SAVAGE MSR 15 - Recon

Moderator: Moderatorzy WBP

piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: piciu »

SAVAGE MSR 15 - Recon

Interesują mnie opinie użytkowników, awarie, żywotność, ogólne odczucia. Być może ktoś ma porównanie z innymi ARkami.

Darujmy sobie odpowiedzi typu "czytałem", "kolega mówił", "pani w szkole mówiła".
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: lto »

Zasilacz z czarnej listy, zamyk... TFU, nie to forum.

No więc, wątków na temat tej broni było przynajmniej kilka:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=162707
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=166891
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=161206

Do tego było sporo w ogólnym wątku o AR-15.

Czytałeś?
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2018, 16:38 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: tomek89 »

Po prawie roku użytkowania, przebiegu około 500 kulek mogę powiedzieć:
Zalety
+ karabin b. celny, ale jako że do tej pory strzelałem z otwartych i na max 100m to nie podam skupienia. Celność potwierdzają opinie innych
+ Odpowiada mi bardzo fabryczna kolba, niektórzy będą narzekać że klekocze, bo tak jest, ale mi po prostu pasuje. Chwyt też jest ok i dobrze leży w dłoni.
+ Wygodne łoże
+ Materiały użyte porządnej jakości, obróbka elentów na wysokim poziomie (brak lub niewielkie ślady po maszynach)
+ Bardzo łagodny odrzut, szczególnie chwalą go sobie młodzi strzelcy
Wady
- Jakość, a właściwie kontrola, miejscami niestety kuleje, od razu zaznaczę, że dotyczy to mojego egzemplarza, nie wszystkich, bo znam takie które tych wad po prostu nie miały:
* krzywo zamontowane łoże (obrócone) z powodu delikatnej wady zęba ustalającego łoża - pilnik dał radę. Podobno relatywnie częste w reconach. Wiedziałem co kupuję, nikt mnie na siłę nie zmuszał. Z plusów dobry system montażu łoża.
* Hit sezonu - czyli odwrotnie zamontowany tłumik płomienia - zbyt głęboko nacięty gwint lufy - poprawka w rusznikarni podkładką dystansową. Rusznikarz nie wierzył że to fabryka. Trochę wstyd, że tak to puścili. Nie korzystałem z gwarancji bo zakup był w innym mieście i nie chciało mi się tracić czasu. Przy zakupie nie zauważyłem, bo to był mój pierwszy zakup i do łba mi nie przyszło zwrócić na to uwagę.
- fabryczne przyrządy to żart, są na serio gorsze od chińskich. Nie mówię o funkcjonalności, że patyczek od lodów itd., bo jako zapasowe były by super, ale one po prostu potrafią się rozpaść po kilku otwarciach. Moje leżą gdzieś w szafie, kolegi rozpadły się przed pierwszym strzelaniem.

Obojętne
* Lower jest inny niż w patrolu, "customowy" jak to savage opisuje. W efekcie nie zamontujecie np BAD lever. Poza tym jest bardzo dokładnie wykonany, ma fabryczną śrubę umożliwiającą kasowanie luzu pomiędzy lower a upperem
* Spust milspec plus blackhawk! w pokryciu NiB. U mnie było 2.7 kg i mało przyjemny moment przełamania (chropowaty). Było by o niebo lepiej, gdyby elementy spustu lepiej obrobiono przed nałożeniem powłoki. Teraz polerka zdejmie powłokę więc trochę bez sens się w to bawić. Jak kombinować to lepiej już zmienić na coś konkretniejszego. U mnie na montaż czeka Nord Arms. Zobaczymy.

Za co się płaci w savage? Za niezłą lufę z pasowanym zamkiem, materiały. Kupiłbym jeszcze raz, bogatszy w doświadczenia jednak dokładniej oglądając konkretny egzemplarz. Wiem że niektórzy powiedzą że jest gwarancja, odpowiedzialność sprzedawcy. Na takie zabawy trzeba mieć jednak czas i chęci, więc jak mogę to unikam.

Co do żywotności to na chwilę obecną karabin jest ledwo dotarty, nie będę się więc wypowiadał.
ander67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 05 lipca 2010, 20:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Morskie klimaty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: ander67 »

Z tego co napisałeś wynika że ten karabin to dramat nie warty połowy ceny.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: tomek89 »

ander67 pisze:Z tego co napisałeś wynika że ten karabin to dramat nie warty połowy ceny.
No właśnie nie jest tak źle. Wiem że brzmi to dziwnie, ale te 2 wady to pierdoły a wpadki zdarzają się różnym producentom. Przede wszystkim chciałem uzmysłowić nowicjuszom, żeby nie kupować sprzętu pod wpływem samego impulsu czy rekomendacji jedynie forum/sprzedawcy, tylko starać się dokładnie konkretny egzemplarz obejrzeć. Kupując recona rok temu wybierałem jeden z budżetowych ARów z zakresu 4-6 kpln. Pierwszy własny karabin. Teraz dolna granica zjechała do 3 kpln. Na drugim końcu są konstrukcje po 10 kpln i więcej. Tam nie płaci się tylko za sam znaczek.
n3Kro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 06 października 2014, 09:27
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: n3Kro »

