Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Moderator: Moderatorzy WBP

kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kelvinpiotr »

Może i zabawka ... :wink: Nie szukam już chętnego na resztę tej amunicji ... znalazłem dla niej zastosowanie ... Przynajmniej przy moich pistoletach , podczas najbliższej wizyty na strzelnicy, ćwiczenia z usuwania zacięć , nie na sucho , lecz podczas strzelania ... też potrzebne .. :wink:
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: Novilius »

No z tym Glockiem to raczej wina pistoletu a nie amunicji. Sam mam G19 gen4 i te 100 naboi przeszło spokojnie bez żadnego zacięcia.
puzon0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 maja 2017, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: puzon0 »

Hej,
wystrzeliłem 300 szt. (3 konserwy) w ciągu ostatnich kilku tygodni na dwie wizyty na strzelnicy (100szt i 200szt), jak do tej pory zero problemów, czy to z odpalaniem czy z szeroko pojętymi zacięciami. Ale potwierdzam, tak jak ktoś tu już wspominał, że gdy widoczność spada i dzień się kończy to efekty świetlne w postaci, nazwijmy to latających iskier są widoczne.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: oscyp »

Pisałem już o tym w wątku o innej amunicji i ponowię tutaj - piszcie proszę kiedy ammo zakupiliście, jaki jest numer serii, daty produkcji itp - tylko wtedy te opisy są cokolwiek warte
Jak np za 2 miesiące zmienią coś na produkcji, a ktoś tu naczyta się różnych historii - to jaki z tego pożytek...?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1917
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: Dexter »

Jeżeli jakaś amunicja nie odpala w danym pistolecie a każda inna odpala to chyba NIE JEST to problem z danym pistoletem.

I jeśli kupując daną amunicję muszę sprawdzać, jak proponuje kolega, numer seryjny bo z serii na serię jest lepsza i gorsza to... to ta amunicja jest do du**, bez względu na to którą serię kupię.

Nie wiem skąd u niektórych takie parcie na obronę badziewnego produktu XD.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: oscyp »

trochę rozminęło się to z moją intencją
nie ma tu parcia na obronę gówna tylko próba ustalenia czy: problemy to wina danej partii; a może nie ma to znaczenia; może kanał dystrybucji ma znaczenie (widziałem już np zalane partie);
- czyli raczej nie obrona gówna, tylko ustalenie dlaczego gówno jest gównem :D

PS wcześniej ludzie narzekali na ZVS, ale odkąd zmienili maszyny na produkcji - problemy nie występują i po wypowiedziach w wątku dało się ustalić kiedy to mniej więcej miało miejsce, a chyba warto wiedzieć takie rzeczy. Sam Grom robił zarówno elaborki jak i nie-elaborki więc jak ktoś napisze "grom jest do du**" - to jest to nic nie warta informacja, ale jeśli napisze "grom, partia XYZ, elaborka --> rozerwana lufa" no to już jest jakiś konkret ;)
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2018, 13:45 przez oscyp, łącznie zmieniany 1 raz.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kelvinpiotr »

??? Nie przyglądam się numerom partii i numerom seryjnym ... Puszka już w śmieciach , przepakowaliśmy resztę do opakowań po Blazzer . To też upierdliwe , jak nie wystrzelasz wszystkiego to nie ma co zrobić z tą otwartą puchą po paprykarzu ... . Z tego co wiem to "normalna " amunicja , nie z odzysku , bo przy cenie 90 gr za sztukę było by to co najmniej dziwne :wink: Zalanie też chyba nie wchodzi w grę , bo w końcu to konserwa było nie było , hermetyczna . Czołg też po niej nie przejechał , i termin przydatności do spożycia też chyba nie był przekroczony .. .Nie zamierzam prowadzić analiz dlaczego , i jaka partia , po prostu piszę jak się amunicja zachowuje na konkretnych pistoletach ... Nie zamierzam też pomagać wytwórcy , w końcu to biznes prowadzony przez dużych chłopców, sami niech sobie z tym radzą ...
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: oscyp »

OK, grom to lipa - forever :D
Mnie to nie boli i tak jej nie kupuje (cena i sposób pakowania są mało ekonomiczne + brudzi + cuda się dzieją), sorry Grom ;)
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: Revolut »

W sumie faktycznie dane typu partia/data produkcji powinny być podawane.

