Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Postautor: KOM » 2019-12-18, 08:52

max-bit pisze::)
.....
Dużo lepszym miejscem na strzelnice są okolice w zasadzie zamykanej huty.
Tereny praktycznie nie zamieszkane dużo naturalnych lub usypanych wałów.
Gdzie można by zbudować naprawdę solidną strzelnicę z budynkiem z osiami nawet 300 czy 400m do rzutków itd.
Są jeszcze tereny Brzegów.
Oczywiście nie wiem jak tam z własnością ... ale ?

......

Tereny huty też mi się wydawały atrakcyjne i przede wszystkim budowa strzelnicy tam wydaje się całkiem realnym przedsięwzięciem w obecnej sytuacji (wielki piec itp.)
Jeżeli natomiast chodzi o tereny na Brzegach to marnie to widzę, tereny ultra drogie bo to strefa ekonomiczna i każdy kawałek gruntu zabudowują halami (no chyba że na dachu którejś z nic, bo są dość długie).

Awatar użytkownika
Parabellum

Postautor: Parabellum » 2019-12-18, 13:23

Tereny okolicy Huty Sendzimira to dobry pomysł, ale w kontekście strzelnicy bardziej myślałbym np. o okolicy ulicy Dymarek, a same serce Kombinatu można by przerobić na muzeum analogiczne do tego jak w hucie Witkowce w Ostrawie.

max-bit

Postautor: max-bit » 2019-12-23, 16:20

I tak mamy zakończenie roku, warto coś podsumować.
Jak wiemy Kraków został dotknięty brakiem strzelnicy no jest ta Bochnia i Myślenice i Paczółtowice ( 3 najbliższe lokalizacje ) ale jak wiemy dla klubów to nie lada problem.
Mija 4 mieś od zamknięcia Pasternika, dziś można powiedzieć ze remont (o ile to tak można nazwać) został zrobiony pod Komercje a więc strzelcy z własną bronią będą na końcu ogonka jeśli by się Pasternik otworzył.
News prasowy że miasto ma coś działać hmm... ale to lata. A to trochę długo.
Niestety nikt do tej pory o temacie myślał a strzelnice w Krakowie i okolicach jak wiemy były umartwiane.

Tereny są buduje się Jakieś zafajdane kładki za 30 mln, wszelkiej maści obiekty imprezowe (ogólnie no fajnie) ale jak się popatrzy i nie mówię tu tylko o sportach strzeleckich, infrastruktura jest zła albo bardzo zła.
Np popatrzmy czy ktoś rozwija trasy biegowe ? albo rowerowe ? albo Kraków ma kompleksowy obiekt sportowy ? czy choćby pływalnie z prawdziwego zdarzenia ? Owszem są jakieś elementy ale nie ma takiej infrastruktury aby było to fajnie i rzetelnie zorganizowane. I tak samo jest z sportem strzeleckim.
Nikt u nas tego nie traktuje poważnie aby stworzyć obiekt na którym mogli by ćwiczyć ludzie na prawdę profesjonalnie. Co niestety odbija się w wynikach.

Czy będzie lepiej nie odpowiem na to pytanie, nie wiem niby jakieś plany są założenia ale dopóki coś nie ruszy to nie ma co pisać.
Idą w zasadzie 3 mies najgorszej pogody więc nie pozostaje zakonserwować i czekać na wiosnę ... :)

Zobaczymy co przyniesie nam rok 2020.

Dexter

Postautor: Dexter » 2019-12-27, 07:51

Np popatrzmy czy ktoś rozwija trasy biegowe ?

Zalew nowohucki, Błonia jako mekka biegaczy w Krakowie, bulwary wiślane oznaczone dystansami co kawałek, cały Las Wolski, jak ktoś woli mniej płasko i mniej asfaltu. Stary, Kraków jest super biegowo. Wiem bo biegam.

albo rowerowe ?

Wiślana trasa rowerowa? Bardzo dobra infrastruktura dla dwukółkowych w większości miasta? Stary, o czym Ty mówisz? :D Kraków jest zupełnie dobry dla pedałujących. Wiem bo pedałuję.

albo Kraków ma kompleksowy obiekt sportowy ?

