AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
przemyslawkolakowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 296
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:52
Tematy: 17
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: przemyslawkolakowski »

LARPAK pisze:Mam WBP z 2011 roku z wyższym przebiegiem - zero problemów.

Widziałem natomiast niespełna rocznego Hellpupa z PAC, w którym rozdęło komorę zamkową - szyny pogięte, zamek zaklinowany - było to jakieś trzy lata temu.
Czyli wypadki chodzą po ludziach :(
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

Ktoś opisywał podobny przypadek na profili Pioneera na początku tego roku, broń zdaje się była dośc nowa, z zeszłorocznej produkcji. Jedyne co chwalił w pioneerze to fakt że firma wymieniła na nowy. Niestety komentarz zniknąl tak szybko jak się pojawił. Nie będzie nam jakiś tam klient geszeftu psuł.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Inku »

AR przynajmniej jest celniejszy, choćby dlatego, że jest w innym kalibrze. Jak mam mieć broń tak samo (nie)zawodną, to wolę żeby była chociaż celniejsza.
Skup się i wyobraź sobie, że są ludzie, którzy strzelają 5, 10 tys. rocznie. Stać ich, to robią co chcą ze swoim portfelem. Poszukaj sobie wątku o XDM, 20 tys. kulek w rok, a więcej strzela z długiej. Jeśli o mnie chodzi to nigdy nie byłem fanem AK, czy AKM i nie widzę najmniejszego sensu tego kupować. Rambo strzelał z łuku. :516:

Tu masz o magazynkach - double feed z oryginalnymi magazynkami. Nie pasują w sensie nie działają poprawnie, to chyba oczywiste. Co z tego, że fizycznie można podpiąć, skoro wadliwie działa?


Tu link, który wrzuciłeś:
https://www.milmag.pl/magazines/htmliss ... 1#page-132

"Łącznie z testowanego karabinka oddano 750 strzałów, co dla tej konstrukcji jest 0,05% żywotności."

Możesz mi policzyć jaka jest żywotność, bo mam problem z matematyką i całość to dla mnie 100% ? To chyba pierwszy AKM wykonany z meteorytu. EOT z mojej strony.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2018, 12:52 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

Pioneer którego ja miałem w rękach nie tylko nie podawał właściwie ale czasem magazynek po prostu nie chcial się zmieścić w gnieździe i zatrzask nie zaskakiwał na zębie.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
cornold
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 11 czerwca 2008, 08:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: cornold »

Przez mojego WBP przeszło ponad 2000 kulek( a może ponad 3000) , troszkę rosyjskiej ale z 80/90% chińczyka. Miałem jedno zacięcie ( suwadło zablokowało się w połowie ruchu po strzale, naszarpałem się z nim, ale po usunięciu zacięcia sprzęt chodzi jak złoto). Innego bym nie chciał:)
kirs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 08 maja 2013, 11:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Żory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: kirs »

cieszę się że temat jest tak popularny;)

Nie mam kasy (a najbardziej to czasu) na kupno PAC i WBP i wywalenia X sztuk amunicji żeby ich porównać, więc moją wiedzę i opinię jestem zmuszony czerpać z testów innych. I dobrze że robimy gówno-burzę bo ciekawe informacje mogą wypłynąć, jakieś doświadczenia innych osób. (poza wylewaniem na siebie jadu Panowie:) )

Podsumowując, odnośnie karabinków Pionner-a: pojawiło się trochę filmów/recenzji, które reklamują i wychwalają produkty PAC, głównie kręcone przez inne niezależne lub "niezależne" firmy , pojawiły się też filmy i opinie negatywne użytkowników prywatnych.

Co do WBP - nie ma filmów które reklamują karabinki (czyżby produkt WBP nie potrzebował reklamy i wychwalania swoich produktów a one same się bronią?), nie trafiłem też na jakieś "hejt" testy czy recenzje WBP, ktoś coś znalazł?

Nie ma już raczej dostępnych jak kilka lat temu przerabianych karabinków MONowskich na sporotwe, więc odpada (sam mam akms-a z TG)

Ktoś trafił jeszcze na jakieś testy/recenzje którejś ze stajni?

