Ja i HK

Moderator: Moderatorzy WBP

Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Hubert »

SpaceDog pisze:Jasne.
Naprawdę wszystko rozumiem. Noo... może po za jednym - dlaczego oficjalny dystrybutor od maja nie miał dostawy od HK... :roll:
W tym czasie realizowane były dostawy zarówno na terenie Niemiec jak i Czech (informacje od tamtejszych sprzedawców).
Nasz polski rynek jest naprawdę mały w stosunku do krajów wymienionych przez Ciebie.
Kolega zamawiał HK MR223 w Niemczech, wyszło szybciej i taniej lub w tych samych pieniądzach bez opowiadania bajek o terminie. Niemiec napisał co i jak i dotrzymał słowa.
Miałem podobnie z dostępnością lunety, polski dystrybutor nie mógł się doprosić producenta. Skończyło się tym, że zamówiłem w Niemczech. Tak jak napisali o czasie oczekiwania tak luneta przyjechała i w konkurencyjnej cenie.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Tom-Gun pisze:Strike Eagle 1-6 czy 1-8? Tłumik płomienia zostawiasz czy wrzucasz compa?
1-6x. Co do urządzenia wylotowego to zobaczę. Jeśli już to pewnie jakiś model hybrydowy, żeby sędziom na zawodach głów nie urywać ;)
Szyku77 pisze:W razie awarii i potrzeby kupna jakiejś części do Hk pozostaje USA i Hk parts no i życzliwość kogoś tam na miejscu co by kupił na siebie i póxniej nam przesłał. Ostatnio coś bezpośrednio do PL nie chcą wysyłać a Hk generalnie olewa nasz rynek cywilny.
Cenrex planuje mieć zapas części zamiennych, w tym takich, które są poszukiwane nie dlatego że się psują, tylko dlatego że są uważane za udoskonalenie. Rozmawiałem o tym kiedy odbierałem karabin.

Sam jak kilkanaście lat temu potrzebowałem raz części (popsułem obudowy magazynków), to wtedy pisałem do HK na sdres, który wziąłem ze strony i po prostu je dla mnie przysłano (byłem wtedy początkującym strzelcem, ani mi się nie marzyło to co teraz). Ale jak chciałem przerobić spust czy zmienić zwalniacz magazynka, to też szukałem przez USA.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: just »

montrala, a sprawdzałeś/wiesz jaka jest prędkość wylotowa pocisku Hornady Steel Match 55gr (bo pamiętam, że kiedyś chyba najczęściej tego używałeś, nie wiem jak teraz przy krótkiej lufie) przy strzelaniu z Twojego obecnego karabinu (lufa 11")?
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

@just Nie, bo muszę odzyskać moje chrono od kolegi, ale na pewno niedługo sprawdzę. Ale ta amunicja generalnie nie jest za mocna. Wolniejsza od większości 55gr na rynku.

Mam też dodatkową informację, dla której nie będę zakładał dodatkowego wątku:

W tym sezonie będę również korzystał na zawodach ze strzelby Typhoon Defence F12 dostarczonej przez firmę Omega Military Poland. Bedę wspierał kolegów z Omega Military (a za ich pośrednictwem producenta strzelb) w doskonaleniu produktu.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

Mam dla użytkowników forum "insider info":

Od 1 września Cenrex wprowadza promocję (ograniczona ilością posiadanego towaru) na HK MR223A3 z lufa 14,5". Promocja polega na obniżeniu ceny detalicznej z 12.500,- zł na 9.490,- zł.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Mariusz888 »

montrala pisze:Mam dla użytkowników forum "insider info":
Wrzucili to też na swój profil na FB ale i tak dzięki za info. Miałem już wybraną koncepcję na karabinek ale ta informacja sprawiła że myślę nad skorzystaniem z promocji. Jak to jest z tymi częściami do HK? Bo na korzyść standardowego ar przemawia jednak wymienności praktycznie wszystkiego. Trafiłem też na trochę wpisów z niezbieranie twardych spłonek ale to raczej same stare wpisy więc zakładam że już nie występuje? Natomiast dużo osób chwali ogólną jakość HK.

