MSBS- 7,62

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: LARPAK »

Rutek007 pisze: (było to akurat odnośnie RAGUNa i cena OKOŁO - duże koło 2,5k pln) musi być konkurencyjna (porównywalna) z daną klasą, to miejmy nadzieję, że i w tym temacie zarząd określi cenę adekwatną do rynku, potrzeb, jakości itp.
Spodziewaj się ceny oscylującej na poziomie H&K, a nie CZ bo oni mniemanie o swojej marce mają duże i jadą dalej na legendzie z USA, że nasze AK/AKM były najlepsze (tak na prawdę miały najlepszy stosunek ceny do jakości).
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Rutek007 »

LARPAK masz rację.... Cena pewnie na poziomie "Haczki", Ale czas pokaże czy będzie taka sama jakość.... :583:
CZ P-09 :)
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Spitfire24 »

Na zawodach LRSF2 był wystawiony i można było z niego strzelać. Jak na prototyp może być, ale spust dużo twardszy niż ten z SKW. O celności nic nie mogę powiedzieć bo strzelałem do gongu na 100 m.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: GreenHeart »

Co do cen na rynku broni nie ośmielam się wypowiadać ale jeśli miałoby mi przyjść porównywanie jakości HK do Grota oraz ceny to najpierw poproszę FB o wykonanie następującej procedury wobec rozwoju broni:

1. Przedyskutowanie tematu z oddziałami specjalnymi na temat potrzeb semi-auto w 7.62
2. Zaproponowanie prototypu na rynek wojskowy
3. Stworzenie wersji semi na rynek cywilny po doświadczeniach z armii
4. Stworzenie kolejnej wersji dla armii bazującej z rynku cywilnego
5. Stworzenie kolejnej wersji na rynek cywilny po kolejnych modyfikacjach z armii (w tym punkcie Grot miałby teoretycznie równać się z HK cenowo)
6. Opracowanie nowej wersji dla armii bazującej na doświadczeniach rynku cywilnego
7. Zaproponowanie armii jeszcze lepszej wersji po zmianach na rynku cywilnym
8. Wypuszczenie ostatecznej wersji na rynek cywilny

Jak do tej pory mamy info o prototypie Grota w 7.62 który ma już kosztować tyle co HK zmieniany kilkukrotnie przez amie i rynek cywilny. odpowiem tylko tak : hahahahahahahahahahahahahahaha

Nie ma takiej opcji że kupie Grota 7,62 w prototypie za cene HK którego historia zmian jest co najmniej jedną z lepszych historii rozwoju jakie znam. W tej chwili wersja G28Z to jest dla mnie jednym z najlepiej opracowanych karabinków wyborowych w semi na świecie.

Chciałbym karabin 7.62 z krótkim skokiem ale nie będę brał udziału w laboratorium dotyczącym rozwoju konstrukcji w cenie porównywalnej z gotowym i sprawdzonym produktem. Nie jestem znawcą rynku broni ale jestem jedynie znawcą własnego budżetu domowego i racjonalne planowanie powie mi zdecydowanie nie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: KG92RS »

GreenHeart pisze: Nie ma takiej opcji że kupie Grota 7,62 w prototypie
Spokojnie, są tacy, co kupią. Bardziej po to, żeby mieć, a nie ze względu na walory użytkowe, czy stopień dopracowania konstrukcji.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: MSBS- 7,62

Post autor: REMOV »

GreenHeart pisze:Nie ma takiej opcji że kupie Grota 7,62 w prototypie
Zgadza się, nie kupisz. I nie ma takiej opcji. Dlatego, że żaden producent na tej planecie po prostu nie sprzedaje prototypów :-)
Ostatnio zmieniony 08 października 2018, 15:47 przez montrala, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Usunięto obraźliwy komentarz ad personam
Awatar użytkownika
Sobilak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 19 lutego 2015, 09:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Nisko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Sobilak »

Komandosi tego brać nie będą.
Nawet chyba by nie chcieli, po tym co usłyszałem na stoisku JW GROM na Air Show Radom.
Mężczyzna wiek ok 45 lat pyta "GROMa", oglądając HK 416
-" To są te nowe nasze, Polskie ?"
-"NIE. My mamy tylko to co najlepsze na świecie. Tamte pchają dla reszty "
HK-USP9mm, HK-USP45 Tactical, HK-USP9mm Tactical, SIG-P320 XCarry Legion, HK-MR223A3 11', Mossberg 590A1, GSG Firefly
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Jareknr1 »

Zmieni zdanie jak troche z Grotem popracuje i np. przyjdzie mu szybko double feeda usunac.