Wszystkie problemy mogły dotyczyć np pierwszych 10 partii a kolejne już są ok.

Nie chodzi o to, żeby stać w sklepie i szukać partii, ale mieć świadomość, że np wszystkie problemy dotyczyły partii, których już dawno nie ma w sklepach.

Chyba, że problemy będą się pojawiać dalej, przy nowych partiach, to wtedy już będzie wiadomo, że dalej jest źle.

A mogło by się okazać, że akurat wszystkie problemy były związane z jedną partią.
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kwaki »

Dexter pisze:Jeżeli jakaś amunicja nie odpala w danym pistolecie a każda inna odpala to chyba NIE JEST to problem z danym pistoletem.
Można by tak zakładać. Ale z drugiej strony - nie przypominam sobie nawet jednego zacięcia spowodowanego niezbiciem spłonki w moim G19 w fabrycznej konfiguracji. Widziałem natomiast wiele takich sytuacji u kolegów, którzy coś w swoich "dłubali". Jeśli ktoś decyduje się na modyfikację pistoletu (mające teoretycznie poprawić jego osiągi), to może też poświęcić chwilę na znalezienie amunicji, która będzie z jego bronią współpracować. Problem pojawia się, gdy coś zmieni się między kolejnymi partiami wcześniej działającej amunicji. Coś, czyli na przykład inne, twardsze spłonki. Taka zmiana jest bardziej prawdopodobna u małych producentów, więc jest to kolejny argument na "nie" dla amunicji Grom.
Lack of confidence comes from lack of competence.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: epaa »

Ja sam nie strzelałem ale przy mnie Koledzy ze squadu wywali 1000 szt. GROMa i ... zdobyli Mistrzostwo Polski 2018 IPSC w PRODUCTION i CLASSIC.
Z czego strzelał Mistrz w STANDARD nie wiem.
Zważywszy na to jak analizowali na sucho każdy krok, ruch, zmianę magazynka, bliskie czy dalekie strzały, potencjalną stratę 1/10 sekundy, to kwestię amunicji przemyśleli i wypróbowali wcześniej 1000 razy.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2018, 18:49 przez epaa, łącznie zmieniany 5 razy.
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: specnaz1 »

Znam przynajmniej kilka osob ktore wystrzelaly sobie miejsce na pudle z tej amunicji. Sam wystrzelalem dobrych kilka tysiecy. Mam fajna cene 83gr i sobie chwale . Gejowskie Glocki ze sprezynkami zeva maja sile zbijania splonki od 1.5 do 3lb gdzie Glock w standardzie sprzedaje 3.5lb . Pewien znany operator JW Grom powtarza na kazdym szkoleniu ze to amunicja nie dla dziobakow i gownojadow :)
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kelvinpiotr »

Tak , tak , to na pewno amunicja dla prawdziwych twardzieli , tych co żują pszczoły .. :wink: I chodzą z wielkimi pistoletami u pasa , które maja wielkie sprężyny . :wink:

Będąc obiektywnym , muszę napisać iż nic nie wyszło z ćwiczeń usuwania zacięć przy użyciu pozostałej amunicji Grom .
Pozostałe 70 szt , strzelając dublety , przeleciało przez GP K100 bez żadnych problemów . Znaczy, amunicja nieprzewidywalna ... :wink:
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2018, 21:07 przez kelvinpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: plewy38 »

Ja jej odstrzelilem 70 sztuk. Pistolet całe szczęście cały, ale błyskało jakbym smugowymi walił normalnie :evil:
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja Grom (nie reelaborowana)

Post autor: kelvinpiotr »

Aby zachować, jak wspomniałem obiektywizm, muszę jeszcze jedno dodać. Wczoraj wieczorem rozebrałem pistolet do czyszczenia bo jak poprzednio pamiętałem, po wystrzeleniu puszki Gromu wszystko było okopcone . I jakież moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że w środku czysto . Po 70 strzałach brak kopcia , delikatnie tylko przykopcone wejście do komory nabojowej. Acz w czasie strzelanie iskrzyło i dymiło :wink: . Obydwie puszki były kupione w tym samym czasie z tej samej dostawy ( bo pierwszej) do tego sklepu. I bądż tu człowieku mądry :wink: :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”