Anschutz 1903 Benchrest - skupienie na 50m

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 499
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Anschutz 1903 Benchrest - skupienie na 50m

Post autor: GC »

Cześć,

Zmodyfikowałem post GC - może rozwinie się ciekawy temat :one:
tommylee


Poniżej tarcza strzelona podczas zawodów BR50 (25.02.2018)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2018, 19:02 przez tommylee, łącznie zmieniany 3 razy.
MariuszW-ielki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 06 grudnia 2014, 22:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: MariuszW-ielki »

Czy mógłbyś przedstawić taką tarczę ze 100m? Bo jak rozumiem ta jest z 50 tak?
From a place you will not see comes a sound you will not hear...
Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 499
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: GC »

Tak to tarcza na 50m niestety nie zaliczyłem żadnych zawodów na 100m (uważam że tylko oficjalne wyniki z zawodów potwierdzają możliwości sprzętu)
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: Officer_199 »

Nie obraź się, ale oficjalne wyniki z zawodów nie mówiąc nic o możliwościach sprzętu, co najwyżej o możliwościach strzelca.

Anschutz robi bardo dobre lufy i potrafią one znacznie więcej na 50m, niż to, co pokazano na tarczach- tutaj, to jest siewnik. Oczywiście w przypadku, kiedy mamy dobrze dobraną amunicję (jest to kluczowy czynnik).
Żebym nie został źle odebrany- nie kwestionuję tutaj jakości sprzedawanego sprzętu, wręcz odwrotnie- uważam, że stać go na znacznie lepsze wyniki pod warunkiem, że nie było jakiś ingerencji.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: Hermes »

Ja widzę źle dobraną amunicję...
Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 499
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: GC »

Hermes pisze:Ja widzę źle dobraną amunicję...

Koledzy bez urazy a ja widzę że nigdy nie uczestniczyliście w zawodach - BR50 (na otwartej strzelnicy gdzie stanowiska są losowane a wiatr hula, że hej,hej,hej)
Officer_199 pisze:Nie obraź się, ale oficjalne wyniki z zawodów nie mówiąc nic o możliwościach sprzętu, co najwyżej o możliwościach strzelca.
Tarczę wkleiłem po to by pokazać możliwości sprzętu a nie operatora wiadomo że jeśli braknie kilku punktów to zawsze może być lepiej z doświadczenia wiem że by uzyskać bardzo dobry wynik zachowana musi być kolejność (sprzęt,amunicja,warunki na torze,operator)
Officer_199 pisze: Anschutz robi bardo dobre lufy i potrafią one znacznie więcej na 50m, niż to, co pokazano na tarczach- tutaj, to jest siewnik
Siewnik ? zapraszam na zawody BR50 w kwietniu jeśli zawody ukończysz z lepszym wynikiem niż 244 pkt (w jednej z dwóch serii osobiście wręczę Ci 5 paczek Lapuy Center X) :-D

Wesołych Świąt :one:
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: Officer_199 »

GC pisze:
Officer_199 pisze:Nie obraź się, ale oficjalne wyniki z zawodów nie mówiąc nic o możliwościach sprzętu, co najwyżej o możliwościach strzelca.
Tarczę wkleiłem po to by pokazać możliwości sprzętu a nie operatora
Wklejone tarcze pokazują właśnie coś dokładnie odwrotnego.
GC pisze: Siewnik ?
Tak, siewnik.
Powtórzę raz jeszcze- nie oceniam Twoich umiejętności, w jakiś tam zawodach, tylko oceniam to, co ten sprzęt rzeczywiście potrafi w warunkach, do jakich został pierwotnie stworzony, czyli do konkurencji KDW.
Po prawidłowym dobraniu amunicji, te karabinki robią jedną dziurę w tarczy na 50m.

Więc nie unoś się, bo zupełnie nie chodzi mi o ocenę Twoich umiejętności, tylko zamieściłem swoją ocenę dotyczącą 1903 i wyników, jakie potrafi ten sprzęt wykręcić.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 9
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: fusz »

@Officer_199, ale Ty zauważyłeś, że mowa jest o tarczy z zawodów, które nie odbywały się na zamkniętej strzelnicy?

Nie można brać tego wyniku jako "bezwzględne możliwości sprzętu", tylko jako "tak można strzelić na zawodach benchrestowych".
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: LARPAK »

Officer_199 pisze:
GC pisze:
Officer_199 pisze:Nie obraź się, ale oficjalne wyniki z zawodów nie mówiąc nic o możliwościach sprzętu, co najwyżej o możliwościach strzelca.
Tarczę wkleiłem po to by pokazać możliwości sprzętu a nie operatora
Wklejone tarcze pokazują właśnie coś dokładnie odwrotnego.
GC pisze: Siewnik ?
Tak, siewnik.

...

Po prawidłowym dobraniu amunicji, te karabinki robią jedną dziurę w tarczy na 50m.

