Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Moderator: Moderatorzy WBP

bbk
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 października 2016, 14:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: bbk »

Cześć,

Dziś podobno wojskowi zamknęli niedawno postawiony szlaban, a wpisywanie do "książki strzelań" odbywało się w budce przy szlabanie. Ze strzelnicy można było korzystać.

Do tego osoby niezrzeszone z Arsenałem muszą płacić 600zł (!) abonamentu rocznego. W 2017 było to 300. Fajnie się zapowiada rok 2018.

Czy ktoś wie w jakim kierunku to zmierza? :583:
______________
Pozdrawiam,
P
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: poeta »

Z tego co mówią to zmierza do zamknięcia,mowa jeszcze tylko o tym roku, za 2 lata będziesz mógł mieszkać w bloku na kulochwycie :)
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2018, 14:33 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: miras »

Ciekawe co z tym szlabanem?
Przy strzelnicy funkcjonuje sklep z bronią i dojazd musi być możliwy.
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: gregor40 »

Wg mnie: ze względu na organizację terenu sporo osób nie wpisywało się do książki - wjeżdżali, jechali na myśliwską i jechali do domu. Były problemy w czasie kontroli. Parking przed bramą był używany jako miejsce postojowe przez taksówkarzy, czasem nawet przez tiry. Domyślam się, że właściciel terenu chce uregulować te sprawy. Wstęp na strzelnice kosztuje 30 zł, nieograniczony czasowo, można używać dowolnych osi przez cały dzień. Za 30 zł można iść na 100m, potem walnąć ze strzelby obok, iść na 50m na .22 a na koniec strzelić sobie z pistoletu (jeśli zabrało się cały arsenał). 600 zł to 20 takich wizyt.

Strzelnicy też nieco brakuje - np nie bardzo jest jak pożyczyć blachy do trenowania, a cała zabudowa jest nieco obskurna. Ale możliwości są spore a obsługa bardzo sympatyczna.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: woytas »

Wczoraj byłem w atenie i szlabany były otwarte.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: gregor40 »

gregor40 pisze:Wg mnie: ze względu na organizację terenu sporo osób nie wpisywało się do książki - wjeżdżali, jechali na myśliwską i jechali do domu. Były problemy w czasie kontroli. Parking przed bramą był używany jako miejsce postojowe przez taksówkarzy, czasem nawet przez tiry. Domyślam się, że właściciel terenu chce uregulować te sprawy. Wstęp na strzelnice kosztuje 30 zł, nieograniczony czasowo, można używać dowolnych osi przez cały dzień. Za 30 zł można iść na 100m, potem walnąć ze strzelby obok, iść na 50m na .22 a na koniec strzelić sobie z pistoletu (jeśli zabrało się cały arsenał). 600 zł to 20 takich wizyt.

Strzelnicy też nieco brakuje - np nie bardzo jest jak pożyczyć blachy do trenowania, a cała zabudowa jest nieco obskurna. Ale możliwości są spore a obsługa bardzo sympatyczna.
EDIT - plotki o likwidacji strzelnicy wydają mi się być nieco przesadzone. Pal sześć tych kilkuset sportowców zrzeszonych w klubach sportowych na Pasterniku - ale gdzie ci biedni myśliwi z milionowego miasta będą przystrzeliwać broń? To chyba jedyna strzelnica w Krakowie na której można strzelać ze strzelb i karabinów na osi 50 i 100m.

EDIT 2: Miała być edycja wyszedł cytat. Sorry.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2018, 16:54 przez gregor40, łącznie zmieniany 1 raz.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: franek »

bbk pisze:Cześć,
Dziś podobno wojskowi zamknęli niedawno postawiony szlaban, a wpisywanie do "książki strzelań" odbywało się w budce przy szlabanie. Ze strzelnicy można było korzystać.
Do tego osoby niezrzeszone z Arsenałem muszą płacić 600zł (!) abonamentu rocznego. W 2017 było to 300. Fajnie się zapowiada rok 2018.
Czy ktoś wie w jakim kierunku to zmierza? :583:
co do szlabanu, jest to wyraz oznaczania terytorium przez własciciela terenu czyli wojsko

na podstawie http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpma ... _kraj_ORTO
Obrazekcały zakręt drogi leży na klinie który jest częścią dużej działki wojskowej.
z jednej strony masz "drogę publiczną" prowadzącą do adresu Pasternik 128 (ciekawe jaki jest status drogi)
i czy slużebność jest wpisana w księgach? Prawnicy "do dzieła"
a z drugiej strony masz "teren wojskowy" ze wszystkimi szykanami ... dobrze że nie każą zostawiać broni i amunicji w depozycie ... :-D

