Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Moderator: Moderatorzy WBP

max-bit
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Postautor: max-bit » 2020-02-15, 08:58

To aby było jasne:

KOMUNIKAT KKS ARSENAŁ

Gdyż później krążą LEGENDY ...
Ostatnio zmieniony 2020-02-15, 08:59 przez max-bit, łącznie zmieniany 1 raz.

StarP

Postautor: StarP » 2020-02-20, 12:41

Bartek78 pisze:
StarP pisze:A jak jeszcze Pasternik ruszy w wspomnianych tu okolicach Bonarki, to po prostu super!

Chyba coś pomieszałeś kolego. Pasternik (strzelnica Pasternik) nic nie robi w okolicach Bonarki.

Freudowska pomyłka. Oczywiście chodziło mi o niepotwierdzone lokalizacji dla strzelnicy KKS Arsenał - dzięki za zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam!
9
.223
5.56
.22LR

max-bit

Postautor: max-bit » 2020-02-25, 23:29

mike4356

Postautor: mike4356 » 2020-02-26, 08:10

Z tych zdjęć to mi się nie podoba że ta buda do komercja na myśliwskiej dalej stoi. Ale diabli wiedzą kiedy one były robione

Awatar użytkownika
Darlon

Postautor: Darlon » 2020-02-26, 09:55

podejrzewam że budy zostaną. to są obiekty do golenia turystów więc główny zarobek strzelnicy od dość dawna. szkoda. mam też nadzieję, że zostawią stanowisko "TYLKO CZARNY PROCH" po lewej na prawym pawilonie. widać spore porządki w tym miejscu
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858

Awatar użytkownika
Marin205
Kontaktowanie:

Postautor: Marin205 » 2020-02-27, 10:36

Darlon pisze:... to są obiekty do golenia turystów więc główny zarobek strzelnicy od dość dawna ...
Firmy dowożące turystów na komercyjne strzelania wożą ich na strzelnicę Cracow Shooting Academy (zdjęcia strzelnicy w linku).Na Pasterniku turyści mogą na razie strzelać wyłącznie z bocznego zapłonu i strzelby. Mam nadzieję, że szybko uporają się z uruchomieniem centralnego zapłonu.

Zresztą w gazecie krakowskiej sami widzicie co pisali, że trwają sprawy sądowe o to by RZI odzyskało obiekt. Co w najlepszym dla MR Sport przypadku nastąpi w 2026 roku wraz z wygaśnięciem umowy, której im nie przedłużą. Biorąc pod uwagę ile trwa budowa nowego obiektu i ile trwa załatwienie formalności to powinni już budować nowy obiekt. Dlatego nie ma się co dziwić, że KKS Arsenał postawił na własny obiekt (który formalnie już jest) a z tego co wiem, kolejna strzelnica przygotowuje się do otwarcia. Nie mówię o tej nowej w Nowej Hucie która nie ma regulaminu czy też o tej której nie otworzyli ze względu na .... brak hydrantu. Ani o tej w rejonie ulicy Tynieckiej. Niestety próby otwierania obiektów "na partyzanta" nie kończą się sukcesem. W ubiegłym roku jeden z złożonych regulaminów nie został podpisany. A w Warszawie strzelnice wyrastają jak grzyby po deszczu. Teraz na początku marca otwiera się Strzelnica B7
Ostatnio zmieniony 2020-02-27, 10:37 przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Darlon

Postautor: Darlon » 2020-02-27, 18:25

jak widać obie budy stoją. z jakiegoś powodu ich nie rozebrano i raczej wątpię w kierowanie się estetyką. kiedyś jak gadałem z kimś w budzie na dawnym dziku to powiedział że tam tylko strzelanie komercyjne. otworzy się centralny to i turyści wrócą. mi to tam turyści często mniej przeszkadzali niż szeryfowie co wchodzili na oś czarnoprochową 50m i stawali sobie z jakąś pompką czy 9x19 na 10-25m a obok prawie wszystkie osie 25 puste
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858

max-bit

Postautor: max-bit » 2020-02-27, 18:35

Powiem wam :)
że teraz na 25-ce na połowie stanęła ściana :) z desek oczywiście ale fakt jest że z 25-ki pozostała połowa.
Teraz to nawet z zawodami może być tam problem (mówię o pistolach 25m).
Fakt jest takie ze na Pasterniku w zasadzie wieje wiatrem ja wiem że jest okres zimowy itd, ale tłumów to ja tam nie widziałem jak będą się chcieli utrzymać to mogą miec problem.
Inna sprawa że zaraz mogą się urodzić konkurencyjne strzelnice i Pasternik sam się może jak to się mówi samo zaorać jak by tak nie dostali w dalszym ciągu pozwolenia na więcej niż 22LR to będą mieć duży problem.
Bo anglol woli walnoć z czegoś więcej niż 22LR.

