Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Postautor: Jaeger81 » 2019-09-04, 15:46

dziki_pl pisze:Ogólnie jak ktoś wchodzi w posiadanie własnej broni i jakiekolwiek prace przy niej go przerażają to swoją przygodę powinien zakończyć na CoD.
Każda konstrukcja ma swoje przypadłości.
Pisałem to nie raz, napiszę ponownie. Wybierając, ogólnie, platformę AR-15 trzeba sobie zdać sprawę że to chyba najbardziej poskręcana broń na świecie.
Biorąc pod uwagę ilość Fedarmów które się sprzedają, to ilość głosów o śrubkach jest praktycznie żadna. Ale odkręcona śrubka może się zdarzyć w praktycznie każdym AR-15, ponieważ mamy naszą rusznikarnię blisko ZKS trafiają do nas czasami karabiny, albo nawet strzelcy by pożyczyć narzędzie. I skręcają wtedy nie 3k a 13k. Nie marudzą, skręcają i jazda dalej.
Jak masz fobię to zawsze możemy dla Ciebie zamówić opcję "glued". Tak też można, niektóre firmy tak robią. Ale pomyśl czy ewentualnie dokręcisz coś sam raz, czy później pytasz na forum co zrobić z urwanym łbem śruby.
Odkręcony tłumik płomienia to pierwszy sygnał, ale teraz obejrzyj sobie AK i zobacz co rosjanie użyli zamiast podkładki.
Łączenie tego z wadami materiałowymi to brak zrozumienia działania broni, mamy na rynku AK (i AR) z wadami materiałowymi. Owszem, nic się w nich nie odkręca, ale uwierz mi lepiej dokręcać śruby. Nasz strzelnicowy Fedarm strzela idealnie, jak go wymyjesz to wygląda jak nówka. A jego rówieśnik AK ma n-te suwadło, kilka innych części i dwa razy naprawiany szkielet.

Zaraz zaraz, w fedarmach była już odkręcająca się nakrętka lufy a teraz jest urzadzenie wylotowe. A to są elementy którtych właściwe dokręcenie wymaga osadzenia w vise blocku bo jak już tu rozmawialiśmy nakrętka lufy musi być dokręcona z odpowiednim momentem, a wiec potrzebny jest klucz dynamometryczny, a urzadzenie wylotowe wymaga wlasciwiego ustawienia gdyż od spodu powinno być zamknięte żeby w czasie strzelania lezac nie unosil się pył z ziemii. Owszem, konstrukcje mają swoje przypadłości ale tu jest spieprzona kontrola jakości a kupujacy nie musi posiadac odpowienich narzedzi ani wiedzy jak ich użyć. I wmawianie że jak kogs to przeraża to powinien zakonczyć swoją przygodę z bronia na CoD jest bezczelne. Nieumiejętne naprawy i druciarstwo przy broni z braku odpowienich narzędzi kończą się wypadkami.
vz.58, NEA15 PDW 7,62x39, CZ P10C FDE, Taurus PT809E

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2019-09-04, 16:05

A ja się trochę pożalę.. A w domu nie mam komu, bo wiecie jak to jest.. Lepiej żeby "szyja" nie wiedziała co planuje "głowa rodziny" ;)
Nie mogę się żalić na FedArma, bo nie mam.. i to właśnie temat żalów :)
Wygląda na to, że cała dostawa poszła w sprzedaż detaliczną w Wawie.. Skoro koledzy pisali, że dostali telefony, pomimo, że zapisywali się niedawno.

Tymczasem sklep współpracujący z MU z moich okolic złożył zamówienie na 6 sztuk ok. pół roku temu i dotychczas nie dostali ani jednej sztuki * :(
A już się cieszyłem, że po powrocie z urlopu będzie na mnie czekał w sklepie fajny zestaw..

