Diamondback db9rb i odmiany

Moderator: Moderatorzy WBP

wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: wiciuryn1 »

xxxam pisze:Sorki ale byłem mocno AFK

Zamek zaokrąglony ale nieznacznie - bolt catch działa ok

Wszystkie magazynki chodzą mi zarówno w DB jak i G19
U mnie magazynki działają w karabinie okej. Problem jest z samym magazynkiem. Po załadowaniu więcej niż pięciu naboi follower zaczyna się z nabojem klinować a górne naboje latają luzem i wypadają z magazynka
W klubie oryginalne glocka działają perfekt
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: wiciuryn1 »

Obrazek

Z ciekawości pierwszy lepszy bolt carrier z netu
Krawędź nie jest szlifowana

Tak z ciekawości klinują się naboje
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 10:45 przez wiciuryn1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: lasooch »

azrael88 pisze:Czyli, gdybym mieszkał w USA to te wszystkie części by mi wymienili na nowe, no ale że nie mieszkam a oni nie mogą mi tego wysłać bo im nie wolno, poprosili żebym się zwrócił do sklepu w którym kupiono broń. W poniedziałek piszę maila do warszawskiego Gun Center :)
Powodzenia z tym sklepem życzę :roll: W moim karabinku diamondback (db15) też po zakupie znalazło się parę problemów. Sprzedawca przepraszał, obiecywał dosłanie nowych części (w zasadzie aż nowych śrub, normalnie rocket science). Oczywiście do dziś nic nie dostałem, jedynie przestał reagować na moje wiadomości i wezwania do naprawy.
Ale dobry pomysł mi poddałeś, też się odezwę do działu technicznego DB :idea:
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: azrael88 »

lasooch pisze:
azrael88 pisze:Czyli, gdybym mieszkał w USA to te wszystkie części by mi wymienili na nowe, no ale że nie mieszkam a oni nie mogą mi tego wysłać bo im nie wolno, poprosili żebym się zwrócił do sklepu w którym kupiono broń. W poniedziałek piszę maila do warszawskiego Gun Center :)
Powodzenia z tym sklepem życzę :roll: W moim karabinku diamondback (db15) też po zakupie znalazło się parę problemów. Sprzedawca przepraszał, obiecywał dosłanie nowych części (w zasadzie aż nowych śrub, normalnie rocket science). Oczywiście do dziś nic nie dostałem, jedynie przestał reagować na moje wiadomości i wezwania do naprawy.
Ale dobry pomysł mi poddałeś, też się odezwę do działu technicznego DB :idea:
Tzn, masz karabinek na gwarancji ale odpuściłeś bo ci się nie chce z nimi kopać?

Wg mnie gwarancja to rzecz święta, no i solidna podstawa w postaci opinii DB. Zobaczymy...
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: azrael88 »

Mały update:
Dotarły do mnie fanty - ciężki bufor FM-9, enhanced bolt catch POFa i mechanizm spustowy ALG ACT.

Całość zmontowana wczoraj i przestrzelana dzisiaj. Sprzęt chodzi jak zły, nic nie tnie, kultura pracy spustu ALG o niebo lepsza niż milspeca z zestawu. Ciężki bufor faktycznie ciężki bo waży 181g a nie 84g jak standard od AeRa.

Ciekawostka dotycząca magazynków. Na dołączanym do DB przezroczystym 33nb zamek zostaje w tylnej pozycji po ostatnim naboju, na 33nb KCI nie zostawał - przynajmniej do momentu wyciągnięcia sprężyny i rozciągnięcia jej. Teraz jest OK. Testowałem też kilka oryginalnych magazynków glocka 17nb, na trzech egzemplarzach było cacy, na jednym też zamek się nie blokował. Tutaj również rozciągnięcie sprężyny pomogło.
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: wiciuryn1 »

To dobrze
Tylko tak trzymać
U mnie już nie spada samoczynnie, więc też jestem zadowolony
simons.garage
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 01 lipca 2018, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: simons.garage »

Witam Panowie
Jestem (byłem?:) zainteresowany zakupem DB9rb. Myślałem też o Scorpionie, ale cena DB 1k niższa więc też zacząłem brać go poważnie pod uwagę tym bardziej, że na żywo wygląda bardzo solidnie. Przeczytałem cały ten temat i ten o DB15 i trochę się zmartwiłem. Cały czas przewija się temat wymiany elementów w nowo zakupionych sprzętach i to mnie mocno zmartwiło. Dorabianie elementów, ściąganie z USA itd. nie interesuje mnie. Oczekiwałbym by po zakupie cieszyć się z DB na strzelnicy i inwestować najwyżej w optykę i udogodnienia manualne, a nie w coś co powinno być dopracowane w 100%. Czy te problemy to coś masowego czy jakieś pojedyncze przypadki? Być może w ten sport to wszystko jest wkalkulowane, może się nie znam, jestem żółtodziobem, może mam zbyt duże oczekiwania. Moje plany na DB czy Scorpiona to strzelanie pare razy w miesiącu po ok 200 kulek, a jeśli ktoś pisze, że po 500 może być juz problem to straszna lipa.
Właściwie to też nie wiem czego od Was oczekuje :) Chyba tego, że mnie uspokoicie:)
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: wiciuryn1 »

