzemplarze w podanej cenie, ściągając z Niemiec. Fakt, że czas oczekiwania jest długi ale mam z czego strzelać. Nawet fabryka przez jednego z dyrektorów potwierdziła, że rzeczywiście sklep w Niemczech złożył dla mnie zamówienie. Polski dystrybutor krzyczał mi cenę 12 tyś. 2 lata temu nie mając pojęcia nawet co konkretnie ma w ofercie i na kiedy może ściągnąć.
Jakiś czas temu udało mi się kupić w przyzwoitych pieniądzach w Holandii nówkę MR38 jeszcze ze starej produkcji w Mulhouse. Sprawuje się wyśmienicie.
Z Pythona zrezygnowąłem podobnie jak kolega. Gdybym nie trafił tego MR38 też bym wybrał podobnie S&W.
No to pozadrościć. Mnie czas oczekiwania zabił, potrzebowałem czegoś do tarczy może nie na już, ale w miarę szybko, dlatego odpuściłem. Kupiłbym nawet w polskiej cenie. A polski dystrybutor tak jak opisałeś - na pytanie o Manurhina nawet nie wiedzieli, który model mają dostać i kiedy, a na hasło "zamówienie" nie bardzo potrafili powiedzieć, czy można. Dlatego wybrałem S&W, strzela na tyle przyzwoicie, żebym nie żałował wyboru.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: chief-moonshine »

Pythona raczej bym nie kupił bez sprawdzenia na strzelnicy. Chociaż rzeczywiście cieszą się zasłużoną reputacją bardzo celnych rewolwerów, to mechanizm przy dłuższym katowaniu mocną amunicją 357 ma tendencję do gubienia timingu. Był o tym artykuł w Combat Handguns w 2005 (link jest w angielskiej wikipedii pod artykułem o Pythonie).

A co do poszukiwań solidnego i celnego rewolweru to dorzucę Dana Wessona mod. 15-2. W USA cieszą się reputacją porównywalną z Pythonem (przynajmniej te z Monson kiedy żył jeszcze Daniel B. Wesson) a mechanizm trochę solidniejszy. Nie wiem jak obecna produkcja pod szyldem CZ, ale te stare są fajne i trudne do zajeżdżenia.
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: boromistrz »

Ma ktoś Phytona z nowej produkcji (2020r), proszę o uwagi i opinie, te z początku produkcji miały problemy z koroną lufy, obracaniem się bębna, luzującą się szczerbinką i nie zbijały niektórej amunicji, tyle wyczytałem...
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: frugoman »

Mam z 2021, działa jak złoto.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: noel »

Strzelałem kilka razy z najnowszej produkcji. Wersja 6". Wykonanie na najwyższym poziomie, przepiękna broń. Jedynie mechanizm spustowy jest dość twardawy. Choć był to egzemplarz zupełnie nowy, może z czasem się poprawi.
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: boromistrz »

noel pisze: 22 marca 2023, 13:05 Strzelałem kilka razy z najnowszej produkcji. Wersja 6". Wykonanie na najwyższym poziomie, przepiękna broń. Jedynie mechanizm spustowy jest dość twardawy. Choć był to egzemplarz zupełnie nowy, może z czasem się poprawi.
frugoman pisze: 21 marca 2023, 11:18 Mam z 2021, działa jak złoto.
A mają koledzy porównanie do Smith & Wesson?
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: m2c »

Mamy. Python jest fajny jeżeli naoglądałeś się Walking dead :P Jeżeli chcesz mieć dobry rewolwer do strzelania to kup S&W 686 lub Rugera GP100.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: KudrigY »

Mam Pythona, prawdziwy oldshool, czyli z mojego roku urodzenia, i robi u mnie za klasycznego mieszkańca szafy. Do tego mam używkę 686 do normalnego ciorania po tarczy. Główna różnica między tymi dwoma modelami, to taka, że Colt działa duuużo lepiej przy samonapinaniu. Przy normalnym strzelaniu tarczowym wadcutterami - różnica jest minimalna, tak więc wole na strzelnicy używać zabawki, którą mogę kupić za 3-4K PLN, używkę z DE, tak jak mój model, niż zużyć kolekcjonerke za 2-3 razy tyle.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: frugoman »

Porównanie nie do końca dwóch tych samych rzeczy ale niech tam. Mam Pythonga w .357 współczesna produkcja oraz S&W mod.29 (stainless) w .44, z lat 80 (więc jeszcze tych dobrych ;)).
S&W to rama N, Colt odpowiednik ramy L. Jeśli chodzi o jakość to Colt nie ma się czego wstydzić.
Inne jest wykończenie - colt jest ciemniejszy, bardziej byłyszczy, wpada w chrom. S&W dużo jaśniejszy no i z racji wieku ma jakieś swoje rysy ale nie potrafię tego odnieść do jakości wykończenia (pamiętajmy że ma prawie 40 lat).
Oba świetnie leżą w dłoni. W S&W bardziej pasuje mi szczerbina, ma białe wykończenie w kształcie U - coś jak w Glocku.
Zdecydowanie lepszy spust single action jest w S&W i mimo większego kalibru robię nim lepsze wyniki na tarczy. Spust double action przyjemniejszy w Colcie.
Jakbym miał zostawić jeden to Pytonga ale to z uwagi na kaliber - przyjemniejszy do casualowego pykania. Moim zdaniem obaj producenci to wybór bez pudła.
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: HotDoc »

Hubert pisze: 15 września 2018, 00:42 Mało znana marka na rynku rewolwerowym.
Manurhin to mało znana marka na rynku rewolwerowym????? :shock: :124: :651:
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: m2c »

Może i Colt nie ma się czego wstydzić jeżeli chodzi o Pythona, ale czy widzieliście King Cobrę? :P
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: noel »

[/quote]
A mają koledzy porównanie do Smith & Wesson?
[/quote]

Nawet bezpośrednie:

Obrazek

Jakość wykonania w obu b. wysoka ale z wyraźnym wskazaniem na Pythona. Z kolei praca mechanizmu spustowego jest lepsza w S&W. Ale i tak najlepszy spust ma mój 50-letni Colt Trooper MKIII :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”