Wisła ma, WKS ma, kortów tenisowych jak nasrał i rozmazał.

czy choćby pływalnie z prawdziwego zdarzenia ?

Kolna ale też niemal każde większe osiedle. U mnie otwarł się pare dni temu kolejny basen, na Kozłówku, 300m od domu. Faktem jest, że olimpijskiego nie mamy w Krakowie.

max-bit

Postautor: max-bit » 2019-12-28, 18:50

Faktycznie Błonia w środku miasta :) zaraz przy alejach :) biegać = samo zdrówko :)
Wg mnie lepiej nie biegać niż filtrować powietrze za pomocą własnych płuc.

Basen na każdym większym osiedlu :) to chyba ja mieszkam na jakiś innych osiedlach :) Kolna ? Coś jeszcze. A to że tobie się otwarł to tylko się cieszyć.

Trasa Wiślana :) co do rowerów - ni no jedna ścieżka (ta większa) no rewelacja. A przecież mogło by ich być więcej ....też wiem. Jak bym sobie chciał pojechać na południe ... nie da rady na północ też nie na wschód, wszystko pod drogach samochodowych mniej lub bardzie uczęszczanych. Często po takich po których strach samochodem (aby nie trafić na jakiegoś tirolota lub świra po bani w swym Paseratti na pod tlenek biedy) a co dopiero rowerem. W mojej okolicy (GK) właśnie ostatnio jeden Specjalista zabił się na uliczce osiedlowej ...

No ale koniec bo temat odbiega od tematu źródłowego.

Ananas

Postautor: Ananas » 2019-12-28, 18:56

Elektorat z nas, co do liczebności, żaden, to się nie ma co dziwić, że "miasto" się nie pali, żeby coś wybudować. Ja się raczej dziwię, że jakoś u Was (bez urazy) pod względem strzelnicowym prywatna inicjatywa się przesadnie nie garnie.

Dexter

Postautor: Dexter » 2019-12-28, 19:02

max-bit, każda wymówka jest dobra, żeby nie biegać/jeździć/pływać, ale nie wmawiaj mi, że nie ma infrastruktury :D. Ja tu się urodziłem, ale mam porównanie z "paroma" większymi miastami w tym kraju i Kraków jest super pod względem sportowym. Trzeba tylko mieć jakąkolwiek chęć.

Fokat

Postautor: Fokat » 2019-12-28, 19:46

Dexter pisze:max-bit, każda wymówka jest dobra, żeby nie biegać/jeździć/pływać, ale nie wmawiaj mi, że nie ma infrastruktury :D. .

Mąż-bit tu jest po to, żeby stuknąć kolejne 200 postów bez sensu, udowadniając Ci, że w Krakowie, nie ma jak uprawiać sportu. A jak go już jakimś cudem przekonasz, to przerzuci się na brak knajp i rozrywek w Krakowie :) .
Żyję tutaj i uprawiam systematycznie sport, nawet w salach, gdzie są filtry antysmogowe na zimę.
Nie karm trolla :piwo:

max-bit

Postautor: max-bit » 2019-12-29, 18:14

Ananas pisze:Elektorat z nas, co do liczebności, żaden, to się nie ma co dziwić, że "miasto" się nie pali, żeby coś wybudować. Ja się raczej dziwię, że jakoś u Was (bez urazy) pod względem strzelnicowym prywatna inicjatywa się przesadnie nie garnie.

Widzisz i to jest problem. Ale liczyć ci wpisy to potrafią. I narzekać ile to sie wpisów robi.
formalnie 201 - aby wyręczyć licznikowców

Zobaczymy jakie zmiany / nowości przyniesie 2020.