*proszę wziąć pod uwagę, że to informacja ze sklepu, której nie mam jak zweryfikować. Zresztą AR-15 to tylko kolejna z "zabawek" do szafy, a nie chleb, woda czy leki, niezbędne do życia i całość proszę potraktować z dystansem. Mogę spokojnie poczekać.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2019-09-04, 16:10

W prawidłowo wyprodukowanym AR15 nic się nie ma prawa samo odkręcić czy poluzować. Ani urządzenie wylotowe, ani nakrętka lufy, ani lufa z węzła ryglowego, ani śruby mocujące klucz gazowy do suwadła, ani chwyt pistoletowy, ani rura bufora. Jak producent dodaje niestandardowe rozwiązania, to też powinien zadbać o to żeby się nie ruszały. Wbrew powszechnemu mniemaniu AR15 to nie klocki lego - jego montaż wymaga zastosowania się do pewnych szczegółowych procedur, włącznie z używaniem tam gdzie trzeba odpowiednich klejów montażowych. Niestety często zdarza się że producenci, czy warsztaty składające AR15 idą na skróty, a czasami po prostu brak wiedzy i zrozumienia po co się robi pewne rzeczy tak, że aż żal bierze, jak się patrzy na efekt końcowy.

Od razu dodam, że ten komentarz nie odnosi się konkretnie do FedArm, ale widywałem takie sytuacje niestety nie raz i zgodzę się tu z @dziki_pl, że zdarza się to u producentów karabinów znacznie droższych niż FedArm. Natomiast, biorąc pod uwagę mój powyższy komentarz, nie zgadzam się z twierdzeniem, że każdy właściciel AR15 powinien sam sobie skręcać swój karabin, względnie poprawiać po tych co nie do końca właściwie zmontowali karabin. Pół biedy jak rezultatem jest karabin, który nie do końca działa, ale czasem skutkiem może być karabin zniszczony albo niebezpieczny w użyciu. Jak ktoś nie jest absolutnie pewny tego co robi oraz tego że ma właściwe narzędzia, to niech lepiej sam nie kombinuje.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2019-09-04, 16:33

Dla osób które miały cokolwiek nie dokręconego proszę o numery seryjne. QC jest w Fedarmie cały czas ulepszane, osoby które przepuszczają usterki są zwalniane.

montrala pisze:Natomiast, biorąc pod uwagę mój powyższy komentarz, nie zgadzam się z twierdzeniem, że każdy właściciel AR15 powinien sam sobie skręcać swój karabin

Może źle mnie odbieracie, ale uważam że broń nie jest dla każdego. Jak ktoś nie ma totalnie kultury technicznej to nie powinien jej mieć. To nie bezobsługowy telewizor, w broni producent zakłada że sam ją czyścisz i pielęgnujesz. Sam potrafisz usunąć zacięcie. Później trafia do serwisu broń zabrudzona nieprawdopodobnie, a takie zabrudzenia potrafią doprowadzić do tego że ma dębowe zacięcie i z nabojem w lufie jedzie do rusznikarza.
Ostatnio zmieniony 2019-09-04, 16:38 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
P_iter

Postautor: P_iter » 2019-09-04, 17:47

montrala pisze:
Natomiast, biorąc pod uwagę mój powyższy komentarz, nie zgadzam się z twierdzeniem, że każdy właściciel AR15 powinien sam sobie skręcać swój karabin, względnie poprawiać po tych co nie do końca właściwie zmontowali karabin. Pół biedy jak rezultatem jest karabin, który nie do końca działa, ale czasem skutkiem może być karabin zniszczony albo niebezpieczny w użyciu. Jak ktoś nie jest absolutnie pewny tego co robi oraz tego że ma właściwe narzędzia, to niech lepiej sam nie kombinuje.

Zwróć jednak uwagę, że większość uwag dotyczyła poluzowanej śruby chwytu lub osady. Przepraszam, ale dla mnie to kpina.
Pozdrawiam
P_iter

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2019-09-04, 18:06

Jesteśmy cały czas z Fedarmem w kontakcie w tej kwestii.
Przyczynę mamy już namierzoną i dążymy do 0% najmniejszych usterek.
Oczywiście materiały i części użyte do montażu są nadal wysokiej jakości.
Zacytuję ostatniego maila z przed minuty od szefa "I do understand and am very sorry that this happened on this order. We want to be sure to get you only the best QC'd products we have to offer - we have been looking back into this".

To że karabin jest tani nie oznacza że kompromisowy.
Chcemy by ten karabin był nadal postrzegany jako bardzo atrakcyjna oferta i że cena nie jest wynikiem kompromisów.

Renmonte
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Renmonte » 2019-09-04, 18:22

dziki_pl pisze:QC jest w Fedarmie cały czas ulepszane, osoby które przepuszczają usterki są zwalniane.

