Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Moderator: Moderatorzy WBP

HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: HotDoc »

Shooter7 pisze:Wiesz, z tymi testami to roznie bywa i zalezy kto je sponsoruje i co zamierza osiagnac.

Rozmawialem z kilkoma ludzmi ktorzy Sprzedali SIG'i, bo " nie strzelaly "

:wink:
co prawda to prawda. Dlatego najlepiej wkręcić broń w odpowiednie imadełko, przynieść co najmniej kilka rodzajów amunicji i strzelać sobie grupki po 5 z każdej z nich. Najlepiej na zmianę, z przerwami, żeby wykluczyć efekt zimnej czy gorącej lufy. Ja w ten sposób znalazłem fabryczną amunicję, która "lata" i to z dużą różnicą w stosunku do pozostałych - na 25 metrach poniżej 30 mm grupa 5 strzałów. I teraz wiem, że wszelkie odchyły to tylko i wyłącznie moja wina, a nie broni. Każdy test ze strzelaniem z ręki, choćby z podpórką nigdy nie da pewności powtarzalnego strzelania.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Hubert »

Shooter7 pisze:Wiesz, z tymi testami to roznie bywa i zalezy kto je sponsoruje i co zamierza osiagnac.

Rozmawialem z kilkoma ludzmi ktorzy Sprzedali SIG'i, bo " nie strzelaly "

:wink:
Ja trzymam swoje SIGi właśnie dlatego bo strzelają. Może nie zawsze w moich rękach i tak jak bym chciał ale 3 osoby, które je sprawdzały potrafiły strzelić grupę jak z tarczy przestrzelania broni dostarczanej z pistoletami. Przy celności SIGa problemem jest najczęściej indianin a nie łuk czy strzały.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: krzychu22lr »

Shooter7 pisze:Rozmawialem z kilkoma ludzmi ktorzy Sprzedali SIG'i, bo " nie strzelaly "
Od razu się przyznam bez bicia, że SIG w moich rękach też by nie strzelał! :-D Może to więc i lepiej, że na razie jestem na etapie Margolina.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Shooter7 »

Margolin strzela generalnie w kazdych rekach.

U nas w klubie chlopaki strzelali z niego na 50 m jako " wolny pistolet "

Na kilka sztuk krotkiej mam tylko .45 ACP z lufa 4,5 + Kompensator, wszystko inne zaczýna sie od 6 - ciu Cali ! :)

:wink:
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2018, 15:49 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Mili »

Zanim kupiłem SPS Pantera miałem możliwość z niego postrzelać, tarcza przedstawia 10 kul na 25 m z dwóch rąk bez kręcenia a to przy lufie 5 cali. Na 6 calówce powinno być tylko lepiej. :-D
Obrazek
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: krzychu22lr »

Shooter7 pisze:Margolin strzela generalnie w kazdych rekach.
Rzeczywiście jest to bardzo udany pistolet - mój ulubiony. Potrafi wiele wybaczyć, szczególnie początkującym strzelcom, a z drugiej strony to bardzo poważna sportowa konstrukcja i we właściwych rękach (czytaj: nie moich!) osiąga wspaniałe wyniki. Muszę przyznać, że żaden inny pistolet bocznego zapłonu poza Margolinem mi nie pasuje - są albo za lekkie, albo za ciężkie, tak samo spusty (zbyt ciężkie w budżetowych modelach typu Buckmark i Ruger, za lekkie w typowych tarczówkach). W zasadzie nie dziwi mnie to, że na rynku osiąga on teraz mocno zwariowane ceny. Jest niewielka szansa, że Koncern Kałasznikow przywróci ten model do produkcji.
Shooter7 pisze:Na kilka sztuk krotkiej mam tylko .45 ACP z lufa 4,5 + Kompensator, wszystko inne zaczýna sie od 6 - ciu Cali !
Tutaj jest miejsce do takich przechwałek! :-D

@Mili: wspaniały wynik! Nawet z odskokami lepszy niż moja cała dotychczasowa kariera. :wink: Choć jak chodzi o sam pistolet to nie jestem specjalnym zwolennikiem estetyki 2011. SPS produkuje też klasycznego longslide 1911, może kiedyś trafi do nas.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Shooter7 »

krzychu22lr pisze: Tutaj jest miejsce do takich przechwałek! :-D
Przed Czerwcem 2019 nie wstawiam zadnych fot, bo trzech sztuk mi jeszcze brakuje. :)

:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”