Awatar użytkownika
MarcinKr

Postautor: MarcinKr » 2020-02-27, 22:50

Przecież na Pasteniku były już zawody z .22LR

A tak przy okazji max-bit jak tam Twoja strzelnica że zrzutek? Stoi już coś czy dalej takie bicie piany?

max-bit

Postautor: max-bit » 2020-02-28, 20:38

1. Tak zawody były .22LR tylko że był to karabin kolego. A nie pistolet na karabinie to jest miejsca w... a startujących jak jest 20 to jest potężny tłum
2. Jaka strzelnica ? i to jeszcze do rzutek jakieś szumy za wysokie tła ?
Ostatnio zmieniony 2020-02-28, 20:39 przez max-bit, łącznie zmieniany 1 raz.

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2020-02-28, 21:19

Problem będzie zapewne z czarnym prochem. Na Pasterniku na razie nie można i nie wiadomo, czy to się zmieni. Z kolei wróble ćwierkają, że mająca rzekomo powstać strzelnica Arsenału będzie w budynku, więc też du** blada. Próbowałem zasięgnąć języka u jednego z forumowiczów, który wydawał się mieć jakieś informacje, ale zostałem olany. A jakieś tam Jaworzna czy inne Bochnie to nie jest rozwiązanie.
Maciek
.62 i .69

Awatar użytkownika
MarcinKr

Postautor: MarcinKr » 2020-02-29, 08:56

max-bit no miały byc spotkania, narady, zaangażowanie wojewody, postraszenie rzi, listy do ministerstwa i herbatki u prezydenta RP, media kamery i błysk fleszy. Nowa strzelnica ZE zrzutek, wskrzeszenie LOKu, Pasternika i pomoc w Arsenale.
Sporo zadań, ile zrealizowanych?

Tak na szybko z różnych postów:
"Panowie moja propozycja podjęcia DZIAŁAN - nie wiem ile tu się klubów ludzi spotyka. Trzeba uważam zakopać wszelkie wojenki i zrobić spotkanie Nas strzelców obejmujące duże krakowskie Kluby Arsenał, Srebny Kur, ZSD, LOK KS KVG i inne (jest ich jeszcze kilka) - no samego NAJEMCY ?

Spotkajmy się nawet pod Pasternikiem i podejmijmy MY też jakieś działania trzeba zacząć działać dla naszego wspólnego dobra. Być może szefowie klubów (ba nawet powinni być na pewno) członkowie MZSS, Najemcy, Wojska ? Może spotkanie na Pomorskiej (nie wiem czy tam mają jakąś sale - nie byłem)

Musimy siąść i temat obgadać - nie wiem czysto walę w ciemno wizyta delegacji w NB w RZI ba nawet w pismo do Ministra Obrony Narodowej jako zwierzchnika

Budowa jakiej kolwiek strzelnicy porównywalnej z Pasternikiem to tez nie mały koszt.
Niby w okolicy Krakowa teren pofałdowany ale i też mocno zabudowany, choć nie powiem są tereny gdzie i pewnie można by coś stworzyć ... ale to zgody pozwolenia itd.Dlatego takie działanie to już wymaga pracy poważnej i chętnej grupy ludzi. Dlatego ciagle pisze o powszechnym ruszeniu. W Krakowie ludzi zainteresowanych strzelectwem nie jest małe niestety ich zaangażowanie pewnie już o wiele słabsze (a to są suche fakty).

Ludzie chyba czekają no cud i widzę to po ogóle nikt nic nie zrobi zamiast jak pisałem zrobić ponad podziałami (o ile takie występuje) ruszenie, jak pisałem wszystkie kluby, strzelcy - kolekcjonerzy, firmy, bractwo kurkowe, itd. to co ? Praktycznie nic - wróć ... nie NIC

Spotkać się obgadać sytuację podjac działania pisma do MON Kancelaria Prezydenta MSWIA, WINB nie dać się i nie poddawać.

