XDS

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

XDS

Post autor: Stefan12 »

Chętnie wymienię doświadczenia z innymi posiadaczami XDSa, mam od niedawna model 3,3 w 9mm.

Pistolet bardzo fajny do noszenia, jest tylko jeden problem.
Strzelało z niego kilka osób na 25m i nikt nic nie znalazł w tarczy :)

Metodą prób i błędów udało mi się zlokalizować punkt celowania, który jest około 40 cm od punktu trafienia w pionie.
Kwestia chwytu, pracy na spuście czy samego pistoletu?
zbrojownia.org
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: kulfon »

Ja mam od niedawna w 45acp. Wystrzelałem narazie tylko 50szt. Jest dość celny ma 25m. Przy tym akurat naboju dość szybko się brudzi. Do noszenia świetny.
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: KG92RS »

Z moim egzemplarzem nie ma najmniejszego problemu. Bez większego kłopotu udaje się nie wyjść z czarnego, nie tylko z tarczy :)
Celuje się normalnie, w środek.

Strzelałem z S&B 7.5g i 8g i B-N -> bez różnicy.
pjbl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 07 sierpnia 2017, 11:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: pjbl »

Tutaj moja tarcza z 15m, jak na takiego malucha i moje pierwsze strzelanie od miesięcznej przerwy to chyba jednak nie jest taki najgorszy ten xds :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: XDS

Post autor: Stefan12 »

Celujesz w punkt?
zbrojownia.org
pjbl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 07 sierpnia 2017, 11:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: pjbl »

Tak, idealnie leci tam, gdzie jest punkt celowania. Na początku trochę zrywałem strzały, dopiero po czasie się zbliżyłem w środek.
b4k3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 23:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: b4k3r »

Myślę, że to kwestia chwytu i siły trzymania pistoletu. Jak za lekko trzymam, to faktycznie schodzą mi strzały w pionie na dalsze dystanse > 15m.
JasonFly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 30 listopada 2013, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: JasonFly »

Dzisiejsze, pierwsze ever moje strzelanie z XDsa 9mm i ogólnie pierwsze z HS/Springfield. Oprócz pierwszej muchy to nie jest źle jak na 25 m. Bez światłowodu (ciemno na stanowisku).

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2018, 16:01 przez JasonFly, łącznie zmieniany 3 razy.
malopolski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 marca 2012, 13:55
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: malopolski »

Spróbuj stopniowo zwiększać dystans, a nie od razu strzelaj na 25m. To pomoże ci zdiagnozować przyczyny. Strzelałem z XDs i spust - akurat w tym egzemplarzu - był bardzo twardy. To jest pistolet raczej do samoobrony. Dystanse przewidziane to - i tak z nawiązką - do 10 m.
Co nie oznacza, że nie można strzelać z dalszych odległości. Ale zachęcam do stopniowego zwiększania dystansu i zwrócenia uwagi na wszystkie elementy poprawnego oddawania strzału - może się okazać, że za głęboko/płytko trzymasz palec na spuście :621:
.22 , 5.56 , 9
JasonFly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 30 listopada 2013, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: JasonFly »

Wiem do czego służy ta klamka, a tym bardziej na jakich dystansach bywa używana broń do samoobrony. Jak również trochę orientuję się w temacie diagnozy problemów przy strzelaniu. To co tu jest lipa na tarczy to ewidentne zerwany strzał. Za dużo triggerfinger to dziury na prawo się kładą. Nie mniej jednak dzięki za rady, może ktoś z czytających skorzysta. BTW - tę tarczę wrzuciłem tylko dla tych co smucą, że lufa za krótka i do tarczowego się nie nadaje mała klamka i klepią krótsze dystanse. Jak widać broń daje radę.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: Wilek1 »

Jesli regularnie strzelasz 10/10/9/7 z XDSa na 25m to szacun :651: ...z takimi wynikami ? od razu bym tez taki kupil (gdybym uwierzyl) ;laughing:
mysle ze po zmianie klamki mozesz miec kazde zawody 100/100... w dowolnym Pcz. :502:

ale troche sie zniechecilem bo Koleżka na szkoleniu mial i mowil ze wybredne to co do amunicji (faktycznie ciął sie troche co w moich oczach dyskwalifikuje do samoobrony)...
pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2018, 22:29 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
JasonFly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 30 listopada 2013, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: JasonFly »

Tak jak pisałem wcześniej - pierwsza moja styczność z tym pistoletem, jak również z innych z chorwackiej stajni nie testowałem. Pięć szybkich z jednego złożenia i wyszło co wyszło. Nie jestem jakimś mega-zawodnikiem na tarczy, wolę strzelania praktyczne/obronne. Z pistoletów typu full size czy compact miewałem gorsze wyniki, a przerobiłem już kilka pistoletów. Nie mniej jednak XDS jako subcompact pozytywnie mnie zaskoczył. Co do wybredności ammo to słyszałem opinie, że woli 124 gr., ale dziś strzelałem na lżejszej, około 100 szt. i bez zacięcia.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2018, 22:38 przez JasonFly, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: Wilek1 »

gratulacje za wynik (tego zerwanego nie licze), dla mnie ten pistolet jest ladny . ładny . kropka . :-D
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: FranekDolas »

S&B JHP .45ACP ,185gr. Na 25m z czarnego nie wychodzi a dziurki takie ładne wycina jak WC.
Z kolei elaborowana 230gr rozsiewa po tarczy i paskudnie "łupie" w rękę. Takie moje odczucia a pieszczoszek ogólnie milutki i nie uwiera w portkach.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XDS

Post autor: kulfon »

tylko ciężko dostać ładownicę do niego
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”