Aaaaa - promocja dotyczy tylko karabinków w kolorze czarnym bo o to dziś pytałem u źródła - RAL8000 niestety nie jes objęty promocją.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2018, 17:15 przez Mariusz888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

montrala pisze:Mam dla użytkowników forum "insider info":
Od 1 września Cenrex wprowadza promocję (ograniczona ilością posiadanego towaru) na HK MR223A3 z lufa 14,5". Promocja polega na obniżeniu ceny detalicznej z 12.500,- zł na 9.490,- zł.
Mógłbyś zachęcić do zakupu? Jakoś mam do Ciebie zaufanie, nie wiem dlaczego :)
W klubie jak powiem, że chcę kupić AR-15 za 9,5 tys. to uznają mnie za nienormalnego - jakieś argumenty by się przydały :)
Inne "mądrale" też proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Obi
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: MarcinD »

Zacytuj im Piersi - za swoje pije ile chce;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

MarcinD pisze:Zacytuj im Piersi - za swoje pije ile chce;)
Chyba faktycznie dziwny jestem - akurat na wódę to Mi szkoda kasy :)

Pozdrawiam
Obi
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: agresto »

alacak pisze: Chyba faktycznie dziwny jestem - akurat na wódę to Mi szkoda kasy :)

Pozdrawiam
Obi
To wejdz w łyche ;)

A wracajac do tematu to chcialem tylko podpytac madrale skoro juz zarzucil w tym watku. Spotkalem sie ostatnio gdzies tu na forum z info ze strzelales z Doruk'a. I co? Dlaczego Typhoon?
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: alacak »

agresto pisze:To wejdz w łyche ;)
Grypsujemy? Mam wejść w "lupę"? Mam przeszukać forum? Szukałem, czytałem, potrzebuję "polepania po plecach" - kupuj, nie bedziesz żałować!". BTW - na Polskę idzie ten sam towar co na Niemcy czy USA, czy może druga jakość? Te HK to z bieżącej produkcji? Montrala - jednak musisz się ujawnić.

Pozdrawiam
Obi
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2018, 23:24 przez alacak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: GreenHeart »

alacak pisze:
montrala pisze:Mam dla użytkowników forum "insider info":
Od 1 września Cenrex wprowadza promocję (ograniczona ilością posiadanego towaru) na HK MR223A3 z lufa 14,5". Promocja polega na obniżeniu ceny detalicznej z 12.500,- zł na 9.490,- zł.
Mógłbyś zachęcić do zakupu? Jakoś mam do Ciebie zaufanie, nie wiem dlaczego :)
W klubie jak powiem, że chcę kupić AR-15 za 9,5 tys. to uznają mnie za nienormalnego - jakieś argumenty by się przydały :)
Inne "mądrale" też proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Obi
Ja akurat strzelam z mr308 i to w wersji a1 z 2010 roku. Czy warto wybrać markę Hk? Myślę że należy zastanowić się do czego potrzebujesz karabin. Ja swój targam po górach gdzie liczy się dla mnie niezawodność i wytrzymałość w każdych warunkach. Na to środowisko nie wziąłbym jp, czy pofa o db lub haenelu czy mosbergu nie wspominając. Ale gdym pieścił się z karabinem tylko na strzelnicy w delikatnych warunkach to pewnie byłby to jp. Jeśli zamierzasz targać swój karabin po dynamicznych szkoleniach rodem z 7.62 Group lub jeśli elaborujesz amunicję i chcesz czuć się bezpiecznie kiedy dasz ciała z elaboracja to weź Hk. Z wymianą komponentów w 223 nie jest tragicznie choć ciężko ale oprócz spustu i kompensatora to tam już niewiele trzeba wymieniac a i bez tego jest dobrze.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Mariusz888 »