Wielu uważa że Pasternik to formalnie historia, a patrząc co się działo przez ostanie de facto 4,5 miesięcy można stwierdzić że nie bez podstaw.
Miasto wydukało że coś tam planuje, ale kiedy co jak i patrząc na lokalizacje hmmm no mam poważne wątpliwości w realia tego planu.
Wiemy że MZSS coś chce ale tu po za komunikatem na ich stronie o zamknięciu Pasternika i że też mają plany cisza.
Klub(y) też coś chcą zorganizować - uważam że to jest największa nadzieja. Tu liczę na jakieś pospolite ruszenie - mam taką głęboką nadzieję bez tego może być problem bo otwarcie strzelnicy to nie 1000 PLN a na YT tak co niektórzy twierdzą :) i późnij ale jak xxx tyś Panie Pan na YT gość twierdzi że to mniej niż 1000 PLN.... no jak :shock: a to bardzo to szkodliwe.
Ostatnio zmieniony 2019-12-29, 18:15 przez max-bit, łącznie zmieniany 1 raz.

rzufik1

Postautor: rzufik1 » 2019-12-30, 11:22

szkodliwe dla zdrowia i oczu jest to co max-bit piszesz. Kończ Waść i wstydu oszczędź!!!
Pamiętaj też o najważniejszej zasadzie... umiesz liczyć licz na siebie, nikt za Ciebie strzelnicy dla Ciebie nie postawi!!!!
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP

donpablo

Postautor: donpablo » 2019-12-30, 12:51

rzufik1 pisze:szkodliwe dla zdrowia i oczu jest to co max-bit piszesz. Kończ Waść i wstydu oszczędź!!!
Pamiętaj też o najważniejszej zasadzie... umiesz liczyć licz na siebie, nikt za Ciebie strzelnicy dla Ciebie nie postawi!!!!

Nie no bez przesady, max-bit owszem dużo narzeka i niewiele z tego wynika,
ale też to co piszesz, to też "lekka przesada" , to co każdy ma sobie swoją własną strzelnicę budować ?

Zresztą to nie Teksas,
w Polsce wielokrotnie różne inicjatywy budowy strzelnic napotykają na szlaban urzędniczej i sąsiedzkiej niechęci, nawet mając działkę która teoretycznie nadawałaby się do tego oraz pieniądze, nie jest to takie proste

Sprawa jest dla mnie jasna,
odnośnie Pasternika, życzę im jak najlepiej i trzymam za nich kciuki, ale mam poważne obawy czy się uda (bo nie po to zamykano pod byle pozorem żeby teraz otwierać)
Zresztą , nawet jeśli się uda chwilowo pokonać urzędniczą machinę, to trzeba mieć świadomość że to odwlekanie nieuchronnego, bo najpóźniej w 2026 roku dzierżawa i tak wygaśnie, o ile sądy wcześniej nie zdecydują inaczej

Tyle że to by dało "chwilę " czasu na konieczne działania by coś nowego zorganizować.

Odnośnie prywatnych inicjatyw, powstają po to by obsłużyć ruch "dewizowych turystów" , bo w tym są pieniądze, a nie w sportowcach czy myśliwych. Jakoś nie widać chętnych do włożenia sporych pieniędzy dla "idei" ,

Jedyne co logicznie może zadziałać, to wspólny, zbiorowy wysiłek i tutaj naturalnym organizatorem powinien być MZSS ew klub sportowy. Trochę szkoda, że to jest takie niemrawe, no ale po molochach typu PZSS czy MZSS trudno się czegoś spodziewać.
Dlatego może Arsenał się za to weźmie ?
Gdyby się odpowiednio zakręcili, może te tereny w Nowej Hucie dałoby się uruchomić,
A jeszcze do spółki ze Srebrnym Kurem - który jak wiadomo ma "dojścia" bo bractwo kurkowe zawsze się przy władzy kręci.
Na to najbardziej liczę, że w końcu oni się za to wezmą, to naturalne logiczne rozwiązanie problemu.

rzufik1

Postautor: rzufik1 » 2019-12-30, 14:19

="donpablo"
bo bractwo kurkowe zawsze się przy władzy kręci.

widać to na przykładzie Pasternika jak z tą władzą żyją.....zwłaszcza że wszystkie strzelania kurków odbywały się na tym obiekcie.

