Uwaga na Fiocchi

Moderator: Moderatorzy WBP

Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Uwaga na Fiocchi

Post autor: Karkolomny »

https://besthunters.pl/webpage/pl/wazny ... occhi.html

"Szanowni Klienci,

W związku z licznymi zgłoszeniami uszkodzeń broni, które powstają w trakcie używania amunicji marki Fiocchi informujemy, iż na rynek trafiła wadliwa partia amunicji produkowanej przez FIOCCHI OF AMERICA, która nie powinna być sprzedawana na rynku cywilnym. Firma Best Hunters jako autoryzowany importer produktów włoskiego oddziału FIOCCHI MUNIZIONI SPA informuje, iż wadliwa partia została sprowadzona do Polski w sposób całkowicie nieautoryzowany, z pominięciem autoryzowanych i kontrolowanych jakościowo kanałów dystrybucyjnych. Firma Best Hunters oświadcza, że nie prowadziła i nie prowadzi sprzedaży wadliwej amunicji i nie ponosi odpowiedzialności, za używanie przez klientów uszkodzonej amunicji.

Prosimy o dokładne sprawdzanie źródła pochodzenia amunicji i jej zakup tylko u autoryzowanych dystrybutorów. Wadliwa amunicja stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia!

Tym samym informujemy, że stosowanie wadliwej lub błędnie dobranej amunicji skutkuje naruszeniem warunków gwarancji i broń jaka została uszkodzona poprzez użycie wadliwej amunicji nie podlega naprawie na zasadach gwarancji lub rękojmi.

Jednocześnie informujemy, że dla wszystkich naszych Klientów uruchomiliśmy specjalny adres mailowy: biuro@besthunters.pl, na który mogą Państwo przesyłać swoje zgłoszenia oraz informacje o podejrzanej amunicji. Firma Best Hunters jest w stałym kontakcie z firmą Fiocchi w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Wszystkim naszym Klientom, którzy prześlą informację na podany adres e-mail, będziemy wraz z firmą FIOCCHI MUNIZIONI SPA starali się pomóc w wyjaśnieniu sytuacji i rozwiązaniu problemu.

Zespół Best Hunters"
chomzee
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 20 lutego 2015, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: chomzee »

Post z facebooka, informacje o wadliwych .223 od Fiocchi. To może być powiązane.

https://www.facebook.com/762group/photo ... cation=ufi
Uwaga!
W sobotę na nocnym treningu zdarzyły się dwa przypadki utknięcia pocisku w lufie. W dwóch różnych karabinach i przy rozpoczęciu pierwszych magazynków(3 czy 4 nabój) więc jest to ewidentna wina amunicji.
Podczas dynamicznego, nocnego strzelania przy -20 C wychwycenie takiej sytuacji nie jest proste.
Na szczęście trafiło na doświadczonych zawodników z naszego TEAMu i nie doszło do zniszczenia broni czy wypadku.
Adam, Rafał... Szacunek Panowie!
Reasumując.
Nie kupujcie fiocchi w zielonych pudełkach chyba, że szukacie pretekstu do zmiany karabinu
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości:
-koledzy kupili tą amunicję w koncesjonowanym sklepie na fakturę
-nie podajemy nazwy sklepu ponieważ to tylko dystrybutor a nie importer(nie wiemy kto jest importerem)
-sklep został poinformowany o zaistniałej sytuacji.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: KG92RS »

Muszę przyznać, że moja niechęć do Best Hunters pogłębia się z dnia na dzień...
Akapit o naruszeniu gwarancji, mogli sobie darować -> ale - ogólnie - pasuje mi to do ich wizerunku.

Poza tym, mogli napisać, a jakie kalibry chodzi, jakieś numery partii, znaki charakterystyczne. Itp. itd.

A tak -> wywołali (przynajmniej u mnie) ogólną ostrożność w stosunku do całości produkcji firmy Fiochhi. Nie będę tego kupował i już -> bez względu na to, kto i jak to sprowadził.
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Karkolomny »

KG92RS pisze:Muszę przyznać, że moja niechęć do Best Hunters pogłębia się z dnia na dzień...
Akapit o naruszeniu gwarancji, mogli sobie darować -> ale - ogólnie - pasuje mi to do ich wizerunku.

Poza tym, mogli napisać, a jakie kalibry chodzi, jakieś numery partii, znaki charakterystyczne. Itp. itd.