A co do expertow jarmarczno-wystawowych to kolega mi strescil rownie ciekawa zaobserwowana sytuacje tuz przed wizyta najwyzszej rangi oficjela panstwowego przy wystawowionym stoisku. Mezczyzna lat ok 50. Garnitur. Rozne znaczki w klapie. Maca Grota, oglada, sklada sie, przymierza...odlozyl i mowi:
"Ten niezly, a Grota tez macie?"
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1076
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: krzychu22lr »

GreenHeart pisze:Co do cen na rynku broni nie ośmielam się wypowiadać ale jeśli miałoby mi przyjść porównywanie jakości HK do Grota oraz ceny to najpierw poproszę FB o wykonanie następującej procedury wobec rozwoju broni
Jesteś świadom, że przytoczona przez Ciebie Krótka historia HK417 i pochodnych jest akurat przykładem tego jak nie powinno się broni produkować?

HK417 powstawał w oderwaniu od konkretnych wymagań (punkt 1. Twojej historii jest błędny) co widać było choćby po niezdecydowaniu w sprawie magazynków. Kiedy po kilku latach produkcji HK417 (i cywilnego MR308), Bundeswehra uznała, że już czas wprowadzić nowoczesny karabin wyborowy (swoją drogą - nie dla komandosów), okazało się, że propozycja HK nie spełnia wymagań dt. powłoki ochronnej przewodu lufy. HK wprowadziło (wymagane przez wojsko) chromowanie lufy, ale nagle broń utraciła założoną celność - naprawiono to poprzez zastosowanie ciężkiej, stalowej komory zamkowej (zamiast oryginalnej aluminiowej - lekkiej ale wiotkiej). Tak powstał G28, punkt 4. z Twojej historii, a całą aferę wielokrotnie na tym forum opisywał Montrala.

Jeśli mielibyśmy uznać tę sytuację za modelową, to na MSBS-7,62N byśmy czekali jeszcze pewnie z 10 lat. A Twoje stwierdzenie, że broń trzeba projektować w oparciu o wymagania jednostek specjalnych pokazuje, że nie wiesz po co i dla kogo ten karabin powstaje. A powstaje nie dla komandosów, tylko dla zwykłego wojska, jako następca SWD, w ramach programu SPKW. Zresztą zupełnie jak Twój wzorcowy HK417 i G28.
Sobilak pisze:Mężczyzna wiek ok 45 lat pyta "GROMa", oglądając HK 416
-" To są te nowe nasze, Polskie ?"
-"NIE. My mamy tylko to co najlepsze na świecie. Tamte pchają dla reszty "
;laughing: Ale im ten przełącznik rodzaju ognia o skoku 45 stopni zalazł za skórę!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Smoczy »

Spitfire24 pisze:Na zawodach LRSF2 był wystawiony i można było z niego strzelać. Jak na prototyp może być, ale spust dużo twardszy niż ten z SKW. O celności nic nie mogę powiedzieć bo strzelałem do gongu na 100 m.
Ja tez sprzelałem z udostępnionego karabinu na LRSF2. Najsłabszym elementem rzeczywiście wydaje sie być spust - i to nie "twardość" co reset mi nie odpowiadał - długi i gumowy.

A tak - to w porzo - jak pojawi się w sklepie to się kupi. Będzie tylko dylemat - czy z długą czy krótszą lufą.

