AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: REMOV »

Jaeger81 pisze:Kiedyś testowałem ładownice dla pewnego producenta. Ładownice były na serio OK ale zgadnij czy za nie zapłaciłem. Innym razem były to zawieszenia do broni.
Różnie bywa w zależności od testowanego sprzętu i jego kosztu. To co opisujesz to rzeczy o wartości do 200-300 złotych, czyli nawet nie opłaca się odsyłać. Koszt kuriera w obie strony to 1/4 wartości takiego towaru. Kurtuazyjnie - jeżeli jest taka możliwość - to się testującemu autorowi zostawia, czasami po testach się rozdaje. Przecież tego nie testują redaktorzy, tylko grona współpracowników i autorów. Niech ma, zwłaszcza że sprzęt też się zużył i nie jest już nowy. Wszystko zależy od podejścia przedsiębiorstwa i ceny towaru. Natomiast są znane też z mojej zawodowej praktyki przypadki, kiedy dystrybutor prosił o zwrot mocno zajechanego noża po testach, a raz nawet odzieży.
Ostatnio rozmawiałem z właścicielem jednego z większych salonów z bronią w mojej okolicy. Cóż, wymienił konkretne kwoty za jakie można sobie zamówić artykuł.
Ciekawe, co rozumiał pod pojęciem "zamówienia artykułu"? Bo może się okazać, że Ty i on pojmowaliście tutaj coś zupełnie odmiennego, niż redakcje. I coś - jak to już kilka razy się okazało - wydawało Ci się coś, co nie bardzo miało związek z rzeczywistością. Ale z ciekawości - za ile? Chętnie się dowiem za ile sprzedają się konkurenci :)
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: kuras999 »

REMOV pisze:Ciekawa teoria spiskowa,
Nie teoria spiskowa ale biznes. No chyba że wszyscy poza mną pracują charytatywnie.
REMOV pisze:. Na przykład, a skąd Ci poczytni recenzenci bronią testowane dobra, ZANIM zostaną "poczytni"?
Np najpierw piszą o karabinkach dla armii argentyńskiej o śmigłowcach bojowych itp myślę że tego nie testują. Inni ludzie jak blogerzy robią się popularni np gotując albo wstawiając "stylówki" po przekroczeniu pewnej granicy wyświetleń producenci wszelkiej maści dóbr sami zgłaszają się po "recenzje" i lokowanie produktów. To nie jest teoria spiskowa tylko fakty. Wielokrotnie wypływały na światło dzienne cenniki takich osób.

Ja nie mam nikomu za złe że tak robi, o to chodzi w tym biznesie że jak się wypromuje swoją markę to chce się coś zarobić i nic w tym złego. Już widzę jak Milmag umieszcza miażdżąca recenzję czegokolwiek z PAC i sam dobrowolnie pali za sobą most tracąc wartościowego reklamodawcę. W to to chyba nikt nie uwierzy.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

Kuras999 daj spokój. Karmisz trolla na co liczysz? Nikt nigdy nie przyzna jaki to biznes i że klient liczy się w nim najmniej. Sprzedaję się złudzenia naiwniakom. A nóż widelec się uda.

Na zdrowy rozsądek taki dajmy na to Ziemkiewicz jest najpoczytniejszych polskim dziennikarzem i żyje w Warszawie w dwupoziomowym mieszkaniu w bloku. Wydaje bestsellery, występuje w 2 tv i publikuje w kilku gazetach. A prasa militarna i strzelecka to ułamek tego zainteresowania jakim się cieszy społeczno polityczna a jednak nasze czasopisma mogą być nawet darmowe, dziennikarze do las Vegas na shot show latają a przecież żyć trzeba. Za co to? Same matki Teresy w prasie publikują?
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: krzychu22lr »

REMOV pisze:(...) kupili opisywanego Hellpupa blisko rok wcześniej. Testowali go wówczas za własne pieniądze, na miksie taniej i nieco lepszej amunicji. W pierwszym numerze, w który zainwestowali. Na długo przed tym, zanim pojawił się jakiś filmik na Sieci i wywołał burzę. (podkreślenie moje)
Gwoli ścisłości - pierwszy numer Milmag jest datowany na lipiec/sierpień 2017. Zarzuty dotyczące karabinków systemu Kałasznikowa produkowanych przez Pioneer Arms Corp sp. z o.o. pojawiły się już w 2012 roku, kiedy pierwszy raz broń ta była dostępna na rynku amerykańskim. Dla jasności, mówię o produkcie PAC, a nie o (również krytykowanych) karabinkach produkcji IO Inc, która była ówczesnym importerem broni PAC.

