Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Moderator: Moderatorzy WBP

malkontent77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2018, 22:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: malkontent77 »

Dajcie znać czy coś już wiadomo -
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: Leśny Dziadek »

na razie du**, magazynki zniknęły - podobno skradziono... Zaczynam się obawiać o los grupona ;/
gufner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 13 lutego 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: gufner »

Może obniżyć cenę i sprzedać bez magazynków. Gdzieś na rynku muszą się takie znaleźć.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: LARPAK »

Tak są, po jakieś 100 dolców.
trismegistos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 03 listopada 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: trismegistos »

gufner pisze:Może obniżyć cenę i sprzedać bez magazynków. Gdzieś na rynku muszą się takie znaleźć.
Ano znajdują się ... $80- $150 szt. za Dużą Kałużą. Literatura przedmiotu wspomina też, niezwykle precyzyjnie, że po adaptacji "jednych" nadają się do "drugich", ale bez kryształowej kuli nie wiadomo, czy magazynki SWD do PSL czy odwotnie. I na czym miałaby ewentualna modyfikacja polegać - ewentualnie do pomyślenia :idea: - gdyby chodziło o zPSLowanie pudełka od SWDeka. Przy czym to do postrzelania, bo do wyglądania nie - inne przetłoczenia usztywniające oba pudełka.

Lepiej, żeby się jednak magi PSLowe odnalazły ...
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: KudrigY »

Jeden człowiek sprzedający różne ciekawe magazynki via Allegro właśnie ogarnia większą ilość tych magazynków do PSL za granicą. Miały być jako dodatkowe jak ktoś by reflektował. Sam chciałem trzy dodatkowe... Ale jak czytam powyższe, to możliwe że któryś pośrednik stwierdził że zarobi więcej i przekierował całą skrzynię zamiast do Leśnego, właśnie do niego... dam znać czy moj kontakt nie czeka właśnie na dużo większa liczbę magów niż myślał.

Bo jeżeli tak jest, to się z nimi może ugotować - one nie maja sensu jak my nie zdążymy kupić samych giwer... juz się ugotował z magami do SWD, nawet po 160 pln mu nie schodzą...


EDIT: mag z SVD ponoć łatwo przerobić na mag do PSLa. Ludzie tak robili, bo lepiej podają ammo. Do zdjęcia jest warstwa metalu w czterech miejscach. Ponoć wystarczy dremel. Na akforum jest seria postów z 2012 roku na ten temat, ale juz foty wygasły :/ poszukam, może jakies archiwum je złapało...

EDIT2: może i tak warto zobaczyć jaka by była cena PSLi bez magów?
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2018, 22:30 przez KudrigY, łącznie zmieniany 2 razy.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
trismegistos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 03 listopada 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: trismegistos »

KudrigY pisze: mag z SVD ponoć łatwo przerobić na mag do PSLa. Ludzie tak robili, bo lepiej podają ammo. Do zdjęcia jest warstwa metalu w czterech miejscach. Ponoć wystarczy dremel. Na akforum jest seria postów z 2012 roku na ten temat, ale juz foty wygasły :/ poszukam, może jakies archiwum je złapało...
Coś znalazłem na temat i pozbierałem do kupy - przez parę dni będzie tu do zapoznania się: ; potem wycofam ze względu na "gospodarkę przestrzenią dyskową" i ewentualnie przypomnę zainteresowanym po pisemnym wniosku na priv. Materiał NIE JEST mojego autorstwa, nie odpowiadam za jego wykorzystanie. Część tekstowa to cytaty z wątku http://www.akfiles.com/forums/archive/i ... 87100.html zebrane do kupy i okraszone tytułami obrazków. Obrazki znalezione na podstawie wymienionych tam adresów.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2018, 23:02 przez trismegistos, łącznie zmieniany 1 raz.
trismegistos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 03 listopada 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: trismegistos »

dubel
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2018, 23:02 przez trismegistos, łącznie zmieniany 1 raz.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: KudrigY »

Dzięki za złożenie instrukcji w jedno miejsce :) ja jeszcze na weekendzie, szukałem tematu z telefonu, i jakoś nie jestem wtedy skuteczny :/

Wychodzi na to, że nie jest to bardzo skomplikowane. W druga stronę byłoby jakies spawanie/napawanie potrzebne,a tutaj faktycznie jest tylko usuwanie nadmiaru metalu.

