Uwaga na Fiocchi

Moderator: Moderatorzy WBP

zewt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 03 lutego 2013, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Piastów /Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: zewt »

Pomierzyłem wczoraj amunicję Fiocchi 55 (USA) na karabinach z lufami 16 i 18 cali, oto wyniki:

Karabin Stag Arms 3TM lufa 16 cali, Factor 153-154 kilka serii, żaden strzał nie był poniżej Factora 150.

Karabin Ruger MPR lufa 18 cali, Factor 157-159 również kilka serii, temperatura 17 stopni Celcjusza.

Jak widać amunicja nawet na lufie 16 cali jest Factorowa ;laughing:
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: specnaz1 »

Pewiem sklep z bronia dzisiaj zamiescil na FB info : UWAGA!!!!
Nie uzywac-zwrocic do dystrybutora Fiocchi 3006 Fmj 147grs.Partie 5801001 , 5803003, 5804004,5807006
Uzycie jej grozi strzelcowi.
Lebaid
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 20 października 2013, 01:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Lebaid »

zewt pisze:Pomierzyłem wczoraj amunicję Fiocchi 55 (USA) na karabinach z lufami 16 i 18 cali, oto wyniki:

Karabin Stag Arms 3TM lufa 16 cali, Factor 153-154 kilka serii, żaden strzał nie był poniżej Factora 150.

Karabin Ruger MPR lufa 18 cali, Factor 157-159 również kilka serii, temperatura 17 stopni Celcjusza.

Jak widać amunicja nawet na lufie 16 cali jest Factorowa ;laughing:
Fabryczna Fiocchi 55gr mierzona przeze mnie na 14.5" również jest factorowa, podobnie jak GGG. Brak factora na 14.5" lufie to mit.
Awatar użytkownika
VspecII
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 21:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: VspecII »

Z innej beczki: Fiocchi .32 S&W LWC

Dotychczas strzelałem z niej w swoim pistolecie sportowym i sprawowała się dobrze. Amunicję zazwyczaj kupuje na cały sezon, jednak w listopadzie musiałem dokupić żeby wystartować w zawodach, na szczęście tylko dwie paczki.

Amunicja nierówna, po niektórych strzałach dym jak z CP, pistolet bardzo zasyfiony w środku. Na zawodach spotkałem jeszcze dwie osoby, które zaobserwowały dokładnie to samo. Przemierzyłem wstępnie OAL kilku kulek z paczki i są odchyłki nawet do 0.15 mm. Pytanie czy to dużo?
Jest: Hammerli 280 22LR+.32 S&W LWC, CZ 75 TS, SIG P226 LDC, Mossberg 500, Savage MSR Recon
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Jedrula »

Jesteś pewien że mierzyłeś OAL, w WC to jest to długość łuski.
A tu liczy się głębokość osadzenia
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
VspecII
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 21:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: VspecII »

Sam miałem o to zapytać, czy w przypadku naboju typu wadcutter mierzyć OAL po długości łuski z crimpem, czy jest specjalna metoda/narzędzia do pomiaru. Mierzyłem długość łuski z crimpem, czy ma to sens i jaki może być tego wpływ, liczę na podpowiedź.
Jest: Hammerli 280 22LR+.32 S&W LWC, CZ 75 TS, SIG P226 LDC, Mossberg 500, Savage MSR Recon
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Shooter7 »

W zaleznosci jaka forma WC i jak glaboko osadzony.

:wink:
Awatar użytkownika
VspecII
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 21:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: VspecII »

Obrazek
Niestety nie jestem w stanie zrobić lepszego zdjęcia przy użyciu telefonu. Faktycznie jedyne co zmierzę przy użyciu suwmiarki to długość całkowita naboju i to w tym przypadku były wyżej wymienione odchyłki. Czy do zmierzenia głębokości osadzenia nada się klasyczny mikrometr? Jakieś podpowiedzi?
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2018, 16:31 przez VspecII, łącznie zmieniany 2 razy.
Jest: Hammerli 280 22LR+.32 S&W LWC, CZ 75 TS, SIG P226 LDC, Mossberg 500, Savage MSR Recon
Niegrzeczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2020, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Niegrzeczny »

https://fiocchi.com/en/blog/post/produc ... ll-notice/

Uwaga na .223 z partii 6103005 - prawdopodobnie za dużo nasypane lub zły proch.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: aksel »

