AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: LARPAK »

Pioneer na swoim FB chwalił się poprawionym spustem - niestety szczegółów nie podali, ale wg mnie podcięli tylko dwie krawędzie - mógłbyś zrobić pomiar kilku elementów?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: KG92RS »

LARPAK pisze:Pioneer na swoim FB chwalił się poprawionym spustem
Mnie zastanowiło to, że na zdjęciach "ichniego" AKMS-a, pojawił się trzeci pin -> czyżby poszli po rozum do głowy? Czy to tylko atrapa do trzymania sprężyny?
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

Co do problemów współpracy to nie jest tak że magazynki nie podawały. Kiedy już się je udało wpiąć to nie było problemów z podawaniem. Problemem było samo wpięcie gdyż wymiary gniazda i zatrzasku były takie ze był problem z prostym intuicyjnym wpięciem i zaskoczeniem zatrzasku na zębie magazynka.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Awatar użytkownika
zwierzaczysko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2018, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: zwierzaczysko »

Dziękuję Jaeger81 oraz Christoph za wypowiedź w temacie. Zamawiam zatem magazynki metalowe już ze spokojną głową. Gdyby coś jednak nie hulało podzielę się tą informacją. Przy okazji zamówiłem też łódki do SKS i odpowiedni adapter, w celu przyśpieszenia ładowania AK na strzelnicy niewielkim kosztem.
Obrazek
Christoph pisze:Ma wymienioną rurę gazową na ultimak, kolimator, powiększony selektor ognia, w drodze jest kompensator.
Mimo to, że temat upgrade'ów do AK przewijał się nie raz na forum, z chęcią poznam w jaki kompensator zdecydowałeś się zainwestować. No i kolimator na rurze gazowej... Osobiście nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie, ale również poproszę o info jaki kolimator postanowiłeś użyć.

I tak na marginesie: czy w wersji samopowtarzalnej aczkolwiek niesamoczynnej, przełącznik (selektor) rodzaju ognia nie staje się zwykłym bezpiecznikiem? I czy jest jakikolwiek sens montażu wersji powiększonej?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: KG92RS »

zwierzaczysko pisze: czy w wersji samopowtarzalnej aczkolwiek niesamoczynnej, przełącznik (selektor) rodzaju ognia nie staje się zwykłym bezpiecznikiem?
Staje się.
W przypadku egzemplarzy przerabianych, w zależności od sposobu przeróbki, może dawać się przestawiać we wszystkie położenia, ale w położeniach "czynnych" (jednym lub dwóch), jest zawsze tryb semi.
A to dlatego, że - z punktu widzenia dźwigni selektora - tryby auto i semi różnią się tylko jednym drobiazgiem -> w trybie auto, ogon przerywacza (zwanego tez zaczepem ognia pojedynczego) znajduje się pod płetwą selektora, która powoduje, że - w momencie naciśnięcia spustu - rzeczony ogon opiera się o tę płetwę i odchyla całość do tyłu. A to z kolei sprawia, iż kurek nie ma się o co zaczepić...
W trybie semi, dolna krawędź płetwy selektora jest o kilka milimetrów bardziej z tyłu i nie blokuje ogona przerywacza.

Podstawa przeróbki AK na semi, to skrócenie ogona przerywacza tak, aby nie sięgał do płetwy selektora. To w zasadzie wystarczy i - wg mojej opinii - to jest najbardziej kulturalny sposób. Tak też wyglądają profesjonalne konstrukcje, od początku projektowane, jako wyłącznie samopowtarzalne, np. Zastava M76.
Niestety, często spotykane jest - i dotyczy to zarówno egzemplarzy przerabianych, jak i nowych - usuwanie lub pomijanie mechanizmu spustu samoczynnego (w przypadku nowych konstrukcji, widać to dobrze z boku, bo są tylko dwa piny) i zeszlifowywanie na suwadle zaczepu zwalniającego tenże spust samoczynny. Moim skromnym zdaniem, to dyskwalifikuje broń, bo negatywnie wpływa na jej kulturę pracy.

Dwa piny, czyli brak spustu samoczynnego:
Obrazek

Trzy piny:
Obrazek

Ciekawie wygląda AKMS Pioneer Arms, bo ma trzy piny -> czyli może mieć spust samoczynny. Ale nie musi, bo pin może służyć tylko do mocowania sprężyny zabezpieczającej pozostałe piny przed wypadnięciem.
Ktoś ma taki egzemplarz? Jeśli tak -> możemy liczyć na zdjęcie wnętrza?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: LARPAK »

Ten adapter jest na łódki 5,56 mm i bez przeróbki nie będzie pasował.
Awatar użytkownika
zwierzaczysko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 25 marca 2018, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: zwierzaczysko »

