Strzelanie do figur geometrycznych

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelanie do figur geometrycznych

Post autor: oscyp »

Cześć,
jakiś czas temu byłem ze znajomymi na strzelnicy i dorwaliśmy tarczę z kolorowymi figurami geometrycznymi. O taką:
Obrazek
Bawiliśmy się zupełnie rekreacyjnie z kałacha na 50m leżąc.

Ku mojemu zdziwieniu moje strzały celowane w czerwone figury leciały +/- tam gdzie chciałem, ale te które słałem w stronę niebieskich - układały się wyraźnie ok 5-6cm na prawo od celu.

Szczerze mówiąc nie wiem do czego konkretnie służą te tarcze, ale zaobserwowane zjawisko mnie zaciekawiło - ma ktoś na to naukowe wytłumaczenie? Czy po prostu mój wzrok już nie ten? :D
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie do figur geometrycznych

Post autor: LARPAK »

Może to być wzrok nie ten - różnie to bywa.

Tarcza taka służy na ogół do strzelania z pistoletu na krótkie dystanse i ćwiczy orientację.
Prowadzący podaje np. kwadrat - wtedy strzelec oddaje po określonej liczbie strzałów do każdego kwadratu, lub niebieski trójkąt itd. itd. Strzelec musi wtedy np. zlokalizować cel, dobyć broń, wycelować i oddać strzał jak najszybciej.
Stosuje się różne wersje tego typu tarcz np. z cyframi dodatkowo, inne kształty czy ustawienia trójkątów itd.

Możesz sobie sam na drugiej strony tarczy narysować flamastrem (lub wyciąć z papieru) różne kształty i zwróć uwagę, że celowanie jak i układanie się przestrzelin gdy strzelasz do pionowego jak i poziomego prostokąta czy trójkąta ustawionego czubkiem do dołu jak i góry jest różne - inaczej przyrządy zasłaniają nam obraz figury.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”