Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Bardzozly »

Iwan89 pisze: Pytanie czy aktualnie dostępne GEN 3 to te same GEN 3 co kiedyś
Raczej nie ma zupełnie osobnego procesu dla gen 3 i osobnej dla nowszych, miałoby to wątpliwy sens. Większych różnic można się spodziewać pomiędzy Glockami z Austrii a tymi z US.
Co do porysowanej broni ze zdjęcia: miedzią z pocisku bądź aluminiowym zbijakiem można "porysować" zamek znacznie gorzej. Choć może wyglądać efektownie, takie "rysy' schodzą od tarcia palcami. Przykład zrobiony na szybko na zamku późnej 2gen ("buźka" z prawej, reszta jest naturalna):
Obrazek
(Gdybym miał lampę błyskową, jak człowiek od zdjęcia wcześniej, wyszłoby znacznie wyraźniej i straszniej, "rysy" by się błyszczały).
PanHipolit pisze:nie ma on pokrycia zamka w technologii tenifer
W ogóle mało co miało pokrycie w technologii Tenifer, ponieważ jest to technologia (węglo)azotowania, czyli nie tworzy powłoki na materiale, ale warstwę w materiale. Tak, to czarne na glockach to nie jest zasadnicza ani jedyna ochrona przed korozją; z jakiegoś powodu wielu ludzi o tym zapomina.
Lektury dla zainteresowanych:
► Pokaż Spoiler
Odpowiadając na początkowe pytanie: warto kierować się raczej detalami ergonomicznymi albo ceną, technikaliami niekoniecznie.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2018, 11:41 przez Bardzozly, łącznie zmieniany 2 razy.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Wilek1 »

trzeba sie przymierzyc do chwytu - mi po przymiarce rozjasniało ze jak 19 (innych nie rozpatruje) to tylko G3/G4 bo akurat lubie te żlobienia na palce
W G4 przekonuje mnie podwojna sprezyna (ale do kazdego mozna kupic DPM), w G3 mega trwałość i niezawodnosc. Raczej wybralbym G4.

niby G5 ma mniminimalnie lepszy spust (i przekonuje mnie nowa lufa) ale jak wiadomo w glocku w spuscie i tak sie pogrzebie - a to blaszka, a to sprezynka... (a poligonalna lufa byla tez b. trwala i celna) ale zraża mnie nowa cena (zwyczajnie wolalbym SFP9 za 3 tysie)
bobzone1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2018, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: bobzone1 »

Sam mam nadzieję za jakiś czas stać przed wyborem wspomnianym w temacie.
Jak dotąd myślałem o gen 4 a nie 5, ale tylko i wyłącznie z jednego powodu wspomnianego w poniższym filmie.
Czy ktoś, kto miał kontakt z tym pistoletem jest w stanie to potwierdzić/zweryfikować ? Ewentualnie jak sprawa się ma w przypadku nie 19 a 17 ?
Z góy dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Qbasj »

bobzone1 pisze:
Jak dotąd myślałem o gen 4 a nie 5, ale tylko i wyłącznie z jednego powodu wspomnianego w poniższym filmie.
A o co Ci dokładnie chodzi . Mogę sprawdzić wieczorem to napiszę.
bobzone1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2018, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: bobzone1 »

Qbasj pisze:A o co Ci dokładnie chodzi . Mogę sprawdzić wieczorem to napiszę.
o to czy na szkielecie pojawia się "wybrzuszenie" minimalne w okolicy zwalniacza zamka tego po rawej stronie w momencie pociągania za spust i dalej czy w tym samym momencie ma miejsce minimalny ruch zamka.
Z tego co mówi ten koleżka z filmu przez dodanie tego zwalniacz to wszystko jest tam mocno poupychane i w momencie pciagania za spust można wyczuć, że bebechy się ruszają.
Starałem się wytłumaczyć najlepiej jak umiem ;laughing:
Wielkie dzięki, że chce Ci się to sprawdzić.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Inku »

Mi w G19 gen 5 nie pasuje chwyt, wycięcie z przodu jest pod małym palcem. Spust jest przyzwoity.

