Kabury Glock 19/17

Moderator: Moderatorzy WBP

emess
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 23 lipca 2018, 11:45
Tematy: 0
Lokalizacja: trójmiasto
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Kabury Glock 19/17

Post autor: emess »

Witam

Szukam kabury do Glocka 19/17 zarówno wewętrznej jak i zewnętrznej. Przejrzałem trochę tematów na forum i kabury dostępne w sklepach, ale ciężko mi znaleźć coś odpowiadającego moim oczekiwaniom. Prośba, więc o pomoc w znalezieniu czegoś. Moje wymagania:

Wewnętrzna
- Kabura sztywna (jakiś kydex, polimer?), ale wyściełana wewnątrz czymś miękkim (guma, skóra, zamsz, ale najchętniej chyba cordura)
- broń w jakiś sposób musiałaby byc zabezpieczona przed przypadkowym wysunięciem - na wypadek bieganiania, przewócenia się itp.(jakieś mocowanie na wcisk lub chyba lepiej nawet uwalniana jakimś przyciskiem)
- dostosowana do przenoszenia na pozycji 12 (z przodu - AIWB), ale dobrze by było, gdyby dało się jązamontować na 2/3
- kabura ma być tak zbudowana by broń nie miała styczności z ciałem (najchetniej całkowicie czyli włącznie z rękojeścią)
- od strony ciała kabura ma mieć jakiś miękki materiał typu cordura, nylon, a nie goły plastik.
- dobrze by było gdyby miała jakąś kieszonkę schowek na "czerwoną książeczkę" (myślę, że technicznie nie byłoby to problemem, aby taką kieszonkę wstawić do kabury)
- dobrze by było, gdyby dalo sie ją zdjąć bez rozpinania paska, ale nie wiem czy to możliwe
- może być z ladownicą na dodatkowy magazynek, ale nie jest to konieczne - ostatecznie ładownica może być osobno

Zewętrzna:
- dwa pierwsze punkty jak w przypadku wewnętrznej
- do noszenia na pasku na pozycji 2 lub 3 z prawej strony
- lufa nie może wystawać
- ładownica osobno

Pisałem co prawda do dwóch piekarni, ale słabo z komunikacją tam i jedna ma niby jakiś problem z wyściełaniem kydexu od wewnątrz.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2018, 12:47 przez emess, łącznie zmieniany 2 razy.
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: Qbasj »

Jeżeli jesteś z Warszawy to może do Kajmana uderzysz w tym temacie. Może zrobi dla Ciebie coś na specjalne zamówienie. Tylko On robi skórzane i zamszowe jeżeli Ci pasują.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2018, 14:35 przez Qbasj, łącznie zmieniany 1 raz.
emess
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 23 lipca 2018, 11:45
Tematy: 0
Lokalizacja: trójmiasto
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: emess »

Jestem z pomorskiego, ale ostatecznie jak nic nie znajdę tutaj to wchodzi w grę zamówienie według własnego projektu, gdzieś wPolsce.
Tylko ten Kajman z tego co widze na stronie, robi kabury skórzane i parciane - czy te tzw. parciane sa tez w wersjach twardych? Czy parciane oznacza tylko miękkie kabury?
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: Qbasj »

Parciane to miękkie. Z tego co wiem nie robi nic z kydexu itp. Dlatego napisałem że jeżeli skóra Ci pasuje to ok. Mam jego pająka s05 do G17 i jest na prawdę porządnie zrobiona. Najlepiej do Niego zadzwonić i pogadać.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: Wielki_Wezyr »

Precyzyjniej okreslone wymagania;-) Mam 4 kabury do G19, ale żadna nie spełnia Twoich wymagań. Wg mnie w grę wchodzą wyłącznie kabury custom made.

Trenowales wyciąganie broni zj kabury z przyciskiem vs kabura bez blokady?

Wczoraj stawałem przy ścianie na głowie z G19 kaburze Alien Gear Cloak Tuck 3,5 na godzinie 16:30 i dopóki ręką nie odciągnąlem kabury z bronią od ciała, broń nie wypadała. Sprawdzałem też podskoki i bieganie, broń nie wypada, oczywiście jak będzie się robić salta i skakać przez płotki, ryzyko wypadniecie broni wzrasta ale uważam, że wiele kabur z regulowaną retencja jest bezpiecznych.
Blokada/przycisk spowalnia wyciąganie broni, a w stresie będzie to działać 6 razy bardziej przeciwko Tobie.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
emess
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 23 lipca 2018, 11:45
Tematy: 0
Lokalizacja: trójmiasto
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: emess »

No właśnie tez się obawiam, że skończy się na produkcji na zamówienie. Nigdy nie trenowałem szybkiego wyciagania, to w ogóle będzie moja pierwsza kabura. W kazdym razie przedwczoraj przymierzalem jakąs zwykłą kaburę do której pistolet wkłada sie "na wcisk" i byłem zdziwiony, że całkiem się pistolet mocno trzymał w niej. W każdym rzie może faktycnzie odpuszczę sobie ten przycisk.