GreenHeart pisze:Ale gdym pieścił się z karabinem tylko na strzelnicy w delikatnych warunkach to pewnie byłby to jp. .
Ja nie poluję i strzelam tylko na strzelnicy. Po doświadczeniach z pistoletu wiem, że broń ma sporo mniejsze znaczenie niż strzelec więc myślałem nad S&W MP15 Sport 2 z kilkoma ulepszeniami i wiadrami amunicji. Jak policzyłem wszystko to i tak okazało się, że po przeróbkach wyjdzie około 7,5k więc zacząłem myśleć o DD a konkretniej o DDM4V7 lub ze względu na fakt, że chciałbym mieć coś z lunetą to o MK12. Czyszczę po każdym strzelaniu + warunki strzelnicowe sprawiają, że tak naprawdę nie potrzebuję raczej tłoka. Jeżeli zwykły DI jest w stanie puścić za jednym razem powiedzmy 1000szt. to myślę, że tutaj braki w tym zakresie odczuje nie wielu (faktycznie ktoś kto strzela ogromne ilości, albo używa w trudnych warunkach). Tak w kontekście tego to wczoraj trafiłem na ciekawy filmik :D

https://www.youtube.com/watch?v=AGwkHktkTxU

Ale w HK jest coś takiego co mnie do niego przyciąga... Za DD przemawia praktycznie 100% kompatybilność z właściwie dowolnymi częściami do AR, choć z tego co się zorientowałem to w HK też strasznej tragedii z tym nie ma (o ile tak naprawdę jest sens cokolwiek zmieniać).
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ja i HK

Post autor: montrala »

@alacak i @Mariusz888

Tak się właśnie składa że na Fejsie HK w Polsce ( jest mój tekst o tym jakimi elementami HK MR223A3 różni się od AR15. W zasadzie to jest o tym co jest wymienne, a co nie, ale trochę też napisałem o tym dlaczego niektóre rzeczy są inne. Sprawy o których tam nie wspominam, to na przykład o tym że lufy HK MR223A3 maja żywotność kilkukrotnie lepszą niż nawet w markowych AR15 i są w stanie przetrwać wystrzelenie pocisku zakleszczonego w lufie następnym nabojem. Generalnie zmiany które HK robiło względem M4 (AR15) nie były robione po to żeby było gorzej. Nie o to ich Delta Force poprosiła. A HK416A5 (MR223A3 jest jego cywilnym odpowiednikiem) jest dużym krokiem naprzód. Pracując nad tym modelem HK zbierało uwagi, wymagania i słuchało narzekań użytkowników z całego świata. Nawet kilku cywilnych ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Perun0705
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 27 listopada 2017, 21:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ja i HK

Post autor: Perun0705 »

Witam.
Mam pytanie Pana Andrzeja Zdzitowieckiego którego uważam za prawdziwego ''Guru'' H&K,... odnośnie listy sprawdzonych mechanizmów spustowych zamieszczonej na ... a w zasadzie chodzi mi o ''ATC AR-Gold'' ..., pisałem w trzy miejsca i w sumie nie otrzymalem jednoznacznej odpowiedzi... . Moje pytanie brzmiało ''Will this work in the H&K MR223 / HK MR556 ???'' i tak... od producenta
https://americantrigger.com/ odp. ''Not with their firing pin block in place.''
ze sklepu z bronią ''USA'' https://www.cabelas.com/home.jsp odp.
''Thanks for your question. According the vendor, other than a few oddities that are out of spec this trigger should fit just about any AR rifle other than the Colt. They have a non-standard pocket on the inner receiver and the older ones have oversize pins.
z innego sklepu ''D'' https://www.brownells-deutschland.de/ odp. ''Dear, the product you selected should not fit. Please contact H&K directly which product fits.''. I teraz .... która odpowiedź jest prawidłowa...???
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2018, 12:54 przez Perun0705, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”