Uwaga na Fiocchi

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Shooter7 »

Markm pisze: Monopol nigdy nie był dobry dla klienta (Nas), publikując tamten post nie było jeszcze oświadczenia Vismag, a pisałem w kierunku eliminacji wadliwej amunicji

Powinni zdrowo "beknąć" za taki marketing, aby nikomu więcej to już nie przyszło do głowy
Alez ja sie z Toba calkowicie zgadzam !

@Dexter

W fabryce tez istnieje mozliwosc, ze cos sie zrypalo i zanim ktos to zauwazy, moze potrwac. Kliet ktory przychodzi do sklepu nie musi dysponowac informacja, ze jakas amunicja jest felerna.

Oczywiscie masz racje, z tymi wypadkami, ale uprawiamy takie a nie inne Hobby i musimy chocierz w podswiadomosci liczyc sie z tym, ze zawsze cos takiego moze sie trafic, smutne ale prawdziwe.

:wink:
Ostatnio zmieniony 03 marca 2018, 11:24 przez Shooter7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mishaplc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: mishaplc »

Dexter pisze:Takie, że póki będą ja ludzie kupowali to będzie ona sprzedawana. Bo na moje oko to wcale nie jest problem jakiejś tej czy innej partii tylko po prostu amunicji Fiocchi. Zaś kopanie się "oficjalnego dystrybutora" z innym dystrybutorem to już zupełnie osobna para kaloszy i osobna historia.

Ile razy jeszcze mają się powtórzyć różne historie z tą samą amunicją, żeby dotarło, że to po prostu gówniane ammo? :d Nie przemawia do mnie też, że "znajomy ma i nic mu nie jest". Bo to jednak nie jest tak, że każda sztuka amunicji wbije Ci zamek w oko od razu. Niech to będzie "raz na 1000000". Zaryzykujesz, że trafi na Ciebie? To każdy musi sobie sam ocenić.

No i zawsze lepiej mieć np dużo niewypałów niż pocisk zostający w lufie, nie? Jedna i druga amunicja była by "do niczego" ale tylko ta druga jest niebezpieczna.
Ciekawy jestem ile tych wypadków było spowodowane faktycznie zła amunicja a nie np wada sprzętu lub operatora. Niezmiernie trudno mi uwierzyć w fakt ze na miliony kulek które sa robione procesem w pełni zautomatyzowanym i autonomicznym jeden czy 2 naboje trafiły się akurat wadliwe.
Jeżeli coś jest nie tak to raczej producent wycofuje cała partie która była robiona na danych parametrach.
Ammo o którym mowa jest chwile na rynku i póki co to każdy słyszał ze komuś gdzieś coś się stało, szwagier kuzyna siostry wujka powiedział ze miał przypał, a konkretów brak.
Panowie z nocnego strzelania skad macie pewność ze to nie wina sprzętu ?bo ja ostatnio byłem świadkiem jak kalacha rozdupczylo i nikt nawet nie pisnął o złej ammo.
In SIG I trust

9x19, .223 REM, .243 WIN
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Pawel@idpa »

Dexter pisze:Takie, że póki będą ja ludzie kupowali to będzie ona sprzedawana. Bo na moje oko to wcale nie jest problem jakiejś tej czy innej partii tylko po prostu amunicji Fiocchi.
[...]
Dokładnie tak. Problem z Fiocchi jest znany od lat (jak to pisał Montrala). Cały czas słyszę o wadliwej partii. Tylko dziwnym trafem co jakiś czas sytuacja się powtarza. 4 lata temu uwierzyłem, że dotyczyło to tylko jednej partii i kupiłem zapas.
Całe szczęście, że testowałem ją na treningu, zauważyłem, że był squib (ammunicja kupowana w BH - sprowadzana przez nich) i uratowałem karabin. Kolega miał to samo ale na amunicji sprowadzanej przez Incorsa. Inna partia, inny dystrybutor, a objaw taki sam. Zdarzały się jeszcze przygody z wydmuchiwaniem spłonek (też miałem). Ja od tego czasu nie dotknąłem tego g*. Mimo kuszenia promocjami, super cenami itp. Ale póki ludzie będą kupować to będzie sprzedawana. I dalej będziemy karmieni bzdurami o "wadliwej partii, co miała być wycofana ale ktoś przemycił w majtkach i teraz sprzedaje".
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Karkolomny »

Nowy komunikat z facebooka Best Hunters.
A poprzedni komunikat dalej na stronie jest... :052:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 marca 2018, 22:32 przez Karkolomny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: PaRa09 »

Kupiłem 100 szt. Fiocchi FMJ 223REM 55gr razem z karabinem w Besthunters. NA 100 szt. jeden nie odpalił, widać uderzenie iglicy, po trzech próbach wadliwy pocisk odłożyłem.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2018, 16:39 przez PaRa09, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: lemuchr »

