Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Moderator: Moderatorzy WBP

Gill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 lutego 2011, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: Gill »

Witam

Chciałbym posadzić lunetę DOT 6-24x42 AO MD na Anschutz 54 Match. Strzelanie do tarczy 50m i okazjonalnie na 100m, raczej rekreacja. Luneta ma mały zakres regulacji góra/dół, a zależy mi na tym aby na 100m można było celować środkiem krzyża. Myślę nad montażami BKL lub SM. Bardziej skłaniam się do BKL, bo słyszałem, że lepsze ze względu na osiowość. Rozumiem, że w moim przypadku w grę wchodzi tylko montaż dwuczęściowy?
KryptorurekRobaczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: KryptorurekRobaczny »

Nie tylko, wejdzie pewnie jeszcze taki z offsetem. Z tym że jeśli masz mały zakres regulacji to musiał by być i z offsetem i z mikroskosem. Ja bym się nie bawił i dał odpowiednio niski dwuczęściowy. Nie wydaje mi się aby były problemy na tym karabinku.
Gill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 lutego 2011, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: Gill »

W takim razie BKL 263 powinien być odpowiedni? Czy może niepotrzebnie upieram się przy BKL i lepiej SM, biorąc pod uwagę, że nowe BKLe to już nie to co kiedyś?
Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: Ralfi »

Akurat mam taki zestaw tylko na Anschutzu 1903, luneta jak piszesz i montaż BKL 263H. Niestety przy zerowaniu optyki na 50 m brakło mi obrotów do regulacji w pionie. Na tarczy Ksp przestrzeliny zaczęły układać się od pola 4 i przy podkręceniu w górę zakres regulacji skończył się na pierścieniu 8. A że czas mnie trochę gonił i zależało mi na przystrzeleniu broni przy tej wizycie na strzelnicy to na szybko wyciąłem z butelki po wodzie kawałek plastyku, dopasowałem i założyłem pod tylną obejmę. Wyzerowałem ponownie lunetę i strzały zaczęły układać się od 8, parę klików i sprawa załatwiona.
Gill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 lutego 2011, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: Gill »

Ralfi, a myślisz, że jakbym użył średniego montażu BKL 263 zamiast wysokiego to mógłbym się obejść bez podkładek, czy to wiele nie zmieni?
Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: Ralfi »

Ciężko mi wyrokować, nie jestem aż takim znawcą tematu ale wydaje mi się, że to raczej nie wina montażu tylko raczej DOT słynie z tego, że ma mały zakres regulacji w pionie.
Gill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 lutego 2011, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: Gill »

Dopiero teraz zauważyłem, że nie mogę użyć dwuczęściowego montażu. Niby mam dwie szyny (jedna za komorą, druga na lufie), ale są one na różnych wysokościach(parę milimetrów różnicy). Obrazek

Pozostaje więc chyba wybór montażu z offsetem. Czy BKL 254 będzie ok? Jest jeszcze BKL 254 D7 czyli z mikroskosem, ale ten skos jest chyba zbyt duży dla .22LR. Podają 24MOA, a tyle to ma mój DOT całego zakresu góra-dół. Jeśli dobrze rozumiem tabelkę na stronie http://bkltech.com/v/vspfiles/assets/im ... _table.jpg to na 100jardach przesuwa on punkt trafienia o ponad 25cali. Mam rozumieć, że D7 nie ma sensu i pozostają podkładki do BKL 254, żeby dało się wyzerować i na 50m i na 100m?
Gill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 lutego 2011, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: Gill »

Jakby się ktoś zastanawiał nad tym samym zestawem co mój, to BKL 254 umożliwił wyzerowanie lunety na 50m i 100m bez podkładek. Przy 100m regulacji starczyło na styk.
Ostatnio zmieniony 08 września 2018, 11:59 przez Gill, łącznie zmieniany 1 raz.
MacGayver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 54 + DOT 6-24x42 AO - jaki montaż?

Post autor: MacGayver »

Witam
Strzelam z karabinu Vostok CM-2 i amunicji SK standart. Wysokość posadzenia lunety wynosi 52 mm. Mikroskos potrzebny aby celować środkiem osi optycznej lunety w odległości 50 m dla takiego zestawu wynosi około 20 MOA. Aby strzelać na 100m należy przeklikać lunetę o 7 do 7.5 MOA.
Montaż najlepiej stosować jak najniższy się da ponieważ podwyższanie lunety skutkuje wzrostem błędów spowodowanych kątem ustawienia karabinu.
Dla karabinu który posiadasz parametry będą podobne.
HW 100T, CM-2, 9x19, .223rem, 7.5x55 Swiss
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”