Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Elaboracja 5,7 x 28 mm

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Elaboracja 5,7 x 28 mm

Postautor: Tom-Gun » 2018-08-31, 12:45

Witam!
Czy ktoś może podzielić się wiedzą na temat elaboracji naboju 5,7 x 28 mm. Próbował ktoś z Was?
Z góry dzięki.

chief-moonshine
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 5,7 x 28 mm

Postautor: chief-moonshine » 2018-09-02, 19:07

Ale sobie kaliber wybrałeś, szacun :-)
Do tego nawet matryce jest trudno kupić, nie mówiąc o pociskach, łuskach czy nawet danych elaboracyjnych.
Sam się kiedyś nawet zastanawiałem nad Five-seveN, ale cena samego pistoletu, amunicji i trudności z elaboracją skutecznie mnie odstraszyły.

Matryce Lee są chyba w Stroblu. Danych chyba trzeba szukać na forach amerykańskich, z tego co się zdążyłem zorientować żaden europejski producent prochu ich nie publikuje. W Ameryce zresztą też nie wszyscy. Są tabele Accurate, ale czasy kiedy Lovexy i Accurate to były te same prochy chyba już minęły. Niby lovex się chwali że D036 "is similar to Accurate no 5" a D037.1 do siódemki, ale ja bym się chyba nie odważył brać ich 1:1.

Z pocisków to widzę że ludzie używają najlżejszych od .223 - na przykład v-maxów 40 grs. Są w Hubertusie po niecałym złociszu za sztukę. Sens ekonomiczny średni, ale nie wiem czy są jakieś tańsze które się nadają.

Ogólnie to życzę powodzenia i jak Ci się uda z sukcesem coś zrobić to miło by było jakbyś podzielił się doświadczeniami.

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Re: Elaboracja 5,7 x 28 mm

Postautor: dziki_pl » 2018-09-02, 20:01

Uważaj tylko bo jest wiele sygnałów że ten kaliber jest bardzo wrażliwy na parametry, lekko złe osadzenie czy naważka i broń leci w strzępy.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”