Wrażenia ze strzelania WBP Mini Jack oraz Stag Arms Model 3

Moderator: Moderatorzy WBP

TomekPOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 18 lipca 2018, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wrażenia ze strzelania WBP Mini Jack oraz Stag Arms Model 3

Post autor: TomekPOL »

Cześć wszystkim,
Miałem dziś okazję postrzelać po kilkadziesiąt nabojów z WBP Mini Jack 7,62x39 z lufą 10" oraz AR Stag Arms Model 3 z lufą 16". Przyrządy mechaniczne. Postanowiłem więc podzielić się subiektywną opinią.
Co było zaskoczeniem to, iż wiele pozytywnych cech znalazłem w Mini Jacku w porównaniu do dwukrotnie droższego AR'a.

Szczegółowo (30 strzałów z każdego, dystans 25m - maksymalny na strzelnicy krytej gdzie strzelałem)

Zacięcia: Mini Jack (0), Stag-15 (1 konkretne,wymagające siły do usunięcia)
Wpięcia magazynka: Mini Jack (0 problemów - klik i siedzi jak trzeba), Stag (2 razy nie do końca wpiął się magazynek, ale to pewnie moja wina gdyż zbyt słabo docisnąłem może)
Ergonomia/mobilność: Mini Jack ma jest poręczniejszy, aczkolwiek Stag to 16" także stąd może to wynikać
Chwyt: Mini Jack bez problemów, Stag ma jakąś wypustkę na palce na chwycie , która mi przeszkadzała
Skupienie strzałów: Stag-15 miał niewątpliwie lepsze ale też przyrządy mechaniczne miał lepsze
Odrzut: Stag-15 mniejszy, Mini Jack większy (no ale Stag to 5,56, a Mini Jack 7,62 także to raczej oczywiste)
Waga: Mini Jack cięższy, Stag lżejszy

Podsumowując to co przemawia do mnie za Mini Jackiem z WBP to: zwarta konstrukcja, mobilność, niezawodność, świetne i proste podpięcie magazynka systemu AK, nabój 7,62 z odpowiednią siłą obalającą. To co najbardziej mi przeszkadza w tej konstrukcji to brak porządnego kompensatora podrzutu co utrudnia szybkie i jednocześnie celne strzelanie.

Na rzecz Stag'a-15 przemawia: waga, skupienie, mniejszy odrzut.
Puszka Tigera dla Niemieckiego oficera! :-D
Awatar użytkownika
Atum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 24 czerwca 2018, 12:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wrażenia ze strzelania WBP Mini Jack oraz Stag Arms Model 3

Post autor: Atum »

Co to za zacięcie? Za wolne/słabe przeładowanie początkowe, nie dobity magazynek czy zacięcie już podczas któregoś strzału?
TomekPOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 18 lipca 2018, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wrażenia ze strzelania WBP Mini Jack oraz Stag Arms Model 3

Post autor: TomekPOL »

Zacięcie podczas strzelania. Pierwsze 2 bez problemu poszły. 3 zaklinował się z zamkiem tak, że zamek był zamknięty na 3/4.
Nie dało się go ani dopchnąć, ani przeładować. Dopiero wsparcie kolegi i użycie dynamicznie sporej siły z oparciem kolby o kolano pomogło przeładować Staga i wyrzucić zablokowany nabój. Amunicja Barnaul, magazynek Magpul PMAG. Dalej strzelał bez problemów.
Puszka Tigera dla Niemieckiego oficera! :-D
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wrażenia ze strzelania WBP Mini Jack oraz Stag Arms Model 3

Post autor: D-Q »

cześć
mam mini jacka i wrzucę coś od siebie ;
celność - kumpel moim jackiem wstrzelał 4 kulki w 5zł na 50m ,ja w TS 10 4 na 5 w 10tce na 50m
naprowadzanie na cel w ogniu ''ciągłym'' utrudnione - potrzeba trochę czasu by zgrać przyrządy ale spokojnie szybkie strzelanie wychodzi
zacięcia - nie miałem ani jednego jakieś 500-700 kulek poszło.
waga/składność /ergonomia mam porównanie jedynie z G36 i tu wygrywa G36 .
na plus - cena,składność,celność
na minus - waga , podrzut
hornet17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wrażenia ze strzelania WBP Mini Jack oraz Stag Arms Model 3

Post autor: hornet17 »

Cześć,
odnośnie niezawodności MiniJacka, ogólnie byłoby ok gdyby nie fakt że cały czas w moim egzemplarzu wypada pin łączący suwadło z tłoczyskiem co powoduje zacięcie broni. Ogólnie strasznie irytuje mnie ten fakt i nie mam już zaufania do tej broni. Niebawem oddam go na gwarancję i zobaczymy co powiedzą :)
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wrażenia ze strzelania WBP Mini Jack oraz Stag Arms Model 3

Post autor: DaimonWawa »

To ja dla odmiany w Stag 3T przez jakieś 1500-2000 strzałów nie miałem ani jednego zaciecia.

Może kwestia amunicji z jakiej strzelałeś? Co to było?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”