Uwaga na Fiocchi

Moderator: Moderatorzy WBP

monterek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: monterek »

a ja kupiłem ostatnio 500szt tej amunicji 9x19 i powiem tak strzelało mi się super i miała bardzo dobre skupienie na 25m porównałem ostatnio z S&B 8g i 7,5g i moim zdaniem fiocchi ma lepsze skupienie przynajmniej w mojej p09
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: krzychu22lr »

longer pisze:W stanach zakwalifikowane jest to jako przestępstwo federalne. A osoby z FUSA zwolnione z pracy. Do tego działa prokuratura włoska.
Szukałem informacji na ten temat w języku angielskim i nic nie znalazłem. Włoskiego niestety nie znam. Tak jak inni, poprosiłbym o jakieś źródła tych rewelacji. Jeśli to prawda, to wygląda to jednak na problem w firmach Fiocchi Munizioni i Fiocchi of America, a nie spisek kilku polskich sklepów przeciwko oficjalnym dystrybutorom. Być może nawet polscy sprzedawcy nie wiedzieli, że towar jest trefny.

Z Fiocchi (włoska produkcja na europejski rynek) problemy były już dawno i ówczesny dystrybutor, o ile dobrze pamiętam, początkowo nie czuł się odpowiedzialny za zniszczoną broń. Historia z prywatnym importem partii amunicji w USA, i to amunicji przeznaczonej do utylizacji (żadnego recallu na .223 FoA nie ogłaszało w ostatnich latach), brzmi bardzo sensacyjnie.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Leśny Dziadek »

a mnie rozczuliło "uruchomilismy specjalny adres mailowy biuro@(...)" i tak dalej... No litości. ;laughing:

Uruchomienie naprawdę specjalnego adresu np fiochikillingpeople@besthunters.pl to kwestia paru minut, a robienie z roboczego maila jakiefoś specjalnie uruchomionego, ech...
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Fokat »

Leśny Dziadek pisze:a mnie rozczuliło "uruchomilismy specjalny adres mailowy biuro@(...)" i tak dalej... No litości. ;laughing:

Uruchomienie naprawdę specjalnego adresu np fiochikillingpeople@besthunters.pl to kwestia paru minut, a robienie z roboczego maila jakiefoś specjalnie uruchomionego, ech...
Bo tutaj nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, tylko aby w ciągu najbliższego czasu, temat "się rozmył". Gra na czas, która ma "upłynnić" trefny towar. Sama konstrukcja ostrzeżenia brzmi jak pierwsze ostrzeżenia po Czarnobylu:
" Wicie, rozumicie, jest jakiś problem, ale szczegółów Radzieccy Towarzysze nie podali, ale twierdzą, że to nie jest aż tak duży problem jakby się wydawało, a jakbyście coś słyszeli, to piszcie do Biura Politycznego KC. Towarzysze na pewno się odniosą do Waszych obaw i w najbliższym czasie podadzą więcej szczegółów" ;laughing:
Koledzy z Best Hunters zachowują się jak przy pożarze burdelu (za przeproszeniem MOD-a), gdzie obsługa wynosi w pierwszej kolejności krzesła, nie przejmując się skaczącymi z okien klientami :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: LARPAK »

Leśny Dziadek pisze:a mnie rozczuliło "uruchomilismy specjalny adres mailowy biuro@(...)" i tak dalej...
To jest tylko sygnał, że teraz ktoś z pewnością raz dziennie sprawdzi tego maila lub jest on specjalny bo tylko przy specjalnych okazjach ktoś się na niego loguje, w związku z czym go "uruchomili"...
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3209
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: biper »

LARPAK - właśnie w tym samym tonie miałem napisać.
Też parsknąłem śmiechem, jak Leśny Dziadek, jak przeczytałem o tym "specjalnym adresie emailowym" :)

:piwo:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
wojtekr83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 24 września 2015, 18:28
Tematy: 4
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: wojtekr83 »

Mnie tylko dziwi, ze to g*wno (Fiocchi) ktos kupuje, choc nie raz na forum ludzie pisali o problemach z ta amoszka. To tak jakby wyruchac menelke i sie pozniej dziwic, ze sie jakiegos syfa dostalo :roll:
Nie ma takiego celu, w ktorego nie dalbym rady spudlowac !

