Adapter magazynka STANAG do AK 5.56

Moderator: Moderatorzy WBP

Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Adapter magazynka STANAG do AK 5.56

Post autor: Daniel D »

Witam.
Trafiłem na coś takiego
Obrazek

Jest to adapter magazynka STANAG do beryli. Z tego co wiem było to testowane, z jakim skutkiem? nie wiem.
Wysłałem zapytanie do FB ale nie raczyli odpowiedzieć.

Obrazek

Znalazłem u amerykańskiego producenta takie coś ale nie wysyłają do Polski.
Czy ktoś to ma coś takiego? Używał? Wie gdzie można kupić coś takiego na Polskim rynku?
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adapter magazynka STANAG do AK 5.56

Post autor: krzychu22lr »

Daniel D pisze:Trafiłem na coś takiego
Jest to adapter magazynka STANAG do beryli. Z tego co wiem było to testowane, z jakim skutkiem? (...) Czy ktoś to ma coś takiego? Używał?
Używał (używa) redaktor Remigiusz Wilk, w tej okolicy znany jako REMOV. O ile dobrze pamiętam były dwa modele adaptera, a nawet opracowano zmodyfikowane suwadło z zatrzaskiem zatrzymującym je po wystrzeleniu ostatniego naboju. Armia nie chciała, więc projekt został odłożony. Podobno cywilne Beryle, które Łucznik chciał eksportować do USA były w ten adapter wyposażone, ale ATF odstrzelił cały projekt. Dopóki ktoś nie złoży odpowiednio wysokiego zamówienia (amortyzującego koszty produkcji), to nic z tego nie będzie.
Daniel D pisze:Znalazłem u amerykańskiego producenta takie coś ale nie wysyłają do Polski.
Adapter Canisa ma tę wadę, w porównaniu do polskiego rozwiązania, że wymaga znacznej ingerencji w konstrukcję karabinka. Jest to droga w jedną stronę. Adapter z Łucznika można było zdemontować i używać standardowych magazynków do Beryla.

Nie kupisz żadnego z nich, więc to taka tylko ciekawostka przyrodnicza.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
uspcomp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 09 lutego 2014, 12:04
Tematy: 6
Lokalizacja: warmia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Adapter magazynka STANAG do AK 5.56

Post autor: uspcomp »

Powiem tak, mam ten za wody, choć może lekko inny, może stary model kupiłem od Kolegi z naszego forum, wymaga interwencji rusznikarza, choć magi oryginalne można użyć ale latają, co ciekawe nie wpływa to na działanie :-D , teraz żałuje impulsu bo zrobiłem to w Tantalu, ale mleko się wylało, adapter działa poprawnie i bez problemu, szukałem ten radomski ale nie udało się, gdyby ktoś miał to proszę o info, gniazdo już przerobione. Funkcjonalnie jest nieźle, ale co do szczegółów to bym zmienił parę rzeczy i dopiero byłbym zadowolony. Szkoda, że naszego brak a jakby był z orzełkiem to :-D pełne szczęście. Gdyby ktoś chciał zrobić taki dopracowany z blachy, jak mnie kiedyś poniesie to może namówię kogoś, lecz jest o tyle trudno, że trzeba ingerować trwale w broń, także aby wykorzystać ten radomski.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Adapter magazynka STANAG do AK 5.56

Post autor: montrala »

Testowałem długo ten radomski adapter. To nie była dopracowana konstrukcja ani dobre rozwiązanie. Był problem z prowadzeniem nabojów do komory, polimerowe magazynki nie chciały się trzymać, etc. Rezygnacja z tego produktu to nie tylko brak zainteresowania. Tym niemniej był fajny, a Mini Beryl z podpiętym 4 rzędowym magazynkiem Surefire robił wrażenie :)

Obrazek
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”