Strzelectwo nauczyło mnie cierpliwości, nie narzekam... strzelam, może dalej, może drożej ale strzelam. Wiem że sytuacja zaskoczyła zarówno MZSS jak i kluby ale działają w tym kierunku. I owszem może to potrwa jeszcze rok albo więcej jednak w każdym temacie max-bit narzeka...
czy na stronie arsenały, czy po komunikacie mzss.... wszędzie tylko żale jak to źle.
Kurde nawet basenu nie potrafi w Krakowie zlokalizować..... za to klawiaturę zawsze znajdzie.
Jeśli uważasz że za ostro piszę to może i masz rację. Proponuję jednak mniej narzekania a więcej "działania"
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 14:20 przez rzufik1, łącznie zmieniany 1 raz.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP

donpablo

Postautor: donpablo » 2019-12-30, 14:53

".....widać to na przykładzie Pasternika jak z tą władzą żyją.....zwłaszcza że wszystkie strzelania kurków odbywały się na tym obiekcie."

Może niekoniecznie chcieli swoich wpływów używać w cudzym interesie ?
Ze strony dzierżawcy Pasternika, w jego postach na FB też przebijało rozczarowanie, liczył na ich pomoc,
nie wiem, to domysły tylko.

Logicznie największą szanse na trwałe, stabilne rozwiązanie dają albo kluby albo MZSS.
Jeśli powstanie taka inicjatywa, np klubowa, to chętnie "cegiełkę" na budowę strzelnicy kupię.

Moim zdaniem piłka leży zdecydowanie po stronie MZSS /Klubów.
Bo oni mają już "ludzi" skrzykniętych, tylko przejąć inicjatywę.

Ty czy ja czy Max-Bit choćbyśmy mieli jakiś konkretny plan i pomysł, to ani nie dotrzemy do wszystkich z nim, ani nie przekonamy łatwo ludzi że chcemy coś zrobić "dla wspólnego dobra" a nie dla swoich własnych interesów. A to w Polsce bardzo ważne, mamy bardzo mały kapitał zaufania społecznego, cokolwiek ktoś "społecznie" chciałby zrobić, to zaraz 20 głosów się odezwie ile on na tym zarabia, bo przecież firma budowlana która dała za darmo spychacz to jego szwagra, więc na pewno coś z tego ma ....

Klub czy MZSS są ponad tym, mają to już organizacyjnie załatwione, mogą występować wobec różnych urzędów jako "czynnik społeczny" dbający o rozwój kultury fizycznej w naszym kraju. No i mogą uruchomić jakieś nieformalne dojścia - to też się liczy bardzo w procesie zyskiwania uzgodnień, pozwoleń ....

Mnie akurat dojazd do Bochni kosztuje w sumie niewiele więcej czasu niż na Pasternik. Ceny mają znośne choć gdyby Arsenał dogadał się z Bochnią odnośnie jakiegoś fajnego ryczałtu / zniżki dla klubowiczów w Bochni - to byłaby super.

Zdecydowanie samo gadanie jak jest źle, nie pomaga.
Ale też pojedynczy człowiek nie zmieni sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Awatar użytkownika
Bartek78

Postautor: Bartek78 » 2019-12-30, 15:52

Ceny mają znośne choć gdyby Arsenał dogadał się z Bochnią odnośnie jakiegoś fajnego ryczałtu / zniżki dla klubowiczów w Bochni - to byłaby super.

Masz karnety:
https://www.mcs.org.pl/nowosc-promocyjn ... trzelnicy/
1. Na osie do włącznie 25 m za 11 wejść płacisz 220 zł (20 zł za wejście)
2. Na osie do włącznie 100 m za 11 wejść płacisz 320 zł (~29 zł za wejście)
3. Full wersja (czyli też z osią 400 m) za 11 wejść 420 zł (~38 zł za wejście)

Co do strzelnicy Arsenału to już padły słowa z ust prezesa co i jak jest i co będzie.

Ananas

Postautor: Ananas » 2019-12-30, 16:11

Bogu dzięki, że z uwagi na fakt zamieszkiwania w mniej atrakcyjnej turystycznie lokalizacji miejscowi strzelcy nie są u nas tylko uciążliwym dodatkiem do "dewizowców". U nas w rodzinie strzelają 3 osoby - łatwo policzyć, ile by nas wyniosła wycieczka na strzelnicę raz na tydzień, nie licząc amunicji. A tak, to strzelnice muszą działać w ścisłym związku z klubami, w międzyczasie strzela "komercja" i jakoś się to kręci, ku powszechnemu zadowoleniu.
Ostatnio zmieniony 2019-12-30, 16:13 przez Ananas, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”