Pistolet kaliber 45

Moderator: Moderatorzy WBP

AleksanderBronski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 22:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pistolet kaliber 45

Post autor: AleksanderBronski »

Witam proszę o polecenie jakiegoś celnego pistoletu kal 45. Do tarczy i do dynamiki mam już broń 9 mm teraz kolej na zabawę z większym tematem. Cel to przyjemność mocnego strzału, poczucie mocy i wiatr we włosach;) W zasadzie tylko do tarczy. Cena nie jest szczególnie ważna. Raczej celność i jakieś ogólne wrażenia strzeleckie. Podpowiedzcie coś w tym temacie z krótkim uzasadnieniem. Z góry dziękuje

A.
comatose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 24 września 2011, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: comatose »

Jedyny .45 z jakim miałem styczność to CZ97, strzelało się z tego bardzo przyjemnie i gdybym miał kupować to wybrałbym ten model. Z pewnością wpływ na wybór miałoby to, że jestem jestem fanem pistoletów z kurkien na metalowym szkielecie, jak również bardzo lubię pistolety CZ. Co do celności to podejrzewam, ze to Ty będziesz ograniczał pistolet a nie na odwrót. Jak to z każda bronią bywa najlepiej przed zakupem wziąć do reki i postrzelać.
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: mrq »

Polimer - HK. Był chyba nawet niedawno do wzięcia na forum. Metalowy - zobacz BULa.
coval
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 09 września 2009, 11:49
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa, Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: coval »

Jeśli to jest Twoim celem:
Cel to przyjemność mocnego strzału, poczucie mocy i wiatr we włosach;)

To kup sobie Glocka 20 w 100mm AUTO.

Amunicja Norma lub Buffalo Bore i masz zapewniony wiatr we włosach w w potrójnej dawce (patrząc na wartości energetyczne porządnej amunicji 10MM AUTO) - no może w podwójnej :-)

C.

P.S. Z CZ 97 strzelałem raz od znajomego na strzelnicy - podobne wrażenie co przedmówca - fajna broń strzela delikatnie jak 9mm (więc chyba nie tędy droga do tego wiatru...................)
338 Lapua - 300 grains of diplomacy
coval
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 09 września 2009, 11:49
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa, Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: coval »

LOL
Oczywiście Klocek w 10mm AUTO, a nie w jakimś magicznym 100mm AUTO

Sorry
338 Lapua - 300 grains of diplomacy
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: Sebastian »

M1911. Przeciez o to chodzi w .45 ACP. - domkniecie figury. Ale zapomnij o wybitnej celnosci.
Drugie miejsce to CZ97 - ale ! - ale to tylko skalowana CZ75. Jezeli posiada sie w 9 duzej roznicy nie ma. To tak jak Passat z mocniejszym silnikiem. Wciaz Passat.
Rozne plastiki w .45 - dla mnie nieporozumienie. Nie ten kaliber.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 20:16 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: m2c »

Koniecznie musi być pistolet? ;) Jest tyle fajnych kalibrów rewolwerowych dla amatorów mocnych wrażeń. .44, .454, .460 ;)
Ale wracając do tematu, to z .45 nic mi nie leży w dłoni tak dobrze jak 1911, dlatego czekam na tego cholernego Bula. Do tego przyjemny spust.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: Shooter7 »

Od siebie polecil bym 1911 Springfield Armory.

:wink:
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: Hubert »

