Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Moderator: Moderatorzy WBP

fastjerry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: fastjerry »

To wszystko tłumaczy. Trzeba ściągać z Niemiec póki tam jest.
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: kriss91 »

Wrzucam zdjecia żeby sie pochwalić "mozliwościami" mojej M76. Tym bardziej dla ciekawostki że strzelane było z repetiera i amunicja była ładowana pojedyńczo bezpośrednio do komory zamiast z magazynka. Kolejną ciekawą rzeczą jest spust w tym karabinie, nie wiem czy tak jest we wszystkich ale mój tak ma :-D mianowicie, spust robi wrażenie dwustopniowego, po sciągnięciu pierwszej drogi nastepuje kliknięcie, od tego momentu spust już nie wraca do początkowego położenia tylko jest na musniecie palcem :) Kolega sprawdzał w swoim i twierdzi że nie ma czegos takiego
Obrazek

Obrazek

Obrazek
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: KG92RS »

kriss91 pisze:spust robi wrażenie dwustopniowego, po sciągnięciu pierwszej drogi nastepuje kliknięcie, od tego momentu spust już nie wraca do początkowego położenia tylko jest na musniecie palcem
M76 to przerośnięty kałach, a w kałachu takiego dziwa nie ma. Podejrzewam, że jest jakaś nierówność na zaczepie kurka.
I napisz jeszcze, jaka odległość :)
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2018, 21:34 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: kriss91 »

To co opisałem w poprzednim poście nie robi wrażenie jakiejś przypadkowej partyzantki. Kliknięcie jest wyraznie wyczuwalne pod palcem jak i również słyszalne. Nie wydaje mi się również aby taka nierówność dziwnym zbiegiem okoliczności znalazła się tuż przed zwolnieniem zaczepu. Całość robi wrażenie naprawdę dobrze działającego precyzyjnego mechanizmu.

A strzelane było oczywiście ze 100m, uważam że z 50m to nie wypada nawet się chwalic :-D
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: KG92RS »

kriss91 pisze: Całość robi wrażenie naprawdę dobrze działającego precyzyjnego mechanizmu.
Zrób zdjęcie (lub kilka) mechanizmu spustowego, to zobaczymy, czy coś tam było kombinowane.
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: kriss91 »

Wrzucam zdjęcia, nagrałem jeszcze filmik jak wyglada praca spustu tylko nie bardzo mam pomysł jak go wrzucic

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: pajak2444 »

Czy ma ktoś lunetę ZRAK z montażem do m76?
Interesują mnie wymiary montażu, oraz podobieństwa i różnice w stosunku do montażu z AK, Saigi , SWD itp
.
Zauważyłem, że szyna w naszych Zastavach jest dużo bardziej przesunięta w kierunku komory nabojowej, niż w przypadku Saigi, więc po pierwszej przymiarce lunety na saigowskim montażu, mam kolizję ze szczerbinką

Edyta.
Kolizja jest tylko na montażu Zenitka B-13
Zarówno luneta 3-9x40 na montażu z nokto.info wchodzi bez mydła, jak i PSO pod szynę AK.
Tylko obie szyny mają duży luz osiowy i trzeba przestawiać śrubę dociskowa o 1/3 obrotu, żeby złapało jak należy.
Ostatnio zmieniony 12 marca 2019, 08:16 przez pajak2444, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: KG92RS »

kriss91 pisze:nagrałem jeszcze filmik jak wyglada praca spustu tylko nie bardzo mam pomysł jak go wrzucic
Chętnie zobaczę, bo w mechanizmie nie masz niczego odbiegającego od normy ->w mojej jest tak samo i działa normalnie, jak kałach.
Film najłatwiej wrzucić na youtube i tutaj wkleić link.
Kakadu88
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 27 stycznia 2020, 10:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: Kakadu88 »

Cześć chciałbym odświeżyć temat pytaniem o Zastave. Jesteście zadowoleni ze strzelania z niej ? Trafiliście na jakieś usterki które warto sprawdzić przy zakupie używanej ? Wyniki strzelań jakie kolega wyżej uzyskał sa powtarzalne czy to raczej był wyjątek ? I czy ktoś z Was się już nie znudził i nie chciałby odsprzedać by nie stała w szafie ?
Pozdrawiam serdecznie Marcin
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forumowy groupon na Zastavę M76 (jugolski SWD)

Post autor: Markm »

Kakadu88 pisze:zadowoleni ze strzelania z niej ? Trafiliście na jakieś usterki które warto sprawdzić przy zakupie używanej ?
Nie wiem czy tylko ja miałem takie szczęście:
Nie- dawała dużo radości strzelcowi i obserwatorom ale po podejściu do tarcz był siewnik. Okazało się że w komorze był luzz tak duży aż po zaryglowaniu nabój robiła za grzechotkę (późniejsze obdukcje wystrzelanych łusek przez rusznikarza to potwierdziły), dodatkowo iglica dziurawiła spłonki ;laughing:

Dzwonię do sprzedawcy, mówię o dziurawieniu spłonek to pewnie producent słabe spłonki robi poszukaj innej amunicji, mówię o grzechotce w komorze to mówi że to normalne, te konstrukcje tak mają ;laughing: ;laughing: ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”