Tikka T3x Tac A1, PWS MK112 , Aero M4E1, Fabarm STF12 Compact 11", HK P30L , HK SFP9 OR, HK SFP9
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: rzufik1 »

A mnie dziwi to że administracja temat przykleiła i nie reaguje na komentarze... Widocznie nawet adminom nie pasuje że tania amunicja jest:)

Panowie idzie odwilż może ceny innych też spadną ; cieszmy się

tylko nie rzucajcie błotem w firmę która to sprowadziła bez DOWODÓW!
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Fokat »

rzufik1 pisze:A mnie dziwi to że administracja temat przykleiła i nie reaguje na komentarze... Widocznie nawet adminom nie pasuje że tania amunicja jest:)

Panowie idzie odwilż może ceny innych też spadną ; cieszmy się

tylko nie rzucajcie błotem w firmę która to sprowadziła bez DOWODÓW!
"W związku z licznymi zgłoszeniami uszkodzeń broni, które powstają w trakcie używania amunicji marki Fiocchi informujemy, iż na rynek trafiła wadliwa partia amunicji produkowanej przez FIOCCHI OF AMERICA, która nie powinna być sprzedawana na rynku cywilnym."
Nie mówimy o złapaniu Wujka Staszka na bani z czarnoprochowcem, tylko o ZAGROŻENIU ŻYCIA i ZDROWIA, użytkowników amunicji marki Fiocchi. I nawet nie wspominam o kaboom na sprzęcie, który czasem kosztuje grubo ponad 10 tys. Ale rozumiem, że takie detale Cię średnio interesują.
To, że firma BH straszy klientów:
"Tym samym informujemy, że stosowanie wadliwej lub błędnie dobranej amunicji skutkuje naruszeniem warunków gwarancji i broń jaka została uszkodzona poprzez użycie wadliwej amunicji nie podlega naprawie na zasadach gwarancji lub rękojmi."
zamiast podać numery wadliwej partii z opisem i ewentualną informacją, kto ściągnął ten SZAJS, też o czymś świadczy.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2018, 10:07 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: rzufik1 »

Fokat pisze: "W związku z licznymi zgłoszeniami uszkodzeń broni, które powstają w trakcie używania amunicji marki Fiocchi informujemy, iż na rynek trafiła wadliwa partia amunicji produkowanej przez FIOCCHI OF AMERICA, która nie powinna być sprzedawana na rynku cywilnym."
Nie mówimy o złapaniu Wujka Staszka na bani z czarnoprochowcem, tylko o ZAGROŻENIU ŻYCIA i ZDROWIA, użytkowników amunicji marki Fiocchi. I tylko dlatego temat został podklejony.
To, że firma BH straszy klientów:
"Tym samym informujemy, że stosowanie wadliwej lub błędnie dobranej amunicji skutkuje naruszeniem warunków gwarancji i broń jaka została uszkodzona poprzez użycie wadliwej amunicji nie podlega naprawie na zasadach gwarancji lub rękojmi."
zamiast podać numery wadliwej partii z opisem i ewentualną informacją, kto ściągnął ten SZAJS, też o czymś świadczy.

Tak póki co świadczy o tym że pojawiła się konkurencja która ma taniej i boli to IMPORTERA :)
Szukam informacji po sieci i świeci i jakoś tylko najwięcej w tym wątku jest :) a informacja że " ktoś coś ściągnął .. nielegalnie i naraża strzelców na utrate zycia i zdrowia ? to żadna informacja...zwłaszcza że temat dojrzewa już chwilę ..i co prokurator nie zainteresował się ? nie wstrzymali sprzedaży? nie zabrali koncesji importerowi ? MYŚLCIE!!!!
) Koledzy dajcie na wstrzymanie, w najlepszym wypadku kupujcie lepszą amunicję :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: mkw »

