AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: adnikauto »

Krebs Custom PD18 AK Pistol
https://www.getzone.com/krebs-custom-pd ... A7OQ4TQOLK

Imponujace. Do tej pory nie spotkalem tak ciekawego "customa" na bazie platformy AK.
Pistolet/SBR w 7.62×39 polaczony z niezawodnoscia "kalacha"... wow!
Jak to mowia- "niejednemu psu na imie Burek :) "... ale ten na serio wymiata :shock:

Po zastosowaniu sankcji na Rosje przez administracje Obamy-
-"Krebs has now turned to using new Polish WBP parts combined with US-based Childers or Morrissey receivers"...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cena sprzetu u producenta, ok $2K z malym "ogonkiem"...
https://www.krebscustom.com/products/category/23-rifles

Wasze przemyslenia?
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: LARPAK »

To już wiadomo, gdzie poszły części z rozbieranych AKM/AKMS, które można było zobaczyć na filmach i zdjęciach z WBP.

Ciekawe czy części z rozbieranych PAC'ów też do nich trafiły ;)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: adnikauto »

@LARPAK

Ups... ;laughing: ... mleko sie rozlalo... :)

Skoro jestesmy przy temacie WBP - LARPAK prosze wyjasnij- jesli mozesz oczywiscie- skad w USA wzial sie LYNX z Rogowa :?: wydawalo mi sie ... i /chyba tylko wydawalo, ze jest ban na AK/- widac restrykcje dotykaja tylko Rosjan..???/ albo o czyms nie wiem...!

Swieze video z May 31, 2018

LYNX



Nawet pokazuja jak zrobic gwintowana lufe... z Jun 6, 2018
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: LARPAK »

adnikauto pisze:Skoro jestesmy przy temacie WBP - LARPAK prosze wyjasnij- jesli mozesz oczywiscie- skad w USA wzial sie LYNX z Rogowa :?:
A co tutaj wyjaśniać?

Ten filmik mówi wiele za siebie:


Do tego zacytuję sam siebie:
LARPAK pisze:U nas nikomu.
Spójrz na nazwę i jej pisownię: "Lynx Classic-762 | 7,62x39 mm pistol".
Spójrz na napisy na filmie: angielskie.
Spójrz na budowę: brak kolby, krótka lufa, zasilanie amunicją pośrednią.

Produkt ewidentnie skierowany na rynek USA, gdzie właśnie AK bez kolby i skróconą lufą jest traktowany jak pistolet, a nie karabinek bez kolby ze skróconą lufą.
adnikauto pisze:wydawalo mi sie ... i /chyba tylko wydawalo, ze jest ban na AK/- widac restrykcje dotykaja tylko Rosjan..???/ albo o czyms nie wiem...!
Nie śledzę aż tak bardzo prawodastwa w USA, ale z tego co wiem to ban jest na ruskie produkty, a nie ogólnie na AK wszelkiej maści.

WBP już od jakiegoś czasu jest na rynku w USA, spójrz na test AKM z WBP wykonany przez RobSki (nie pamiętam pisowni jego nicka) więc raczej wątpliwe, aby ban był na AK w ogóle.

Krebs ciągnie części z Polski bo z rosji nie może, a na około przez pośredników pewnie słabo mu się to opłaca.

Do tego masz jeszcze "aferę" z niedorobionym PAC'ami czy tam AK from Radom, które zostały rozczłonkowane w USA - co się stało z tymi częściami?
Ciężko powiedzieć i odpowiedzi trzeba szukać na forach amerykańskich.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: KudrigY »

Jak patrzę na samą broń, to w szafie mam fajniejsza zabawkę, czyli AKS-74U. Przy koszcie w PL rzędu 3K PLN za semi auto nowo wytworzone/lekko używane. Oczywiście wiem, że to inny nabój, ale do takiej giwery, wg mnie lepszy niż 7,62x39... A jak zdejmiesz gwizdek, to atencja wszystkich na strzelnicy gwarantowana :)

Ale cała zabawa w budowie tego sprzętu jak rozumiem tkwi w omijaniu przepisów USA, z konkretnych stanów. Tego już oceniać nie będę, bo za chwilę my w PL możemy bawić się podobnie...