Ostatnio widziałem gen 3 za 2 tys. nowy. Poligonalna lufa to na całe życie. Jeżeli chodzi o spust, to wszystko zależy czy ktoś chce do tego, do czego ta broń została stworzona czyli noszenie z nabojem w komorze, czy na strzelnicę. Jeśli to pierwsze, to spust musi być ciężki.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: cyraniusz »

Tyle że gen 5 ma lekki i krótki spust, to można nosić z nabojem cz nie? ;laughing: Z tymi twardymi spustami to jest nie do końca prawda, znaczenie ma to pewnie dla służb jak mierzą do typa i jeszcze nie wiadomo czy dojdzie do wymiany ognia ( żeby nie podał przypadkowy strzał podczas trzymania palca na spuście) ale do samoobrony to nie widzę praktycznej strony twardego spust. Zresztą przy nerwach i tak nie czujesz zbytnio oporu, nawet w DA w kurkowcu, strzelałem test FBI z P-09 i przy tym tempie strzelania nie rejestrowałem zbytnio różnicy DA/SA a w prawdziwej sytuacji jeszcze szybciej i bardziej nerwowo by było.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Qbasj »

bobzone1 pisze:
Qbasj pisze:A o co Ci dokładnie chodzi . Mogę sprawdzić wieczorem to napiszę.
o to czy na szkielecie pojawia się "wybrzuszenie" minimalne w okolicy zwalniacza zamka tego po rawej stronie w momencie pociągania za spust i dalej czy w tym samym momencie ma miejsce minimalny ruch zamka.
Z tego co mówi ten koleżka z filmu przez dodanie tego zwalniacz to wszystko jest tam mocno poupychane i w momencie pciagania za spust można wyczuć, że bebechy się ruszają.
Starałem się wytłumaczyć najlepiej jak umiem ;laughing:
Wielkie dzięki, że chce Ci się to sprawdzić.
No to rzeczywiście jest minimalny ruch. Szczerze, jeżeli miał by to być powód żeby nie kupować to poszukaj innego (powodu) . Ja musiałem się na prawdę przyjrzeć. W niczym to nie przeszkadza. Równie dobrze ten klient na filmie mógłby sprawdzić , że zamek podczas strzału odchyla się o 1 mm ale widać to tylko na filmie w zwolnionym tempie.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Inku »

cyraniusz pisze:Tyle że gen 5 ma lekki i krótki spust, to można nosić z nabojem cz nie? ;laughing: Z tymi twardymi spustami to jest nie do końca prawda, znaczenie ma to pewnie dla służb jak mierzą do typa i jeszcze nie wiadomo czy dojdzie do wymiany ognia ( żeby nie podał przypadkowy strzał podczas trzymania palca na spuście) ale do samoobrony to nie widzę praktycznej strony twardego spust. Zresztą przy nerwach i tak nie czujesz zbytnio oporu, nawet w DA w kurkowcu, strzelałem test FBI z P-09 i przy tym tempie strzelania nie rejestrowałem zbytnio różnicy DA/SA a w prawdziwej sytuacji jeszcze szybciej i bardziej nerwowo by było.
Przypominam, że mówimy o broni bez zewnętrznego bezpiecznika. Nie nazwałbym spustu w gen 5 lekkim - może po dotarciu jest inaczej. Do SFP mu jeszcze dużo brakuje.
Już pomijając ciężar przy strzale. Były przypadki postrzałów z klocków przey wkładaniu do kabury, z powodu zużytej/nieodpowiedniej kabury albo zaplątanego kawałka materiału w kabłąku. Na pewno bym nie chciał mieć 1 kg spustu w takiej sytuacji.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Wilek1 »

bo jak zawsze nie mozna popadac w skrajnosci typu 1 czy 10 kg, ale fabrycznie zaden pistolet tak nie ma,
a bojowe strzelanie - wojsko, sluzby, itp - musi uwzgledniac rozne sytuacje - a to rekawiczki, a to mróz czy upał,
nie tylko bezpieczenstwo (vide że za lekki spust) wiec "taki lekki" tez nie ma byc... i juz.
a roznice poł funta w pomiarze, przy innych charasteryktykach, nie sa takie znowu odczuwalne w stresie jak to kolega wspomnial

wracajac do tematu nie patrzylabym wogole na spust przy wyborze gen 3/4/5

a bardziej na chwyt (najwieksza roznica, u mnie wygrywa ze żlobieniami ale u kogos moze byc zdecydowanie na "bez")
wiec przymiarka to punkt 1
a potem trwalosc (3) i reszta (wykonczenie, zmienne nakladki, dostepnosc akcesoriow, i tu G4 lub G3).

