Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ja i HK

Moderator: Moderatorzy WBP

Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ja i HK

Postautor: Fokat » 2018-10-04, 08:50

Myślę, że jak Montrala przekaże Twoją wiadomość do HK, to wyleci cały dział sprzedaży, a jutro odwiedzi Cię nowy Prezes na Polskę z kwiatami i voucherem do Afganistanu na testy HK. ;laughing:
A tak serio, to zmiany na lepsze, bardziej wynikające z sporej konkurencyjności na rynku. Może po ostatnich cyrkach z dostępnością, kiedy kupiłem DD zamiast HK, niemiecki koncern postanowił nam, trochę osłodzić ostanie lata.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-10-04, 10:38

Wysokie ceny na broń HK to u nas było niejako dziedzictwo po poprzednim dystrybutorze, który nie kupował broni bezpośrednio od HK, tylko od Haenela (który był kiedyś spółką HK odpowiedzialną za rynek cywilny i jak został sprzedany to z rozpędu dalej szło przez Haenel). Nowe ceny na MR to w praktyce wyrównanie z cenami w Niemczech*, a to że podjęto decyzję i ich wprowadzeniu to wynik sukcesu wcześniejszej promocji na karabiny.

* - A nawet jest formalnie taniej. Np. u Triebla MR223A3-14,5" kosztuje brutto 2290 EUR, czyli 9870 PLN. Jak odejmiemy VAT to w Niemczech wychodzi netto 8294 zł, a w Polsce 8049 zł
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

alacak
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: alacak » 2018-10-04, 16:43

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Szkoda czasu na kopanie się z koniem, ale na forum w miarę możliwości będę przypominał "Promocję" według HK.
Jeszcze na koniec wydymali głupich Polaczków. Niestety tak to widzę.

nazarr

Postautor: nazarr » 2018-10-04, 17:02

alacak pisze:Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Szkoda czasu na kopanie się z koniem, ale na forum w miarę możliwości będę przypominał "Promocję" według HK.
Jeszcze na koniec wydymali głupich Polaczków. Niestety tak to widzę.

przemyśl to raz jeszcze

APair
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: APair » 2018-10-04, 17:26

A ja na przykład nie bardzo rozumiem o co chodzi :-). Z ciekawości sprawdziłem i w promocji był MR223A3 14.5" za 9490zl; zaś nowa sugerowana cena za ten sam model to 9990zl. Więc w promocji i tak bylo 500zl mniej niz "nowa" sugerowana cena?

nazarr

Postautor: nazarr » 2018-10-04, 17:28

Otóż to, poza tym w promocji była tylko wersja 14,5".

alacak
Kontaktowanie:

Postautor: alacak » 2018-10-04, 18:56

APair pisze:A ja na przykład nie bardzo rozumiem o co chodzi :-). Z ciekawości sprawdziłem i w promocji był MR223A3 14.5" za 9490zl; zaś nowa sugerowana cena za ten sam model to 9990zl. Więc w promocji i tak bylo 500zl mniej niz "nowa" sugerowana cena?
Udajesz, że nie rozumiesz? Widzisz różnicę w opuście 3.050 a 450?
nazarr pisze:Otóż to, poza tym w promocji była tylko wersja 14,5".

To in plus czy in minus?
Bo TERAZ w tej samej cenie - wyjaśnienie dla was - każdy sprzedawca do opust 400 - można wybrać jaka się chce lufe...
Kupuje samochód w grudniu 2017 z rabatem 10 tys., a od stycznia wszystkie z rocznika 2018 są też 10 tys. tańsze.
PS
Wnerwiony jestem od wczoraj na WPA - kolejny miesiąc czekania - wiec może przesadzam :)
Jeśli nikt mnie nie poprze, to się zamknę.
Ostatnio zmieniony 2018-10-04, 19:04 przez alacak, łącznie zmieniany 1 raz.

fotopaluch1

Postautor: fotopaluch1 » 2018-10-04, 19:48

Czy ktoś ma info, czy HK planuje kaliber 6,5 Creedmor? Najlepiej z 20" lufą?

