Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: adnikauto »

Witam,

Zaczynam sie napalac... ladowanie shotganow nigdy mnie nie "urzekalo" ale to byc moze sie zmieni za sprawa nowego Remington MODEL 870 DM MAGPUL Edition... powiem tyle: co za "beauty" :!:

Obrazek
https://www.remington.com/shotguns/pump ... -dm-magpul


..."The Model 870 DM Magpul features 6-round 12-gauge magazine, Magpul SGA stock and fore-end, XS Ghost Ring sights, tactical rail, tactical REM choke, Supercell recoil pad".... i to wszystko za okolo 8 stowek za Oceanem...

Napalam sie coraz bardziej... :one: raz- shotguna nie mam w swojej kolekcji, dwa- myslalem o Berrecie semi-auto: Beretta 1301 Tactical Pistol Grip Semi-Auto 12-Gauge Shotgun w/ Mag Tube Extension
https://www.armsunlimited.com/Beretta-1 ... 131p18.htm tez niezly "piece"... moze ktos, cos poradzi... strzelanie dla glownie "fanu" bez tuningowania jednostki.

Oba fajne ale na oba mnie nie stac w tej chwili... :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: m2c »

OO Beretta bardzo ładna, jak się pokaże u nas to będzie moja :)
"Rdzenni" nie pukają się w czoło że jeszcze shotguna nie masz? ;)
Awatar użytkownika
Rebeliant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzyrzecz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: Rebeliant »

Mam nadzieję że jakość wykonania będzie przynajmniej zadowalająca. Po drugiej stronie bajora strasznie zrzędzą na to co odwalają obecnie w Ilion, NY pod tym względem.

Z innych, to kiedy chińskie SDM zrobi kopię dostępną na naszym rynku? :wink:
Diabeł tkwi w szczegółach więc nigdy nie wahaj się dzielić włosa na czworo by wiedzieć gdzie jest pies pogrzebany

Mam
Iż-38, Bajkał Iż-53M, nieśmiertelna chinka B-2...

Braterstwo - członek
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: adnikauto »

Z shotgunami to troche jak z kobietami... jest ich tyle, ze ciezko sobie cos wybrac a jak sie juz wybierze to az "przykro" z jedna/nym byc "na zawsze"... :)

Od jakiegos czasu "grzebie" w shotgunach i jak "pompowanie" moge przebolec :-D to pompowanie i ladowanie od dolu w taki "dziwny" sposob naprawde mnie nie zachwyca.... moze to sie bierze z tego, ze sie nie znam i sam nie wiem co chce a moze z tego, ze wiem co chce ale takiego sprzetu po prostu jeszcze nie ma... :wink:

Eksplorowalem rowniez temat krotkich czytaj porecznych Over/Under Shotgun nie wiem czy wiecie co mam na mysli...

Jednym z modelowych przykladow takiego sprzetu jest:

Mossberg Maverick Thunder Ranch HS12 Over/Under Shotgun 12 Gauge 18.5" Barrel 3" Chamber 2 Rounds Synthetic Stock Matte Black Finish

Obrazek

http://www.mossberg.com/product/maveric ... der-75462/

Super krotki i poreczny, lekki ok. 3 kg, mozna go rozlozyc na 2-wie czesci i schowac do plecaka, laduje jak jak Pan Bog przykazal, przy odrobinie wprawy obsluga wydaje sie calkiem sensowna...

Zastosowania sa w sumie dwa: przedzieranie sie przez krzaki przez caly dzien oraz strzelanie dla samej radosci ze strzelania... :one: noo i jest "taktyczny" co jest tez jednym z moich wymogow...

Za mniej niz 5 stowek mozna go "wyrwac" z https://www.cheaperthandirt.com/product ... ory=201702

Troche wiecej info:
- gosc troche sepleni :-D

Co mnie troche odrzuca to plastikowa kolba pusta w srodku- jak gitara takie skojarzenie sie narzuca... ale ogolnie sprzecik jako "pierwszy" shotugun wydaje sie OK... patrz video ponizej...