Jeszcze to (tylko dla leworecznych) ze Gen5 jest bardziej obustronny niz G3/G4, ale nadal nie calkowicie

I na cene - a wspomniany nowy Gen3 za 2 tysie bym brał, w poronwaniu z taka oferta Gen5 to drozyzna (i chyba inne/drozsze magazynki ? nie jestem pewien)

Fajna byla wersja Gen4 FS - ten byl bardzo w moim guscie (osobiscie kupilbym taką 19-tke) = juz metalowe celowniki + inny zwalniacz zamka + przednie żłobienia zamka.
bobzone1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2018, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: bobzone1 »

Qbasj pisze:
bobzone1 pisze:
Qbasj pisze:A o co Ci dokładnie chodzi . Mogę sprawdzić wieczorem to napiszę.
o to czy na szkielecie pojawia się "wybrzuszenie" minimalne w okolicy zwalniacza zamka tego po rawej stronie w momencie pociągania za spust i dalej czy w tym samym momencie ma miejsce minimalny ruch zamka.
Z tego co mówi ten koleżka z filmu przez dodanie tego zwalniacz to wszystko jest tam mocno poupychane i w momencie pciagania za spust można wyczuć, że bebechy się ruszają.
Starałem się wytłumaczyć najlepiej jak umiem ;laughing:
Wielkie dzięki, że chce Ci się to sprawdzić.
No to rzeczywiście jest minimalny ruch. Szczerze, jeżeli miał by to być powód żeby nie kupować to poszukaj innego (powodu) . Ja musiałem się na prawdę przyjrzeć. W niczym to nie przeszkadza. Równie dobrze ten klient na filmie mógłby sprawdzić , że zamek podczas strzału odchyla się o 1 mm ale widać to tylko na filmie w zwolnionym tempie.
Dziękuję Ci bardzo, on nawet w filmie mowi, że na ekranie tak tego nie widać, ale w rzeczywistości jest widzialne mocno, skoro mówisz, że tego do tej pory nie dostrzegłeś to domyślam się,że wcale tak źle nie jest :)
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Qbasj »

No bo nie ma co się jakimiś pierdolami przejmować. Jeżeli chcesz kupić glock a to kupuj. Ja wybrałem 5 generacje 17 i nie żałuję. Później wyszedł 19x i tu bym się zastanowił nad wyborem.
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: qbis »

Cięższy spust = zazwyczaj większa szansa na zbicie spłonki. Mówimy oczywiście o pistoletach Glock. Strzelcy sportowi wymieniają przerywacze na super lekkie, ale Ja majac swoją G19 gen V do obrony nigdy przy spuscie grzebać nie będę :) gdzieś widziałem nawet twardsze przerywacze i coś mnie kusi żeby taki wstawić.
#ZŁODUPIEC
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: ArtP »

Ze spustem, jak i z chwytem - kwestia gustu. Mam SFP9 oraz G19 gen 5 i może będzie to zbrodnia, co powiem, ale chyba nieco bardziej odpowiada mi charakterystyka spustu w G19.
Spust nie jest lekki, ale w porównaniu z wcześniejszymi generacjami pracuje jak dla mnie "gładziej" i bardziej przewidywalnie - po prostu lepiej. Co do chwytu - usunięcie wypustek w tej generacji oceniam na duży plus - mi nie podchodziły w ogóle. Podcięcie pod magazynek, mimo, że mam dość duże dłonie nie przeszkadza. Nowa lufa w gen 5 - celność faktycznie wydaje się poprawiona - uzyskuję lepsze skupienie niż z G17 wcześniejszej gen. (dla porządku porównywałem tylko z jednym egzemplarzem, więc niekoniecznie musi być miarodajne). No i jak ktoś zwraca uwagę na szczegóły, to w gen 5 komora jest już w pełni podparta.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 19 gen 3 vs gen 4 vs gen 5 co warto teraz kupić

Post autor: Bardzozly »

qbis pisze:Cięższy spust = zazwyczaj większa szansa na zbicie spłonki (...) gdzieś widziałem nawet twardsze przerywacze i coś mnie kusi żeby taki wstawić.
Wihajstry zwiększające opór spustu to częściej efekt uregulowań prawno-administracyjnych niż coś zasadniczo zwiększającego niezawodność zbicia spłonki. W Glockach znacznie większy wpływ będzie miała iglica i jej sprężyna.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”