Co ciekawe, jeden z ówczesnych dystrybutorów IO i PAC, firma Classic Firearms, zdecydowała się na wstrzymanie sprzedaży karabinków produkcji PAC. Według Classic Firearms, przedstawiciele IO Inc wywierali wrażenie na pracownikach CF, że PAC to jest ten (ang. - the w odróżnieniu od a) polski producent broni rodziny AK. Innymi słowy - Classic Firearms myślało, że kupuje broń z nowej produkcji ZM Łucznik. Fakt likwidacji ZM Łucznik i przeniesienia produkcji wojskowej do FB Łucznik nie jest w USA znany (w Polsce zresztą też nie wszyscy mają tego świadomość, czego dowodem wypowiedzi choćby użytkowników tego forum).

Co gorsza, broń dostarczona przez IO Inc znacząco różniła się od egzemplarzy pokazowych (w których użyto komponentów produkcji dawnej ZM Łucznik - rozpoznawalne choćby poprzez znak "11" w owalu). W broni przeznaczonej do sprzedaży część z elementów (m.in. obsady luf) była produkcji rumuńskiej, a elementy produkcji PAC wskazywały na problemy z kontrolą jakości (na pierwszy rzut oka widoczne było nierównomierne oksydowanie). W swoim oświadczeniu, Classic Firearms stwierdziło, że sprzedaż produktów PAC wznowi po dokładnej selekcji dostarczonej broni.

Sami użytkownicy potwierdzili fakt użycia rumuńskich części w broni PAC z 2012 roku. Użytkownicy również poddali krytyce sposób reklamowania nowego produktu, ocierający się o zwykłe kłamstwo. Wielokrotnie. Jeśli chodzi o samą jakość wykonania - krytykowano metody produkcyjne stosowane przez PAC, ale broń oceniano podobnie do rumuńskich WASR. Nic dziwnego skoro duża część elementów była produkcji rumuńskiej. Problemem tutaj była cena - broń PAC była o kilkaset dolarów droższa od broni rumuńskiej. Zwolennicy karabinków PAC argumentowali, że cenę tłumaczy producent - magiczny RADOM (tak, tak, dla większości amerykańskich kolekcjonerów RADOM to nazwa firmy, nie miasta). Broń z dostawy w 2012 roku w każdym razie się sprzedała i temat już na forach internetowych nie wracał (problemy ze sprzedażą miał za to Archer z Fabryki Broni - po wpadce z pochodzeniem broni PAC duża część potencjalnych klientów zrezygnowała z płacenia niemal 2 tys. dolarów za broń, która niekoniecznie musi pochodzić z fabryki wojskowych Beryli, w efekcie ostatnie egzemplarze Archera zostały sprzedane na początku 2017 roku).

Jeśli chodzi o obecne kontrowersje, wywołane filmikiem Roba Ski, to należy pamiętać, że inicjator testu nowego karabinka PAC (wykonanego w całości z nowych części produkcji PAC, lub firm powiązanych) - Mishaco - nie jest jakimś przypadkowym anonimowym użytkownikiem Internetu, ale właścicielem sklepu z bronią Ozark Armory. W chwili obecnej broń PAC jest importowana do USA przez amerykański oddział Pioneera. PAC nie posiada jednak sieci dystrybucji. Mishaco był zainteresowany sprzedażą broni PAC, pozyskał kilka egzemplarzy (choć musiał na własny koszt wyciąć gniazdo magazynka, a także dodać funkcjonalną kolbę i chwyt pistoletowy, w miejsce kawałka płyty wiórowej, jaki PAC zamontował, aby legalnie wwieźć broń na teren USA) i jeden z nich wysłał do Roba Ski celem przetestowania. Jeśli więc amerykański test miał być ustawiony, lub kupiony to raczej na korzyść broni PAC.