O masz....juz widze zawod w oczach tej wielodzietnej portorykanskiej rodziny, jak umiera ich amerykanski sen, kiedy ich jedyny zywiciel traci prace w Fedarmie, bo mial gorszy dzien i nie dokrecil tlumika plomienia....

Ps. Wyslalem PW z numerem :)

salve76

Postautor: salve76 » 2019-09-04, 19:03

biper pisze:A ja się trochę pożalę.. A w domu nie mam komu, bo wiecie jak to jest.. Lepiej żeby "szyja" nie wiedziała co planuje "głowa rodziny" ;)
Nie mogę się żalić na FedArma, bo nie mam.. i to właśnie temat żalów :)
Wygląda na to, że cała dostawa poszła w sprzedaż detaliczną w Wawie.. Skoro koledzy pisali, że dostali telefony, pomimo, że zapisywali się niedawno.

Tymczasem sklep współpracujący z MU z moich okolic złożył zamówienie na 6 sztuk ok. pół roku temu i dotychczas nie dostali ani jednej sztuki * :(
A już się cieszyłem, że po powrocie z urlopu będzie na mnie czekał w sklepie fajny zestaw..

*proszę wziąć pod uwagę, że to informacja ze sklepu, której nie mam jak zweryfikować. Zresztą AR-15 to tylko kolejna z "zabawek" do szafy, a nie chleb, woda czy leki, niezbędne do życia i całość proszę potraktować z dystansem. Mogę spokojnie poczekać.

Jeśli mowa o sklepie w okolicach Cisowej to niestety ale podobną przygodę miałem przy swoim zamówieniu FedArm u nich... zapomnieli.
Gdyby nie to że byłem w W-wie w okresie terminu dostawy w zeszłym roku to pewnie do tej pory bym nie miał FedArm.
Więc jeśli zależy Koledze na tym AR to sugeruję równolegle szukać/zamawiać w innym sklepie.

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2019-09-04, 19:36

O moim zamówieniu na bank nie zapomnieli, bo pierwotnie chciałem 16", potem zestaw 16+10.5 na jeden papier, a ostatecznie wybrałem 16" i 10.5" jako oddzielne, więc trochę tych wymian mailowych i telefonicznych było :). Druga rzecz - nie miałem żadnego problemu z realizacją z ich strony zamówienia na strzelbę.
A wiadomo, że w razie jakiegoś problemu łatwiej podjechać do Gdyni, niż do Wawy :)
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

csskmagnum

Postautor: csskmagnum » 2019-09-04, 20:40

Jeden Fedek jest dostępny w ARMS-ie w Częstochowie. Jak by ktoś chciał.

wojtas25

Postautor: wojtas25 » 2019-09-05, 16:55

Wymieniał ktoś oryginalne kolby z feda na jakieś proste ,niedrogie dobrze spasowane i może coś polecić ?

Evito

Postautor: Evito » 2019-09-05, 16:57

Założyłem MOE carabine fixed stock i chwyt MOE K2 oczywiście magpula.
Kolba sztywna, 0 luzu i wygodna - pod warunkiem że komuś pasuje w długości.
https://drive.google.com/file/d/1-8R9JF ... sp=sharing
Po wykonaniu zdjęcia jeszcze założyłem osłonę spustu magpula i +10 do coolfactora
Ostatnio zmieniony 2019-09-05, 17:00 przez Evito, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem pacyfistą :621:

wryg

Postautor: wryg » 2019-09-05, 18:26

Witam

Ja założyłem kolbę z HK 416 kupioną tu na forum za stówkę :) trochę lata ale super się do niej składa. Chwyt polecam też wymienić bo oryginalny jest do d...

Pozdrawiam
22 lr, 9x19 para, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge

zoom2
Status: Online

Postautor: zoom2 » 2019-09-05, 18:28

fotka fajna, szkoda tylko, że totalnie nieostra

wojtas25

Postautor: wojtas25 » 2019-09-05, 18:43

Coś takiego bym chciał, ale priorytet to spasowanie brak klekotania, ktoś to mierzył na feda ? Chcę też zachować możliwość składania. https://www.taiwangun.com/kolby-i-dodatki-2/minimalistyczna-kolba-karabinowa-black-castellan?from=listing&campaign-id=19
Ostatnio zmieniony 2019-09-05, 18:45 przez wojtas25, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”