Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3209
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: biper »

Krotoszyn... czasem jak czytam jakie tam mają ceny i co tam mają dostępne to mam wrażenie, że to kraina z mitów i legend dawnych ludów.. Jeszcze rok czytania forum i wzmianek o Krotoszynie i pierdyknę to wszystko i się tam przeprowadzę..

Napisał to mieszkaniec wspomnianych wyżej okolic GDA :052:
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2018, 20:50 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: arturo111 »

Dlatego - mimo dystansu 130km - tylko tam robię zakupy :-D
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kelvinpiotr »

Kupiłem na próbę , na Grand Power K100 tnie się co 5-6 nabój. Na ZVS i S&B bez żadnych problemów przechodzi wszystko .. .. Więcej nie kupię , a konserwa na wypadek wojny też się nie przyda, lepiej kupić konserwę mielonki .. ;-)
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: Twilight7 »

Ja testowałem na CZ P-10C i Strike One łącznie 300 sztuk ammo GROM. Zero zacięć. Robiłem też wczoraj testy porównawcze ( chodziło mi jedynie o porównanie kopnięcia i celności )
z użyciem obu zabawek na GROM, S&B 115 i 124 g. Szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy między GROM a S&B 124 g .
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2018, 14:48 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: chief-moonshine »

Która to generacja Grand Powera? Mk7 czy Mk12? Ta pierwsza w ogóle lubi się zacinać, ta druga jest niezawodna ale wydaje mi się że osiągnięto to poprzez takie zabawne poszerzenie mniej więcej w środku długości komory nabojowej (nabój ma dzięki temu więcej miejsca żeby się "ułożyć" przy przeładowaniu). Mniej sprężysta stalowa łuska może się na tym poszerzeniu blokować, albo przynajmniej zabierać tyle energii z ruchu zamka że już nie starcza na wszystko inne. Ciekaw jestem na czym te zacięcia polegają - łuska zostaje w komorze, robią się fajki, czy może blokuje się przy podaniu następnego naboju? W ogóle chętnie bym zobaczył zdjęcie wystrzelonej łuski GROM obok zwykłej mosiężnej pochodzącej z tego samego pistoletu. O ile to nie kłopot dla Ciebie rzecz jasna.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kelvinpiotr »

Mk 12 . Zacięcia to fajki , lub łuska zostająca w w oknie wyrzutowym ale w osi lufy . Zdarzało się też dwa razy niepełne zaryglowanie zamka zapewne spowodowane niepełnym wejściem naboju do komory nabojowej, po usunięciu zacięcia trudno było stwierdzić przyczynę . Na amunicji S&B i ZVS zero zacięć jak już wspominałem . A pistolet wystrzelił ze 2000 szt.
Mam jeszcze jedną puszkę nieotwartego Groma jak coś wystrzelę to zrobię foto . I jeszcze jedno co zauważyłem przy Grom to okopcenie zewnętrznej części komory nabojowej widocznej w oknie wyrzutowym. Widoczne już po wystrzeleniu 20-30 sztuk . Na ZVS tego nie ma , a może to świadczyć o luzach łuski Groma w komorze ... tak gdybam .
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 986
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: Piotr_JG »

kelvinpiotr pisze: I jeszcze jedno co zauważyłem przy Grom to okopcenie zewnętrznej części komory nabojowej widocznej w oknie wyrzutowym. Widoczne już po wystrzeleniu 20-30 sztuk .
Proponuję wystrzelić w ciemnościach. Widoczne przy każdym strzale ze stalowej łuski. Efekt naprawdę robi wrażenie.
Piotr
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: chief-moonshine »