PS. Najdziwniejsze co widziałem z tego typu zabawek (na youtube oczywiście...), to pistolet AR, z czasów największego bana na assault rifles, który musiał być bardzo lekki, nie mieć kolby, no i najgorsze - mieć stały magazynek. I takiego też dało się zrobić. Do zobaczenia gdzieś na kanale forgotten weapons...
Ostatnio zmieniony 03 września 2018, 21:03 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: jasi3k »

Może i w kwestii omijania przepisów w USA to ma jakiś sens, ale strzelać z 7,62x39 bez kolby? jeszcze z lunetą jak ten gość na filmie? Chwila zapomnienia i podbite oko gwarantowane...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: LARPAK »

Właśnie w tym rzecz.
To jest produkt stricte na rynek amerykański - tam to są normalne sprzęty, gdzie nikt się nie przejmuje brakiem kolby itp.
Jest to kraj, gdzie poluje się z broni krótkiej i zamontowanie lunety na rewolwerze jest rzeczą normalną, a tylko u nas w łowiectwie ma być "tradycja"...

Czy chwila zapomnienia i podbite oko?
Równie dobrze można się źle złożyć do Mosina i ból barku/obojczyka gwarantowany...
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: jasi3k »

Wiem że temat trochę schodzi, ale...
LARPAK - ja wcale nie o tradycji, tylko o wygodzie i sensowności. O ile z 9x19 wygodnie strzela się z dwóch rąk bez podparcia, o tyle uważam że strzelanie z Hellpup'a czy Zastavy M92 bez kolby jest niewygodne. Nawet mimo ponad 92kg masy przy wzroście prawie 185cm... No kopie na boki, a dłłgą bronią z dwóch rąk w powietrzu i bez kolby ciężko się celuje. Przecież nie będę nosił takiej wysokiej podpórki na wędkę jak ten gość na filmie...
Składane kolby to wymyślili chyba tylko dla spadochroniarzy i do walki w półdystansie. Ale żeby zupełnie z 7,62 zdejmować kolbę? Pomyłka...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: LARPAK »

Ale czy to komuś przeszkadza skoro ludzie tego używają?
Nie doszukuj się tutaj sensowności czy jakiejś ergonomii itp. skoro chodzi o fakt posiadania i przywalenia tym, którzy ustanawiają głupie prawo...

Do tego jest to też wersja do strzelania z pasa jak np. MP5K, MP5A1 czyli wersja bez kolby (A2 kolba stała, A3 kolba wysuwana).
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: jasi3k »

Cofam, cofam...
Ostatnio zmieniony 03 września 2018, 23:26 przez jasi3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: adnikauto »

LARPAK pisze: A co tutaj wyjaśniać?
Ten filmik mówi wiele za siebie:


LARPAK- dzieki za linka... zaczynam robic wlasciwe "rozpoznanie" tematu.
Do tej pory nie wiedziec dlaczego uwidzialo mi sie, ze jest ban na AK + pochodne... zle myslenie!

Dzieki za naprowadzenie na wlasciwe tory...

BTW- zamiast kolby niektorzy montuja tzw. "brace" ...


A jest tego od groma...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: Wielki_Wezyr »

jasi3k pisze:Może i w kwestii omijania przepisów w USA to ma jakiś sens, ale strzelać z 7,62x39 bez kolby? jeszcze z lunetą jak ten gość na filmie? Chwila zapomnienia i podbite oko gwarantowane...
Wywaliłem raz pełny magazynek 30szt. z Tantala ze złożoną kolbą, strzelając w stylu nigeryjskim tj. trzymając go jak strażacką sikawkę tylko nie na poziomie pasa a oczu, mega fun i jeszcze prawie wszystko jak nie wszystko weszło w tarczę TS2 na 50m, nic sobie nie podbiłem, wkrótce mam zamiar zrobić to ponownie. Co prawda strzelałem bez lunety i kaliber nieco mniejszy ale wg mnie nie o lunetę tu chodzi, nie o podbite oczy, tylko o fun przez wielkie F!
Znam parę osób, które były w stanach i tam ludzie uwielbiają bawić się bronią dla zabawy własnie, więc absolutnie mnie to nie dziwi.
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 22:32 przez Wielki_Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: Wielki_Wezyr »

EDIT, post powtórzony
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 22:32 przez Wielki_Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: jasi3k »

Wielki_Wezyr pisze: Wywaliłem raz pełny magazynek 30szt. z Tantala ze złożoną kolbą, (...) i kaliber nieco mniejszy (...)
Obaj zdajemy sobie sprawę że jest zasadnicza różnica przy strzelaniu z 5,45x39 i 7,62x39...
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 23:27 przez jasi3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK pistol- PD18 10.6″, Krebs gas block, etc.

Post autor: KudrigY »

Jest, jest, ale gwarantuję Ci, że fun factor też nadal jest. A że byłem wtedy na strzelnicy z Wielkim Wezyrem, i poszło kilkaset kulek 5,45x39 na dwóch, to banan z twarzy nie schodził mi do wieczora :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”