Pasy Baribal Polska

Moderator: Moderatorzy WBP

pajonk
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 15:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pasy Baribal Polska

Post autor: pajonk »

Cześć i czołem :516: !!
Poszukuje jakiegoś dobrego średnio sztywnego pasa do spodni który sprawdziłby się w cywilu-codzienne noszenie broni jak również na zawodach idpa. Przeglądając internety trafiłem na Polską firmę Baribal która przykuła moja uwage... Problem w tym że nie mogę znaleźć opinii z jakiegoś rzetelnego źródła na temat ich produktów. Czy ktoś coś słyszał czy ktoś coś wie? A może używa i chce się pochwalić? Bede wdzięczny za podpowiedź :piwo:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: LARPAK »

Spójrz sobie również na ofertę Bayonet'a:
https://bayonet.pl/

Opinii na temat jego pasów znajdziesz nieco w sieci i to nie tylko polskiej, ale i zagranicznej:
https://motusworld.com/2014/05/review-bayonet-belts/

http://gearinferno.eu/bayonets-belt-thirdline/

Więcej linków znajdziesz w google.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: Officer_199 »

Również polecam pasy Bayonet'a. Posiadam i jestem bardzo zadowolony, solidny sprzęt.
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: maciek199815 »

Baribal robi pasy od niedawna. Dlatego może nie być jeszcze opinii. Inne produkty są mocno chwalone w internecie. Jak sam mam jeden produkt od nich i jestem bardzo zadowolony.
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: malopolski »

Bayonet zdecydowanie poleca.
Zerknij jeszcze na https://gtg.com.pl/
Wydaje się, że robią też bardzo dobrze. Zamierzam w najbliższym czasie uszyć u nich nowy pas i porównać z Bayonetem :piwo:
.22 , 5.56 , 9
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: jasi3k »

Osobiście mam dwa pasy od Baribala. Jedyny problem to szerokość - nie robią pasów węższych niż 44mm, a takie nie we wszystkie "bojówki" wchodzą.
Co do jakości - nie ma się do czego przyczepić.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: Wielki_Wezyr »

pajonk pisze:Cześć i czołem :516: !!
Poszukuje jakiegoś dobrego średnio sztywnego pasa do spodni który sprawdziłby się w cywilu-codzienne noszenie broni
Średnio sztywny kiedyś wypróbowałem (od Bayonet), i dla mnie był za mało sztywny do Glock'a 19. Co do samej jakości Bayonet nie miałem zastrzeżeń.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: krissu »

Jeszcze dodam firmę Helikon. Robią pasy z klamrą Cobra. Używam na codzień, minus że klamra trochę szeroka i nie do wszystkich szluwek będzie pasować.
pajonk
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 15:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: pajonk »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi gdzie szukać. Jest tego sporo i powoli sie przekopuje przez strony internetowe producentów.
jasi3k pisze:Osobiście mam dwa pasy od Baribala. Jedyny problem to szerokość - nie robią pasów węższych niż 44mm, a takie nie we wszystkie "bojówki" wchodzą.
Co do jakości - nie ma się do czego przyczepić.
A jak ze sztywnością tych pasów??
Wielki_Wezyr pisze:
Średnio sztywny kiedyś wypróbowałem (od Bayonet), i dla mnie był za mało sztywny do Glock'a 19. Co do samej jakości Bayonet nie miałem zastrzeżeń.
ten średnio sztywny czy średnio sztywny ze zmienioną klamrą i sztywniejszym pasem??

Te bayonety wyglądają naprawdę nieźle :-D mam jedną jednostkę lżejsza -/+ 800g a druga zdecydowanie cięższą(1200). Czy macie jakieś doświadczenie ze sztywnością pasów??
Sethin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 07 maja 2017, 12:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: Sethin »

Mam średnio sztywnego bayoneta i jest całkiem ok pod ładownicę (2 magi ) i kaburę z pistoletem (Steyr ~900g). Sprawdza się na treningach, solidny pas. Co do klamry (że za szeroka i nie przechodzi przez szlufki) to nie widzę problemu, bo i tak trzeba przeplatać kaburę i ładownicę na sztywno :)
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: tomekok »

krissu pisze:Jeszcze dodam firmę Helikon. [...] klamra trochę szeroka i nie do wszystkich szluwek będzie pasować.
Mam, używam na codzień, sztywny pas - polecam. Co do klamry - ściąga się ją jedną ręką i po przełożeniu pasa przez szlufki zakłada ponownie, banalne. Ważne żeby właściwie dobrać max. szer. pasa, ale to dotyczy pasów wszystkich producentów.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: Wielki_Wezyr »

pajonk pisze: ten średnio sztywny czy średnio sztywny ze zmienioną klamrą i sztywniejszym pasem??
Niestety nie pamiętam już tak super dokładnie który to był model, to było z rok temu
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: malopolski »

Mam bayoneta najsztywnieszy pas - thirdline 45 mm. Noszę go codziennie. Jest bardzo sztywny i spokojnie wytrzymuje nawet shadowkę, ładownice i co tam jeszcze do zawodów potrzeba.
Jak dla mnie mega porządny i pewnie kupiłbym go ponownie.
.22 , 5.56 , 9
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: LaChupacabra »

Ja mam pas z GTG.
Zdecydowanie polecam!
Zig
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 04 marca 2015, 20:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pasy Baribal Polska

Post autor: Zig »

Mam pas od Bayoneta, to chyba pierwszy producent pasów z klamrą Cobra w PL. Duże doświadczenie nabyte przez kilka lat produkcji wyłącznie pasów, potwierdzone zamówieniami od tzw"jednostek" jest moim zdaniem wystarczającym dowodem na najwyższą jakość jego produktów. Dodatkowo o ile pamięć mnie nie myli, Bauonet jest oficjalnym dystrybutorem tych klamr na Polskę ( inni producenci biorą klamry od niego). Mam pas miękki od Bagneta używam go od ok 5 lat i jak na razie nie mogę złego słowa powiedzieć.

Baribal, robi pasy od niedawna, wcześniej produkowali kieszenie cargo, ładownice, organizery. Nie mam.od nich pasa ale mam kilka kieszeni, zamawialem wyroby customowe - i mogę polecić z czystym sercem, robią naprawdę dobre produkty w przystępnych cenach.

GTG- od chłopaków mam pas sztywny pierwszej seri, tych nowych jeszcze nie widziałem ale, na ile ich znam to myślę że również nie ma się do czego przyczepić.

Podsumowując: Każdy z trzech wymienionych wyżej producentów robi solidne pasy, Bayonet robi je najdłużej i ma najwięcej doświadczenia, również dlatego, że produkuje w zasadzie wyłącznie pasy.

Z drugiej strony, to tylko pas- konstrukcja zdecydowanie prostsza od promu kosmicznego, trzeba by się naprawdę mocno postarać aby coś w tym zepsuc :-?
9x19, 5,45x39
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”