Ja i HK

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Kolega miał AR-Gold w MR223^ i mu działało,dlatego umieściłem na liście. Przez 6 lat jak moja lista wisi na moim blogu (http://montrala.blogspot.com/2012/01/li ... hk416.html) i na forum HKPro nikt nie zgłosił że mu ten spust nie działał.

^ - to był MR223 pierwszej generacji (pre-A1) i miał przesunięty tylni kołek łączący komory (głupota którą na HK wymusiła niemiecka Policja). Kolega musiał podpiłować tylną część obudowy spustu, żeby włożyć spust. W MR223 od A1 w górę nie ma tego problemu.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2018, 13:45 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Perun0705
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 27 listopada 2017, 21:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Perun0705 »

Czyli, ta odp. od producenta ''Not with their firing pin block in place.'' tyczy się starszych modeli...???..., w A3 powiniem bez problemu działć...???
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2018, 14:29 przez Perun0705, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Mariusz888 »

montrala pisze:Tak się właśnie składa że na Fejsie HK w Polsce ( jest mój tekst o tym jakimi elementami HK MR223A3 różni się od AR15.
Widziałem zaraz po opublikowaniu wpisu - super materiał - dzięki :)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Perun0705 pisze:Czyli, ta odp. od producenta ''Not with their firing pin block in place.'' tyczy się starszych modeli...???...,
Ich odpowiedź oznacza: "Tak naprawdę to nie wiemy, ale nie chcemy mieć kłopotu ze zwrotami, jeśli nie zadziała". Swoją droga ten mechanizm nie ma najlepszych opinii. Może rzuć okiem na Timney? Mają teraz szeroką gamę spustów i twierdzą że są OK.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Duku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 15 sierpnia 2018, 18:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Duku »


Tekst fajny, tylko użycie słowa karabin w odniesieniu do karabinków mocno razi.
może prowadzić do utraty gwarancji na posiadany karabin.
szeroko rozumianej rodziny karabinów AR15 do HK MR223
HK416, czyli kultowy karabin dla Delta Force
Nie planują jakiejś promocji na pistolety USP, bo mój prywatny osiągną stan "emerytalny" i czas na jego wymianę.
S!
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Definicje różnicy miedzy karabinem a karabinkiem są różne. Zasadniczo mamy dwie: jedną (tradycyjną) opartą na długości i/lub masie (tradycyjna) i drugą (nową) opartą na naboju. Ale w obu przypadkach karabinek jest rodzajem karabinu (krótszego/lżejszego lub strzelającego słabszym nabojem pośrednim lub pistoletowym) i użycie określenia karabin jest poprawne. Gorzej w drugą stronę. A tak z ciekawostek, to jak "kałach" wchodził na wyposażenie LWP to był... pistoletem maszynowym i miał oznaczenie pmK (pistolet maszynowy Kałasznikowa).

Nie słyszałem o promocji na USP
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2018, 17:19 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

GreenHeart pisze: Jeśli zamierzasz targać swój karabin po dynamicznych szkoleniach rodem z 7.62 Group
Mam 50+ i problemy z L4-L5 :) Tylko strzelnica. Dobra - co mnie teraz trapi - jak celny będzie ten HK na 100 i 300m?

Pozdrawiam
Obi
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Mariusz888 »

Dwa szybkie pytanka - w instrukcji HK znalazłem taką notkę:
Danger of material damage from incorrect cleaning direction!
It is forbidden to clean the barrel from the muzzle end of the weapon. Cleaning the barrel
from the muzzle end of the weapon damages the barrel and decreases accuracy.
> Always clean the barrel starting from the chamber end.
Faktycznie czyścicie tylko od komory do wylotu po czym odkręcacie szczotkę? Czy to trochę notka na wyrost i spokojnie można szorować w obie strony (pamiętając jedynie by szczotka zanim zawróci to opuściła przewód lufy kompletnie)?