Pozdrawiam,
Smoczy
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS- 7,62

Post autor: montrala »

krzychu22lr pisze:HK417 powstawał w oderwaniu od konkretnych wymagań (punkt 1. Twojej historii jest błędny) co widać było choćby po niezdecydowaniu w sprawie magazynków.
Bynajmniej. HK417 powstał na prośbę Holendrów z KCT, którzy nawet dostarczyli do HK oryginalnego Armalite AR-10 ze swoich zapasów (wisi teraz w gablotce w Oberndorfie, mam gdzieś nawet fotkę) i poprosili żeby z niego zrobili coś takiego jak z M4 zrobili HK416. Między innymi dlatego HK417 i pochodne nie są zgodne z "AR10" według KAC i DPMS, bo nie są powiększonym AR15, tylko są oparte na o oryginalnego AR-10. Sprawa z magazynkami miała się tak, że oryginalne magazynki AR10 (inne niż do SR25/DPMS) były wyjątkowo kiepskie. HK miało doskonałe magazynki 7.62x51mm od G3 i początkowo chciano je zastosować. Ale one między innymi nie mają możliwości współpracy z zaczepem zamka. Wyszło że trzeba by przekonstruować magazynki, a skoro tak, to HK uznało że lepiej opracować od nowa porządny, nowoczesny polimerowy magazynek i do niego dostosować gniazdo. Nie było ty sytuacji z HK416, że do początku projektu narzucony był konkretny magazynek. Co ciekawe Holendrzy wcale nie byli pierwszym klientem, który kupił HK417. Jeszcze zanim HK miało wersje produkcyjną to było spore zainteresowanie z Azji i z USA (gdzie raczej klientami były służby bezpieczeństwa, niż wojsko aż do teraz - M110A1 CSASS).

A co do celności, to HK417 ma doskonałą celność z chromowaną lufą i bez super sztywnej stalowej komory. Z dobrą amunicją spokojnie poniżej 1 MOA. Problem z celnością G28 polega na tym że wymaganie BW (gwarantowane 1,5 MOA w 10 strzałach na 100m leżąc w dwójnogu) nie był dla "dobrej amunicji", tylko dla amunicji DM111A1/AB22 (FMJ). To nie jest amunicja precyzyjna. To jest zwykła amunicja (w wersji z niekorozyjną spłonką i mosiężnym płaszczem zamiast stalowego, platerowanego), z pociskiem FMJ 147gr z lat 80tych, przeznaczona do karabinu szturmowego G3 i karabinu maszynowego MG3. Po prostu BW ma zapasy tej amunicji i postanowiła ją wykorzystać w karabinach wyborowych, żeby było taniej. Dla porównania, z Beryla idzie wcisnąc 1,5 MOA dobrą amunicją, a ale jak ktoś sobie zażyczy żeby to było zwykłe Mesko, to się okazuje że norma to 5 MOA.

Na zdjęciu zerowanie G28 amunicją precyzyjną Fiocchi 175gr HPBT na 100m z dwójnogu.

Dochodzenie do zera parami po 2 strzały:

Obrazek

Potwierdzenie: 3 strzały. Kratka 1x1cm,

Obrazek
krzychu22lr pisze: ;laughing: Ale im ten przełącznik rodzaju ognia o skoku 45 stopni zalazł za skórę!
HK416A7 ma przełącznik 45 stopni ;)
Ostatnio zmieniony 09 października 2018, 13:25 przez montrala, łącznie zmieniany 3 razy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Enderhawk »

No to teraz HK417 czy czekać na MSBS 7,62..

Szczerze, jeżeli na dzięń dobry zawołają za grota tyle co za HK417 to raczej nie będzie się on cieszył wielką popularnością.
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Smoczy »

Enderhawk pisze:No to teraz HK417 czy czekać na MSBS 7,62..
Czekać, czekać :)
Awatar użytkownika
andiHK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 22 maja 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: andiHK »

To zwykły HK MR 308 - trzy strzały 100 metrów, z czasów, gdy chciało mi się jeszcze do niego elaborować amunicję (pocisk Sierra MK 168 gr). Teraz strzelam z GGG 175 gr. :)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 października 2018, 09:39 przez andiHK, łącznie zmieniany 1 raz.
Precision Firearms 6.5x47 - semi auto
Dolphin 338 LM - magnum
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS- 7,62

Post autor: Spitfire24 »

No to ja mam tak samo. Po sprawdzeniu GGG 175 gr przestałem elaborować. Na 100 m MR308 robi koniczynki :).
PS
Na jakim prochu miałeś naważkę 43,2 gr ?
Ostatnio zmieniony 11 października 2018, 11:35 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”