Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

STV vs ZVS

Moderator: Moderatorzy WBP

salve76
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: STI vs ZVS

Postautor: salve76 » 2018-02-09, 10:02

Witam.
Z własnego doświadczenia odradzam ZVS:
Pierwszą partię 200 szt. zakupiłem w XII.2016 r. w Warszawie. Na 20-30 strzałów miałem zacięcie: pistolet Browning HP (seria T) nie przeładowywał się po strzale.
Drugą partię 150 szt. kupiłem VI-VII.2017 w Trójmieście. Na całą paczkę miałem co 3-4 strzał takie same zacięcie jak wyżej tj. nie przeładowywał się mój HP.
Resztę z paczki wymieniłem z kolegą na S&B i zacięcia się nie pojawiały (Strzelał z HK- zacięć nie miał). Resztę tj. pozostałe 2 paczki oddałem.
Ww. kolega po strzelaniu i sprawdzeniu wyników stwierdził że amunicja ZVS jest mniej celna (większy rozrzut) niż S&B. Nie wypowiadam się o swoich wynikach, bo same zacięcia powodowały że celność była żałosna.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Twilight7

Re: STI vs ZVS

Postautor: Twilight7 » 2018-02-09, 10:16

Jak kupiłem do tej pory łącznie ok 6 paczek ZVS (XI-2017, I-2018). Strzelam zCZ P10C.
Przeładowuje, zero zacięć, żadnych problemów jak dotąd. Od następnych zakupów będę zapisywał nr serii.
Subiektywnie mam odczucie jakby była mocniejsza ... nieco głośniej i nieco większe kopnięcie od S&B.

salve76

Re: STV vs ZVS

Postautor: salve76 » 2018-02-09, 11:59

Także odniosłem wrażenie że ZVS jest mocniejsza niż S&B.
Jak oddawałem ZVS, usłyszałem że starsze pistolety (mój to lata 60-te) "nie lubią" mocniejszej amunicji. Nie wiem czy tak jest bo nie mam innego "starego" pistoletu w tym kalibrze, nie mam już tej amunicji.

Awatar użytkownika
donia

Re: STV vs ZVS

Postautor: donia » 2018-02-11, 18:39

Cześć,

obiecałem, to piszę.
Dzisiaj poszło ponad 400szt STV 124 gr strzelane pół na pół z SFP 9 i UZI.
Żadnych problemów z przeładowaniami czy zacięciami, celności nie znam, bo ludzie z pikniku strzelali.
Produkcja listopad 2017.

pzdrv,
donia
=Wrocław=

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”