Sig Sauer P220 Match Mastershop .45ACP cały w nierdzewce z alu okładzinami. Cena takiego modelu dosyć wysoka jak na zabawkę dla dużych chłopców. Poczytaj na zagranicznych forach lub trochę filmów da Ci odpowiedź co to za pukawka. W rękach naprawdę dobrego strzelca potrafi wykręcić przyzwoite skupienie na 25m. Koledzy to potrafią, mnie za bardzo to nie wychodzi. Nie mam na tyle czasu żeby się z nim zaprzyjaźnić jak z innymi moimi Sigami. Będę go wystawiał na sprzedaż razem z amunicją bo zmieniła mi się koncepcja i zakochałem się w rewolwerach. Choruję na rewolwer .357 stąd mam w planach przemeblowanie 2 sztuk Siga - P220 .45ACP i jeszcze jakiś inny oddam w dobre ręce za stosowną zapłatą.
Z innych .45 to miałem okazję pobawić się Sig 1911 i choć to nie moja bajka z bezpiecznikiem we chwycie to strzelało się z niego przyjemnie.
Na Pardini GT45 przy elaboracji można wykręcić fantastyczne wyniki.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: mrq »

W BULu jest gruba, stożkowa lufa (może być pokryta azotkiem tytanu - złota). Można też BULa zamówić z dowolnymi nacięciami na szkielecie, jak chcesz (oczywiście nie za darmo). Polecam wersję IPSC Trophy w 1911 - ma regulowane przyrządy i poprawiony spust albo SAS II.
ophiuchus
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 22:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: ophiuchus »

Podobnie jak wyżej, ze swej strony mogę zasugerować jakąś odmianę 1911, w zależności od zasobności portfela. Co do celności, to nie jestem dobrym strzelcem, a tak wyglądała tarcza na 25m po dwumiesięcznej przerwie od strzelania w ogóle, a za to po pierwszym wzięciu do ręki Colta:

Obrazek

Wrażenia świetne, broń wizualnie ładna, no i zawsze to +10 do respektu na strzelnicy ;) Innych czterdziestek piątek nie miałem w rękach, więc niestety wrażeniami porównawczymi się nie podzielę.
Slavia 634 + Daisy Powrline 3-9x32
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: FranekDolas »

Nie znam twoich możliwości finansowych ale poszukałbym PetersStahl Multicaliber. Śni mi się po nocach niestety już nie te czasy kiedy można było kupić go za 500 - 700 ojro. 1500 - 2000 trzeba zapłacić ale bez wątpienia warto.

http://www.egun.de/market/item.php?id=6890720
Tu masz np. takiego pieszczoszka, 6 cali lufa poligonalna, rygluje się w powiększonym oknie wyrzutowym a występ odryglowujący masz w urządzeniu oporopowrotnym. Podobno HK zerżnęli to od niego w serii USP. Tylko ta ostroga z przodu chwytu mi się nie podoba - reszta perfekcja.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 21:38 przez FranekDolas, łącznie zmieniany 1 raz.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: Raffael »

AleksanderBronski pisze: Cel to przyjemność mocnego strzału, poczucie mocy i wiatr we włosach;) W zasadzie tylko do tarczy.
Jak w 45ACP, to tylko konstrukcje 1911. Są wrażenia, jest kultowość, jest prostota i niezawodność. Co z tego, że np. XDM 45 mniej kopie, a CZ97 jest celniejsza i jeszcze mniej kopie. Konstrukcja 1911 jest nieśmiertelna. A jaki producent? Od zgrubnego Norinko, poprzez tanie i całkowicie poprawne i niezawodne tureckie (Tisas, Girsan), przechodząc obok szpanerskiego Kimbera, po Remingtona, Rugera, Colta, S&W i ... CZ 1911 (i wiele innych, droższych).
Ciekawą konstrukcją jest także s&w 4506 (w Miami Vice w 3 i 4 sezonie Sonny Crockett miał s&w 645 - poprzednią generację)
Współczesne polimery w kalibrze 45ACP nie mają tej magicznej mocy.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Diablo83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwietnia 2016, 08:53
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: Diablo83 »

To z innej bajki. Jeden z ulubieńców Hollywood, w filmach świetnie się prezentuje. Na żywo duży, brzydki i uwielbiam z niego strzelać, mój króliczek jak już ogarnę podstawowe potrzeby - HK Mark 23.
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet kaliber 45

Post autor: FranekDolas »

Bywają ale cena w okolicach 7k, też ślicznotka :)
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”