Mam od ponad roku. Ten karabinek to przede wszystkim celność mój strzela bez problemów ok 1 moa na 100m (a strzelec jest du** i się jeszcze uczy :) wiec z dobrym strzelcem zejdzie poniżej 1 moa bez problemu) w moim nie było problemów ze spasowaniem itd. wszystko idealnie kolba lekko się rusza ale nie bardziej niż w innych ar-ach o podobnej cenie. Co do b.a.d lever miałem założony działał (lekkie podgięcie i po problemie). Żre ammo i cały czas chce więcej. Z minusów lekki nie jest :D (ale w sumie jakiś ultra ciężki też nie wiec takie czepianie się), co do spustu na start był lekko chropowaty i ciężkawy (jeden wieczór polerka + śruba regulująca + wymiana sprężynek i nie potrzebuje lepszego teraz ma 2kg, 0 pre travel i jest pozbawiony jakiejkolwiek chropowatości) i jeżeli można się czepić to mechaniczne przyrządy sa tragiczne ale ciężko sie czepiać jak większość producentów nawet takich nie daje. Czy kupiłbym jeszcze raz? Zdecydowanie bez wachania świetny karabinek!
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: biggman »

Mam Recona, przepuszczone około 500 kulek. Nie miałem żadnych problemów z moim egzemplarzem jakie opisał kolega tomek89. U mnie wszystko było zamontowane jak trzeba.
Co do jakości wykonania jestem bardzo zadowolony, bardzo dobre materiały, bardzo dobre wykończenie. Kolba Blackhawk faktycznie klekocze, ale nakleiłem taśmę na prowadnicę i teraz jest sztywno i nie klekocze.
Regulacja luzu uppera i lowera sprawia że wszystko jest sztywne. Celność tak jak kolega wyżej pisał super.
W moim karabinku zamek i suwadło jest cały chromowany, kupiony w marcu, fajnie to wygląda i pewnie łatwiej się czyści. W komplecie jest w pełni działający dopychacz.
Co do fabrycznych przyrządów wiele osób narzeka, a ja powiem że moje służą jako pomocnicze bardzo dobrze, trzymają zero, same się nie otwierają. Już kilka zawodów statycznych obleciały z nie najgorszym wynikiem :)

Ja ze swojej strony polecam, ale pamiętajcie jakiej broni byście nie kupowali oglądajcie ją przed zakupem, niestety wszędzie zdarzają się jakieś wpadki. :piwo:
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2018, 12:09 przez biggman, łącznie zmieniany 6 razy.
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: biggman »

...
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2018, 12:06 przez biggman, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: tomek89 »

biggman pisze: W moim karabinku zamek i suwadło jest cały chromowany
A to ciekawe, savage nigdzie się nie chwalił. Do tej pory chrom był tylko wew. w komorze bcg. Możesz może podzielić się fotką jak to wygląda ? Nadal zamek jest oznaczany numerem seryjnym ?
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: mike4356 »

U mnie też zamek i suwadło wyglądaja na chromowane. Nie zwróciłem uwagi na to przy zakupie, a na wszystkich filmikach/recenzjach suwadło i zamek są wykończone na czarno,a suwadło jest profilu M16. Miałem nawet pisać do Savage czy to rzeczywiście chrom czy jakieś inne wykończenie, ale na razie nie miałem czasu.

Na zamku mam kilka ostatnich cyfr numeru seryjnego.

Z karabinku jestem bardzo zadowolony, jakością wykończenia zdecydowanie zrobił na mnie lepsze wrażenie niż Diamondback, Mossberg i S&W. Przyrządy po 2 tygodniach wymieniłem na MBUSu i od razu mniejszy otwór przeziernika zrobił różnicę. Na razie strzelałem tylko z przyrządów mechanicznych i na 100m nie wychodzę z czarnego, ale to mój pierwszy karabin jeszcze uczę się strzelać celnie.

Posadziłem na Reconie Vortex Viper PST Gen II 1-6x24, jak już ustawię optykę to chętnie potestuję celność karabinka, bo różna amunicja już czeka :-D
utyty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 lutego 2017, 15:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: utyty »

Dokładnie tak jest jak koledzy piszą, zamek i suwadło jest chromowane. Jak dla mnie bardzo fajnie się to czyści :-D

Ja swojego Recona posiadam od ponad pół roku i przeleciało przez niego ponad 500 kulek. Karabinek bardzo dobrze spasowany bez żadnych uchybień czy niedoróbek. Przyrządy wymieniłem od razu na składane od majfrendów - kupiłem je przed zakupem karabinka i grzecznie czekały na półce. Kolba posiada lekkie luzy ale można je skorygować śrubą do prawie minimum.

Ogólnie to karabinek bardzo fajny, w tym przedziale cenowym chyba jeden z lepszych wyborów. Po pierwszym strzelaniu zrobiona polerka spustu i założone żółte sprężyny JP - spust się zrobił całkiem przyzwoity za niewielkie pieniądze.

Z mojej strony mogę szczerze polecić :-D
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: m2c »

Jakieś zdjęcie proszę ;)
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: mike4356 »

@tomek89 Poniżej zdjęcie zamka z suwadłem:

Obrazek
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: KrisKK »

W dostawach z zeszłego roku zamek i suwadło było czarne.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SAVAGE MSR 15 - Recon

Post autor: m2c »

Dokładnie, mam czarne dlatego prosiłem o zdjęcia ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”