Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Moderator: Moderatorzy WBP

Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Maciej.N »

Dzięki. Wiosna w powietrzu trzeba będzie odwiedzić strzelnice
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: kill0l »

Słyszałem, że strzelnica ma dzierżawę terenu do 2026 roku i późnij nie wiadomo co będzie. Problem jest jeden - w takiej sytuacji prawnej nikt nie będzie tam inwestować, wykonywać jakichś gruntownych remontów itp. Patrząć na to co dzieje się w okolicach Pasternika (ciagłe powstawanie nowych osiedli) mam obawy, że ktoś w niedalekej przyszłości będzie chciał wykorzytać te tereny pod kolejne osiedla.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: malopolski »

Może jakieś propozycje co do lokalizacji nowej strzelnicy?
Byłbym mocno zainteresowany zainwestowaniem w jakiś nowy komercyjny obiekt pod Krakowem.
.22 , 5.56 , 9
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: blair7 »

kill0l pisze:Słyszałem, że strzelnica ma dzierżawę terenu do 2026 roku i późnij nie wiadomo co będzie. Problem jest jeden - w takiej sytuacji prawnej nikt nie będzie tam inwestować, wykonywać jakichś gruntownych remontów itp. Patrząć na to co dzieje się w okolicach Pasternika (ciagłe powstawanie nowych osiedli) mam obawy, że ktoś w niedalekej przyszłości będzie chciał wykorzytać te tereny pod kolejne osiedla.
Mój klub współorganizuje zawody z jednym z klubów mających siedzibę na pasterniku i już wiem, że druga runda która miała być rozegrana na pasterniku bedzie u nas. Więc los tej strzelnicy już raczej przesądzony.

Chyba że to kwestia czysto finansowa.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018, 13:14 przez blair7, łącznie zmieniany 1 raz.
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: krissu »

No cóż, tyle hektarów w Krakowie, toż to gratka dla deweloperów.
Szkoda, ostatnia strzelnica, która za niewielkie pieniądze oferowała tyle osi. Komercyjne strzelnice w budynkach to porażka. Z własną bronią to jesteś prawie intruzem, no i jeszcze płać 50zł za godzinę.
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Tecum Seh »

malopolski pisze:Może jakieś propozycje co do lokalizacji nowej strzelnicy?
Byłbym mocno zainteresowany zainwestowaniem w jakiś nowy komercyjny obiekt pod Krakowem.
Północny wschód Krakowa i wszystko w okolicach obwodnicy.
Kolega myśli o otwartej czy zamkniętej?
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
black88
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2018, 19:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: black88 »

Panowie, pytanie - na pasterniku był kiedykolwiek dzik w przebiegu??

bo zając widziałem że jest. skeet i trap również. a reszta?
Awatar użytkownika
w173k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 26 października 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: w173k »

black88 pisze:Panowie, pytanie - na pasterniku był kiedykolwiek dzik w przebiegu??

bo zając widziałem że jest. skeet i trap również. a reszta?
Dzwon tam bezpośrednio i zapytaj: 12 357 39 87, 691 462 152
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: malopolski »

Tecum Seh pisze:Północny wschód Krakowa i wszystko w okolicach obwodnicy.
Kolega myśli o otwartej czy zamkniętej?
Myślę na razie o otwartej. Z potencjałem do rozbudowy.
.22 , 5.56 , 9
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: krissu »

Idea zacna, ale... Co to są "okolice Krakowa"? 5,10,30km od Krakowa? Wszystko co blisko, to nie ma gwarancji że za np 8 lat nie dotrą tam osiedla i znów strzelnica będzie przeszkadzać. Nawet jakby wprowadzili nakaz strzelania z tłumikami, to pewnie znajdzie się taki co wydłubie pocisk z wału i wrzuci do piaskownicy dziecka i będzie udowadniał że przeleciał nad wałem.
Ktoś powie, to z takim podejściem to nic nie róbmy i nie budujmy, bo wszystko będzie źle. Tyle że takie są realia. I nie tyczy się to tylko strzelnic, to samo było z torem bodajże w Lublinie, gdzie hałas i smród spalin przeszkadzał mieszkańcom nowo wybudowanego osiedla. Jak kupowali mieszkania, to nie wiedzieli że jest tor?
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Mariusz888 »

krissu pisze:Tyle że takie są realia. I nie tyczy się to tylko strzelnic, to samo było z torem bodajże w Lublinie, gdzie hałas i smród spalin przeszkadzał mieszkańcom nowo wybudowanego osiedla. Jak kupowali mieszkania, to nie wiedzieli że jest tor?
Jasne - takie są realia. Ale jak nie będzie nic robione by to zmienić, to za niedługo zamiast strzelnic zostaną nam konsole w domach/ mieszkaniach, a o wrażeniach ze strzelania z prawdziwej broni będziemy czytać jak dziś o dinozaurach.