Sam mimo dwóch lewych rąk ogarnąłem przerobienie magów z taurusa do Mag98, wiec i z tym pewnie sobie poradzę, szczególnie że od tamtego czasu dremel juz zakupiony (magazynek ogarniałem jeszcze pilnikiem ręcznym...).

A jak ja sobie poradzę, to zdecydowana większość osób na tym forum również :)

@Lesny Dziadek, negocjuj dobrą cenę za giwery bez magów, jak będzie trzeba, to poradzimy sobie bez nich :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: wryg »

Też mocno kibicuję owej transakcji, jeśli faktycznie jedyna opcja to bez magazynków to może wtedy ktoś, jakoś, coś w stylu grupon na same magi urządzi? ;) Ech, tyle czekania... Strasznie się napaliłem na owy karabin :shame:
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
trismegistos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 03 listopada 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: trismegistos »

KudrigY pisze: Wychodzi na to, że nie jest to bardzo skomplikowane. W druga stronę byłoby jakies spawanie/napawanie potrzebne,a tutaj faktycznie jest tylko usuwanie nadmiaru metalu.
Da radę ogarnąć podstawowymi narzędziami - i racja :!: , w drugą stronę byłoby trudniej. W każdym razie operacja jest one way .
KudrigY pisze: Sam mimo dwóch lewych rąk ogarnąłem przerobienie magów z taurusa do Mag98, wiec i z tym pewnie sobie poradzę
Mam wrażenie, że każdy, kto oprócz korkciągu, otwieracza do konserw i łyżki do butów ma jakieś narzędzia w warsztacie i od czasu do czsu ich używa da radę. W sumie mały zestaw pilników wystarczy, a Dremel to luksus. Zdarzyło mi się popracować z różnymi wariantami magazynków pochodnych od MP 38 i MP42, kupionymi z demobilu, tak żeby replika MP42 autorstwa GSG, należąca do kolegi chciała z nich strzelać - i strzela. Parę innych magów naprawiłem z dorabianiem części - działają, przekonałem się że nie święci garnki lepią.

Z estetycznego punktu widzenia ta poprzednio cytowana "instrukcja modyfikacji" w swoim kowalsko-garażowym wariancie pozostawia jednak pewien niedosyt. Gdyby Koledzy dysponowali zwymiarowanymi rysunkami magazynków SWD i PSL to może udałoby się opracować instrukcję, której zawodowy rusznikarz nie brzydziłby się wziąć do ręki. Proszę o wieści gdyby faktycznie ktoś taką dokumentację magazynków miał i chciał się podzielić.
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2018, 00:45 przez trismegistos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: Leśny Dziadek »

Czekam na info, jaka byłaby cena PSLi bez magów, dam znać - może i dzisiaj?
trismegistos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 03 listopada 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: trismegistos »

Do składziku z instrukcją modyfikacji magazynka SWD dodałem wydruk rozdziału z oryginalnej rosyjskiej instrukcji średniego remontu wojskowego SWD dotyczący naprawy magazynka - jest tam kilka wymiarów "surowca", w tym wymiary zaczepu.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: Leśny Dziadek »

Dostawca negocjuje nowe magazynki Norinco do SWD, nadadzą się po przeróbkach? Jeżeli tak, to jest opcja, że przerobimy u nas na miejscu, i będziemy dystrybuować już z pasującymi
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Groupon? Na "niemal" SWD, czyli rumuńskiego PSL'a?

Post autor: glockus »

Witam wszystkich zainteresowanych,

szybkie pytanie: wskazana wyżej przeróbka dotyczy tylko maga SWD? Nie wymaga żadnej ingerencji w sam karabin?

Pozdrawiam
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”