Wybór Pistoletu

Moderator: Moderatorzy WBP

UNKASO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2018, 12:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wybór Pistoletu

Post autor: UNKASO »

Na początku witam wszystkich serdecznie!

Korzystając z Waszej wiedzy i doświadczenia chciałbym zadać swoje pierwsze pytanie o pierwszy pistolet z centralnym zapłonem do strzelań sportowych z jednej ręki do tarczy - odległość 25 metrów. Pistolet ma być tylko dedykowany tej dziedzinie.

W tej chwili czekam na drugą licencje strzelectwa sportowego i od razu wyrabiam pozwolenie na broń sportową. Na strzelnicy strzelam około roku głównie z Kbks o raz z Margolina. Moje najlepsze osiągi mieszczą się w przedziale 80 -86 pkt.

Najbardziej podobają mi się pistolety z Česká Zbrojovka ( CZ ) i to z tej stajni chciałbym dokonać wyboru. W grę wchodzą następujące pistolety:
CZ shadow - moja pierwsza myśl
Cz shadow 2 - najładniejsza jak dla mnie. Przeraża mnie tylko waga oraz ustawiane przyrządy celownicze. Obawiam się, że jestem jeszcze za słabym strzelcem na tą broń
CZ phanton - na tym na razie spoczęły moje poszukiwania. Lekki jak na strzelanie z jednej ręki oraz dość długa lufa.

Cz Phanton to mój wybór. Proszę powiedzcie czy w miarę jest to dobry wybór do w/w dyscypliny? Czy jednak wybralibyście jakiś inny pistolet CZ ? A może do tej dyscypliny jest stworzony zupełnie inny pistolet centralnego zapłonu, a który przez brak mojej wiedzy nie wiem o jego istnieniu?

Proszę o pomoc.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: gregg »

Masz tyle tematów "pierwszy pistolet" itd, że użyj najpierw szukajki, żeby nie powielać tematów.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: Shooter7 »

od siebiedorzucilbym SIG P 210, z tym, ze uzywany, no chyba, ze stac Cie na nowy

:wink:
UNKASO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2018, 12:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: UNKASO »

P 210-5 – sportowa wersja z lufą o długości 150 mm, rzeczywiście robi wrażenie. Ten pistolet będzie lepszym rozwiązaniem to strzelania z jednej ręki niż pistolet ze stajni CZ ?
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: poeta »

Chcesz robić wyniki w tarczy kup sobie pistolet tarczowy Sig jest ok ale jeszcze lepiej jakiś tarczowiec na .32s&wL
UNKASO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2018, 12:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: UNKASO »

Tak, chodzi mi głównie o pistolet tarczowy. SIG HAMMERLI P240, co zdążyłem sprawdzić w necie wydaje się dobrym rozwiązaniem.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: poeta »

Walther GSP, Erma ESP85A, Hammerli 280, takich właśnie szukaj to pistolety do robienia wyników
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: Hubert »

Jeśli P240 to .32. Powszechnie wiadomo, że w .38 były problemy z pękającymi zamkami.
Sugeruję jednak iść we współczesne egzemplarze broni do których jest i przez jakiś jeszcze czas będzie zapas części.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: stalker77 »

Powszechnie to wiadomo, że Kopernik nie żyje. A Ty zachowujesz się zgodnie z zasadą "nie wiem, nie miałem, nie widziałem, ale się wypowiem".

Nigdy i nigdzie nie było w żadnym modelu P240 problemów z pękającymi zamkami. W latach 70tych była natomiast sprawa w Niemczech pojedyńczych przypadków rozdymania luf w tych pistoletach i to tak na prawdę tylko dlatego, że Dynamit Nobel wypuścił partię amunicji 38Sp WC która była za mocna i powodowała deformacje lufy. Przypadki rozdęcia notowali też ci którzy składali amunicję sami i trochę "za mocno" eksperymetowali.

Po prostu jest to dość delikatna i specyficzna konstrukcja, lufa jest bardzo lekka i cienkościenna i ładunków +P nie toleruje. Producent w instrukcji wyraźnie podaje jaka jest amunicja do tej broni i czego nie stosować, ale mundrale wiedzieli lepiej, popsuli, a potem poszła fama, że się psuje ...

Więc na przyszłość mniej radia Erewań, więcej faktów.
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2018, 23:21 przez stalker77, łącznie zmieniany 1 raz.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
UNKASO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2018, 12:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: UNKASO »

Dziękuje za wszystkie głosy w temacie. Dzięki wam obrałem zupełnie inny kierunek. Pistolet tarczowy - to jest to!
I jeszcze ostatnie pytanie - a jak się na powyższych pistoletów tarczowych, pistolet Pardini HP to klasa wyższa czy podobna liga?
kaczor306
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 16 października 2013, 14:52
Tematy: 3
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: kaczor306 »

To już górna półka.Ja zdroworozsądkowo poleciałbym ci Walthera GSP albo jego nowszą wersję,ale z mojego doświadczenia świetny był sako triace w 32 a sercem ale nie wiem czy rozsądkiem Morini CM32 mam jego brata w kalibrze 22lr i jest to naprawdę genialny pistolet
UNKASO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2018, 12:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór Pistoletu

Post autor: UNKASO »

Raz jeszcze wielkie dzięki! Pistolet jaki kupię na pewno będzie jednym z wyżej wymienionych pozycji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”