Shooter7 pisze: Przy luskach gdzie szyjka nie byla skrawana juz podczas osadzania pocisk siedzi sztywno. Moze byc rowniez kwestia matrycy czy to FL czy to bushing'u. Podane zjawisko w normalnych warunkach nie wystepuje, ale jak to mowia rozne dziwne rzeczy sie zdsarzaja.
Shooter7 elaborowałeś kiedyś amunicję ? Mam wrażenie że nie. Jak crimp jest za słaby to AR po przeładowaniu działa jak młotek za każdym razem. Co prawda jeszcze nie miałem przypadku żeby pocisk wyszedł z łuski ale COL się potrafi zwiększyć bardzo. Każdą partię 223 którą robię, zawsze sprawdzam w tej sposób że zaciśnięty nabój przeładowuję dwa, trzy razy i sprawdzam COL.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
mishaplc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 19 lutego 2017, 20:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: mishaplc »

poeta pisze:Po prostu rozcala się po wprowadzeniu do komory tak się zdarza w tych przypadkach. Nie ma w tym nic dziwnego jak w młotku balistycznym.
Zapewne wcześniej trochę wpada do środka
Rozscalałeś kiedykolwiek nabój z mocnym crimpem? jak nie wychodzi w młotku balistycznym to najpierw wbijasz trochę pocisk do środka i później już elegancko można go wytłuc młotkiem balistycznym. Widocznie nie ogarniasz
@poeta czy to sprawdzona informacja ? Czy tylko gdybanie? Bo jeżeli tak to czy przeładowanie całej paczki ammo i sprawdzenie col’a nie powinno nam wykluczyć trefnych sztuk, czy źle rozumuje ?
In SIG I trust

9x19, .223 REM, .243 WIN
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: kuras999 »

Ale chyba nie powiesz że pocisk siłą bezwładności wyrwie się z łuski wbije w gwint lufy i przemieści z prochem w tym gwincie na taką odległość że proch nie zostanie zapalony od spłonki? :651:
Wysunięcie w granicach komory nabojowej nie spowoduje przecież braku zapłonu prochu.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2018, 10:35 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: kwaki »

Koledzy, jeśli jest rzeczywiście problem z tą amunicją, a zakładam, że jest, bo nie sądzę żeby BH wydawało taki oficjalny komunikat tylko dla tego, że ich boli, że ktoś sprzedaje taniej (jak co niektórzy zdają się sugerować), to dla czego nikt nie pisze o którą konkretnie partię chodzi? Kto to sprzedaje / sprzedawał? Nikt nic nie wie? Kolega Longer napisał "wiem, ale nie powiem", mimo iż kilka postów wcześniej wyrażał nadzieję, że "rynek zostanie oczyszczony z takich cwaniaków" - poważnie?

A co do informacji o gwarancji w komunikacie BH - to chyba nic nadzwyczajnego. Jeśli szkody zostały spowodowane przez użycie wadliwej lub niewłaściwej amunicji, to ciężko oczekiwać od producenta czy sprzedawcy broni, że będzie ponosił tego konsekwencje. Jeśli już, to można uderzać do producenta amunicji, a jeśli to faktycznie jakaś "lewa" partia, która na rynek nie powinna trafić - to do sprzedawcy.
Lack of confidence comes from lack of competence.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Inku »

biper pisze: Jakoś nie pamiętam, aby przy amunicji Maxxtech, która zasłynęła na naszym rynku z faktu, że nie lubiła opuszczać lufy, ktokolwiek wspominał o prokuratorze.
Ba.. było wielu, którzy ochoczo testowali kolejne partie produkcyjne tej "amunicji" (zazwyczaj z tym samym efektem), tylko dlatego, że była tańsza o 5zł na paczce!
(...)

Na mojej prywatnej liście amunicji "no fkn way" jest maxxtech, svt i obecnie fiocchi. Wolę dopłacić nawet 10 na paczce, ale mieć niemal 100℅ pewność, że ja i moja Bronia wrócimy że strzelnicy cali ;-)
Hehe. Dokładnie tak. Czytając tematy o kolejnych partiach maxxtecha zastanawiałem się czy strzelcy są tak biedni, że ledwo dojadają, czy lubią adrenalinę potencjalnie pourywanych palców...
A do listy dodaj ZVS i będzie kompletna. :568:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”