Na chwilę obecną wygrywa WBP?
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2018, 18:38 przez kirs, łącznie zmieniany 1 raz.
-= si vis pacem, para bellum =-
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: REMOV »

kirs pisze:Nie mam kasy (a najbardziej to czasu) na kupno PAC i WBP i wywalenia X sztuk amunicji żeby ich porównać
No, niestety nie jest to proste - to nie jest nawet kwestia ceny samej broni, ale głównie kosztów amunicji. Sensowny test to wystrzelenie przynajmniej 1,5-2 tys. sztuk amunicji z każdego, łatwo przeliczyć ile to kosztuje.
Co do WBP - nie ma filmów które reklamują karabinki (...)
To prawdopodobnie efekt skali - kolejne generacje broni z PAC są na rynku dłużej i w większej liczbie. Druga sprawa to w Rogowie chyba przezwyciężyli początkowe problemy z kontrolą jakości. A te, o ile dobrze pamiętam wpisy i z tego forum, były. Ale to normalne przy rozpoczynaniu produkcji.
Nie ma już raczej dostępnych jak kilka lat temu przerabianych karabinków MONowskich na sporotwe
Zdarzają się jeszcze, specjalizuje się w tym Top Gun (TGun). AMW siedzi jeszcze na 40 tys. AKM/AKMS, ale od dwóch lat zablokowana jest sprzedaż ich na rynek z powodów politycznych. Pomijając, że Agencja nieco się ostatnio wygłupia z cenami.
Na chwilę obecną wygrywa WBP?
Pod jakim względem? Jakości? To raczej wygrywa Radom Sport M762, jeżeli mowa o rywalizacji produkowanych w Polsce klonów AKM. Skądinąd, mam wrażenie że obecna afera raczej pomoże PAC, niż przeszkodzi. Choć producent musi poprawić kontrolę jakości, bo to co wychodzi z tych wypowiedzi i doświadczeń pokazuje, że zdarzają się lepsze i gorsze egzemplarze, a powinni być wszystkie powtarzalne. Karabinki AKM z Radomia wygrywają przede wszystkim niższą ceną i lepszym ukompletowaniem w standardzie. Nadal jest chyba tak, że do każdego Hellpupa czy Sportera dokładają po cztery magazynki, jak w starych czasach Układu Warszawskiego. Tego na rynku nikt nie robi, wszyscy sprzedają tylko z jednym. Niby nic, a jednak zawsze to z 200 złotych w kieszeni.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2018, 19:00 przez REMOV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemyslawkolakowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 296
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:52
Tematy: 17
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: przemyslawkolakowski »

kirs pisze: Nie ma już raczej dostępnych jak kilka lat temu przerabianych karabinków MONowskich na sporotwe, więc odpada (sam mam akms-a z TG)
Są w Sprzeciemilitarnym.
Fakt cena zaporowa ale AKMSy mają fabrycznie nowe.
Przerabiał je dla nich TG.
W moim odczuciu warto było go kupić.
Rok temu nie kosztował aż tyle.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: sql »

Czy FB Radom planuje zrobić Mini Radom Sporta w Kalibrze 7.62x39?
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: poeta »

Teraz gdy zajmują się grotem to pewnie nie będą sobie głowy zawracać taką odmianą. Moze i dobrze niech zakończą rozwijanie platformy AK i niech idą do przodu i pracują nad nowymi konstrukcjami
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: desperado »

Ciekawe jak sprawdzi się do kałach regulowany tłok?
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=543
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: REMOV »

sql pisze:Czy FB Radom planuje zrobić Mini Radom Sporta w Kalibrze 7.62x39?
Jest w planach, ale musi opaść kurz po programie RAWAT. Bo to im wisi nad głową jako część programu Tytan. Tylko, że pewnie tanio nie będzie. Pocieszające, że o taką broń pytał klient instytucjonalny, co może przyśpieszyć prace.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Matrix33 »

REMOV pisze:Oczywiście nikt z komentujących nie sprawdził, jak wygląda konkurencja cenowa na rynku broni w Stanach, ani z czym kojarzony jest tester, prawda?
Z czym kojarzony jest Rob Ski? I Mishaco, który również zamieścił trzyczęściową recenzję? Pytam serio, bo byłem mocno zainteresowany Sporterem, ale te filmiki mocno te zainteresowanie schłodziły. Czatowałem z Pawłem Z PAC i twierdził, że filmik Roba jest nierzetelny, ale w żadnym materiale nie rozwinął tego twierdzenia.
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Jaeger81 »

Niektórym pewnie się kojarzy ze strata kasiorki z reklam.

Oczywiście AK operators union, atlantic firearms, nawet ci co na polskich grupa facebookowych opisują problemy z Pioneerami pracują dla konkurencji. Za to polscy dziennikarze i czasopisma to krynica bezstronności.

AK operators union zrobili masę recenzji i np o WBP Rob wypowiadali się dość pozytywnie. Jak się robi z która nie ma jakichś specjalnych problemów to recenzja zawsze będzie w miarę dobra, jak się coś skopie to i pianie z zachwytu nad serwisem nie pomoże skoro w recenzji jak wół stoi że spust się spierdzielił.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM/AKMS dostępne na rynku (WBP vs Pioneer vs ...)

Post autor: Inku »

Czy prawdą jest, że Jack ma kutą lufę wyprodukowną w FB Radom?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”