Uważam że na tym etapie powinno się.
1. Zrobić wstępne spotkanie - jaka jest aktualnie sytuacja i rozeznanie jakie środowiska strzeleckie chcą pomóc w sprawie. (kluby, organizacje, kółka, firmy, osoby prywante itd)
2. Poinformować (wspólnie) list petycja do organizacji i instytucji rządowych (MON, MSWiA, Lokalne samorządy itd).
3. Poinformować media
4. Zrobić spotkanie konferencje przy udziale (środowisk strzeleckich) mediów, polityków i organizacji rządowych, aby te ostatnie (tu oczywiście głównie MON) co naprawdę chcą, czym podyktowane sa ich działania i jakie mają dalsze plany w stosunku do obiektu - Strzelnica Pasternik.

Czyli wracamy do mej koncepcji .... pospolitego ruszenia

Ciekawe jak do tego MZSS bo oni tez coś pisali o nowym obiekcie. Fajnie by było jak by wszyscy razem ...."

max-bit

Postautor: max-bit » 2020-02-29, 09:18

Coś tam próbowałem ale wszyscy mnie olali - ba nawet występowała wrogość. Bo tu klimacik jest troszkę inny kolego ale tego tu pisać nie będę jaki a jak nie wiesz (o co common) jaki to masz problema.
Przekonałem się i jak zauważyłeś tych "głupot" już nie ciągnę.
Aktualnie pasywnie (jak 99,9%) się przyglądam i czekamy na rozwój sytuacji.

No nie tylko czarnoprochowcy mają problem przecież jak ktoś se z .223 9mm (czytaj nic po za 22LR) chce popukać to co Fabryczna, Paczółtowice, Bochnia albo dalej.

Awatar użytkownika
Darlon

Postautor: Darlon » 2020-02-29, 12:05

@MaciekSz
dla mnie na razie wielkiego problemu nie ma. co do pasternika to mówili że się starają o dalsze rozszerzenie. powinno im zależeć raczej, w końcu to ich pewnie z 90% zysku. obiekt Arsenału pewnie taki będzie. to jest klub w którym o ile mi wiadomo CP raczej nie istnieje - co mnie martwi bo właśnie próbuję się zdecydować gdzie się zapisać czy do Silver Target czy do Arsenału. mówisz, że Jaworzno nie jest opcją - co do Bochni się zgodzę - wstęp na godziny dla CP to raczej żart. ja jeżdżę czasami do Jaworzna właśnie - ok 60 km w jedną stronę. jestem tam w godzinę około. benzyna mnie kosztuje koło 30 zł i kolejne 30 strzelanie do znudzenia. zwykle strzelam aż mi plecy wysiądą albo jest już ciemno. jak transport podzielić na 2 osoby to ci wyjdzie koszt nie wiele większy niż 2 bilety mpk a i tak musisz jechać własnym samochodem pewnie bo jest kupa gratów potrzebna do CP. Jaworzno ma jeszcze kilka ogromnych plusów - raz że tarczociągi - masz w 4 literach pogodę, dwa że świetne tłumienie i komfort strzelania. ludzie też w porządku. osie do 100m plus rzutki jak masz ochotę. budynek ciepły jak zmarzniesz i powinien być już też sklep na miejscu jak by np kapiszonów brakło

owszem, jak by był pastenik to bym się cieszył bo to jednak bliżej i szybciej. no i fajny obiekt, ale to nie tak że nie ma jak strzelać. tyle że koszt trochę większy i czasu więcej się traci, ale strzelanie to nie jest tanie hobby przecież
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858

Awatar użytkownika
Marin205
Kontaktowanie:

Postautor: Marin205 » 2020-02-29, 18:39

MaciekSz pisze:... Próbowałem zasięgnąć języka u jednego z forumowiczów, który wydawał się mieć jakieś informacje, ale zostałem olany. ...
Maciek, nie olałem tylko nie miałem możliwości wejść na wiadomość od Ciebie. Przyszło mi powiadomienie, że wiadomość jest. Niestety jakiś błąd forum nie pozwalał mi na nią wejść. Wyślij proszę raz jeszcze.
Obrazek

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”