A tak -> wywołali (przynajmniej u mnie) ogólną ostrożność w stosunku do całości produkcji firmy Fiochhi. Nie będę tego kupował i już -> bez względu na to, kto i jak to sprowadził.
Wizerunku marki swojej jak i Fiocchi raczej nie wzmocnili...
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: m2c »

http://sklep.incorsa.pl/fiocchi-amunicj ... 05,pl.html o takiej nie kupować? Cholera a taka tania... Szkoda. Może da się jakoś sprawdzić po numerze partii.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: montrala »

Fiocchi .223 wysadzały AR15 w powietrze już wiele lat temu. Więc to chyba nie jest kwestia tej konkretnej partii amunicji.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: cezarycezary »

fiocchi 9mm ta w czerwonych pudełkach przynajmniej od roku też bardzo nierówna, potrafi sie trafić pudełko z amo co przy strzale huk jak z armaty i ogień z lufy na 10cm, ale pociski zawsze dolatywały do tarczy :)
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 370
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: piotrjub »

Bardziej myślę ż im chodzi o ten akapit

sposób całkowicie nieautoryzowany, z pominięciem autoryzowanych i kontrolowanych jakościowo kanałów dystrybucyjnych

Nikt nie lubi być pomijany :-D
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: longer »

Zamiast wylewać pomyje na autoryzowanego dystrybutora... przeczytajcie to co nie zostało wyraźnie podkreślone w komunikacie.

amunicja w USA miała być zutylizowana. Jedna z polskich firm ściągnęła prawie całą partię i sprzedaję ją w bardzo atrakcyjnej cenie... oczywiście nie bierze żadnej odpowiedzialności za zdrowie i życie uzytkownika.
Organy ścigania kilku krajów już w tej sprawie działają i mam nadzieję, że nasz rynek zostanie dosadnie oczyszczony z takich cwaniaków.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2018, 17:10 przez longer, łącznie zmieniany 1 raz.
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Officer_199 »

Producent powinien podać nr partii i rodzaj amunicji, żeby takie coś można było zgłosić. Skoro się kontaktowali z Producentem, to już mogli się wysilić o tę informację.
Cwaniaka, który to wprowadził na rynek w Polsce powinno się zaorać...
Napisałem z prośbą o podanie rodzaju i partii tej amunicji- zobaczymy co odpowiedzą.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2018, 17:18 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 22 lipca 2017, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Darek_M »

To chyba chodzi raczej o te pakowane po 200szt. jak w tym przykładowym linku:
http://www.epatriot.pl/amunicja/654-amu ... fmjbt.html
http://bron-sklep.pl/1124-223-rem-fmjbt-fiocchi-.html
Celowo sklepy z poza Warszawy, więc raczej nie o tych sklepach mowa.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2018, 17:42 przez Darek_M, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19; 9x18mak; 7,65brow; 7,62x39; 7,62x54r; 7,62x25; 223rem; 12GA; 22lr
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: longer »

W tym przypadku zapewne większość sklepów nawet nie wiedziała co sprzedawała. Ale cała odpowiedzialność spływa na sprzedawcę oraz tego co importował.
W stanach zakwalifikowane jest to jako przestępstwo federalne. A osoby z FUSA zwolnione z pracy. Do tego działa prokuratura włoska.

Ale nasz rynek taki jest. Jak jest coś taniego to omijamy dystrybutora. W większości przypadków się udaje. A w tym lipa. Bo było już kilka przypadków awarii i Top Gun miał ręce pełne roboty.

A najgorsze w tym, że wiem kto to ściągnął. Ale wybaczcie nie będę pisał nazwy. Wszystko wyjaśni odpowiedni organ i zapewne zostanie cofnięta koncesja i może jeszcze coś innego.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2018, 18:30 przez longer, łącznie zmieniany 1 raz.
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1917
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Dexter »

"wiem ale nie powiem".

Po co pisać takie posty?
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: LWfilip »

A to takie trochę wiem, ale nie powiem. Jeśli wiadomo kto to sprzedaje ( bo to chyba najważniejsze ) to trzeba ludziom powiedzieć. Z drugiej strony powinna zapalić się czerwona lampka jeśli w sklepie pojawia się "okazyjnie " tańsza amunicja. Tak myślę.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Karkolomny »

longer pisze:Zamiast wylewać pomyje na autoryzowanego dystrybutora... przeczytajcie to co nie zostało wyraźnie podkreślone w komunikacie.

amunicja w USA miała być zutylizowana. Jedna z polskich firm ściągnęła prawie całą partię i sprzedaję ją w bardzo atrakcyjnej cenie... oczywiście nie bierze żadnej odpowiedzialności za zdrowie i życie uzytkownika.
Organy ścigania kilku krajów już w tej sprawie działają i mam nadzieję, że nasz rynek zostanie dosadnie oczyszczony z takich cwaniaków.
No tego akurat w komunikacie nie ma... Dlatego informacja powinna być pełna bo może to być odebrane jako walka z konkurencją. Nie wiem kto powinien taką informacje przekazać ale powinien. W przeciwnym wypadku to szkodzi wszystkim.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”