Ja również zakupiłem 100 szt. Fiocchi w BH przy zakupie mp15 (takie w czerwonym opakowaniu po 50szt.). Z polecenia sprzedawcy. Na razie z tej stówy wystrzeliłem 50 i bez problemu. Poza tym 100 GGG i też bez problemu.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: pmajes »

Ja też. 200szt, bez problemów z Stagiem 3.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Officer_199 »

Ok, strzeliliście 100, 200 sztuk i było ok- ale do czasu, jak zostanie pocisk w lufie, a Wy się nie zorientujecie, to najmniejszym problemem może być uszkodzenie karabinku/pistoletu itp. Prawdopodobieństwo jak widać jest całkiem wysokie. A sprzedawca często poleca produkty, na których ma największą marżę, więc ja bym bardzo ostrożnie podchodził z poradami otrzymanymi od sprzedawcy (chociaż nie jest to reguła).
Kto wcześniej podał spis "słynnych inaczej" marek, które warto po prostu omijać, chyba, że ktoś lubi na sobie testować.

Ja osobiście wolę dopłacić i nie kupować wątpliwej jakości amunicji. Oczywiście każdemu Producentowi może się zdarzyć wpadka (ot choćby jakiś czas temu jedna z serii S&B w 9mm), ale niektórym się to zdarza zdecydowanie zbyt często w stosunku do całej reszty. Nie wiem czy jest to kwestia mało powtarzalnej produkcji, zmęczonych już maszyn z których wyciska się maksimum przy minimalnych nakładach na utrzymanie ich w dobrym stanie, bądź jakichkolwiek innych czynników.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: mkl1 »

Nie o amunicji ale o spłonkach..
też bywają często wadliwe...i mam niewypały..
ale to urok Fiocchi :621:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1320
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: sql »

To też można odkleić. Widać gołym okiem, że to był marketingowy happening BH, a nie żadne ratowanie żyć ludzkich. Temat żyje i będzie sobie podskakiwał.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: PaRa09 »

W moim przypadku efekt będzie taki, że zużyję to co kupiłem i więcej jej nie kupię, 1 wadliwa szt. na 100 kupionych to i tak za dużo.

Kupiłem już trochę B-N Michał Sowiński i GGG.
Ostatnio zmieniony 05 marca 2018, 07:22 przez PaRa09, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Revolut »

Ok.

Wystrzelałem 300 sztuk Fiocchi - 0 problemów.

Ale np na 200 strzałów z PPK na S&B miałem jeden niewypał. Na 100 strzałów TT miałem również niewypał.
RAK na 300 strzałów - 1 niewypał.

Chińska amunicja do Mosina - 300 sztuk i 2 niewypały pod rząd. Obydwa odpaliły przy kolejnym załadowaniu.

Ale oczywiście może być tak, że komuś na Fiocchi pierwszy pocisk utkwi w lufie. Kwestia tego, że wolę mieć niewypał w pistolecie niż zakleszczony pocisk w karabinie przy szybkim strzelaniu.

Przy strzelaniu rekreacyjnym nie chcę kupować amunicji dla zawodowców. Wolę sobie strzelić 200 razy niż 120 w tej samej cenie.


Tylko ciekawe co się stanie jeśli akurat coś pójdzie nie tak z amunicją - już obojętnie jakiego producenta - i rozwalę karabinek? Jest szansa, że producent wraz z importerem/sprzedawcą poczują się odpowiedzialni?
Wiatr, CP, Nitro.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Wilek1 »

Jak rozumiem temat jets glownie o .223,
ale chcialem napomknąć ze sporo 9x19 zuzylem Fiocchi bez ani jednego problemu.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: kwaki »

Wpadka może zdarzyć się każdemu producentowi, i od czasu do czasu się zdarzają. O Fiocchi od dawna krążą złe opinie, sugerujące częstsze problemu niż u innych, więc ja jej nie kupuję. Tym bardziej, że ani mi po drodze do sklepów ją oferujących, ani nie przekonuje mnie ceną. Z drugiej strony na zaprzyjaźnionej strzelnicy sporo tego poszło z ich broni (chyba nawet nadal jej używają, nie jestem pewien), i nie słyszałem o żadnych problemach.

A tak śledząc ten wątek - coś BH ma wyjątkowo słabą pozycję wśród kolegów, jak widzę. Ja co prawda ostatni "grubszy" zakup u nich robiłem w 2015 bodajże, ale wszystko wtedy przebiegło wzorowo, więc może się pozmieniało na gorsze :-/
Lack of confidence comes from lack of competence.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: MarcinD »

Na razie to BH strzelilo sobie w kolano, i zamiast zobrzydzic konkurencje, zobrzydzilo produkt ktory dystrybuuja. Marketing w krotkich spodenkach.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”