Radom sport 223 czy beryl m762

Moderator: Moderatorzy WBP

mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: mpv2 »

Powiedzcie mi proszę jak się ma celność ARo podobnych karabinków do produktów z Radomia?
Osobiście miałem okazję porównać dokładniej mojego Mossberga MMRa z Radom sportem 223 czy też 5.56 :)
Bylem wtedy świeżo po zakupie i nie miałem jakichś przyzwyczajeń. Sporo lepsze wyniki strzeliłem z MMRa tak mniej więcej 70 do 85. Jakoś te przeziernikowe celowniki układ kolby itp były bardziej intuicyjne.
Nie miałem i na razie nie mam okazji strzelić z innych przyrządów niż mechanicznych, ale tak zaczęło mnie zastanawiać jak to jest z kolimatorem, lunetką?
Czy to jest znacząca różnica w systemie czy tylko w obsłudze? Cały czas mówię o jednym kalibrze bo z rozklekotanego klubowego 7,62 to się cieszę jak na 50m w tarcze trafię :)
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: kuras999 »

REMOV pisze:Kutą na zimno świetną lufę, której nie znajdziesz w zdecydowanej większości AR dostępnych na światowym rynku
Jeśli to prawda że WBP ma lufy z FB to też bardzo dobrze świadczy o tych wyrobach.
Też polecam kupić AK i AR, sam kupowałem w tej kolejności. AR mam z militarnym rodowodem ale ze wschodu :)
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: Wielki_Wezyr »

mpv2 pisze:z rozklekotanego klubowego 7,62 to się cieszę jak na 50m w tarcze trafię :)
Musi być bardzo rozklekotany lub (bez urazy) nie radzisz sobie z obsługą przyrządów AK, bo na ZKS z klubowego AK bez problemy trafiałem w czarne pole na tarczy, bez wcześniejszego doświadczenia w strzelaniu z tej broni (strzelanie na 50m, w pozycji stojącej, z podpórka).

Kolega na 100m z AKGN, (też bez dużego doświadczenia w strzelaniu) nie wychodzi z czarnego pola (strzelanie leżąc).
AK to nie jest karabin do strzelania precyzyjnego 100 pkt na 10 strzałów, ale poprawnie wykonany egzemplarz powinienem być celny na podanych dystansach.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: kuras999 »

Niecelność ak w 7,62 to mit. Może do strzelania precyzyjnego z optyką się nie nadaje ale z mechanicznych wcale nie jest dużo gorszy od 223. Tak wyglądała np moja tarcza na zawodach - leżąc 50m. Największą przeszkodą było bardzo złe oświetlenie strzelnicy i wszystko się rozmazywało no i stres ;) odskoki to na pewno nie wina broni. Strzelane chińczykiem z 71 roku.
Obrazek
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: Sebastian »

kuras999 pisze:Niecelność ak w 7,62 to mit.
Zgadza sie. Tez tak strzelilem z AKM ale na 100 m (96 pkt.). Z moich obserwacji wynika ze celne sa Zastavy.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2018, 12:30 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: Sebastian »

kuras999 pisze:Niecelność ak w 7,62 to mit.
Zgadza sie. Tez tak strzelilem z AKM ale na 100 m (96 pkt.). Z moich obserwacji wynika ze celne sa Zastavy.
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: mpv2 »

Wielki_Wezyr pisze: Musi być bardzo rozklekotany lub (bez urazy) nie radzisz sobie z obsługą przyrządów AK, bo na ZKS z klubowego AK bez problemy trafiałem w czarne pole na tarczy, bez wcześniejszego doświadczenia w strzelaniu z tej broni .
Nie no nie obrażę się bo strzelec ze mnie jak z koziej d... trąba :052: Rozklekotany jest ale fakt inni klubowicze strzelają o niebo więcej. Sam doszedłem do wniosku że klasyczne mi mniej leżą od przeziernikowcych.
Z MMRa na 50m leżąc z podparciem to trudno w 10 nie trafić. Strzelamy do pistoletowej pewnie ze względu na tego rozklekotanego klubowego. :) Poniżej 95 dawno nie zeszliśmy z dzieciakami . z Ak już nie jest tak różowo. Z radom sporta jak mi kolega użyczy to mam wynik -10-15pkt. Pozwolę sobie wkleić tarcze bo przypomniało mi się że pstryknąłem fotkę. Przepraszam za treść bo tak mnie kiedyś naszło, a nie mam innej.
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: z99 »

mpv2 pisze:Przepraszam za treść bo tak mnie kiedyś naszło, a nie mam innej.
Pewnie jeszcze siedziałeś wtedy na Kasztance, cały na biało... Tylko Cię nie widać, bo zdjęcie robiłeś? :)
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: mpv2 »