LARPAK pisze:Ten adapter jest na łódki 5,56 mm i bez przeróbki nie będzie pasował.
W opisie oferty z popularnego serwisu aukcyjnego, z której skorzystałem, napisane jest:
(...) łódki (10 sztuk) do nabojów 7,62x39 mm. Pierwotnie służyły jako łódki do karabinku SKS Simonov. Pozwalają wygodnie przenosić amunicję na strzelnicę i przechowywać ją w szafie. (...) Dodatkowo: Adapter, który pierwotnie służył do ładowania amunicji 5,45x39, ale doskonale sprawdza się także przy ładowaniu amunicji 7,62x39 z łódek SKS do metalowych magazynków AK/Magpul/WBP (...)

co wskazuje na kompatybilność przedmiotowych łódek i adaptera z amunicją 7,62x39 i magazynkami do AK. Sprawdzę w praktyce, gdy już wszystko dojdzie.
KG92RS pisze:Ciekawie wygląda AKMS Pioneer Arms, bo ma trzy piny -> czyli może mieć spust samoczynny. Ale nie musi, bo pin może służyć tylko do mocowania sprężyny zabezpieczającej pozostałe piny przed wypadnięciem.
Ktoś ma taki egzemplarz? Jeśli tak -> możemy liczyć na zdjęcie wnętrza?
LARPAK pisze:(...)mógłbyś zrobić pomiar kilku elementów?
Przechowuję broń poza miejscem zamieszkania, stąd zdjęcia i ew. pomiary będę mógł zrobić dopiero za jakiś czas. Z tego co pamiętam z komory zamkowej, wszystko zostało mocno uproszczone, w porównaniu do samoczynnego AKMS. W moim egzemplarzu są tylko dwa piny - nie ma w ogóle mechanizmu spustu samoczynnego; siłą rzeczy zniknął również opóźniacz kurka. Nie wiem jak w innych Pioneerach.

Natomiast bardzo mi się nie spodobało, że Pioneer Arms chwali się na swojej stronie produkcją AK w 100% tylko z nowych części, a stopa mechanizmu powrotnego w moim egzemplarzu wygląda tak: Obrazek
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: LARPAK »

Łódki są od 7,62 x 39 mm, ale adapter już nie i wymaga poprawy, aby go dopasować do magazynka AK.
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Christoph »

zwierzaczysko pisze: Mimo to, że temat upgrade'ów do AK przewijał się nie raz na forum, z chęcią poznam w jaki kompensator zdecydowałeś się zainwestować. No i kolimator na rurze gazowej... Osobiście nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie, ale również poproszę o info jaki kolimator postanowiłeś użyć.
W miejsce fabrycznej rury gazowej założony jest ultimak (rura ze zintegrowaną szyną), na tym zamontowany jest kolimator vortrex sparc II. Mam też PWS - również polecam, jako tańszą alternatywę. Ultimak nie ma żadnych luzów więc kolimator cały czas trzyma zero. Moim zdaniem zdecydowanie lepsze miejsce na przyrządy celownicze niż pokrywa komory. Zamówiłem kompensator TWS. Jak przyjdzie i postrzelam - dam znać, jakie wrażenia.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: krzychu22lr »

KG92RS pisze:Ciekawie wygląda AKMS Pioneer Arms, bo ma trzy piny -> czyli może mieć spust samoczynny.
Mam wrażenie, że to może być jakiś model pokazowy, być może nawet zbudowany w oparciu o wojskowy karabinek. Głównym rynkiem Pioneera są USA, a tam sama obecność otworu pod oś spustu samoczynnego (bez żadnych bebechów) powoduje, że broń uznawana jest za samoczynną z punktu widzenia prawa.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Norbert007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 24 listopada 2017, 18:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Norbert007 »

Mam WBP Jack z 2017 w chwili obecnej poszło 700 Chemnitzer Sportwaffen und Munitionsfabrik GmbH i ponad 1000 jakiejś czeskiej, zapomniałem jakiej już. Czyszczę po każdej wizycie i w chwili obecnej nie mam problemów jak i zacięć.
Co do jakiegoś komentarza wcześniej, że probelmy z modernizacją AK szyny, uchwyty i takie tam pierdoły....niżej zamieszczam zdjęcie jak to wygląda u mnie po mocnej modernizacji, poglądowo dla tych co się wahają jeszcze nad WBP.

http://neveral.opx.pl/n.jpg

P.S link zamieszczam w takiej postaci bo prv potem blokuję mi zdjęcia broni na forach.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

nie ma zdjęć. wrzuć na https://postimages.org/
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Norbert007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 24 listopada 2017, 18:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Norbert007 »

Wrzuciłem

Obrazek
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

Zmagpulizowałeś go.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Norbert007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 24 listopada 2017, 18:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Norbert007 »

Jaeger81 pisze:Zmagpulizowałeś go.
Tak. Zastanawiam się jeszcze nad celownikiem 2x lub 4x tylko nie wiem czy inwestować w pokrywę z szyną, czy oddać rusznikarzowi aby zamontował ten boczny uchwyt sam nie wiem. Mam ochotę poleżeć z nią w trawie i postrzelać na 100m +
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”