Więc nie unoś się, bo zupełnie nie chodzi mi o ocenę Twoich umiejętności, tylko zamieściłem swoją ocenę dotyczącą 1903 i wyników, jakie potrafi ten sprzęt wykręcić.
Kolego weź popatrz jeszcze raz na te tarcze.

Teraz popatrz jeszcze raz.

I poza kilkoma odskokami to masz tam same 10.
Teraz uruchom sobie nieco wyobraźnię przestrzenną lub nawet dwu wymiarową i zestaw te wszystkie przestrzeliny na jednej tarczy i wyjdzie Ci właśnie ta jedna dziurka z małymi odskokami (m.in. 8).
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: Markm »

Jakieś modyfikacje systemu były przeprowadzane?

Na zawodach snajper bz 100m (otwarta strzelnica!) widziałem wynik 93/100, pola 10 takie same jak na zamieszczonych przez Ciebie, a więc jeżeli zamieszczone tutaj są z 50m to bardzo słabo...
(dla zainteresowanego ŚZSS/ wyniki 2017/ klasyfikacja śląski turniej strzelecki 2017)
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: Officer_199 »

LARPAK pisze:
I poza kilkoma odskokami to masz tam same 10.
Teraz uruchom sobie nieco wyobraźnię przestrzenną lub nawet dwu wymiarową i zestaw te wszystkie przestrzeliny na jednej tarczy i wyjdzie Ci właśnie ta jedna dziurka z małymi odskokami (m.in. 8).
Dobrze- kończę dyskusję ostatnim postem, ponieważ macie naprawdę problem z przeczytaniem ze zrozumieniem tego, co napisałem. A starałem się naprawdę w sposób możliwie najmniej skomplikowany ująć to, co chciałem przekazać.

A więc powoli, kilka głębokich oddechów, żeby nie wyszła z tego bezsensowna gównoburza, bo nie jest to moim zamiarem.

Karabinek Anschutz 1903 jest typowym sprzętem tarczowym. Więc szanowni czytający, odrzućcie swoje przyzwyczajenia z pozostałych zawodów, gdzie strzały w okolice 8-ki są wyczynem i publika bije brawo. Przenieśmy się na wyczynowe podwórko np Mistrzostw Polski, gdzie strzelano KDW. I teraz wyobraźcie sobie, że na takich zawodach strzał inny, niż 10-ka praktycznie przekreśla Wasze szanse na podium.
Więc teraz czas start z wyobraźnią jak precyzyjnym karabinkiem musi być taki Anschutz, żeby umożliwiał taki strzał+ jaki musi być dobór amunicji do tego, aby wszystko się zgrało.

Napisałem "siewnik", przez co Autor tematu i wtórujący Mu szanowni Koledzy zareagowali oburzeniem, które być może nie pozwoliło na wyciągnięcie prawidłowych wniosków z napisanego przeze mnie tekstu.
Moim zamiarem było jedynie zwrócenie uwagi na fakt, że te tarcze słabo odzwierciedlają możliwości tego typu sprzętu w fabrycznej konfiguracji, a pokazują tylko i wyłącznie możliwości strzelca, których nie będę oceniał i nie chcę oceniać- być może są doskonałe, nie wiem tego.
Faktyczne możliwości pokazuje np tarcza dołączana przy zakupie takiego sprzętu, lub samodzielne wykonanie testów najlepiej z imadła w odpowiednich warunkach i różnymi rodzajami/partiami danej amunicji.

Autorowi życzę pomyślnej sprzedaży i przepraszam za takie rozwinięcie wątku tam, gdzie to mieć miejsca nie powinno.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: Hermes »

wiatr na 50 m. powiadasz...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: LARPAK »

To chyba sam nie rozumiesz, że oceniłeś nic innego jak możliwości strzelca (bo w sumie tylko to pokazuje ta tarcza), a nie możliwości karabinka przy czym twierdzisz, że to sprzęt sam strzela.

Jak już odnosisz się do jakiś mistrzostw czy innych zawodów i wyników tam uzyskiwanych to pamiętaj, że na każdych zawodach są pierwsze i ostatnie miejsca - nawet na tych, gdzie są najlepsi z najlepszych...
MariuszW-ielki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 06 grudnia 2014, 22:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: MariuszW-ielki »

Ale g..o burzę rozpętałem... sorry chłopaku, chciałem tylko zobaczyć tarczę ze 100m, bo tam już można coś ocenić, 50m wg mnie nie jest miarodajne.
From a place you will not see comes a sound you will not hear...
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Anschutz 1903 Benchrest (Opole)

Post autor: variag »

Przepraszam za mały OT.
Z kbks strzela się jednak na 50 metrów częściej niż na 100, gdzie strzelanie na 100 metrów jest już wielką loterią - a to z wielu powodów. A piszę to z wieloletniego doświadczenia w tej "zabawie".
Poniżej porównanie tarczy typowej dla kbks na 50 metrów z regulaminową tarczą BR-50.
Praktycznie każda dziewiątką na tarczy BR-50 jest pewną "dychą" w Ksp. A zwykła "dycha" w BR-50 jest 10x w Ksp.
Obrazek
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”