Beretta BM59 - opinie?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Leśny Dziadek »

Czołem,
spotkaliście się z tym wynalazkiem? Ktoś testował, ktoś strzela? Wygląda "straśnie bojowo", zastanawiam się czy nie uatrakcyjnić oferty strzelnicy o takiego włoskiego Garanda?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: LARPAK »

Oglądałem to kiedyś w jednym sklepie.
Ciekawie zrobione - po wojskowemu. Podobno magazynki od M14 nie pasują.

Są pewne różnice spowodowane tym, że chcieli ominąć jakieś prawa licencyjne czy coś w tym stylu.

Jak cena dobra to można wziąć.
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Piotrek_114 »

Miałem

Jak się zastanawiasz to mogę z czystym sumieniem powiedzieć ,że warto. Konstrukcja raczej bezawaryjna chociaż ja zbyt dużo nie strzelałem. Fabryczny dwójnóg oraz kompensator na pewno na plus, w momencie rozłożenia celownika do granatów nasadkowych zamykasz automatycznie otwór na gazy powrotne.

W strzelaniu raczej przyjemny, do 100 metrów daje radę ( dalej nie strzelałem)
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: kaflon »

Strzelałem raz na 50 m i b.pozytywne odczucia. Na egzemplarzu z którego strzelałem były oznaczenia Springfielda przebite przez Berette. Czytalem albo film oglądałem w którym podawali info że Włosi przerabiali najpierw Garandy od wuja Sama na natowski nabój a potem skonstruowali na jego podstawie BM59. Czyli to trochę taki włoski M14 J. Więc to tak naprawde Garand przerobiony na nabój 7.62x51, z możliwością prowadzenia ognia ciągłego i miotania granatów nasadkowych, zasilany magazynkami. Wlosi robili też wersje ze skladana kolbą, chwytem pistoletowym i rkm chyba. Obejrzyj sobie w necie filmy amerykańskich blogerów w których wystawiają generalnie b.dobra opinie. Ze celniejszy od M14, lepiej wykonany, magazynki solidniejsze (drogie ok 200 PLN), zimowy spust itp. Mi też się podoba i chętnie bym sobie kupił tylko jako przerabiany na semi będzie niesprzedawalny :-(
Awatar użytkownika
goose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: goose »

byłbym wstępnie zainteresowany egzemplarzem nowym, nieużýwanym gdyby powstała koncepcja groupona na taką Berettę :027:
Adam1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 231
Rejestracja: 04 października 2017, 22:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Adam1983 »

Hej, odgrzewam temat, ktoś ma? Jak z celnością? Dlaczego przerabiam miałby być niesprzedawalny, chyba te, które pozostaną w obrocie, będą mogły być odsprzedawane?
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Dariusz DC »

jakby ktoś chciał to mam na sprzedaż :)
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
Gash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 05 czerwca 2016, 19:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Gash »

Rewelacyjny karabin. Przyjemny w obcowaniu. Porządnie wykonany. "Fun factor" bardzo wysoki. :)
Ceny w których można go kupić śmieszne. Jeden z najlepszych zakupów - mam wersję Truppe Alpine, ze składaną kolbą dla strzelców alpejskich. Springfield i inne amerykańskie napisy nie są niczym niezwykłym, bo to było w większości z wykorzystaniem amerykańskich części produkowane.
Ktoś napisał, że będzie "niesprzedawalny" jako przerobiony na samopowtarzalny.
To jest taka broń, że ją po prostu warto mieć i już, bez zamiaru sprzedawania, zwłaszcza w takich cenach jak np. w Polarmsie [zdaje się, że po 2500].
I kaliber słuszny. :)
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Własnie sie przymierzam do zakupu takowej. Tylko nie wiem za bardzo na co zwrocic uwage przy wyborze. No i mam jeszcze jeden dylemat a nie chce robic kilometrow na pusto po sklepach by miec porownanie. Chodzi o to ze w jednym ze sklepow maja takowa Berette ale za to w opisie uczciwie przyznaja ze Beretta została hermetycznie zapakowany i przekazana do składowania we Włoszech w 1998r. Niestety nie zakonserwowano prawidłowo lufy, która podczas składowania w pewnym stopniu zaszła korozją. Gwint jest ostry, ale po dokładnym wyczyszczeniu w wielu miejscach widać silne zmatowienie / drobne wżery. Jak dokladnie sie wywiedzialem w tym sklepie, praktycznie wszystkie te BM59 ktore przyszly do PL do roznych sklepo sa z jednego źródła i mają ten sam problem, tyle ze w mniejszym lub większym stopniu. A ze ceny w kazdym sa rozne, to zalezy od tego, kiedy przez sklep zostala sztuka sprowadzona i jak sobie licza dla siebie. Na ile to jest prawda. Oraz czy znaczaco takie cos wplywa na strzelanie z takiego egzemplarza, celnosc itp?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: LARPAK »

Kolega kupił w jednym sklepie ładnie zakonserwowaną BM 59 - niestety napalony był na nią jak szczerbaty na suchary - wszystko zakonserwowane.
Na strzelnicy jednak okazało się, że karabin sieje nawet na 50 metrach, lufa ma wżery i naloty rdzy.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Mateusz70 »

LARPAK pisze:Kolega kupił w jednym sklepie ładnie zakonserwowaną BM 59 - niestety napalony był na nią jak szczerbaty na suchary - wszystko zakonserwowane.
Na strzelnicy jednak okazało się, że karabin sieje nawet na 50 metrach, lufa ma wżery i naloty rdzy.
Jeśli ma wżery i nalot rdzy, to pewnie kolega kupił i nie zauważył, że broń już była w "stanie kolekcjonerskim". Też się spotykałem z przypadkami, gdy ktoś chwalił się wspaniale wyglądającym egzemplarzem z kolekcji, tyle że siał po tarczy. Poza tym, z fabryk co jakiś czas wychodzą gorsze sztuki.
Ostatnio zmieniony 01 października 2019, 22:28 przez Mateusz70, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: LARPAK »

Nie raz robił zakupy w tym sklepie i był zadowolony, a że sprzęt mu się podobał to kupował "sercem" i skoro broń była mocno zakonserwowana to też nie bardzo mu się chciało usuwać całą kosmolinę czy co tam na niej było w sklepie.

Na szczęście sklep przyjął zwrot.
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

No to jak to w sumie z nimi jest? Bo opisana wyzej sytuacje przedstawił mi jeden Pan w jednym sklepie w ZachPom.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Leśny Dziadek »

dobrze przedstawił. One mają te problemy z lufami. Są fosfatowane, wyglądają jak nówki, ale trzeba sporo przebrać, by wybrać egzemplarz który wygląda jak inne, lecz w odróżnieniu od innych trzyma skupienie

A ta oddana sztuka.... coś mi świta, że po oddaniu do sklepu, strzela teraz na pewnej króciutkiej parunastometrowej strzelnicy na Dolnym Śląsku, z ludźmi, którzy nie mają wymagań większych niż trafić w tarczę :wink:
czak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: czak »

Dokładnie, też słyszałem o problemie z lufami. Kwestią zasadniczą jest czy to wynika z wcześniejszego intensywnego użytkowania w armii, czy też słabej jakości ich wykonania, czy po prostu złego zakonserwowania. Leśny Dziadku widziałeś egzemplarze z lufami naprawdę trzymającymi skupienie? Karabin sam w sobie jest naprawdę fajny i strzelanie z niego jest bardzo przyjemne, pomimo użycia dość silnego naboju.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”