just

Postautor: just » 2018-10-04, 21:50

Pytałem o to na FB, nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22

nazarr

Postautor: nazarr » 2018-10-04, 22:10

@alacak, bez napinania, uważam że trochę naciągana jest teza że ktoś zarabiał pieniądze wprowadzając umyślnie ludzi w błąd.
każda promocja to fajna sprawa i ten kto kupił karabinek za 9490pln kupił po prostu taniej nawet wobec przyszłych niższych cen.
Ja widzę w tym taki plus że ceny obniżono (mam nadzieję) na stałe i teraz będzie to pułap PWS, mam nadzieje ze prawa rynku wymuszą kolejne ukłony w stronę kupujących.
Jedyne co mnie w tym temacie męczy to fakt że przez długi czas HK miało u nas ceny wyższe niż u sąsiadów, a to za sprawą sieci dystrybucji jak to wyjaśnił @montrala.

s1k0r3k

Postautor: s1k0r3k » 2018-10-04, 23:00

Czy można liczyć również na niższe ceny i większą dostępność pistoletów od HK?

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-10-05, 11:13

Ceny pistoletów już wcześniej zostały wyrównane do rynku europejskiego. A problemy z dostępnością to skutek uboczny sukcesu SFP9 zarówno na rynku cywilnym jak i służbowym. Do tego jeszcze wygrany przetarg na nowy karabin dla Francji. Wszystko wskazuje na to że póki nie ruszy fabryka w USA i przejmie produkcji na tamten rynek, to w Oberndorfie bedą problemy żeby nastarczyć z produkcją wszystkiego. HK jest małą firmą, a ma naprawdę szeroki asortyment produktów.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-10-05, 14:02

alacak pisze:To in plus czy in minus?
Bo TERAZ w tej samej cenie - wyjaśnienie dla was - każdy sprzedawca do opust 400 - można wybrać jaka się chce lufe...
Kupuje samochód w grudniu 2017 z rabatem 10 tys., a od stycznia wszystkie z rocznika 2018 są też 10 tys. tańsze.
PS
Wnerwiony jestem od wczoraj na WPA - kolejny miesiąc czekania - wiec może przesadzam :)
Jeśli nikt mnie nie poprze, to się zamknę.

HK to takie APPLE polskiego rynku. Jak są obniżki, to trzeba kupować, cieszyć się i nie marudzić. Ja byłem skłonny wydać na HK 11" prawie 12 koła, niesety nikt nie chciał mi sprzedać, bo towaru nie było, a czas oczekiwania (bez gwarancji) był prawie 6 m-cy.
Tak więc kupuj, nie marudź i strzelaj

alacak
Kontaktowanie:

Postautor: alacak » 2018-10-05, 15:31

Fokat pisze:HK to takie APPLE polskiego rynku.
Mówisz o jakości produktu czy obsłudze klienta? Bo co do obsługi (traktowania) to im dużo brakuje.
A jak już wywołałeś temat - taki Amazon wprowadzając promocję - nie w rozumieniu HK - potrafi polskim cebularzom oddać nadpłatę, jeśli kupili Kindla krótko PRZED promocją w pełnej cenie. To jakby INNE podejście do klienta.

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-10-05, 16:46

Nie wiem skąd ta Twoja krucjata przeciwko HK. Jesteśmy NISZOWYM, nic nie znaczącym rynkiem, na który WIELCY tego swiata, mają delikatnie wyjechane. W USA bodajże w 2017, sprzedalo się 25 MILIONÓW sztuk broni. Porównaj to do raczkujacego naszego rynku,
Dzięki żmudnej pracy Kolegi Montrali, przynajmniej mamy ceny na tym samym poziomie co DE.
Cieszmy się, tym co mamy, bo zawsze dystrybutor, może strzelić focha :)
Porównalem do APPLE, bo HK ma ten sam model biznesowy. Oferuje znakomity produkt, z równie znakomitymi cenami np. Akcesoriów. Magazynek do HKSFP9 kosztuje 270 zł. Wiedziałem o tym, ale kupilem i nie szlocham na ceny.
Na szczęscie mamy możliwość wyboru. Nie musi być to HK. Zawsze możesz mieć Androida :)
Ostatnio zmieniony 2018-10-05, 16:47 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”