Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Moderator: Moderatorzy WBP

n3Kro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 06 października 2014, 09:27
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: n3Kro »

jako, że mam savage msr 15 recon też szukałem przyrządów mam te diamondy z aliexpress mogę powiedzieć lepsze niż to co dostałem w oryginale od savage ale nadal duuużo zostawiają do życzenia telepią sie na boki (mniej niż te od savage) poza tym nie rozkładają się automatycznie. Aktualnie mam inne z aliexpress które jakoś wykonania itd. szczerze mnie zadziwiła brak luzów automatycznie rozkładane zrobione z aluminium a nie gównolitu regulacja przeziernika z klikiem jak narazie mega zakup jak ktoś bedzie chciał filmik czy fotki jak wyglądaja niech pisze pw link poniżej https://pl.aliexpress.com/item/Tactical ... Title=true
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: P2000 »

Bleys pisze:Po poście P2000 aż zdjąłem swoje z karabinu, żeby zgrubnymi domowymi metodami zmierzyć ich krzywość. Nie stwierdzono. Przyjrzałem się też ich cięciu. Wygląda ładnie i porównując do zdjęć z strony producenta, to główna różnica to śrubka mocowania do szyny (u Chińczyków na imbus) i przerwa w napisie (wygląda jak diamondhe ad).

https://www.diamondhead-usa.com/collect ... ing-system

Pytanie do czego ma służyć ten sprzęt? Precyzyjny diopter to to nie jest. Ma służyć do szybkiego i powtarzalnego strzelania do celu, a nie wycinania koniczynek. Może przy strzelaniu na 200-300 metrów wyszłaby ta krzywość chińczyka, ale na 100 u mnie jest ok.
Jeśli kogoś stać na kupno oryginałów za 1300 PLN, to szczerze mu gratuluję i nie będę przekonywał do kupna kopii. Ale jeśli ktoś ma ograniczony budżet? Ja wolę zaoszczędzone pieniądze dołożyć do oryginalnego Aimpointa H2 pod choinkę :033: .
Aby było jasne: ja nie twierdzę, że niemożliwym jest trafienie dobrej sztuki. Bardziej zwracam uwagę na fakt, że jedno z głównych zdjęć oferty (fotka trzecia lub czwarta na której widać słabą jakość wycięcia mniejszego otworu) po prostu nie zachęca do zakupu. Ale może niektórzy otrzymali lepiej wykonane, punkt całowania jest nadal utrzymywany i mają dobre wyniki na tarczy - wtedy jak ktoś jest zadowolony to niech śmiało kupuje.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: biper »

@larky

a możesz powiedzieć po jakim czasie Ci ta regulacja w FABie poszła? No i co istotne, czy często regulowałeś, że Ci poszła.. Bo jednak przyrządami nie kręci się co tydzień..

@Bleys
troszkę nie na temat, ale skoro już oszczędzać, to rozważ w miejsce Aimpointa H2 kolimatory Holosun.
Najtańszy i dostępny w Polsce od ręki HS403B (850zł) [uwaga, w tej samej cenie można spotkać HS403A, które mają gorszy dostęp do baterii), lub modele droższe i ciekawsze (całą seria 503). Naoglądałem się ostatnio o nich na YT: recenzji, testów wytrzymałościowych itp. i jestem pod wrażeniem, i nie powiem.. nakręciłem się na Holosuna.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: xxxam »

Mr.Pete pisze:@xxxam - o jakich FABach mówisz? Jakiś link możesz podać? Czy masz na myśli te IMI?
Tak - IMI i FAB to te same. Ja kupowałem swoje w kalibrze. Ale widzę że inni już naprowadzili :-)

Natomiast nie polecam CAA, kupiłem prosto z Izraela do MicroRoni i żałuje że nie opłaca się odesłać :-)
Awatar użytkownika
kubususul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 418
Rejestracja: 17 grudnia 2003, 16:54
Tematy: 23
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: kubususul »

A jeśli chodzi o droższe przyrządy- tak do tysiaka to co polecicie? Bo właśnie zastanawiam się co kupić i jaki budżet przeznaczyć..
Nam strzelac nie kazano...
Awatar użytkownika
Adrian_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 10:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: Adrian_ »