Warto też wspomnieć, że Rob Ski testował również karabinek wykonany z komponentów dostarczonych przez WBP. Choć broń zaliczyła test (polegający na oddaniu 5 tys. strzałów w czasie kilku miesięcy, bez uszkodzeń uniemożliwiających dalsze bezpieczne użytkowanie), to Rob Ski (i nie tylko on, zresztą) krytykował użycie kluczowych elementów wykonanych metodą odlewu, zamiast odkówki - chodzi m.in. o obsadę lufy, suwadło i zamek. Odlew teoretycznie jest tańszy, ale w przypadku powierzchni ryglowych wymaga odpowiedniego utwardzenia (czyli wzrostu kosztów), inaczej ryzykuje się przyspieszonym zużyciem rygli (a to może skutkować bardzo efektownym uszkodzeniem broni). Problem ten występował bardzo szybko w broni produkcji IO Inc, a dziś Rob Ski zidentyfikował go także w broni PAC.

WBP poniosło naukę i teraz produkuje elementy metodą odkówki. PAC w tym czasie inwestował w odlewnię precyzyjną, dziś znaną jako Interarms - dzięki temu PAC mógł uniezależnić się od (odkuwanych) części rumuńskich (zwraca uwagę logo Interarms - oczywiście stary znak Łucznika nie został przez nikogo zarejestrowany, i każdy mógł go sobie użyć, ale czy to znów nie jest element tworzenia legendy PAC jako spadkobiercy ZM Łucznik?). Żeby było jeszcze ciekawiej, internetowe plotki po drugiej stronie Atlantyku głoszą, że (zbierające dobre opinie) komory zamkowe Polish 80% produkcji firmy Childers, wykorzystywane przez np. Atlantic Firearms w budowie broni opartej o komponenty WBP, tak naprawdę pochodzą, albo od PAC, albo od poddostawcy PAC. Na ile te plotki są prawdziwe, nie wiem.

W każdym razie moim zdaniem nie istnieje więc żaden amerykański spisek wymierzony w PAC - po prostu firma ta ma problem zarówno z (dezinformującym) marketingiem, jak i jakością produktu końcowego. Co zostało udowodnione przez samych użytkowników, pomijając YouTube'owych celebrytów. I na koniec taka hipotetyczna sytuacja. Zakładam w miejscowości Hartford, Connecticut fabryczkę pistoletów wzór 1911. W tym celu kupuję nawet pomieszczenia używane przez firmę Colt przed jej reorganizacją w latach 90. XX wieku. W materiałach reklamowych nie wymieniam nazwy, ani dokładnego adresu swojej firmy, a jedynie używam hasła 1911s from Hartford - The Legend is Back!. Czy mogę spodziewać się działań prawnych podjętych przez Colt Manufacturing?

PS. Dopiero teraz zauważyłem. Piszesz:
REMOV pisze:Nie, nie dostali (testerzy z redakcji Milmag - dopisek mój). Nikt przecież tego nie selekcjonował - jak sobie to w ogóle wyobrażasz? Że są karabinki lepsze i gorsze? I te pierwsze specjalnie czekają? Co więcej, kupili opisywanego Hellpupa blisko rok wcześniej.
Tymczasem, w pierwszym numerze Milmag, na stronie 139, widnieje informacja:
Milmag pisze:Dziękuję przedsiębiorstwu sprzetmilitarny.pl/Pa-Ko za udostępnienie karabinka Hellpup i akcesoriów do testu
To w końcu karabinek ten był kupiony przez redakcję za własne środki, czy udostępniony przez dystrtybutora? Nie wiem jak redakcja Milmag, ale ja widzę różnicę między jednym a drugim.