Nieszczęsna śrubka łoża - widzę że w jednych A3 jest imbus a w innych proste nacięcie takie a'la śrubokręt - w końcu już nie wiem jakiej się spodziewać, a jakoś z tą śrubką mam obawy że albo jej nie dokręcę odpowiednio albo jak będzie płasko nacięta to że będzie to niewygodne i trudne w dokręcaniu. Czy jak dostanę płaską to gdzieś w PL któryś ze sklepów ma imbusową na podmiankę? Niby pierdoła, ale kiedyś już śrubki dały mi popalić i od tego czasu jakoś mam śrubkofobię ;)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

@alacak

MR223 z dobrą amunicją pozwala uzyskać celność poniże 1MOA (przynajmniej takie są moje doświadczenia)

@Mariusz888

MR223 i MR308 mają lufy precyzyjne. Jak czyścisz kałacha, to nie ma dużego znaczenia jak to robisz, ale jak wydałeś pieniądze na HK z precyzyjną lufą, to lepiej robić to dobrze. Osobiście szczotek nie odkręcam bo stosuje system czyszczenia firmy Otis, w którym szczotki i łatki przeciągam, a nie przepycham. Ale kiedy korzystałem z wyciora jeszcze jak miałem Sako TRG-22, to szczotki odkręcałem.

Nowa osłona lufy MR223A3 o wąskim profilu ma śrubę z łbem pod klucz i nacięciem płaskim. W wersjach wojskowych też przeszli na taką śrubę. Śruba jest specjalna, pewnie można dorobić, ale nie kupi się w każdym sklepie ze śrubami.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

montrala pisze:MR223 z dobrą amunicją pozwala uzyskać celność poniże 1MOA (przynajmniej takie są moje doświadczenia)
To na 100m? A na 300?
A powiesz jak klasyfikowane są oryginalne przyrządy celownicze? Otwarte?

Pozdrawiam
alacak (Obi)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

@alacak

Ale wiesz że MOA to jest miara kątowa? Na 300m celność broni będzie taka sama jak na 100m (pocisk z dobrej amunicji nie utraci nagle stabilizacji ani nie stanie się poddźwiękowy). Natomiast kwestia wpływu wiatru to nie sprawa samej broni, tylko umiejętności i doświadczenia.

Co do przyrządów to w zestawie są składane przyrządy z muszką w kołowej osłonie i przeziernikiem.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Bombel86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 08 listopada 2017, 17:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Bombel86 »

Witam,

W kwestii skupienia na 100 metrów: MR223 11" przy amunicji HORNADY STEEL MATCH 55 gr HP (1 kratka na tarczy to 8mm)

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2018, 18:13 przez Bombel86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

montrala pisze: Ale wiesz że MOA to jest miara kątowa? Na 300m celność broni będzie taka sama jak na 100m
No niby wiem, ale nie mogę uwierzyć, że jest tak dobrze
montrala pisze: Co do przyrządów to w zestawie są składane przyrządy z muszką w kołowej osłonie i przeziernikiem.
No to wiem. Pytanie - czy są uznawane za otwarte, czy trzeba np. ciąć tą kołową osłonę, żeby były "otwarte"?
Czy może przeziernik dyskwalifikuje jako otwarte?
Dobra - mam - celownik przeziernikowy (celownik zamknięty) - czyli pozamiatane?

Pozdrawiam
alacak (Obi)
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2018, 22:18 przez alacak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: arturo111 »

Są uznawane za zamknięte przyrządy mechaniczne ( przeziernik ) , bo są zamknięte :-D .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

arturo111 pisze:Są uznawane za zamknięte przyrządy mechaniczne ( przeziernik ) , bo są zamknięte :-D .
Ciężko coś z Was wyciągnąć :)
No ale MOGĘ dokupić jakieś otwarte i zamontować na szynie? Tak, nie jest to dla mnie oczywiste.
Pozdrawiam
alacak (Obi)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”