Co do tych 600 PLN, to nie jest tak że "z Arsenału" płaca mniej ... to jest raczej klub Arsenał dopłaca do abonamentu ..
Dla pocieszenia, w moim klubie na własnej strzelnicy abonament dla członków kosztuje 600PLN, (dla pozostalych 1200)
a oferta jest bardziej uboga (max 50m, tylko 2 stanowiska karabinowe) nie ma dzika czy rzutków.
OK, to są ceny "warszawskie" na strzelnicy z dojazdem tramwajem.
Dlatego mam abonament na Pasterniku, jakieś 300km i 5 godzin bliżej ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
repo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 02 października 2014, 20:07
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: repo »

Z tego co wiem wojsko chce odzyskać strzelnicę,aby miało gdzie strzelać w garnizonu.Najbliższą ma w Gliwicach i Bielsku.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Mariusz888 »

Nie wiem w czym leży problem - kiedyś z jednego ze źródeł usłyszałem, że problemem jest kwestia prowadzenia prac remontowych na obiekcie. Jeżeli tak, to może udało by się coś podziałać w tej kwestii. Niestety nie mam wiedzy na jakiej zasadzie co i jak jest użytkowane w sensie dokumentacji, kto to czego się zobowiązuje itd. Ale myślę, że we wspólnym interesie zarówno właściciela strzelnicy jak i strzelców korzystających z obiektu jest, by był on jak najbardziej atrakcyjny zarówno jeżeli chodzi o wygląd jak i funkcjonalność. Jeżeli korzysta kilka klubów, to może dałoby się zrobić wspólną inicjatywę by pewne elementy poprawić, odnowić itd. Zresztą przyjeżdżają jeszcze myśliwi, służby mundurowe itd. Jeżeli jest to problem natury finansowej dla samego operatora strzelnicy, to może zrzutka po nawet 10zł pozwoliła by zakupić sporo materiałów - jest to kilkaset osób, a z tego co wiem to wszystkie kluby razem to już chyba niezłe czterocyfrowe liczby więc mnożąc po 10zł na osobę zbiera się naprawdę niezła kwota. Do tego wydaje mi się, że wiele osób byłoby w stanie poświęcić jedną czy dwie soboty w roku (a może i inny dzień tygodnia jeżeli komuś odpowiada) na to by przyjechać i pomóc przy jakiś pracach. Wiem, że to trochę naiwne, bo większość będzie wolała nic nie robić. Chodzi o to by „pchnąć pewne rzeczy do przodu”. Istnieje oczywiście też niebezpieczeństwo że odremontowany obiekt będzie „łakomym kąskiem” dla wojska które już postawiło szlaban, więc tutaj też trudno mi to realnie ocenić. W takim wypadku lepiej nie robić nic i mieć gdzie strzelać, niż remontować i po krótkim czasie jeździć na inną strzelnicę bo ta została przeznaczona wyłącznie dla wojska.

Dla mnie mega szokiem jest fakt, że miasto tak duże jak Kraków ma tylko jedną taką strzelnicę i to jeszcze właściwie "w stanie zagrożenia"...
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: gregor40 »

repo pisze:Z tego co wiem wojsko chce odzyskać strzelnicę,aby miało gdzie strzelać w garnizonu.Najbliższą ma w Gliwicach i Bielsku.
Wojsko w tygodniu dość regularnie strzela. Jesienią co tydzień jak byłem to były autobusy wojaków.
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: miras »

Szlabanu juz nie ma.
Zostal rozmontowany....
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Mariusz888 »

miras pisze:Szlabanu juz nie ma.
Zostal rozmontowany....
Serio? Bo już jego pojawienie się było dziwne, ale tajemnicze zniknięcie jest jeszcze dziwniejsze... :-D
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: miras »

Jak teren niby wojskowy to pewnie zadzialala Amba ;-).
Starsi koledzy pewnie pamietaja.... :-)
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Maciej.N »

Jako że temat strzelnicy Pasternik tak trochę z innej beczki zapytam ile w tym roku kosztuje wstęp na strzelnice tak żeby postrzelać sportowo? Ostatnio byłem w tamtym roku i ciekaw jestem czy poszli z cenami do góry
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: miras »

Jest tak samo.
30zł/os cały dzień
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”