I już zupełny off-topic, ale kiedyś wychowywałem się na artykułach pisanych przez Leszka Erenfeichta do Strzału i Remigiusza Wilka do Raportu i Broń i Amunicja. Oczy przecieram ze zdumienia dziś, kiedy czytam niektóre artykuły w Strzale.pl i Milmagu - a przecież wydawałoby się, że wydawnicza wolność obu redakcji powinna sprzyjać jakości publikowanych materiałów.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Matrix33 »

Krzychu22lr - bardzo dobry post, który rozjaśnia mi mocno sprawę.
Cóż, odpuszczę sobie zatem PAC i pomyślę nad WBP bądź innym produktem.
Dzięki za te wyjaśnienia.
mr_ffox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 kwietnia 2016, 21:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: mr_ffox »

Warto dodać ze Milmag w jednym artykule o "rynku AK w Polsce" napisał ze rzekomo WBP kupuje odlewy w PAC. Dopiero po stanowczej reakcji WBP, ze obie firmy nie współpracują, Milmag wystosował sprostowanie i obietnice poprawy informacji w artykule.
Dziwnym trafem nie widziałem testów czy choćby porównania z WBP tylko wszędzie peany nad PAC i reklamy.
cornold
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 11 czerwca 2008, 08:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: cornold »

Mnie też coś tutaj zalatuje marketingiem... ;laughing: Po lekturze tego tematu szala przechyla się na jedną ze stron :)


Jest takie coś co zawsze wypłynie na powierzchnię :wink:
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2018, 18:47 przez cornold, łącznie zmieniany 1 raz.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: KudrigY »

Heh, za około 3K pln można mieć mil-spec magazynową zastawę lub (jak się głębiej poszuka) polskiego AKMa czy powojskowego kałaszka z DDR.Ja za 3,2K miesiąc temu dorwałem prawie nieużywanego AKS-74U. Tak więc można coś fajnego i w 7,62 jak i 5,45 jeszcze wyrwać. tantali po 2,8K nie wspominam, bo nie polecam (mam tylko do kolekcji, a strzelam z AKSU czy długiego AK74).

Do zabawek z ubiegłego wieku też można dołożyć szyny, etc. Oczywiście, jeżeli ktoś widzi w tym jakiś sens (dyskusyjne...). Tak więc się zastanawiam, po co kombinować z nową produkcją? Przecież nowe wytwory PAC czy WFB, kosztują bardzo podobne pieniądze. Rozumiem, że chodzi o kwestie gwarancji... Tyle że sprzęt powojskowy jej nie potrzebuje :p Był robiony pod "szweja", więc my "sportowcy" czy kolekcjonerzy raczej ich nie popsujemy.

Ponadto, Ci (nowi) producenci nie kryją, że robią towar civil/commercial-spec i tyle. Za to jeden stara się robić ludzi w konia reklamując się nazwą miasta. Osobiście miałem nieszczęście dostać od kogoś magazynek chyba właśnie tej firmy, i nigdy więcej - sam plastik, bez wzmocnień stalowych, i w rękach mi się uginał. Nie wzbudziło to mojego zaufania. Wolę stalowe lub gen2 z Molota czy Izmashu. Fakt jednak faktem - ładny był, transparentny...

Na szczęście u nas jeszcze nie "hameryka", i można wydostać sprzęt surplus, chociaż ban na sprzedaż broni przez AMW doskwiera. Ciekawe jak upłynnią te 18-20 tys. AKMSów które miały pójść na rynek, ale ban je przyblokował. Marzy mi się ich wysyp na polskim rynku :) Może byłoby jak z PM-63, które można teraz gołe i za 650-700 pln dostać, a w pełnym komplecie za 800-900 (tak, wiem, narzut pośredników nadal jest na nich kosmiczny, ale można dostać mil-spec giwerę za grubo poniżej 1K pln :)
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2018, 19:06 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Piotrek_114 »

Odchodząc od tematu ustawianych artykułów i tym podobnych a wracając do tematu pozwolę zamieścić post z facebooka



" Drodzy. Czy coś wiadomo jakie kroki podjął AK-from Radom Pioneer Pac celem rozpoczęcia produkcji nie broniopodobnej nie zagrażającej zdrowiu i życiu użytkownika?? Załączone zdjęcia są z egzemplarza który ma około 10000 szt przebiegu. No i co z komorą nabojową po teście Robskiego?? Oddał 500 strzałów i no go gauge wlazł do środka cały a field gauge zaczął włazić?? To kiedy i komu urwie twarz??


