Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Moderator: Moderatorzy WBP

poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: poeta »

Może sugerowali się najdłuższym magazynkiem dostępnym na rynku, nie wiele osób wystrugało by sobie takiego cudaka jak w twoim karabinie.
I jeszcze gdzie dorwałeś 10'' z tego co widzę cenzin nie oferuje innych niż 16'' a nie widzę sensu kupowania takiej długiej lufy, strzelanie u Nas najczęściej będzie na osiach zrobionych pod pistolet czyli dość ciasnych żeby z taką miotłą tam biegać jeszcze
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: xxxam »

@poeta
nie wiem czym się sugerowali, a przedłużki z tego co widziałem to ludzie mają nawet fajniejsze niż mój taccom :-)

Kupiłem od Janka z Progresu jak tylko się pojawiły w Polsce (Cenzin chyba miał je później). Wg mnie 16 cali tez jest zbędne - chyba że ktoś chce mieć tak samo jak w swoim 223. W USA z racji komplikacji z SBRem dominują 16tki - u nas nie ma tego problemu
Awatar użytkownika
traffic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 26 października 2018, 00:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: traffic »

xxxam pisze:To jest (może być) przypadłość wszystkich AR9 ze względu na to, że ten układ nie został zaprojektowany do swobodnego odrzutu. Podobnie elementy takie jak : niekompatybilne spusty, łamiące się iglice, rozklepujące bufory się zdarzają. TTTM
Tak, zdarzają się tam gdzie konstruktorzy nie przyłożyli się do przystosowania układu do takiego działania. Tak jak w przytoczonym wcześniej TROY-u.
A, z mojego doświadczenia (a nie studiowania internetu i instrukcji) wynika że poziom wykonania AR9 jest b. różny i rośnie oczywiście wraz z ceną.
Ostatnio strzelam z ANGSTADT UDP-9 i jakoś wszystko działa (jak na razie... :-D ) bez zarzutu.
A wracając do instrukcji TROY-a, napisałeś: "Przecież miałeś napisane - Bolt catch to nie to samo co LRBHO. Instrukcja wspomina o tym pierwszym."
Tak, zgadza się ale dalej jest zdanie:
"When the last round has been fired from the magazine, the bolt catch will not engage and the
bolt/bolt carrier will be held to the rear in an open position.
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Muminek69 »

długość lufy - jak zwykle to kwestia bardzo osobista, ale po jakiś paru próbach strzelania PCC jak dla mnie optymalna zaczyna być 12"-14". Ja na razie mam 16" i jakoś nie przeszkadza ona nadmiernie ;) choć czekam na upper z 14".
Mam nadzieję, że u nas jak i w innych krajach będą zawody tylko dla PCC gdzie długość lufy zacznie mieć znaczenie i nie będzie (jak dla mnie) bezsensownego strzelania pod nogi z przyłożenia, bo fajnie :)

a co do magazynków - no cóż przedłużka zawsze do treningu się przyda :)
Pozdrawiam,
Krzysztof
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: ubejane »

Muminek69 pisze:(...)
Mam nadzieję, że u nas jak i w innych krajach będą zawody tylko dla PCC gdzie długość lufy zacznie mieć znaczenie i nie będzie (jak dla mnie) bezsensownego strzelania pod nogi z przyłożenia, bo fajnie :)(...)
1-2 czerwca 2019 będą Mistrzostwa Polski PCC (L3) w Parzęczewie (strzelnica Shooting-Academy)
Najdłuższe tory będą miały cele w odległości 50-60m na pewno
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2018, 23:03 przez ubejane, łącznie zmieniany 1 raz.
SP7MM
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Muminek69 »

Tak tylko w 2019 :)
Pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Spitfire24 »

Muminek69 pisze: choć czekam na upper z 14".
A z jakiej firmy i czy tylko dla Ciebie czy też w ogólnej sprzedaży ?
Ja myślałem o 12,5" i coś takiego jest z LUVO, tylko nikt z tego nie strzela a i w necie opinii nie ma.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Muminek69 »

Obecnie mam Nordic Components NC-PCC16 a upper będzie tez od nich - mają być na początku roku (podejrzewam koniec 1Q)

Jak szukałem dla siebie PCC ten wybór dla mnie był optymalny pod względem jakość/cena. Po modach jakie sobie zrobiłem (spust z MilSpec na sportowy, kolba z regulowanej na stałą, no i trochę koloru dla rozweselenia ) dla mnie jest bardzo fajną platformą. Prawdopodobnie z nowym upperem (a może i jeszcze przed sezonem jak się będzie spóźniał) zmienię jeszcze tylko oczko na hologram (zapewne na HS510C)
Pozdrawiam,
Krzysztof
Milass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 09 czerwca 2014, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Milass »

A czy ktoś ma i używa albo miał styczność i może się wypowiedzieć ?

Karabinek STRIBOG SR9A2 10" 9x19mm
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: xxxam »

Muminek69 pisze:Jak szukałem dla siebie PCC ten wybór dla mnie był optymalny pod względem jakość/cena.
Istotnie, wydarzenia na torach wydają się potwierdzać, że NC jest jednym z przodowników niezawodności :-) Słyszałem, że nawet JP fochowały ;-)

traffic pisze:Tak, zdarzają się tam gdzie konstruktorzy nie przyłożyli się do przystosowania układu do takiego działania. Tak jak w przytoczonym wcześniej TROY-u.
A, z mojego doświadczenia (a nie studiowania internetu i instrukcji) wynika że poziom wykonania AR9 jest b. różny i rośnie oczywiście wraz z ceną.
W takim razie, gdzież mnie polemizować z takim doświadczeniem - mea culpa :-)

A co do wspomnianego Troya - jeżeli istotnie LRBHO nie działał prawidłowo to przyczyn może być kilka. Na pewno więcej można by wywnioskować otwierając karabin zamiast instrukcji, czy ma działać widać na pierwszy rzut oka
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Muminek69 »

miałem okazję pooglądać i poskładać się (niestety nie miałem możliwości postrzelania) z TROYA i ANGSTADT UDP-9 na jednym z eventów i muszę przyznać, że niestety Troy mnie rozczarował - może inaczej nie spełnił moich oczekiwań pod względem jakości wykonania i samego chwytu/składu. Natomiast Angstadt mnie bardo pozytywnie zaskoczył i wg mnie jest/może być bardzo dobrą propozycją do PCC (a szczególnie jak słyszałem firma chce zrobić 10-12" wersje co wpisywało by się w lukę jaka jest na rynku z takimi długościami luf)
Pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: xxxam »

Obiło mi się o uszy, że jeszcze jedna marka zmierza do Polski - podobno juz niedługo bedzie wiadomo gdzie i kiedy dadzą postrzelać
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Muminek69 »

no to fajnie ;) dużo się mówi, tylko niestety jakoś konkretów mało ostatnio ;)
Pozdrawiam,
Krzysztof
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Gebel »

xxxam pisze:..... NC jest jednym z przodowników niezawodności :-) Słyszałem, że nawet JP fochowały ;-)
Fochowaly te gdzie poszedl tuning, w szczególności spustu. W NC tez to się zdarzyło wiec prosiłbym nie zaciemniać obrazu;)
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek samopowtarzalny 9mm?

Post autor: Muminek69 »

ale fochowały wymieniane na inne spusty - nie fabryczne (jak już mamy być do końca uczciwi :)) na fabrycznym było zero problemów
Pozdrawiam,
Krzysztof
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”