Jak stałe to DD, jak składane to mbus pro. Jeszcze Troy robi fajne, ale to już ponad tysiaka.
Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: Bleys »

Ponieważ jednemu koledze z klubu spodobały się moje chińskie Diamondheady, to poprosił, żebym mu zamówił. Pech chciał, że "mój" sprzedawca znacząco podniósł ceny przed świętami, więc zamówiłem u innego. Przyszły, niby wszystko pięknie, nic nie lata, tylko otwory wyciętę... w zwykłe kółka, a nie romby :-/ Czyli rosyjska (albo chińska) ruletka...
zioman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 30 września 2008, 17:03
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: zioman »

Nie ruletka tylko trzeba dokładnie patrzeć na fotki. Jedne oferty są z okrągłym a inne z rombem. Kupiłem te z rombem. Żeby trzymały zero musiałem je skleić na stałe wstawiając śrubę między część podnoszoną a mocowanie. Dodatkowo trzeba było wstawić podkładkę pod regulację lewo prawo na szczerbince. Szlifowałem też nierówne krawędzie otworów. Muszka była za wysoka trzeba było piłować. Teraz nic się nie rusza, trzyma zero, obraz jest wyraźny. Kupiłbym jakieś inne ale z tych już robię 95+/100 na 50m więc jak ktoś lubi trochę grzebać to polecam ;laughing:
Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: Bleys »

U mnie na szczęście słupek muszki wystarczyło wkręcić, ale rzeczywiście wiele osób narzeka, że jest za wysoki.
zioman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 30 września 2008, 17:03
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: zioman »

Zależy z której aukcji się kupi i co faktycznie przyjedzie :wink:
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: McMonster »

Ja za tydzień będę testował oryginalne inaczej MBUSy za 10$ z wysyłką z Chin na Diamondbacku DB-10. Zdam relację, co z tego wyszło. ;laughing:
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Grigoriij
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 05 lipca 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: Grigoriij »

Ja też mam chinola z wycięciem w kształcie rombu i po porównaniu z Magpulem to luzy są przybliżone a cena o wieeele niższa :)
Jedyny mankament to to, że po strzelania śruba trzymająca zacisk na szynie się luzowała ale zastosowałem niebieski klej na gwint i jest ok. Dodam jeszcze, że po założeniu na karabin na 50m nawet nie musiałem nic przestawiać bo były dobrze ustawione prosto z pudełka.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: McMonster »

Sprawdziłem chińską podróbę MBUS-ów i jeszcze jeden, droższy zestaw niewiadomego pochodzenia i chyba sobie daruję wschodnią myśl techniczną.

Sprawdzał ktoś przyrządy Trinity Force? Nadają się do precyzyjnego strzelania do 100 m, czy lepiej wziąć FAB lub MBUS? I czy ktoś wie, gdzie mogę kupić podwyższenie szyny pod kolimator na full co-witness, ale z montażem QD (na dźwignię)?
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
zioman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 30 września 2008, 17:03
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: zioman »

Te Trinity Force wyglądają identycznie jak chińczyki za ok 80PLN które chciałem sobie zamówić do testów :)
https://pl.aliexpress.com/item/Tactical ... 0.0.oJ0Sxk
Mają bardzo dobre opinie użytkowników. Ja się zastanawiałem nad stałymi przyrządami z MMR które się pojawiają od czasu do czasu na giełdach albo się szarpnąć na stałe Daniel Defense ale to już powyżej 500, nawet w używce. Sporo szukałem w temacie i niestety jak się chce przyrządy które nie są brandowanym chińczykiem to trzeba rzucić trochę kasy. Dodatkowo niektóre przyrządy nawet markowe wyglądają niewiele lepiej niż chińczyki za wielokrotność ceny.
utyty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 10 lutego 2017, 15:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Mechaniczne przyrządy do AR-15 do 400zł

Post autor: utyty »

Kupiłem te przyrządy z ali. Wyglądają na solidne, dobrze się trzymają, nie mają luzów. Niestety pierwsze strzelanie jeszcze przede mną ale za te pieniądze polecam;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”