Problem z lufą w Chiappa Rhino

Moderator: Moderatorzy WBP

Scott60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 2022, 23:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Scott60 »

Witam
Mam pytanie do posiadaczy rewolweru Chiappa Rhino : czy lufa w waszych egzemplarzach jest w środku gładka i błyszcząca (jak przysłowiowe lustro) , czy też całkowicie matowa ? Pytanie wynika z problemu na który natknąłem się w momencie próby rozkonserwowania nowo nabytego sprzętu. Okazało się , że to co brałem za warstwę konserwującego oleju , było zwykłym syfem i rdzą. Kupując nowy egzemplarz w sklepie nie oglądałem go pod kątem ewentualnego zużycia czy ewentualnych uszkodzeń a bardziej skupiłem się na wyborze długości lufy. Po dokładniejszych oględzinach doszedłem do wniosku , że sprzedali mi używany egzemplarz - ślady wypaleń na bębnie w rejonie "styku" z lufą , ale gdy zadzwoniłem do sklepu Pan Sprzedawca kategorycznie stwierdził , że to nie jest możliwe , a ślady są po przestrzeliwaniu fabrycznym , po którym nikt nie czyści broni. Wszystko fajnie , tylko ,że ja widzę tam wżery i nie wiem co z tym fantem robić ??

Scott60
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: JAC72 »

Jakieś zdjęcia wrzucisz? Będzie łatwiej ustalić problem.
JAC72
Scott60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 2022, 23:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Scott60 »

Bardzo chętnie bym to zrobił (taki miałem zamiar) , ale po przeczytaniu (do połowy) instrukcji zamieszczania zdjęć poddałem się , kompletnie nic z tego nie rozumiem. Na innym forum (lotniczym) w którym uczestniczę klika się "baton" dodaj zdjęcie i już , a tu trzeba skończyć studia :-(
Dodam jeszcze do poprzedniego postu : wystrzeliłem około 80 sztuk 38 spl i po wyczyszczeniu broni , w lufie , według mnie , pojawiły się wyraźne wżery .

Scott60
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Linek »

Klikasz odpowiedź na dole masz załączniki dodajesz fotkę i klikasz wyślij.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: JAC72 »

Rozpoczynasz odpowiedź, na dole masz "Załączniki" i niżej w tym polu "Dodaj pliki". Klikasz na to i wskazujesz fotkę w swoim źródle. Rozmiar nie większy niż 3 MB. Jeżeli będzie przy nazwie pliku zielony tzw. ptaszek, to jest OK. Tyle. Reszta na PW.
JAC72
Scott60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 2022, 23:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Scott60 »

Fotki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Hermes »

W jakim sklepie kupowałeś?
Scott60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 2022, 23:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Scott60 »

A jakie to ma znaczenie gdzie ? Gwarancja jest z Astroclassic , ale kupowałem w innym sklepie.

Scott60
Moyshe
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 08:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Moyshe »

Mam podobne ślady w lufie rewolweru po strzelaniu WC. Próbowałeś przejechać to szczotką mosiężną?
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: JAC72 »

Wygląda na grubaśne ślady ołowiu. Natomiast faktyczne pozostała powierzchnia dziwnie matowa, jak efekt rdzewienia.
JAC72
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Prince i Bowie »

Scott60 pisze: 09 stycznia 2023, 00:14Astroclassic
A to ciekawostka, kiedyś kupiłem u nich boka i w domu przy czyszczeniu też okazało się że był strzelany
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Hermes »

Scott60 pisze: 09 stycznia 2023, 00:14 A jakie to ma znaczenie gdzie ? Gwarancja jest z Astroclassic , ale kupowałem w innym sklepie.

Scott60
Dla mnie ma.Na ten temat wiem dużo ale obiecałem Astroclassic nie komentowanie tego...
Swój rewolwer oddałem na drugi dzień...
Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Vlad »

Wyczyść solidnie przewód lufy szczotką mosiężną i zrób ponownie zdjęcie. To, co możesz brać za wżery na krawędziach pól, jest moim zdaniem ołowiem z pocisków. Na wylocie lufy widać, że jest ona pokryta czymś czarnym, być może właśnie pozostałości tego pokrycia są w lufie (np. kąpiel do oksydacji może pozostawiać "rdzawe" ślady, o których piszesz). Nie piszę, że to normalne i tak ma być (albo nie być) ale probuję zrozumieć, co widać na zdjęciach.
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
Scott60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 2022, 23:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: Scott60 »

Wygląda na to , że koledzy twierdzący , że w lufie widać złogi po pociskach mają rację. Byłem dziś w sklepie gdzie kupiłem broń. Sprzedawca zaproponował , że spróbuje przeczyścić "na szybko" i zobaczymy co będzie. Zastosowana przez niego chemia była skuteczniejsza (pianka) od tej którą ja miałem (Rubla). W efekcie zaczęło złazić , więc dokupiłem piankę dla siebie i w domu powtórzyłem czyszczenie. Skutecznie , ale jeszcze nie w pełni do końca , więc namoczyłem lufę w oleju i jutro powtórka.

Gdy wszedłem do sklepu poprosiłem o okazanie mi innego egzemplarza Chiappy aby porównać wygląd / stan lufy i bębna . Ciekaw byłem czy również będą ślady wskazujące na używanie. I niestety , ta druga sztuka również miała przyrdzewiałą lufę i opalone wyloty z bębna , wskazujące na fakt strzelania . Tak więc , jeśli planujesz zakup Rhino obejrzyj go dokładnie , bo coś mi się widzi , że są one używane.
Na załączonej fotce bęben i lufa mojego rewolweru po wytarciu z oleju , po przywiezieniu ze sklepu , w dniu zakupu - ja wtedy jeszcze nie oddałem żadnego strzału.

Scott60
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z lufą w Chiappa Rhino

Post autor: polemass »

Na bebnie,na 10godz sa jakbu male wzery na krawedzi gdzie naboj wchodzi...? Niestety,nieostre zdjecie.
W UK byly przypadki luszczenia sie tej powloki w tym miejscu - nawet spory procent plaszczyzny bebna byl tym zainfekowany po malym uzytkowaniu. Obym nie mial racji...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”