Dwa rodzje amunicji sprawiają mi kłopot w bocku: Fam Pionki oraz Fiocchi TT . Cecha wspólna :niskie okucie, ale to nie ono jest powodem. Bascheri & Pellagri ma jeszcze niższe i nigdy nie było żadnego zaciecia ,zatem najprawdopodobniej chodzi o połączenie -niskie okucie ale cienka i miękka blacha . Daje to zniekształcenie i lekkie rozdęcie na połączeniu z łuską i w efekcie zablokowanie w lufie- eżektor nie ma siły wyrzucić łuski z lufy. Niekoniecznie jest to wina broni ( rozbierałem,,czyściłem ,polerowałem i smarowalem elementy eżektorów ) .
Strzelałem z amunicji producentów :Eley, Winchester,B&P, RC, Saga, Cheddite ,różne wersje wagowe i klasy . Łacznie ok. 1500 szt. Żadnych problemów Pionki olimpic- 2-3 zacięcia na pudełko. Fiocchi TT -nawet kilkanaście zacięć na pudełko. Bardzo się zawiodłem i ta marka już wypada z listy zakupów. Dokładnie chodzi o amunicję TT-Two 24 g skeet -jest to oczywiście najniższa półka cenowa lecz porównywalna z Cheddite ,Sagą czy Eley i nie powinno to być wytłumaczeniem .
Guns and .....roses
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: m2c »

Ja używam głównie TT trap 24. W trzech pompkach, w samopowtarzalnej i w dwóch bokach. Kilka tysięcy sztuk i nie miałem ani jednego zacięcia.
KonradTu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, 13:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: KonradTu »

aksel pisze: 25 lipca 2021, 19:02 Dwa rodzje amunicji sprawiają mi kłopot w bocku: Fam Pionki oraz Fiocchi TT . Cecha wspólna :niskie okucie, ale to nie ono jest powodem. Bascheri & Pellagri ma jeszcze niższe i nigdy nie było żadnego zaciecia ,zatem najprawdopodobniej chodzi o połączenie -niskie okucie ale cienka i miękka blacha . Daje to zniekształcenie i lekkie rozdęcie na połączeniu z łuską i w efekcie zablokowanie w lufie- eżektor nie ma siły wyrzucić łuski z lufy. Niekoniecznie jest to wina broni ( rozbierałem,,czyściłem ,polerowałem i smarowalem elementy eżektorów ) .
Strzelałem z amunicji producentów :Eley, Winchester,B&P, RC, Saga, Cheddite ,różne wersje wagowe i klasy . Łacznie ok. 1500 szt. Żadnych problemów Pionki olimpic- 2-3 zacięcia na pudełko. Fiocchi TT -nawet kilkanaście zacięć na pudełko. Bardzo się zawiodłem i ta marka już wypada z listy zakupów. Dokładnie chodzi o amunicję TT-Two 24 g skeet -jest to oczywiście najniższa półka cenowa lecz porównywalna z Cheddite ,Sagą czy Eley i nie powinno to być wytłumaczeniem .
Wystrzelałem kilkaset sztuk Fiocchi TT z automatu śrutowego i zero zacięć.
Awatar użytkownika
wierzba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 667
Rejestracja: 04 kwietnia 2003, 14:45
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: wierzba »

Jeśli ejector w boku nie wyrzuca to problemów szukaj w broni, to nie wina wysokości okucia, masz problem z komorą albo że złym spasowaniem ejectorów, okucie Ci gdzieś "wycieka" pod ciśnieniem i blokuje łuskę przy wyrzucaniu.
Zacięcia to mogą być w automacie śrutowym.
"Reloaders are the nicest people on the face of the earth. They share
many common quality traits. They hate waste and can't bear to throw
away a perfectly good cartridge case simply because it's empty"
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Wiedzmin »

Fiocchi 7.62x51 NATO z 2016 od leśnego dziadka i chyba ok. Na razie bez problemów, trochę skorodowane pociski jednak. Zastanawia mnie dlaczego tak tanio się sprzedaje...
BLACK GUNS MATTER
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”