No mówię że mnie naszło ;laughing: Nie róbmy ofttopu proszę :shame:
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: kuras999 »

Hmm nieźle, z AK nie trafiać w tarcze a z AR nie wychodzić z 10 :651:
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: sql »

Sebastian pisze: Odpowiem brutalnie - przyjezdzaj na prowincje. My nie chowamy AR-ow, nie ukrywamy przed nowymi roznych rodzajow broni,dajemy postrzelac ,tlumaczymy i pokazujemy roznice. Nie zmuszamy poczatkujacych do tluczenia .22 zeby wyrobic olimpijskie nawyki i doswiadczenie zanim przesiada sie na cos wiekszego. No ale my nie jestesmy chluba PZSS z portretami olimpijczykow na scianach.
Na ZKS też nikt pod ladą ARów nie chowa - jak ktoś nie miał ochoty z niego strzelać, to nie strzelał i tyle. Nikt tu też nie zmusza do tłuczenia z 22ki, czy strzelania pistoletu dowolnego jedną ręką. Ktoś ma ochotę po stażu i uzyskaniu pozwolenia iść w dynamikę, to poza egzaminem na patent nie musi oglądać TOZów czy innych Anschutzów. Ja na przykład w ogóle tego w ręku nie miałem, za to mam w szafie 2 ARy i 2 kałachy.
Wydaje mi się, że ktoś może olać ARy czy AK tak samo, jak Ty olewasz BZ :).
Wolny kraj, wolny klub, wolni ludzie.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: mpv2 »

Nie no na podobnym wiekowo sprzęcie różnice są zdecydowanie mniejsze, ale zauważalne. Dlatego zadałem pytanie czy AK jest tak naprawdę mniej celny niż AR i czy różnica w kalibrach AK pomiędzy 7.62 a 5.56 jest duża. Pytanie do posiadaczy wszystkich rodzajów w/w broni czy tak jest czy to moje preferencje? Czy to przyrządy celownicze,przyzwyczajenie czy całokształt? W swoim opisie wysokości przyrządów celowniczych montrala pięknie i logicznie opisał wygodę , szybkość i precyzję złożenia szczególnie ważne przy dynamice. A jak to z celnością statyczną, z lunetką? Tak wiem to nie jest broń precyzyjna, ja tylko tak z ciekawości.
Wypowiedzi ja z AK potrafię strzelić XX pkt nie są miarodajne bo podejrzewam że 80% strzela lepiej niż ja co by do rąk nie wzięli.
Poprosiłbym o opinie posiadaczy obydwu platform. :piwo:
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: Sebastian »

mpv2 pisze: AK jest tak naprawdę mniej celny niż AR
Jest mniej celny.A wlasciwie to amunicja ma wiekszy rozrzut.
mpv2 pisze:czy różnica w kalibrach AK pomiędzy 7.62 a 5.56 jest duża.
2,06 mm
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: z99 »

Sebastian pisze:
mpv2 pisze:czy różnica w kalibrach AK pomiędzy 7.62 a 5.56 jest duża.
2,06 mm
Nie do końca tak się na to patrzy moim zdaniem.
Nie tyle różnica w średnicy, co różnica w polu przekroju ma znaczenie, zarówno jeśli chodzi o opór aerodynamiczny, jak i obalanie.

Jeśli porównasz średnice to faktycznie wyjdzie Ci 2,06mm, a to mówi nam, że kaliber 5,56 to około 73% z 7,62...
Ale jeśli porównasz pola przekroju, to wychodzi, że 5,56 ma około 24 mm^2, a 7,62 ma 45,5 mm^2, a więc w tym przypadku 5,56 to już tylko ok. 53% z 7,62. Zatem 7,62 jest właściwie dwa razy większym kalibrem, niż 5,56 - czego nie widać bezpośrednio patrząc tylko na ich średnice.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom sport 223 czy beryl m762

Post autor: kuras999 »

To widać w innym miejscu pocisk 7,62x39 ma masę około 8g a 5,56x45 ma masę pocisku ok 3,5-4g.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 08:12 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”