W kazdym razie cena jest zachecajaca- ogladalem rowniez Benelli ale to wyzsza polka i cena przynajmniej 3 x wyzsza...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: m2c »

Taktyczny bock, tego chyba jeszcze nie widziałem ;)
A ładowanie strzelby od dołu to przecież czysta przyjemność (o ile nie zdejmuje skóry z palca jak 930JM :P). Do tego są różne sposoby - strong hand load, weak hand load, quad load itp. Niektórym załadowanie strzelby zajmuje tyle czasu co wymiana magazynka w AR :P
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: Maniusel »

Kolega kupił ostatnio strzelbę Saiga - to dopiero zabawa!
Compro...
Awatar użytkownika
Rebeliant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzyrzecz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: Rebeliant »

@adnikauto a nie lepiej byłoby kupić Stoeger Coach Gun? Przynajmniej nie wygląda jak mały koszmarek w wersji tacticool

[img][https://guncarrier.com/wp-content/uploa ... 03.jpg/img]

Inna sprawa, wiem że część wschodniego wybrzeża na linii Dystrykt Columbii-Annapolis-Trenton-Nowy Jork-Boston (z dwiema w miarę normalnymi przyczółkami strzelectwa o nazwie Delaware oraz Rhode Island) jest ogółem koszmarem dla strzelca, ale dalej pewnych rzeczy można tam pozazdrościć w porównaniu do naszego kraju. A może walnąć to wszystko i wyjechać w Bieszczady do Vermont/New Hampshire/Maine i sączyć świeży cydr z krzesełka z widokiem na góry z kompletem książek Kinga?
Diabeł tkwi w szczegółach więc nigdy nie wahaj się dzielić włosa na czworo by wiedzieć gdzie jest pies pogrzebany

Mam
Iż-38, Bajkał Iż-53M, nieśmiertelna chinka B-2...

Braterstwo - członek
LucaBrasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: LucaBrasi »

adnikauto pisze:Witam,

Zaczynam sie napalac... ladowanie shotganow nigdy mnie nie "urzekalo" ale to byc moze sie zmieni za sprawa nowego Remington MODEL 870 DM MAGPUL Edition... powiem tyle: co za "beauty" :!:


https://www.armsunlimited.com/Beretta-1 ... 131p18.htm tez niezly "piece"... moze ktos, cos poradzi... strzelanie dla glownie "fanu" bez tuningowania jednostki.

Oba fajne ale na oba mnie nie stac w tej chwili... :)
mam Mossa 590A1 Magpul Edition :-) Ta sama wyprawka, dla mnie super, bo gumowe wkładki sprawiają, że przy moich 196 strzelba dobrze leży w rękach.

Jeżeli chodzi o strzelby z pudełkowym magazynkiem, to dzisiaj oglądałem takie w systemie AR - magazynki na 10 sztuk, semi-auto, szyny w standardzie, regulowana kolba, kolory i długości łoża do wyboru :-) na PW podam ew. szczegóły.
Pozdrawiam!

Lepiej trafić z 0.22 LR niż chybić z 0.44 Magnum
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: adnikauto »

Rodzaje shotgunow ze wzgledu na budowe i dzialanie generalnie sa nastepujace:

1. AR- style pudelkowy magazynek i pompowanie
2. Semi-auto z tradycyjnym ladowaniem od dolu
3. "Tradycyjny" model pompowanie + ladowanie od dolu
..........................................................................
4. Jednostki tuningowane lub zestawy tuningowe dla modeli np. Mossberg 12 gauge 500/88 lub 590 czyli:
Sidewinder Venom mag-fed shotgun system
https://adaptivetactical.com/collection ... rsion-kits

Obrazek

Wydaje sie, ze trzeba bedzie pojsc na kompromis.... a mialo byc prosto i bez tuningowania :roll: :)

Jako opcje rowniez nalezaloby rozwazyc kupno wyjsciowo- dobrej jakosci sprawdzona konstrukcje jak np.
Beretta 1301 Tactical Semi-auto i ... doposazenie jej w pare czesci poprawiajacych jakosc, ergonomie i ogolnie zadowolenie ze strzelania....