"

Poniżej zdjęcia które też pozwoliłem sobie skopiować z tematu fb



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na zarzuty dotyczące nie czyszczenia autor odpowiada następująco :

"Panowie, broń używana przez okres trochę ponad 3 miesięcy, codziennie, czyszczona trzy, cztery razy w tygodniu, taka bardzo lekka symulacja warunków bojowych."
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: LARPAK »

To nie przypadkiem oni chwalili się też jakimś tam super ulepszonym mechanizmem spustowym?
Jak zadałem pytanie czy nie jest to rozwiązanie skopiowane prosto z ALG AKT czyli zeszlifowanie dwóch płaszczyzn to komentarz zniknął, a nikt wcześniej na niego nie odpowiedział...
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: lemuchr »

Czy to na ostatnim zdjęciu to suwadło? bo jakoś dziwnie wygląda.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
gufner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 13 lutego 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: gufner »

Panowie moi. Wtrącę jednakoż moje dwa słowa.

Jestem posiadaczem AKMS z WBP Rogów od około 1,5 roku i gdyby nie moje podejście pedanta pewnie olał bym niedoskonałości. Jednak zaczęło mnie ... denerwować, że za każdym razem po strzelaniu muszę czyścić rdzę z suwadła, kurka, sprężyn i innych miejsc, gdzie nie powinna się pojawiać. Dlatego zainwestowałem w bebechy oryginalne, magazynowe, oksydowane. Mam święty spokój. Kwestia tego czy ktoś robi broń pod testy dla mnie jest niejednoznaczna. Jak dla mnie wszyscy, w tym WBP robi broń z części po taniości. I jak się chce mieś coś wytrzymałego, trzeba zainwestować. Z mojego AKMS pozostała jedynie lufa i niestety komora zamkowa. Reszta wymieniona na oryginał.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: LARPAK »

gufner pisze:Z mojego AKMS pozostała jedynie lufa i niestety komora zamkowa. Reszta wymieniona na oryginał.
Jesteś pewien co do tego stwierdzenia?

Co z elementami takimi jak wślizg, podstawa celownika, przewód gazowy i pozostałe elementy, które wymagają czegoś więcej niż przybornik, aby je zdemontować? Co z zamkiem?

Jesteś pewien co do użytego środka konserwującego i tego czy nie masz wilgoci w szafie?
Mam AKMSN jeszcze zanim to się Jack zaczęło dobrze nazywać (prod. 2011, posiadam od 2012 lub jakoś tak) i takich problemów nie posiadam.
Oczywiście pewne rzeczy mogły się u nich zmienić i kładą tańsze elementy, ale jakby patrzeć to PAC w porównaniu nawet do Twoich problemów to pikuś.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

Z drugiej strony nie tędy droga. Wymiana całego mechanizmu spustowego, sprężyn etc. nie jest żadnym wyjściem. Te elementy powinny być odpowiednio zabezpieczone w procesie produkcji.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: kuras999 »

gufner pisze: za każdym razem po strzelaniu muszę czyścić rdzę z suwadła, kurka, sprężyn i innych miejsc, gdzie nie powinna się pojawiać.
Używasz jakichś środków smarujacych? Ja strzelam tylko z najbardziej syfiacego i korozyjnego chińczyka i konia z rzędem temu kto znajdzie najmniejszą plamkę rdzy na moim karabinku. Jesteś pewien że na suwadle, kurku i sprężynach masz rdzę? A może to małe fragmenty zdartych łusek mają one podobny kolor do rdzy. Po strzelaniu korozyjną amunicją czyszczę broń chociaż tak z grubsza a wszystkie części ruchome mam zwilżone brunoxem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”