PS: Zapomniałem o jednym - zarówno spust jak i przycisk zwalniania magazynka muszą byc osłonięte w obu kaburach
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2018, 15:56 przez emess, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: Wielki_Wezyr »

emess pisze: PS: Zapomniałem o jednym - zarówno spust jak i przycisk zwalniania magazynka muszą byc osłonięte w obu kaburach
Zasloniety spust to standard w kaburach, zwalniacz maga nie zawsze.
Jak zrezygnujesz z blokady, plus z miejsca na książeczkę (btw gratuluję pomysłowości), oraz wyscielenia wnętrza kabury (co wg mnie też nie jest szczególnie ważne), to masz już sporo możliwości.

Obejrzyj kabury Aliengear, Unckle Mike (raczej USA chociaz w PP czasem bywaja), G Code np. Incog, Blackhawk, Fobus (te można dostać w Polsce), i oczywiście wspomnianego Kajmana.

Jak nie trenujesz na razie i to pierwsza kabura, kupiłbym najpierw jedną OWB (osobiście mam Pancake/naleśnik z kydexu od forumowego kolegi FunnyB, naleśniki są dość uniwersalne i dość dobrze "skrywające" broń jak na OWB). Przed zakupem poprzymierzaj, albo kup w internecie kilka i oddaj te, które Ci nie pasują).
Jak "poużywasz" pierwszą kabure, kolejne zakupy będą łatwiejsz, będziesz wiedział co jest ważne.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: kelvinpiotr »

Z tym miejscem na książeczkę to bym uważał ;-) Plus , bo masz ją zawsze z bronią , minus , gdy odpowiednie służby będą chciały cie wylegitymować .... Wtedy ręce najlepiej trzymać z daleka od broni ... ;-);-)
emess
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 23 lipca 2018, 11:45
Tematy: 0
Lokalizacja: trójmiasto
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: emess »

No właśnie dlatego chcę to miejsce na ksiazeczke, bo nie chce mi się jej upychac w portfelu, a noszenie dodatkowego to zawracanie glowy i musiałbym pamiętać o tym kiedy go brać a kiedy nie, a tak to zawsze jak biore bron to biore ksiazeczke. A jak nie biorę broni to nie biorę książeczki ;).
A z tym sięganiem po ksiazeczke przy sluzbach to spokojnie mam takie scenariusze przemyślane ;) - po prostu w takich sytuacjach poinformuję służby gdzie jest książeczka i wykonam ich polecenia jakie uznaja za stosowne bym wydobyl ksiazeczke bez niepotrzebnego stresu dla obu stron. Zdaje sobie sprawe, ze sluzby to tez ludzie ;).
Bava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: Bava »

Ja robiłem swoją na zamówienie ( Glock 19 gen V ) i jestem bardzo zadowolony. Mogę polecić osobę ( nie wiem czy można dać linka do tej osoby na FB, więc priv ) osoba polecana na tym forum* MK inicjały jak co :) ). Wszystko robi jak chcesz, ja czekałem 1,5 tygodnia i było w domu, minus że kontakt tylko przez FB


PS. tak tak wiem zaraz będą zjeby że reklama itp :)
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2018, 21:10 przez Bava, łącznie zmieniany 1 raz.
brymer
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 lutego 2012, 17:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Krasocin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: brymer »

zapomnij, że kupisz odrazu kaburę idealną ;)
pomyśl do czego CI ta kabura i jak spędasz czas.
ja mam kilka i po krótce je opiszę:
wspomniany kajman- skórzany motyl otwarty owb- wg mnie najlepsza kabura - idealnie chroni broń, dopasowuje sie do pozycji, nie przeszkadza w aucie, cena też przystępna- minusy jest ze skóry czyli w zależności od intensywności użytkowania mniej wytrzymała.
fobus- owb plastk płetwa na wcisk z regulowaną retencja- nic specjalnego, średnio odstaje - moja pierwsza kabura - jak nie chcesz wydać milionów to w dostępna i w miare ok
zewnętrzna glock- niedoceniana i banalna ale świetnie przylega, dobrze trzyma broń i wogole ok chociaż z wyglądu archaiczna i pewnie wyśmieją ją wszyscy fani tacticool factorów
wewnętrzna piekarnia kabur gniezno - kydex- szybkość zakładania sprawia ze używam najczęściej - jednak jak dużo jeździsz autem to plastik przeszkadza
wewnętrzny naleśnik hybryda od Michał Kośmider- dłużej sie zakłada ale komfort noszenia plus w aucie świetne dopasowanie. minus - skóra przy ciele wiec jej trwałość pewnie będzie krótsza niż kydexu.
wg mnie zastanów sie do czego i jak będziesz ją nosić potem potrenuj z czymkolwiek a potem kupuj- i pogódź sie, że na jednej sie nie skończy ;)
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: biper »

brymer pisze:zapomnij, że kupisz odrazu kaburę idealną ;)
Mnie się udało ;) Ale do konkretnego celu (AIWB)

@Emess:
nikt tego jeszcze nie napisał, ale moim skromnym zdaniem zbyt przekombinowany projekt sobie wymyśliłeś.