Obrazek

1. Aridus Industries shrouded bolt latch- zapobiegajacy przypadkowemu rozladowaniu
1a. Obrazek

2. Co-Witness Ready Optic Mount- pozwalajace zamontowac Aimpoint Micro red dot optic i uzywac razem z otwartymi przyrzadami celowniczymi
3. Obrazek

4. Aridus Quick Detach Shell Carrier
4a. Obrazek

5. Aridus Magpul stock adapter
5a. Obrazek



Zeby nie bylo na mnie... ze taki "mundry" jestem to zalaczam linka skad takie "mondrosci" wynalazlem:
https://www.luckygunner.com/lounge/bere ... revisited/

Mysle, ze to tez jest dobra chociaz troche "wyboista" droga do upragnionego celu... posiadania semi-auto "custom" shotguna dobrej jakosci z dobrymi i przemyslanymi "dodatkami"...


Przepraszam, za przynudzanie ale to sie bierze z tego, ze sie "w ogole i w szczegole" na niczym nie znam i dopiero... "sie poznaje" :one:

Ciekawe jaka droge Szanowni Koledzy by wybrali...??? :568:
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2017, 02:14 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
LucaBrasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: LucaBrasi »

Hej,

dodałbym jeszcze kolejny typ: AR- style pudelkowy magazynek i semi-auto :-)

takie właśnie oglądałem wczoraj:

Obrazek
Pozdrawiam!

Lepiej trafić z 0.22 LR niż chybić z 0.44 Magnum
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: adnikauto »

@LucaBrasi

Ciekawe... czy Kolega moglby cos wiecej powiedziec na ten temat, wrazenia z "macania", jakosc spasowania elementow, itd.....?
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: qwert60 »

Ja kupiłem sobie takie coś:
https://www.astroclassic.pl/strzelba-po ... 2-76/2306/

Wystrzelałem z niej cale 30 brenek więc za wiele nie mogę powiedzieć. Ale jest to dziwne połączenie wyglądu jak automat a trzeba pompować.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: adnikauto »

@qwert60

Faktycznie... ciekawy "wynalazek".... :-D napisz prosze jaka jest jakosc wykonania, kultura pracy tej strzelby...?

P.S. Nie jestem pewien na 100% ale ze strzelbami typu AR z odpinanym magazynkiem /nawet w limicie do 10 szt. ammo/- regulowana/skladana kolba i pelnym gripem moze byc problem w moim stanie- musze porozmawiac z dilerem zanim wydam kase na zamowienie... jeszcze nie daj Boze semiauto, toz to "assault weapon"... :roll: :wink:

"Najbezpieczniej" prawnie i bez komplikacji oraz najtansza opcja dla mnie bylaby:

1. Remington MODEL 870 DM MAGPUL Edition... z pierwszego postu czyli podpinany mag i reczne przeladowanie
2. Beretta 1301 Tactical Semi-auto ze zmianami opisanymi wczesniej+ opcje, ktora prawie podwoja cene strzelby
3. Podstawowy model Mossberg 12 gauge 500/88 lub 590 z "kitem" Sidewinder Venom mag-fed shotgun system- problemem jest, ze nie ma go aktualanie w sprzedazy- wszystko wyprzedane...

Na razie tyle mojego "dumania" w tym temacie... musze sie z tym "przespac"...
Jak ktos z Was ma inne ciekawe "wynalazki" to smialo piszcie, prosze... im wiecej wiemy tym lepiej dla nas, co jednemu pasuje to drugiemu nie pasuje, wiec nie ma zadnej rywalizacji typu "czyje lepsze"! :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
LucaBrasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: LucaBrasi »

qwert60 pisze:Ja kupiłem sobie takie coś:
https://www.astroclassic.pl/strzelba-po ... 2-76/2306/

Wystrzelałem z niej cale 30 brenek więc za wiele nie mogę powiedzieć. Ale jest to dziwne połączenie wyglądu jak automat a trzeba pompować.
Również oglądałem to cudo w Astro, ale nie przekonała mnie :-)
Pozdrawiam!

Lepiej trafić z 0.22 LR niż chybić z 0.44 Magnum
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 870 DM MAGPUL Ed. Shotgun

Post autor: qwert60 »

Ja niestety nie oglądałem tylko zamówiłem w ciemno.....chciałem coś krótszego a tu składana kolba. Ale nawet po złożeniu to jest nadal kawał żelastwa. Ale jakaś pompka w domu jest...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”