Jeśli Mk12 to raczej wyłącznie wina amunicji. Okopcenia zewnętrznej części komory świadczą o tym że mniej sprężysta i twardsza stalowa łuska źle się uszczelnia przy wystrzale. Wydaje mi się że dodatkowym powodem może być to wybranie w środkowej części komory (mniejsza jest długość na której łuska dobrze przylega do ścianki komory). Jednocześnie łuska na tyle się do niego dopasowuje że ciężko ją potem wyciągnąć i dlatego zamkowi nie starcza energii na jej wyrzucenie. To oczywiście tylko takie gdybanie, dlatego jeśli uda Ci się zrobić te zdjęcia to będzie miało dla mnie nieoceniony walor edukacyjny. Ogólnie zresztą uważam że Grand Power K100 Mk12 to świetny pistolet, pod wieloma względami unikalny (np. w kwestii podparcia komory). Fakt że nie trawi ammo w stalowych łuskach to mała strata, trudniej go będzie zajeździć.
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: specnaz1 »

W weekend firma szkoleniowa robiła ,, biznes" :) :502: strzelali z tej amunicji różnymi zabawkami włącznie z full-auto .Kupili podobno 60tys sztuk. Brak jakiś fajek czy zacięć a troche tam czasu spędziłem 8-) . Strzelając wieczorem widać efekty specjalne.
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: chief-moonshine »

Nie wątpię że w pistoletach z klasyczną rampą ta amunicja działa i jest niezawodna. Grand Power to jeden z nielicznych pistoletów z lufą ryglowaną przez obrót i bez klasycznego wślizgu, stąd dość dziwnie ukształtowana komora która jak widać nie lubi się z tą amunicją.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kelvinpiotr »

Na razie nie otwieram drugiej puszki , może uda mi się zamienić na coś "normalnego" u któregoś z kolegów. Tak więc ze zdjęciami trochę trzeba poczekać :wink: Wczoraj GP zaliczył 90 szt ZVS i zero problemów. Cóż, jak widać nie wszystko jest dla niego ... :-? Co do zdania o samym pistolecie to mam podobne, celny i z chęcią z niego strzelam , jest taki" do ręki ". Dobrze dobrany spust i mały podrzut ..;-) Lubię metodę ryglowania przez obrót lufy...
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2018, 08:29 przez kelvinpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: pajak2444 »

Dzisiejsza cena w colcie Wro 92gr przy puszce 100szt. Gdybym pomęczył sprzedawczynię to po zakupie 600 Stv do mośka pewnie cena zeszłaby na 88gr może taniej.
Fajne w puszce jest to, że jest hermetyczna.Czochranie w deszczu przez dłuższy czas nie wpłynie na stan ammo.
Test kompatybilności z G17 już jutro.
Awatar użytkownika
AndreVX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 23 marca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: AndreVX »

Puszka Grom poszła na G17, porównywalnie do S&B, zero zacięć, duuużo lepiej od Fiocchi :wink:
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: pajak2444 »

U mnie na G17 i niewypał, po dostrzeleniu poleciał dokładnie tam gdzie powinien.
Bardzo przyjemna amunicją, tylko cenę mogliby dostosować do cen na rynku
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: aksel »

Z bezpośredniego porównania S&B i Groma ;
na jednej i drugiej bez zacięć, celność porównywalna , tylko Grom sypie ogniem z lufy jak miotacz ognia.
Nie wiem jak innym ale mnie się ten efekt niespecjalnie podoba....
A co do miedziowanych łusek: kilka lat temu niezauważenie i bez wielkiego rozgłosu mennica państwowa
zaczęła bić groszaki ( 1gr,2gr i 5 gr ) stalowe mosiądzowane zamiast mosiężnych. Pełnomosiężne stopniowo są wycofywane z obiegu.
Sprawdźcie magnesem lub zwróćcie uwagę na to że w nowszej wersji orzeł jest przesunięty ze środka monety nieco w górę.
Chyba każdy rozumie jaki jest powód owej modernizacji, oczywiście oszczędność !
Nie mogę nie korzystać z "oszczędnościowych " monet , państwo zadecydowało, ale amo mogę wybierać.
Guns and .....roses
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”