Zrezygnuj z wyściełania kabury czymkolwiek - to zupełnie niepotrzebne. Kydex (jeśli kabura dobrze zrobiona) jest w środku gładki, a dodatkowo możesz sobie psiknąć do środka olejkiem silikonowym, albo teflonowym. Ktoś kiedyś na forum podejmował próbę wyklejania kydexu materiałem - nie wypaliło - łatwo się odkleja, tym bardziej wewnątrz kabury, gdzie "czochrałbyś" jego brzegi bronią.

Zrezygnuj z dodatkowej blokady - regulacja retencji śrubami jest wystarczająca - możesz tak ją docisnąć, że będziesz się musiał ostro szarpać, żeby ją wyrwać z kabury :)

Do AIWB zdecydowanie polecam hybrydę - plecy ze skóry, front - kydex. Super rozwiązanie (zwłaszcza jeśli dobrze wykonane)! Mogę Ci polecić model MadLeaf Cross Hybrid IWB z Piekarni Kabur - mam, testuję, jestem bardzo zadowolony. Jak wejdziesz na ich profil FB i zerkniesz w dział recenzje, to pierwsza od góry (ta z 11 czerwca) to moje wrażenia z użytkowania. Do tej pory nie zauważyłem żadnych negatywnych stron. Niestety droższa, bo to projekt autorski MadLeaf'a, ale warto dopłacić. Specyficzny układ kabura-broń powoduje, że pod zwykłym t-shirtem tego nie widać.

Z książeczki też bym zrezygnował. Niby pomysł OK, ale ulewny deszcz - przemokną Ci ciuchy i książeczka.. AIWB - spocisz się, pot ścieknie i będzie nasączał książeczkę.

Tak jak napisałeś - oddzielna ładownica i kabura.. To bardziej uniwersalne rozwiązanie, niż zintegrowany system. Wcześniej szukałem czegoś na wzór T.Rex Arms Sidecar, ale obecnie nie widzę większego sensu takiego rozwiązania. Podstawowy argument - zdecydowanie łatwiej się wysikać, jak ładownica jest nieco bardziej na lewo, a kabura na prawo. Pod rozporkiem nic nie blokuje dostępu do drugiej "lufy" ;)

No i ostatnia rzecz - całkowicie osłonięty chwyt.. Hmm.. Jeśli mowa o kaburze AIWB.. po pierwsze - duża płaska powierzchnia w wyraźnym rantem - nie będzie to zbyt wygodne przy schylaniu się, jeździe autem. Faktem lepiej chroni broń przed potem, ale czy warto poświęcać komfort noszenia.
Druga rzecz - zdecydowanie ważniejsza - trudniejsze dobycie broni! Zdecydowanie trudniej dobrze złapać za chwyt, gdy jest on z jednej strony całkowicie zasłonięty.. Trudniej wcisnąć tam kciuk, aby pewnie chwycić broń.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2018, 12:22 przez biper, łącznie zmieniany 4 razy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
brymer
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 lutego 2012, 17:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Krasocin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: brymer »

ha dzięki za reckę bo własnie myślę o tym madleaf 'ie ;) ponoć też fajną kaburę zewnętrzną zaprojektował dr Hebda z Path of the Gun ale cena około 400zł za kydex zabija jak dla mnie
Mateusz D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 17:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: Mateusz D »

@emess, z tego co piszesz mam wrażenie, że jeszcze nie nosiłeś broni a dodatkowo masz mocno wygórowane wg. mnie przesadzone wymagania.

O ile chcęć posiadania jakiś zabezpieczeń na kaburze jest zrozumiała i uzasadiona to np. wyścielenie wnętrza materiałem gdyby dało się to skutecznie wykonać większosc kabur "fabrycznych" by je miała. Glock to nie waza z dynastji Yang z I wieku naszej ery, jak sie porysuje to sie nic nie stanie ;)

Najgłupszy wg. mnie pomysł to jakies dodatkowe miejsce na książeczke, większość wad tego rozwiazania opisali poprzednicy. Dodam od siebie, że jakieś założone przez Ciebie scenariusze mogą nie wypalić albo Ty o nich zapomnisz i wtedy f-usz zobaczy jak legitymowany sięga po broń - resztę sam sobie dopowiedz. Pozatym jeśli decydujesz się na noszenie broni co samo w sobie niesie ogromną odpowiedzialność, noszący powinien mieć jej na tyle żeby nie zapominać książeczki.

Nie potraktuj tego jako krytyki tylko próbę pomocy i uświadomienia pewnych kwestii.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kabury Glock 19/17

Post autor: karolmail »

Mam kilka kabur do broni prywatnej i służbowej. Najlepiej sprawdziły się customy kydex (owb) od kolegi Romana, z piekarni kabur, i wewnetrzne z crossbread holster z dodatkowym podcieciem (combat cut). Chwalonu tutaj alien gear holster osobiście w ogóle nie podpasował.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”