Uspokajam cię :-D
Oczywiście ja miałem problem - ze źle dorobioną krawędzią zamka- ale to chyba tylko ja.
Chłopaki za bardzo nie krzyczą, że coś im nie pasuje.
To samo ze zostawaniem zamka w tylnym położeniu po ostatnim naboju. Niestety to są najtańsze karabiny w swojej klasie - można spodziewać się niedoróbek. Chociaż zgadzam się z tobą - nie powinno ich być - no ale.....
Jeśli chcesz coś co nie ma problemu wieku dziecięcego bądź cenowego- bierz scorpiona. Spust ponoć bardzo twardy, ale nie słyszałem o niedoróbkach. Z tego co czytałem - też brałem go pod uwagę - to śmiga na wszystkim. Co prawa ma bardzo krótką lufę i nie ma systemu ar15, ale do dynamiki na małych torach spokojnie wystarczy.
Ja go nie wziąłem ze względu, iż chciałem konstrukcję ar15 ( 223 jeszcze nie mam ale kupię w przyszłym roku, a trening dokładnie taki sam). Jednak ma bardzo dobre opinie.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: xxxam »

simons.garage pisze:Właściwie to też nie wiem czego od Was oczekuje :) Chyba tego, że mnie uspokoicie:)
Cała kombinacja to wymiana bufora i jego sprężyny - to dla niezawodności i kultury pracy. A co dalej w nim zmieniać to już podobnie jak w każdym AR-e - można nic a można wszystko :-)

BTW. Wczoraj wreszcie skorzystałem z chrono i potwierdza to teorię - można spokojnie stosować słabszą amunicję, co dodatkowo poprawia wrażenia ze strzelania. Ta sama kulka ma ok 8-10% większą Vo na 10" lufie niż na 4.5". (124gr na G19 - PF 122, te sam nabój na DB9R 10" - PF131)
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: azrael88 »

simons.garage pisze:Witam Panowie
Jestem (byłem?:) zainteresowany zakupem DB9rb. Myślałem też o Scorpionie, ale cena DB 1k niższa więc też zacząłem brać go poważnie pod uwagę tym bardziej, że na żywo wygląda bardzo solidnie. Przeczytałem cały ten temat i ten o DB15 i trochę się zmartwiłem. Cały czas przewija się temat wymiany elementów w nowo zakupionych sprzętach i to mnie mocno zmartwiło. Dorabianie elementów, ściąganie z USA itd. nie interesuje mnie. Oczekiwałbym by po zakupie cieszyć się z DB na strzelnicy i inwestować najwyżej w optykę i udogodnienia manualne, a nie w coś co powinno być dopracowane w 100%. Czy te problemy to coś masowego czy jakieś pojedyncze przypadki? Być może w ten sport to wszystko jest wkalkulowane, może się nie znam, jestem żółtodziobem, może mam zbyt duże oczekiwania. Moje plany na DB czy Scorpiona to strzelanie pare razy w miesiącu po ok 200 kulek, a jeśli ktoś pisze, że po 500 może być juz problem to straszna lipa.
Właściwie to też nie wiem czego od Was oczekuje :) Chyba tego, że mnie uspokoicie:)

Kolego, niestety DB standardowo w karabinku 9mm daje zwykły bufor i sprężynę jak w AR w kalibrze .223 Rem. To powoduje szybkie zużywanie kilku istotnych elementów. Jak napisał xxxam - wymiana bufora na specjalnie dociążony do karabinków 9mm to wszystko co trzeba zrobić, ja mam bufor który działa z normalną sprężyną, nie wymieniałem jej.
Nie wiem jak jest w innych AR9: Nordic, Angstadt czy JP - to są sprzęty za ok 9k plnów, więc może tam producenci zadbali o takie "błahostki" skoro płaci się 2x więcej za karabinek.
simons.garage
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 01 lipca 2018, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: simons.garage »

Dzięki Panowie za przydatne informacje.
Od wczoraj jestem posiadaczem SCORPIONA :-D 8-)
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: xxxam »

simons.garage pisze:Od wczoraj jestem posiadaczem SCORPIONA :-D 8-)
ićstont ;-)
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: wiciuryn1 »

simons.garage pisze:Dzięki Panowie za przydatne informacje.
Od wczoraj jestem posiadaczem SCORPIONA :-D 8-)
Nie jesteś może z ł<dzkiego? :-D
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: wiciuryn1 »

simons.garage pisze:Dzięki Panowie za przydatne informacje.
Od wczoraj jestem posiadaczem SCORPIONA :-D 8-)
Nie jesteś może z łódzkiego? :-D
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2018, 15:52 przez wiciuryn1, łącznie zmieniany 1 raz.
simons.garage
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 01 lipca 2018, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: simons.garage »

wiciuryn1 pisze:
simons.garage pisze:Dzięki Panowie za przydatne informacje.
Od wczoraj jestem posiadaczem SCORPIONA :-D 8-)
Nie jesteś może z łódzkiego? :-D
nie, nie jestem :shock:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”