Co do Pasternika to jeżeli faktycznie jest umowa do 2026 roku, to to jest jeszcze 8 lat... Jak komuś nie opłaca się prowadzić biznesu 8 lat to może w ogóle nie powinien go prowadzić? Ja nie mówię by inwestować tam miliony, bo chyba nikt z nas nie oczekuje że strzelnica będzie nagle wyglądała jak z filmu sci-fi, gdzie będzie szkło, beton i szlachetne materiały. Pasternik "cierpi" przede wszystkim na brak remontów i odświeżenia całości. Ludzie piszą że to fajna i tania strzelnica. Jak władze miasta mają widzieć sens istnienia tego obiektu skoro samo środowisko strzeleckie nie potrafi się zorganizować i bronić istnienia tego obiektu? Po ostatnich problemach mam wrażenie, że wszyscy razem zamiast działać razem to coraz bardziej się dzielą. Gdybyśmy wszyscy się zebrali to może dało by się coś zrobić. Nikt nie oczekuje, że ktokolwiek tam będzie zasuwał przez miesiąc zwalniając się z pracy, ale naprawdę jest nas tyle że jedna czy dwie soboty w roku i byłby tam błysk. Jeżeli ze strzelnicy korzysta powiedzmy choćby 1000 osób (a z pewnością jest więcej) to zrzutka po przysłowiowe "10 zeta" pozwoli spokojnie zakupić sporo materiałów na remont. Jasne - powinien to zrobić zarządza strzelnicy bo ładnieszy obiekt przyciągnałby pewnie więcej klientów, ale nie mam wiedzy dlaczego jest tak czy inaczej - być może są powody o których nie wiem, że zarządca (czy zarządcy) nie mogą wysupłać tej kasy. Może to też kwestia zwrócenia uwagi na to zarządzającym, bo często (w różnych branżach) ludzie nie widzą potrzeby ewolucji pomimo, że jest ona im niezbędna do przetrwania na rynku.

Wiem tylko że 8 lat to szmat czasu i fajnie by było jakbyśmy nadal mieli strzelnicę w tak dogodnej lokalizacji jak Pasternik. A gdyby powstała nowa strzelnica to tym lepiej. "Od przybytku głowa nie boli" jak to mówi stare przysłowie. I moim zdaniem sporo fajniejsze są jednak otwarte (czy z krytymi tylko stanowiskami), niż zamknięte bo zamknięte to najczęściej głównie "tarczówka". W zamkniętej też trochę trudno strzelać np trapa ;)
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: krissu »

Nie jestem pewien, ale zarządca strzelnicy tylko ją dzierżawi od wojska, właścicielem nadal jest armia. Więc mu się nie dziwię że nie inwestuje. Trzyma to w kupie jako tako, ale nikt rozsądny kasy nie wyłoży.
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: malopolski »

Rozmawiałem wczoraj krótko z obsługą strzelnicy. Podobno na razie nie ma co się martwić, a wszelkie 'informacje' że będzie zaraz zamykana to raczej plotki.
Podobno zamierzają w najbliższym czasie zainwestować w odświeżenie obiektu bo zainteresowanie strzelectwem jest duże.
Niemniej, zapewniłem, że jeśli środowisko strzeleckie będzie mogło w jakiś sposób pomóc w przetrwaniu obiektu, to niech krzyczą na prawo i lewo.
.22 , 5.56 , 9
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: torti »

To ja odświeżę temat. Czy dysponuje ktoś wiarygodnymi informacjami?
Inwestycji żadnych w ostatnich miesiącach nie zrobiono, a plotek o rychłym zamknięciu jest sporo.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Maciej.N »

Kalendarz na 2019 zaplanowany dużo zawodów przewidziano na tej strzelnicy może nie będzie tak źle? Jakie to plotki ludzie gadają ? Takie jak w latach poprzednich czy są jakieś nowe wątki ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”